Ekspres do kawy Siemens EQ.5 TE502206RW

Ocena

Ekspresy do kawy to urządzenia, które wrosły w nasze życie na tyle, iż często nie zastanawiamy się, jak wyglądało ono, zanim sprzęty te pojawiły się na rynku. Rzecz jasna nie wszystkie gospodarstwa domowe wyposażyły się w tego rodzaju maszyny, są również ludzie, którzy kawy po prostu nie piją, a więc taki ekspres nie będzie im do niczego potrzebny i byłby dla nich jedynie zbędnym i niepotrzebnym, dodatkowym wydatkiem. Inni zaś nie mogą się obejść bez porannej porcji czarnego napoju – lub lekko zabielanego, jeżeli preferują oni kawę z mlekiem – a posiadanie ekspresu do kawy jest dla niech sporym ułatwieniem, gdyż w międzyczasie mogą zająć się inną czynnością, albo po prostu delektować się oczekiwaniem na kawę.

Nie sztuką jest jednakże zakupić ekspres do kawy, ale sztuką jest wybrać ten właściwy, który będzie nie tylko odpowiedni dla nas cenowo i nie obciąży zbytnio naszego portfela, ale również będzie posiadał właściwe funkcje i nie zepsuje się w ciągu kilku dni, czy też tygodni od zakupu. Dlatego właśnie warto przed podjęciem ostatecznej decyzji co do marki i modelu takiego urządzenia przejrzeć recenzje ekspresów do kawy i dowiedzieć się, które z tych urządzeń jest coś warte, a które lepiej omijać z daleka.

W dzisiejszym przeglądzie przyjrzymy się bliżej ekspresowi znanej firmy, a konkretniej modelowi Siemens EQ.5 TE502206RW. Czy wart jest naszej uwagi? A może lepiej poszukać innego modelu tej samej firmy, albo nawet innego producenta? Sprawdźmy…

Ekspres do kawy Siemens EQ.5 TE502206RW

Jak wygląda i jak prezentuje się Siemens EQ.5 TE502206RW? Być może wygląd nie jest zbytnio istotny, jednakże warto wziąć go równie pod uwagę przed zakupem ekspresu do kawy, gdyż będzie to dodatek do wystroju naszego pomieszczenia kuchennego, w którym bądź co bądź spędzamy zawsze dużo czasu. Poza tym może się okazać, iż wybrane przez nas urządzenie nie zmieści się tam, gdzie zamierzaliśmy je postawić i wtedy pojawi się nam poważny problem.

Poznaj zalety i wady Ekspresu Siemens EQ.5 TE502206RW

Zalety Wady
  • Prosta obsługa
  • Wiele funkcji w dobrej cenie
  • Cicha praca młynka
  • System automatycznego płukania urządzenia
  • Idealny smak i aromat kawy
  • Bardzo dobry system spieniania mleka
  • Funkcja parzenia dwóch kaw jednocześnie
  • Brak

Jakie wymiary ma więc Siemens EQ.5 TE502206RW? Są to odpowiednio 385 x 280 x 479 mm, a waga urządzenia wraz z opakowaniem wynosi 10,68 kilograma. Jak widać, jest to sprzęt dosyć ciężki, nie znaczy to jednak, że nie uda nam się go zabrać ze sobą do na przykład naszego samochodu.

Jeżeli chodzi o kolorystykę sprzętu, to Siemens EQ.5 TE502206RW jest w kolorze antracytu. Czymże jest wspomniany właśnie antracyt? W przyrodzie jest to skała organogeniczna, odmiana węgla kopalnego i posiada ona barwę czarną przemieszaną ze srebrem. Jest to piękny kolor i zdecydowanie można powiedzieć, że Siemens EQ.5 TE502206RW charakteryzuje się naprawdę bardzo dobrym smakiem, jeżeli chodzi o dobór kolorystyki urządzenia właśnie.

 Ekspres do kawy Siemens EQ.5 TE502206RW

Innymi słowami można by rzec, że Siemens EQ.5 TE502206RW to połączenie koloru przypominającego czarny z barwą srebrną, co razem daje naprawdę piękne połączenie.

Kształt Siemens EQ.5 TE502206RW jest prostokątny, maszyna posiada jednakże swoiste „wybrzuszenia”, to znaczy pokrętła, pojemnik na kawę podstawkę na szklanki – lub filiżanki – czy też podajnik na mleko. O tym powiemy jednakże szerzej za chwilę.

Wspomniane „wybrzuszenia” mają właśnie srebrnawy kolor.

