Test ekspresu Saeco Incanto HD8917/09

Ocena

W dzisiejszych czasach niemal każdy może przyrządzić doskonałą kawę. Zapewne dlatego ekspresy automatyczne cieszą się tak ogromnym powodzeniem. Na szczególną uwagę zasługują te z wyspą mleczną. Umożliwiają bowiem przygotowanie prawdziwie wymyślnych napojów bez konieczności odwiedzania kawiarni. We własnych, przysłowiowych czterech ścianach, można poczuć się jak prawdziwy barista i dać się ponieść wyobraźni. Firmy Saeco nie trzeba nikomu przedstawiać. Od ponad 30 lat zachwyca stylowymi, wykorzystującymi najnowsze technologie urządzeniami, dzięki którym przyrządzenie wyśmienitej kawy w prawdziwie włoskim stylu nie stanowi najmniejszego problemu. Jednym z takich urządzeń jest w pełni automatyczny, ciśnieniowy ekspres Saeco Incanto HD8917/09. 

ciśnieniowy ekspres Saeco Incanto HD8917/09

Model ten dostępny jest w srebrno-czarnym kolorze, a jego przedni panel wykonany jest ze stali nierdzewnej. Takie połączenie daje doskonały, wyrafinowany efekt. Doskonały wygląd i kompaktowe wymiary to nie jedyne zalety tego urządzenia. Posiada on także inne mocne strony, których nie sposób przeoczyć.

Poznaj zalety i wady ekspresu Saeco Incanto HD8917/09

Zalety Wady
 • Przyrządzana kawa jest gorąca i ma gęstą piankę
 • Łatwy w obsłudze
 • Doskonale spienia mleko
 • Przystępna cena
 • Możliwość używania wysokich szklanek, dzięki czemu uzyskane latte zachwyca tęczą barw
 • Nie zużywa dużej ilości wody przy czyszczeniu
 • Duży wybór napojów
 • Elementy ze stali łatwo ulegają zarysowaniu
 • Ekspres jest dość głośny
 • Instrukcja obsługi powinna być bardziej czytelna
 • Pojemnik na mleko posiada załamania, w związku z czym należy się przyłożyć, żeby umyć go dokładnie

Niektóre jego elementy wymagają dopracowania, jednak nie wpływaja na smak kawy. Sprawdź gdzie kupić ekspres do kawy Saeco Incanto HD8917/09.

Wyposażenie ekspresu do kawy Saeco Incanto HD8917/09

Przyjrzenie się bliżej jego wyposażeniu i dostępnym funkcjom, pozwoli w pełni zrozumieć fenomen ekspresów ciśnieniowych. Ekspresy do kawy Saeco Incanto HD8917/09 są wyposażone w:

 • Wyjmowany pojemnik na wodę o pojemności 1,8 litra umożliwia przyrządzenie około 5 filiżanek kawy.
 • Zbiornik na kawę ziarnistą, który pomieści 250 g kawy.
 • Odłączany pojemnik na mleko o pojemności 0,5 litra – można go z powodzeniem przechowywać w lodówce. Został tak zaprojektowany, że bez problemu można go umieścić na półce znajdującej się w drzwiach lodówki.
 • Pojemnik na odpady, który mieści 15 porcji kawy – konieczne jest regularne opróżnianie pojemnika, ponieważ zapobiega to powstawaniu pleśni i nieprzyjemnego zapachu. W przypadku, gdy użytkownik tego nie zrobi, a pojemnik będzie zapełniony, na wyświetlaczu pojawi się komunikat podświetlony na czerwono. Bardzo ważne jest opróżnianie pojemnika wówczas gdy ekspres jest włączony. Wyciągnięcie i opróżnienie kasetki, gdy urządzenie jest wyłączone, nie spowoduje zresetowania licznika zużytych kaw. W związku z tym na wyświetlaczu będzie pojawiał się komunikat informujący, że kasetka jest pełna – mimo że tak nie jest.
 • Filtr AquaClean – po wymianie 8 filtrów, ekspres przypomina o konieczności przeprowadzenia procesu odwapnienia. Aby filtr spełniał swoją funkcję, przed założeniem należy potrząsnąć nim przez około 5 sekund i zanurzyć go do góry dnem w pojemniku z czystą, zimną wodą. Trzeba poczekać, aż z filtra przestaną wydobywać się pęcherzyki powietrza. Wyświetlacz aktualizuje i przedstawia rzeczywistą liczbę użytych filtrów. Gdy wydajność filtra spadnie do 0%, na wyświetlaczu pojawi się stosowna ikonka. Wówczas należy go wyjąć i zastąpić nowym- zobacz jak to zrobic tutaj.

