Ekspres Siemens EQ.5 TE515201RW

Ocena

Kupno ekspresu do kawy niejednokrotnie wiąże się z długimi poszukiwaniami. Weryfikujemy pojawiające się w sieci opinie i poznajemy coraz nowsze modele, a im więcej ich zobaczymy, tym trudniejsze jest podjęcie ostatecznej decyzji. Warto zatem posiłkować się specjalistycznymi recenzjami, które z pewnością pomogą Ci dokonać najlepszego wyboru.

Ekspres do kawy Siemens EQ.5 TE515201RW

Jeszcze przed zakupem ekspresu do kawy warto zastanowić się na czym szczególnie Ci zależy. Czy marzysz o tym, by kawa posiadała solidną dawkę kofeiny, czy jednak chcesz mieć możliwość tworzenia różnorodnych kawowych napojów, od zwykłego espresso po trójwarstwowe latte macchiato. Jeśli zależy Ci na uniwersalnym, a zarazem prostym w obsłudze ekspresie do kawy powinieneś zapoznać się z wyjątkową maszyną, jaką jest ekspres Siemens EQ.5 TE515201RW.

Ekspres Siemens EQ.5 TE515201RW

Podczas analizy produktu warto skupić się również na jego zaletach oraz wadach. Warto jednak już na wstępie zauważyć, iż ekspresy do kawy Siemens EQ.5 TE515201RW posiada znacznie więcej zalet, które z pewnością u nie jednej osoby będą decydującym czynnikiem. I choć chciałoby się rzec, że to innowacyjne urządzenie jest całkowicie bez wad, to mimo wszystko udało nam się kilka znaleźć.

Poznaj zalety i wady ekspresu Siemens EQ.5 TE515201RW

Zalety Wady
 • duża moc w połączeniu z ciśnieniem 15 barów zapewnia wyrazisty smak i aromat każdej kawy
 • profesjonalny system spieniania mleka pozwala stworzyć efektowne napoje kawowe np. latte macchiato, cappuccino
 • możliwość parzenia dwóch kaw jednocześnie znacząco zredukuje czas przygotowania napojów dla większej liczby osób
 • automatyczne wyłączenie pozwala zmniejszyć zużycie energii
 • cicha praca młynka pozwala przygotować aromatyczną kawę nawet wtedy, gdy pozostali domownicy śpią
 • system automatycznego płukania urządzenia pozwala zachować ekspres w czystości na dłużej
 • wyświetlacz LCD pozwala stale monitorować zużycie wody oraz ziaren
 • przezroczysty wężyk do spieniania mleka wygląda nieestetycznie już po kilku pierwszych użyciach
 • gabaryty ekspresu sprawiają, że może się nie pomieścić w małej kuchni
 • ilość powstałych w trakcie zaparzania kawy skroplin sprawia, że wody w zbiorniku starcza na zaparzenie 2 – 3 kaw

Sprawdź gdzie kupić Siemens EQ.5 TE515201RW.

Główne parametry ekspresu Siemens EQ.5 TE515201RW

Siemens EQ.5 TE515201RW to automatyczny, ciśnieniowy ekspres do kawy o mocy 1600 W i ciśnieniu 15 bar. Sterowany mechanicznie ekspres pozwala przygotować niezliczone typy napojów, tak, by każdy znalazł coś w sam raz dla siebie. Wbudowany młynek ceramiczny z opcją dowolnej regulacji mielenia ziaren pozwala na uzyskanie różnego stopnia intensywności kawy. Zintegrowany spieniacz do mleka, możliwość wyboru temperatury kawy, a także regulacja ilości zaparzanej kawy to tylko niewielka część spośród szeregu udogodnień jakie oferuje nam ta rewolucyjna maszyna. Czytaj więcej o systemach spieniających mleko w ekspresach do kawy.

Ekspres do kawy Siemens EQ.5 TE515201RW

Zbiornik o pojemności 1,7 litra z widocznym wskaźnikiem poziomu wody pozwala stale monitorować ilość wody, tak, by ekspres był stale gotowy do pracy.

Dodatkowo na wyposażeniu ekspresu Siemens EQ.5 TE515201RW znajdziemy łyżeczkę do odmierzania kawy, tester twardości wody oraz środki czyszczące, które pozwolą zachować urządzenie w czystości.

Producent gwarantuje 24 miesięczną gwarancję, co świadczy o wysokiej jakości stosowanych elementów. Żywotność urządzenia została również potwierdzona przez dotychczasowych użytkowników, którzy ochoczo polecają ekspres Siemens EQ.5 TE515201RW. Jeśli zdeycdowałeś się na zakup tego modelu to kliknij by sprawdzić dostępność produktu w sklepach online.

Jak korzystać z ekspresu Siemens EQ.5 TE515201RW

Na uwagę zasługuje prosta obsługa ekspresu. Urządzenie jest w pełni intuicyjne, już od pierwszego użycia jesteśmy w stanie przygotować sobie pyszną kawę, zgodnie z naszymi upodobaniami.