Pojemnik na kawę znajduje się na górze urządzenia, tworząc pewnego rodzaju czapkę dla sprzętu, poniżej, już z przodu maszyny, możemy zobaczyć – po lewej jego stronie, patrząc od przodu maszyny – dwa srebrne pokrętła służące do wyboru danej funkcji Siemens EQ.5 TE502206RW oraz kilka przycisków w tym samym kolorze. O nich jednakże powiemy za momencik. Na środku znajduje się kształt przypominający baterię, na którym umieszczono nazwę firmy produkującej Siemens EQ.5 TE502206RW, a poniżej, pod wspomnianą „baterią”, srebrną podstawkę na nasze filiżanki/szklanki z dwoma miejscami na naczynia. Po prawej stronie Siemens EQ.5 TE502206RW mamy dyszę spieniającą mleko.

Funkcje ekspresu Siemens EQ.5 TE502206RW

Jakie funkcje posiada Siemens EQ.5 TE502206RW? Otóż za pomocą tego ekspresu do kawy możemy zaparzyć zarówno kawę ziarnistą, jak i też mieloną, co zdecydowanie zwiększa możliwości, jakie oddano do naszej dyspozycji, jeżeli chodzi o efekt końcowy pracy Siemens EQ.5 TE502206RW. Ekspres pracuje z mocą 1600 W, a ciśnienie, jakim się posługuje, wynosi 15 barów, przy czym obie te wartości to mieszczące się w normie liczby w świecie tego rodzaju urządzeń. Jeżeli chodzi o to, jakiego rodzaju napoje możemy przygotować za pomocą Siemens EQ.5 TE502206RW w sposób automatyczny, to są to wszystkie kawy z dodatkiem mleka oraz oczywiście sam czarny napój. W tej pierwszej grupie mieści się między innymi espresso, dzięki czemu nie musimy już pamiętać przepisu na niego, a po prostu wciskamy jeden guzik i „po sprawie”. Do tego oczywiście Siemens EQ.5 TE502206RW wyposażony jest w specjalny, zbudowany z ceramiki młynek, którego materiał pozwala nam nie obawiać się tak zwanego „efektu przypalonej kawy”, jaki mógłby wydarzyć się w przypadku użycia czegoś innego, niż ceramiki właśnie.

Poza tym Siemens EQ.5 TE502206RW oferuje nam regulację mocy kawy, którą pragniemy zaparzyć, pojemnik na wodę o pojemności 1,7 litra – czyli dosyć standardową jego wielkość – pojemność zbiornika na kawę o wielkości 300 gramów (to już wartość nieco ponad normę, gdyż zwyczajnie ekspresy do kawy oferują nie 300, a zaledwie 250 gramów), automatyczny system czyszczenia i odkamieniania sprzętu, automatyczne przepłukiwanie Siemens EQ.5 TE502206RW po każdym zaparzeniu kawy (co pomaga utrzymać nasz sprzęt w dobrej kondycji), do tego specjalne wsparcie dla aromatu czarnego napoju, czyli system Aroma Pressure, system creamCleaner czyli ułatwienie czyszczenia systemu spieniającego system, sam tenże system (o nazwie milkPerfect), funkcja zaparzająca gorącą wodę (przydatna, gdy na przykład chcemy zaparzyć sobie płyn na samą herbatę, czy też na zioła), krótki czas uruchamia ekspresu, licznik zaparzonych kaw (abyśmy mogli kontrolować zużycie urządzenia), regulację temperatury zaparzanego napoju, system sensoFlow i wyjmowalny pojemnik na kawę, co zdecydowanie ułatwia oczyszczenie go.

Siemens EQ.5 TE502206 czyszczenie

Jak widać, lista funkcji tego wartego zaledwie 1500 złotych ekspresu do kawy jest naprawdę imponująca i godna podziwu. Jak jednak funkcje te się sprawują i czy są coś więcej warte, niż tylko literki na papierze, dowiemy się z części recenzji poświęconej opinii na temat Siemens EQ.5 TE502206RW. Sprawdż aktualną cenę eskpresu Siemens EQ.5 TE502206RW.

Do tego warto jeszcze wspomnieć o specjalnym wyposażeniu Siemens EQ.5 TE502206RW, gdyż poza standardową instrukcją w opakowaniu kryje się również pasek testowy do sprawdzania twardości wody, a poza tym łyżeczka, dzięki której nasypiemy kawy mielonej do środka naszego urządzenia.

Sprawdź jaką kawę zrobisz w ekspresie Siemens EQ.5 TE502206RW

Jak już uprzednio powyżej wspomnieliśmy, Siemens EQ.5 TE502206RW pomoże nam zaparzyć nie tylko kawę mieloną, ale także również i ziarnistą, przy użyciu specjalnie dla niego zaprojektowanego ceramicznego młynka do kawy o kilku stopniach regulacji mielenia kawowych ziarenek.