Saeco Filtr AquaClean

 • Wyjmowany blok zaparzający – jego umycie jest banalnie proste. Wystarczy go wyjąć i przepłukać pod bieżącą wodą, a następnie umieścić go z powrotem w ekspresie. Oprócz standardowego mycia pod wodą konieczne jest także smarowanie jednostki zaparzającej. Gdy używa się ekspresu rzadko, można to robić raz na 4 miesiące. W przypadku częstej eksploatacji trzeba smarować ten element raz w miesiącu. W tym celu należy wyciągnąć jednostkę zaparzającą i nałożyć cienką warstwę smaru na wałek znajdujący się w jej dolnej części.
 • Ceramiczny młynek – Jest on bardzo solidny, a kawa nie ma posmaku przypalonych ziaren.
 • Regulowany dozownik – to przede wszystkim ogromna wygoda użytkowania. Wysokość można dowolnie regulować. Przyrządzenie dowolnego napoju, w dowolnej szklance nie jest problemem.
 • Tacka ociekowa – wyposażona jest w czerwony wskaźnik, który unosi się do góry, gdy tacka ulega zapełnieniu. Najlepiej opróżniać ją codziennie, nawet wówczas gdy nie jest całkowicie zapełniona.
 • Wyświetlacz, sterowanie elektroniczne – wybierając poszczególne ikony, można swobodnie zarządzać pracą urządzenia. W przypadku jakichkolwiek problemów związanych z pracą urządzenia lub jakimkolwiek niedopatrzeniem ze strony użytkownika, na wyświetlaczu pojawi się komunikat ostrzegawczy w kolorze czerwonym lub kod błędu. Znaczenie poszczególnych kodów jest szczegółowo objaśnione w instrukcji obsługi. Gdyby jednak nie była to wystarczająca pomoc, to zawsze można skontaktować się z serwisem lub pomocą techniczną.

Saeco sterowanie elektroniczne

 • Szybki bojler – możliwość przyrządzenia kawy o doskonałej temperaturze w krótkim czasie od włączenia. Materiały, z których został wykonany ekspres, szybko się nagrzewają. 
 • Miarka do kawy mielonej

Saeco Miarka do kawy mielonej

 • Paski do badania twardości wody – gdy w ekspresie zainstalowany jest filtr AquaClean, nie ma konieczności ustawiania stopnia twardości wody. Gdy go nie ma, należy zanurzyć paski dołączone do zestawu i ustawić stopień twardości według wskazań. Fabrycznie urządzenie ma ustawiony 4 poziom twardości, co oznacza: woda bardzo twarda i jest to najwyższy z dostępnych stopni. Pozostałe to woda bardzo miękka, miękka i twarda.
 • Karta gwarancyjna i instrukcja obsługi w języku polskim. Do zestawu dołączona jest także skrócona instrukcja obsługi. Jest ona przydatna podczas pierwszej instalacji urządzenia. Podczas pierwszego uruchomienia można założyć filtr AquaClean. Jeśli pominie się ten krok, można to zrobić później, lecz będzie się to wiązało z koniecznością odwapnienia urządzenia. Aktywacja filtra jest bardzo istotna, ponieważ umożliwia ekspresowi monitorowanie liczby zużytych filtrów. Model ten posiada funkcje, które sprawiają, że obcowanie z nim na co dzień to ogromna przyjemność. Użytkownik ma możliwość dostosowania przyrządzanej kawy do indywidualnych upodobań, na dosłownie każdym etapie jej przygotowywania. Na szczególną uwagę zasługują funkcje takie jak:
 • Automatyczne przygotowywanie mleka

