Ekspres Siemens EQ.6 TE613209RW

Ocena

Wyobraźmy sobie, że mamy naprawdę zabiegany dzień i dosłownie nie wiemy, w co mamy sobie ręce włożyć. Nie tylko musimy przygotować śniadanie i wszystkie pozostałe posiłki, ale również powinniśmy zająć się praniem, prasowaniem, sprzątaniem, wyjściem na zakupy, przygotowaniem naszych dzieci na wyjście do szkoły, albo na wycieczkę, jeżeli się na nią właśnie udają, być może nawet odrobienie z nimi lub za nie zadań domowych zleconych im przez nauczycieli i w ogóle zająć się wszystkimi obowiązkami domowymi, jakie na nas spadły. Już sama ta lista brzmi nie tylko bardzo długo, ale i okropnie, co świadczy o tym, że po zakończonym dniu będziemy po prostu przemęczeni, położymy się do łóżka z narastającym bólem głowy, albo po prostu padniemy gdzieś w środku dnia i nic nam się już nie będzie chciało.

Dlatego bardzo dobrym wyjściem będzie zakupienie czegoś, co nie tylko sprawi nam radość poprzez samo ustawienie tego przedmiotu na blacie kuchennym, ale również dzięki funkcji, jaką to urządzenie będzie pełnić w naszym domu. Mowa tutaj mianowicie o niczym innym, jak o ekspresie do kawy. Taki mechanizm nie tylko ucieszy nas poprzez ozdobienie naszej kuchni, ale również usprawni nam dzień i umili go, parząc dla nas naprawdę dobrą kawę.

Aby jednak wspomniany ciemny napój był dobry nie jedynie z nazwy, ale naprawdę smaczny w piciu, należy zakupić nie pierwszy lepszy, ale dobrej jakości ekspres do kawy. Trudno nam jednak będzie dokonać dobrego wyboru, nie znając funkcji, wyglądu, ani dokładnego opisu takowego urządzenia. Dlatego lepiej będzie, jeżeli zanim takiego zakupu dokonamy, rozejrzymy się nieco po recenzjach, forach internetowych, czy też po prostu popytamy naszych bliskich, przyjaciół i znajomych i to właśnie w ten sposób zbierzemy potrzebne nam informacje, które pozwolą nam zakupić wymarzony przez nas sprzęt. Tylko jak wybrać automatyczny ekspres ciśnieniowy do kawy?

W dzisiejszej recenzji omówimy krotko wady i zalety produktu wyprodukowanego przez firmę Siemens, słynąca nie jedynie z wydawania na rynek sprzętów elektronicznych ekspresów do kawy właśnie, ale również świetnej jakości telefonów komórkowych, baterii do nich, a nawet czajników, czy też żelazek. Dowiedzmy się, czy tak samo doskonale idzie im z produkcją ekspresów do kawy właśnie i czy SIEMENS EQ.6 TE613209RW jest wart naszego zainteresowania, czy raczej nie.

Poznaj najlepsze oferty.

 

Opis ekspresu SIEMENS EQ.6 TE613209RW

Jak wygląda i jak prezentuje się SIEMENS EQ.6 TE613209RW? Sprzęt ten ma, jak łatwo się domyślić, kształt prostokąta, przypomina nieco skrzynkę i jest w kolorze również bardzo powszechnym dla wszelakich urządzeń tego typu, bo jest on o barwie srebrnej. Posiada jednakże czarnego koloru wstawki, które dodają mu elegancji i szyku. Ta wstawka to na przykład ciemnego koloru panel umieszczony nad srebrnym otworem w górnej części urządzenia (to znaczy tym, w którym ustawione zostają nasze szklanki, filiżanki, czy też innego rodzaju naczynia, w których zamierzamy zaparzyć naszą kawę). Czarna jest również rurka systemu spieniającego mleko, która została umieszczona po prawej stronie wspomnianego już tutaj otworu.SIEMENS EQ.6 TE613209RW

Bardzo ładną częścią SIEMENS EQ.6 TE613209RW jest z pewnością wyświetlacz LCD, znajdujący się na górze urządzenia, który nie tylko należy do rodzaju paneli dotykowych, czyli obsługiwanych za pomocą naszego palca, a nie poprzez wciskanie jakichkolwiek przycisków oraz fakt, że tuż nad panelem wyświetlają się różnego koloru symbole szklanek kawy, pozwalające nam wybrać dokładnie ten gatunek ciemnego napoju, na jaki mamy w danym momencie ochotę.