Jakie kawy przygotujesz w ekspresie siemens

Dlaczego warto kupić Siemens EQ.5 TE502206RW

Jakie są zalety, a jakie są wady Siemens EQ.5 TE502206RW? Czy warto zainwestować swoje pieniądze w akurat ten sprzęt, czy lepiej jednak rozejrzeć się za czymś innym? Z całą pewnością ogromną zaletą Siemens EQ.5 TE502206RW jest jego cena oraz mnogość funkcji, jaką otrzymujemy przy jego zakupie. W zasadzie mało który ekspres do kawy znajdujący się w tym przedziale cenowym oferuje podobną ilość opcji do wykorzystania. Do tego sama obsługa urządzenia jest banalnie prosta i polega jedynie na wciśnięciu kilku przycisków, które są dobrze opisane w instrukcji dołączonej do Siemens EQ.5 TE502206RW. Sprawdź aktualną cenę tego modelu Siemens EQ.5 i zobacz jak skorzystać z promocji Siemens EQ.5 TE502206RW 3kg kawy za 3 zł – kliknij tutaj.

Kolejną  z zalet, jaką posiada Siemens EQ.5 TE502206RW, jest dosyć cicha praca młynka, którego głośność często bywa sporym problemem w tego typu urządzeniach. Do tego oczywiście system automatycznego przepłukiwania całego urządzenia za każdym razem, kiedy skończymy w nim parzyć kawę, poza tym samoczynne wyłączanie się urządzenia, jeżeli przez dłuższy czas nie jest ono nam potrzebne. Te dwie rzeczy działają całkowicie bez zarzutu. Jest również możliwość dołożenia plus minus sześciuset złotych do wersji Q7, która posiada nieco więcej funkcji, to znaczy opcję pozwalającą na dodawanie własnego przepisu na kawę do menu, nie znaczy to jednak, że pozbawiony tej funkcji Siemens EQ.5 TE502206RW jest gorszy. Spieniacz do kawy sprawuje się świetnie, dzięki czemu mleko wygląda i smakuje dokładnie tak, jak powinno, tak samo zresztą dzieje się w przypadku samej kawy oraz jej aromatu i smaku.

Dobrym pomysłem było zaimplementowanie w Siemens EQ.5 TE502206RW możliwości parzenia dwóch kaw jednocześnie, dzięki czemu – przykładowo – młode małżeństwo może delektować się swoim ulubionym czarnym – lub z dodatkiem mleka – napojem równocześnie i nie musi oczekiwać, aż „doparzy się” druga szklanka/filiżanka konkretnego wybranego przez nas napoju.

Poza tym wężyk od spieniania mleka możemy umieścić bezpośrednio w kartonie mleka, co nie tylko oszczędza miejsce (jakie musielibyśmy przeznaczyć na pojemnik na mleko), ale i po prostu wygląda efektownie. I oszczędza nam mycia pojemnika, którego po prostu nie ma. Co oczywiście nie znaczy, że musimy używać kartonu, mleko spieni się dobrze w czymkolwiek, co tylko sobie wybierzemy.

Ekspres do kawy siemens

Jeżeli zaś obawiamy się, że nie zmieszczą nam się nasze ulubione szklanki przeznaczone do dużego macchiato (ze względu na ich wielkość właśnie), to mamy dla użytkowników Siemens EQ.5 TE502206RW bardzo dobrą wiadomość – otóż szklanki te „wchodzą” pod wężyk na kawę bez najmniejszego kłopotu. Wad tego ekspresu nie znaleźliśmy. Jeśli nie wierzycie nam, że ten ekspres to idealny wybór. tutaj kupisz ekspres do kawy Siemens EQ.5 TE502206RW.

Polecamy Ekspresy do kawy Simens 

Podsumowując, jeżeli szukamy czegoś, co nie tylko będzie się ślicznie prezentować w naszym pomieszczeniu kuchennym, ale będzie zarówno tanie, jak i posiadać mnóstwo dobrych funkcji, które będą działać bez zarzutu, to zdecydowanie powinniśmy rozważyć zakup urządzenia o nazwie Siemens EQ.5 TE502206RW. Jest to jeden z lepszych, o ile nie najlepszy ekspres do kawy, jaki ostatnio przyszło zrecenzować i zarazem gwarancja dobrej kawy niezależnie od pory dnia, ilości osób oczekujących na dany napój oraz tego, który konkretnie smak i gatunek oraz kawy oni preferują. Do tego możemy również cieszyć się dwuletnią gwarancją na wypadek, gdyby okazało się jednak, że Siemens EQ.5 TE502206RW nagle odmówił nam współpracy, co jednak zdarza się na tyle rzadko, że nie powinniśmy się tego obawiać. Poznaj też Automatyczny ekspres ciśnieniowy Siemens EQ.5 TE515209RWtutaj.

Informacje

RelatedPost

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
11 × 15 =