Automatyczne przygotowywanie mleka

 • Funkcja gorącej wody – można ją wybrać z menu głównego tylko wtedy, gdy jest zainstalowana wylewka dozownika gorącej wody. Można ją ściągnąć dopiero wówczas, gdy całkowicie zakończy się proces parzenia.
 • Parzenie wstępne
 • Regulacja stopnia zmielenia kawy – dostępnych jest 5 stopni zmielenia ziaren. Im mniejszy stopień, tym kawa jest mocniejsza. Należy pamiętać, aby podczas pracy młynka nie przekręcać jednorazowo pokrętła o więcej niż jeden stopień. Pokrętło znajduje się w pojemniku na ziarna.
 • Ustawienie pamięci
 • Regulacja ilości wody na filiżankę
 • Aroma Strenght – 5 ustawień mocy aromatu. Używając tego przycisku, można zaparzyć kawę z kawy mielonej lub ustawić moc aromatu.
 • Automatyczny program czyszczenia i odkamieniania – ekspres ten, czyści przewód kawowy za każdym razem, gdy urządzenie zostaje włączone lub wyłączone. Dzięki temu przyrządzana kawa zawsze świetne smakuje. Konieczność odkamieniania sygnalizowana jest za pomocą komunikatu pojawiającego się na wyświetlaczu. Cały proces nie trwa dłużej niż 30 minut. W tym czasie przeprowadzane jest odkamienianie, a następnie płukanie. Warto pamiętać o napełnieniu zbiornika na wodę. Jeśli wody nie będzie wystarczająco, to konieczne będzie przeprowadzenie dodatkowego płukania przy kolejnym uruchomieniu. Czytaj więcej.
 • 6 rodzajów napojów – capuccino, espresso, lungo, macchiato, gorąca woda i spienione mleko.
 • Technologia Latte Perfetto – zapewnia idealną mleczną piankę. Przygotowując napój mleczny, mleko jest spienianie dwukrotnie. Technologia ta, to gwarancja maksymalnie puszystej pianki. Po przyrządzeniu dowolnego napoju mlecznego, na wyświetlaczu pojawia się pytanie dotyczące przepłukania dzbanka na mleko. Użytkownik ma około 10 sekund na podjęcie decyzji. Warto zaznaczyć, że cykl ten można aktywować nawet wtedy, gdy w pojemniku znajduje się mleko. Nie trzeba aktywować tej usługi za każdym razem, gdy przyrządzi się napój, ale warto przeprowadzić cykl czyszczenia dzbanka przynajmniej raz dziennie. Odpowiednio wyczyszczone elementy ekspresu to nie tylko dbałość o długą żywotność ekspresu, ale przede wszystkim o zdrowie użytkownika. Czytaj więcej o systemach spieniania mlekalink.

Technologia Latte Perfetto

 • Funkcja OneTouch dla cappuccino i latte macchiato
 • Osobisty profil użytkownika – możliwość zapisania indywidualnych preferencji. Dotyczą one ilości wody i mleka w danym napoju.
 • Funkcja mielonej kawy – gdy korzysta się z tej opcji, należy zawsze używać dołączonej do zestawu miarki. Umożliwia ona bowiem dokładne odmierzenie porcji. Wsypywanie większej ilości kawy mielonej, może spowodować zapchanie kasetki na fusy. Aby przygotować kawę, wystarczy wsypać jedną miarkę kawy mielonej. Korzystając z tej opcji, możliwe jest przygotowanie tylko jednej filiżanki kawy.
 • DoubleCup – możliwość przygotowania dwóch kaw lub napojów mlecznych jednocześnie. Dzięki temu, mając gości, obsłużenie ich nie zajmuje wiele czasu. Jest to bardzo przydatna funkcja także wówczas gdy nie mieszka się samotnie. Aby z niej skorzystać, wystarczy nacisnąć jeden przycisk.

Funkcja DoubleCup

Z pewnością jesteś zaskoczony ilością funkcji jakie łaczy w sobie ekspres do kawy Saeco Incanto. Porównaj ceny tego modelu w sklepach internetowych klikając tutaj.