Zanim zabierzesz się do zaparzania kawy wystarczy, że napełnisz zbiornik odpowiednią ilością wody, a następnie wsypiesz ziarna kawy do specjalnego pojemnika. Możliwość jednorazowego wsypania 300g. ziaren sprawi, że jednorazowe napełnienie starczy nawet na kilkadziesiąt kaw. Gdy już zadbamy o odpowiednie przygotowanie możemy przejść dalej. Aby przygotować swoją ulubioną kawę wystarczy wybrać odpowiednią opcję na panelu. Przy użyciu pokręteł wybieramy zarówno typ kawy, jak i jej intensywność, a wyświetlacz LCD pozwala zweryfikować, czy wybraliśmy kawę zgodną z naszymi oczekiwaniami.

Ekspres do kawy Siemens TE515201RW

Jeśli chcesz nadać swojej kawie smaku, a także zadbać o jej wyjątkowy wygląd możesz jeszcze przed zaparzeniem kawy przygotować spienione mleko. Specjalnie zaprojektowany spieniacz pozwoli to zrobić bez brudzenia dodatkowych naczyń. Spienione mleko stanowi podstawę do napojów typu latte macchiato i cappuccino.

Po przygotowaniu wybranej przez nas kawy ekspres samoczynnie oczyści wszystkie przewody zapewniając pełną higienę przygotowywanych napojów. Warto jednak pamiętać, że dla zachowania pełnej czystości urządzenia należy systematycznie czyścić wszystkie elementy.

W jakie funkcje wyposażony został  ekspres Siemens EQ.5 TE515201RW

Siemens EQ.5 TE515201RW to wielofunkcyjne urządzenie, które pozwala przygotować nawet do kilkunastu różnych typów kaw o zróżnicowanym stopniu intensywności.

Ekspres Siemens TE515201RW

Tak szeroki wybór sprawia, że każdy znajdzie napój w sam raz dla siebie. Jednak ekspres Siemens EQ.5 TE515201RW oprócz wielkiego wyboru napoju oferuje również szereg innych udogodnień, wśród których na szczególną uwagę zasługują:

 • Funkcja OneTouch – umożliwia przygotowanie ulubionego napoju przy użyciu tylko jednego przycisku,
 • Funkcja AromaDouble Shot – umożliwia przygotowanie kawy o bogatym aromacie,
 • Funkcja Gorąca Woda – umożliwia przygotowanie ciepłego napoju bez konieczności gotowania wody,
 • Funkcja singlePortion Cleaning – w pełni automatyczna funkcja samooczyszczenia, po każdym użyciu ekspres sam przepłukuje wszystkie przewody, dając Ci tym samym gwarancję świeżości,
 • CreamCleaner – opcja automatycznego czyszczenia spieniacza do mleka pozwala na dłużej zachować go w pełnej czystości, aby uruchomić czyszczenie wystarczy wcisnąć jeden przycisk,
 • Calc’nClean – opcja odkamieniania, pozwala znacząco przedłużyć okres eksploatacji urządzenia bez konieczności stosowania dodatkowych odkamieniaczy,
 • SensoFlow – umożliwia podgrzanie i utrzymanie optymalnej temperatury wody na poziomie 90 stopni, stała temperatura sprawi, że espresso będzie zachwycało intensywnym aromatem,
 • autoWhirl Plus – funkcja ta umożliwia pobór mleka bezpośrednio z kartonu, co w sposób istotny ogranicza liczbę naczyń do umycia. Jest to szczególnie istotna funkcja dla wszystkich miłośników leniwego picia kawy,

Siemens TE515201RW

Wskazane funkcje stanowią idealne udogodnienie, które świadczy o kompleksowym podejściu niemieckiego koncernu do potrzeb klienta. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż Siemens w dużym stopniu skupił się na zachowaniu czystości urządzenia. Jest to istotne, ponieważ nie tylko znacząco skraca czas przygotowania napoju, ale dodatkowo pozwala nam cieszyć się aromatyczną kawą, która została przygotowana z najwyższą starannością. Kup teraz Siemens EQ.5 TE515201RW.

Czy warto kupić ekspres do kawy Siemens EQ.5 TE515201RW

Podsumowując, zarówno stosunek zalet produktu do jego wad, jak i szereg udogodnień zastosowanych w ekspresie Siemens EQ.5 TE515201RW w sposób jednoznaczny wskazuje, iż urządzenie jest warte zainteresowania. Zastosowanie nowoczesnych technologii sprawia, że urządzenie pozwoli nam bardzo szybko rozkoszować się ulubioną kawą, a szczególna dbałość producenta o czystość urządzenia sprawi, że bez obaw będziesz sięgać po każdą kolejną kawę.

kawa z ekspresu Siemens TE515201RW

Jeśli szukasz urządzenia, które zachwyca wyglądem, a dodatkowo jest proste w obsłudze i funkcjonalne możesz zdecydować się na zakup ekspresu Siemens EQ.5 TE515201RW. Z tym ekspresem wejdziesz w nowy wymiar smaku, który nigdy się nie kończy. Pamiętaj, że tylko Twoja wyobraźnia ogranicza Cię w podbijaniu wyjątkowego smaku kawy. Sprawdź cenę ekspresu Siemens TE515201RW.

Siemens EQ.5 TE515201RW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
3 − 1 =