Poznaj zalety i wady ekspresu SIEMENS EQ.6 TE613209RW

Zalety Wady
  • Idealny smak i aromat kawy
  • Uzyteczne funkcje
  • Niezqodność
  • Ciekawy design
  • Szybka praca urządzenia
  • Duży pojemnik na wodę
  • Prosta obsługa
  • Automatyczne czyszczenie po każdej filiżance
  • Cena

Ta kolorystyka plus kolorowość wyświetlacza sprawia naprawdę bardzo fajne wrażenie i powoduje, że już za sam wygląd chce się SIEMENS EQ.6 TE613209RW po prostu zakupić. Sprawdź aktualną cenę ekspresu do kawy SIEMENS EQ.6 TE613209RW.

Jakie funkcje posiada ekspres do kawy SIEMENS EQ.6 TE613209RW

Nie samym jednakże wyglądem człowiek żyje i musimy się dowiedzieć, jakiego rodzaju funkcje przewidział dla nas nasz producent SIEMENS EQ.6 TE613209RW. Będą to oczywiście standardowe funkcje, jakie często spotykamy w ekspresach do kawy, a mianowicie zaparzania za pomocą jednego jedynie przycisku – a w tym wypadku dotknięcia panelu – samooczyszczanie się i samoodkamienianie się sprzętu oraz możliwość zmielenia kawy ziarnistej już u nas, na miejscu, w domu, za pomocą wbudowanego w sprzęt ceramicznego – co ważne! – młynka do kawy, mogącego zmielić nasze ziarenka na kilka różnych sposobów.

ekspresy do kawy Siemens

Poza tym  na uwagę zasługuje również pojemność zbiornika na kawę, która jest dosyć duża, bo wynosi ona aż 300 gramów. Za to pojemnik na wodę ma raczej standardową wielkość i mieści się ona w granicach 1,7 litra.

Możemy tutaj zaparzyć wiele rodzajów kaw – i nie tylko, ale o tym opowiemy sobie za chwilę – za pomocą jednego dotyku. Będą to takie kawy, jak espresso, cappuccino, latte macchiato, kawa z mlekiem, kawa zwyczajna, a nawet wspomniane już inne rodzaje napojów, to znaczy funkcja zaparzenia samej gorącej wody – jeżeli takowa potrzebna jest nam na przykład na herbatę, czy też na zioła – oraz zaparzenie po prostu gorącego mleka, czy też spienienie go. Jak widać, ekspresy do kawy Siemens EQ.6 TE613209RW może posłużyć nam za swoistego rodzaju kombajn i nie tylko przydać nam się do parzenia kawy, ale również jako zamiennik czajnika, czy urządzenia przygotowującego kakao lub ciepłe mleko dla naszych dzieci.

Możemy zaparzyć dwa rodzaje kawy mlecznej naraz, nic też nie stoi na przeszkodzie, aby użyć 3 – stopniowej skali regulacji temperatury kawy oraz 7 – stopniowej skali regulacji mocy kawy. Do tego możemy sobie w SIEMENS EQ.6 TE613209RW podgrzać same nasze filiżanki, aby były już ciepłe, kiedy zacznie lać się do nich kawa oraz zmienić wysokość spieniacza do kawy, czy też dystrybutora do kawy, albo nawet ukazać SIEMENS EQ.6 TE613209RW, jaką w tym momencie mamy twardą wodę – przez co urządzenie zmieni nieco swoje sposoby parzenia naszej kawy – albo po prostu samoczynnie go oczyścić, czy też odkamienić.

Do tego jednostka, która służy nam do zaparzania naszej kawy, jest całkowicie wyjmowalna, tak samo pojemnik na wodę, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej i prościej będzie nam oczyścić oba te elementy.

System sam również płucze zarówno siebie od wewnątrz, jak i spieniacz do mleka, czy wszelakiego rodzaju rurki i przewody, jakie się w nim znajdują.spieniacz mleka Siemens

A jakiego rodzaju kawy możemy zaparzyć za pomocą naszego SIEMENS EQ.6 TE613209RW? Będą to z pewnością wszystkie te, które możemy przygotować sobie za pomocą kawy mielonej i ziarnistej, gdyż ekspres ten obsługuje je obie, poza tym całkowicie zautomatyzowane jest zaparzanie takich kaw, jak espresso, cappuccino, latte macchiato, kawa z mlekiem, czy kawa zwyczajna.