Dlaczego warto kupić ekspres do kawy Saeco Incanto

Ekspres Saeco Incanto HD8917/09 daje użytkownikowi możliwość wyboru między napojami przygotowywanymi z kawy ziarnistej a tymi przyrządzanymi z kawy mielonej. Pojemnik na kawę ziarnistą wyposażony jest w bardzo szczelną pokrywę, która gwarantuje zachowanie świeżości ziaren. Jest to bardzo istotne, ponieważ źle przechowywane ziarna szybko tracą swoje drogocenne właściwości, tak doceniane przez kawoszy na całym świecie. Pojemnik na kawę mieloną wystarczy czyścić raz na tydzień. W tym celu należy użyć wcześniej wspomnianej miarki, a dokładnie jej uchwytu. Aby jak najdłużej cieszyć się niezawodnością ekspresu, należy dbać także o jego pozostałe elementy. Konserwacja i odpowiednie, regularne czyszczenie wpływa nie tylko na jego długą żywotność, ale także na smak przyrządzanych napojów. Niektóre elementy wymagają codziennej higieny. Jednym z nich jest oczywiście pojemnik na mleko. Równie ważna jest codzienna wymiana wody w zbiorniku na wodę. Czysta woda jest fundamentem, a świeże mleko zwieńczeniem dzieła, którym bez wątpienia są przyrządzane z pomocą tego ekspresu napoje.

ekspres do kawy Saeco Incanto

Użytkując ten ekspres, można dojść do wniosku, że jest on idealnym urządzeniem dla osób uwielbiających różnorodność. A wszystko dlatego, że nie sposób się z nim nudzić. Ogromny wachlarz napojów, które można przyrządzić z jego pomocą, jest zdumiewający. Kup teraz Saeco Incanto HD8917/09. Osoby, które mają duże wymagania w zakresie kaw mlecznych, z całą pewnością będą zadowolone, decydując się na zakup tego modelu. Mając w kuchni takiego pomocnika, każdy dzień można rozpocząć, tak jak się lubi, czyli z filiżanką napełnioną po brzegi ulubioną kawą.

Saeco Incanto

8 myśli na temat “Test ekspresu Saeco Incanto HD8917/09

 • 18 maja 2017 o 11:27
  Permalink

  Po 1,5 roku użytkowania 2 razy był w serwisie (naprawy trwają około tydzień). Elementy zewnętrzne porysowały się (to chyba jakiejś słabej jakości farba) od zwykłej szmatki, zdarły się napisy na guzikach, wygląda to jakby ekspres miał 10 lat. No i zepsuł sie pojemnik na mleko, jakiś chiński plastik pekł od normalnego użytkowania, producent reklamacji nie uwględnił – poniosłem dodatkowy koszt 220 zł

  Ogólnie nie polecam ;(;

  W tej cenie można znaleźć dużo lepszy sprzęt, bardziej cichy, zbudowany z odpowiedniej jakości tworzyw.

   

   
  Odpowiedz
 • 18 maja 2017 o 11:58
  Permalink

  Dziękujemy za opinię. Jeżeli chodzi o zarysowania, to jest to wada tego ekspresu o czym pisaliśmy. Zresztą elementyw  dzisiejszych ekspresach szybko się rysują, bez znaczenia kto jest producentem. Co do pojemnika na mleko, to faktycznie ma on dziwną konstrukcję, co może zwiększać podatność na uszkodzenia. Niestety pojemniki na mleko mają to do siebie, że często się psuję. W moim ekspresie De'Longhi 23.460 wszystko jest ok pod każdym względem, ale miałem zgłoszenie od użytkownika, że w tym samym modelu psuje się właśnie pojemnik na mleko i to już któryś raz z rzędu.

  W tej cenie na pewno można kupić bardzo dobrego krupsa, albo wspomniane De'Longhi. Philips to ta sama firma co Saeco, jest jeszcze Bosch i Siemens, też dobre rozwiązania. Może zamiast pojemnika lepiej wybrać wężyk – mniej do zepsucia   🙂

   
  Odpowiedz
  • 18 maja 2017 o 12:32
   Permalink

   Może zamiast pojemnika lepiej wybrać wężyk – mniej do zepsucia

   true !

   Jeśli już wspomniano o De'Longhi – moja mama posiada od 3 lat – nigdy nie był w serwisie, nic nie pęka, cichy. Co do Philipsa (Saeco) słabo, bo zawiodłem się na ulubionej firmie ;(

    

    
   Odpowiedz
 • 29 listopada 2017 o 00:18
  Permalink

  Witam, mam wersję z dzbankiem na mleko co pozwala na automatyczne spienienie mleka i jego podgrzanie. Niestety nie jest to takie super rozwiązanie i odradzam kupowanie jakiegokolwiek ekspresu z tym dodatkiem. Dzbanek jest bardzo ciężki w utrzymaniu czystości. Średnio co 2 dni trzeba go rozbierać i myć. Bez rozkręcania rozbiera się na 7 części ale po około 2-3 tygodniach mleko osadza się w wewnętrznych częściach dzbanka i nawet po umyciu i wlaniu nowego mleka czuć stęchliznę. Trzeba odkręcić 3 śrubki typu TORX i części robi się nagle 16 żeby dzbanek doprowadzić do stanu pierwotnego. Czas takiej operacji to około godziny bo są tam takie zakamarki że gąbką się nie dojdzie i trzeba pędzelkiem czyścić. Potem trzeba wszystko wysuszyć i złożyć z powrotem. Moim zdaniem lepiej sobie odpuścić tą wersję i kupić tańszy ekspres ze zwykłą dyszą spieniającą, który będzie i tak robił identyczną kawę jak ten ze dzbankiem. Zaoszczędzone pieniądze proponuję zainwestować w spieniacz do mleka Severin z indukcyjnym podgrzewaniem (koszt około 300zł), który spieni nam mleko o wiele lepiej niż dzbanek w SAECO, o wiele szybciej, umyjemy go w 15 sekund, zawsze będzie świeży i mleko nie będzie przywierać do naczynia, można go po prostu przepłukać po każdej kawie co zajmie nawet 5-10 sekund. Denerwuje mnie funkcja spieniania mleka w SAeco – zbyt dużo klikania żeby zrobić sobie kawę inną niż jest zaprogramowane w ekspresie. Oprócz tego ekspres spisuje się dobrze, raz popsuł się trójnik bojlera ale wymieniono na gwarancji i jest ok teraz – chyba miał jakąś wadę fabryczną bo już prawie rok ekspres działa bezawaryjnie. Polecam ten model wszystkim tylko bez dzbanka. Podobno mniej awaryjny niż Delonghi z tego co czytałem. Nie polecam kupowanie tego ekspresu z frontem plastikowym – ja mam cały przód i górę z nierdzewki i się wogóle nie rysuje a cena była taka sama jak przy plastiku. Na ekspozycji w sklepie widziałem ekspres gdzie te elementy były plastikowe i wyglądał koszmarnie – strasznie się ten plastik rysuje.

   
  Odpowiedz
 • 20 stycznia 2018 o 11:54
  Permalink

  Niecały rok uzytkowania i ekspres dwa razy w naprawie z tymi samymi „objawami”. Opada regulator wylewki do kawy – mimo ustawienia w tej samej pozycji cały czas! Piszczy przy parzeniu kawy! Zbyt wysoka cena jak za tak awaryjny ekspres. Dodam, że druga naprawa trwa ponad miesiąc! Nie polecam, zawiodłam się! Najchętniej bym go oddała…brak satysfakcji!

   
  Odpowiedz
 • 16 sierpnia 2018 o 09:14
  Permalink

  Po 3 miesiacach użytkowania trafił do serwisu po raz pierwszy, po kolejnych trzech znów musiałam się pofatygować i zataszczyć go do reklamacji, okazało się , że trzeba go odkamienić, koszt-bagatela ponad 200zł! chyba pofatyguje sie do rzecznika praw konsumenta, bo zupełnie tego nie kumam, pól roku użytkowania ekspresu w którym jest filtr do wody więc skąd kamień?

   
  Odpowiedz
  • 16 sierpnia 2018 o 09:28
   Permalink

   Też niestety tak miałem z Boschem. Niemniej to nie jest wina ekspresu a twardości wody. U mnie woda była bardzo twarda i w efekcie zacząłem korzystać z filtra do wody w ekspresie, a jeszcze dodatkowo korzystałem z filtra zewnętrznego Brita. Problem dotyczył różnych urządzeń, nie tylko ekspresu, ale faktycznie ekspres zakamieniał się bardzo szybko, mój trafił do serwisu w ciągu 2 tygodni od zakupu.

    
   Odpowiedz
 • 20 czerwca 2019 o 14:52
  Permalink

  Mam taki ekspres od roku. Góra od pojemnika na mleko wymieniana była 3 razy. Gwarancja producenta nie uwzględnia takiego uszkodzenia, ubezpieczenie również.
  Nie polecam.

   
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
24 ⁄ 8 =