Zalety i wady urządzenia SIEMENS EQ.6 TE613209RW

Jakie zalety, a jakie wady posiada SIEMENS EQ.6 TE613209RW? Do zalet i z pewnością do dobrych cech SIEMENS EQ.6 TE613209RW zaliczyć należy w szczególności smak i aromat kawy, jaka się z niego wydostaje tuż po zaparzeniu naszego ukochanego ciemnego napoju. W tym ekspres do kawy o nazwie SIEMENS EQ.6 TE613209RW przoduje zdecydowanie i nie będziemy żałować naszych 3400 złotych wydanych na zakup właśnie tego urządzenia.

Poza tym z pewnością będziemy wręcz zachwyceni tym, iż SIEMENS EQ.6 TE613209RW jest w stanie świetnie wywiązać się ze wszystkich wspomnianych wyżej funkcji, gdyż w zasadzie żadna z nich nie sprawia problemów w użytkowaniu. Do tego bardzo szybko parzy kawę i nie musimy zbyt długo czekać na to, by nasz napój był już gotowy. Zdarza się jednakże, że troszeczkę za słabo spienia mleko, ale wystarczy dopasować ustawienia SIEMENS EQ.6 TE613209RW pod naszym kątem i wszystko zacznie działać dokładnie tak, jak należy.ekspres do kawy SIEMENS TE613209RW

Poza tym głośność ceramicznego młynka wcale nie jest taka głośna, jak można by się tego spodziewać, a samo mielenie trwa dosłownie trzydzieści sekund, nie jest więc jakoś bardzo uciążliwe i da się zdecydowanie ten hałas wytrzymać.

Jeżeli zaś chodzi o to, ile kaw możemy zaparzyć przy użyciu jednej porcji z pojemnika na wodę, to jest to około pięciu dużych porcji, dlatego możemy uznać, że SIEMENS EQ.6 TE613209RW spokojnie spełnia swoje zadanie nawet w przypadku większych przyjęć, czy też konferencji.

Możemy również użyć tak zwanej funkcji AromaDoubleShot, która to funkcja pozwala nam pozbawić naszą kawę smaku goryczki, dzięki czemu staje się ona jeszcze bardziej smaczniejsza i po prostu bardziej „wypijalna” dla tych, którzy właśnie tego smaku w kawie nie lubią.

Poza tym SIEMENS EQ.6 TE613209RW jest tak prosty w obsłudze, że z jego używaniem poradzą sobie nawet dzieci – trzeba jedynie pilnować, by nie oparzyły sobie rączek – i będą sobie już zawsze teraz mogły przygotować kakao, albo mleko przed szkołą.

Do tego możemy również przygotować sobie po prostu gorącą czekoladę, a jeżeli mamy ochotę dodać do naszego napoju nieco spienionego mleka czy nawet i śmietanki, to możemy być pewni, że w przypadku mleka otrzymamy piankę tak sztywną, że będziemy dosłownie mogli postawić w niej łyżeczkę i nic się jej złego nie stanie.

Jedyną trudnością, do której musimy się przyzwyczaić jest fakt, iż SIEMENS EQ.6 TE613209RW czyści sobie przewody po każdym zaparzeniu nam kawy, przez co musimy trochę poczekać na następną jej filiżankę i oczywiście zużywa się na to nieco wody, ale nie jest to przecież coś, co deklasyfikowałoby SIEMENS EQ.6 TE613209RW, tym bardziej, że taka opcja po prostu pozwala zachować nie tylko sam sprzęt w idealnej czystości, ale i również naszą kawę w idealnym smaku i jej aromacie. Zobacz gdzie kupić ekspres do kawy SIEMENS EQ.6 TE613209RW.

Czy warto kupić SIEMENS EQ.6 TE613209RW

Podsumowując naszą krótką recenzję możemy uznać, że SIEMENS EQ.6 TE613209RW jest zdecydowanie świetnym produktem i bez problemu będziemy z niego korzystać przez długi czas, jeżeli tylko nie zapomnimy użytkować go dokładnie w taki sam sposób, w jaki zalecił nam to jego producent.SIEMENS TE613209RW

Do tego zarówno ręczne, jak i automatyczne czyszczenie sprzętu nie nastręcza żadnych trudności, jak i jego ogólne użytkowanie, gdyż menu jest naprawdę proste i dosłownie banalne w obsłudze.

Jeżeli więc szukamy czegoś, co posłuży nam na lata, to zdecydowanie powinniśmy sięgnąć po sprzęt, którym jest SIEMENS EQ.6 TE613209RW właśnie. Poznaj inne urzadzenia marki Siemens- klinij w link.

Siemens EQ.6 TE613209RW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
4 − 4 =