Ekspres do kawy Saeco PicoBaristo SM3061/10

Ocena

To, że kawa kawie nierówna jest faktem znanym nie od dziś. To czy jej smak jest wyrazisty, w dużej mierze zależy od jej gatunku, a także prawidłowego sposobu przyrządzenia. Najpopularniejsze wśród gatunków kaw są arabica i robusta. To właśnie esencję z tych ziaren pija się najczęściej. Ziarna robusty zawierają zdecydowanie więcej kofeiny, ale to arabicę ceni się za łagodny smak i wyrazisty aromat. Z racji tego, że uprawa gatunku arabica jest zdecydowanie trudniejsza, a roślina kawowca potrzebuje specjalnych warunków atmosferycznych, to jej ziarna są stosunkowo droższe aniżeli ziarna robusty. Proces wypalania kawy wydobywa z jej ziaren wszelkie atrybuty, takie jak kolor, kruchość i aromat. Wyższa temperatura palenia powoduje uzyskanie ciemnego koloru ziaren. A te, posiadają wówczas gorzki, cierpki smak.

Jeśli nie jest się pewnym, którą kawę wybrać, należy posmakować obu i wydać swój prywatny osąd. To jednak nie wszystko. Przemyślany sposób przygotowania pomoże wydobyć z ziaren to, co najcenniejsze. Warto więc przyjrzeć się bliżej jednemu z ekspresów ciśnieniowych, który, dzięki intuicyjnej obsłudze, przeprowadzi największego laika przez skomplikowany, lecz fascynujący proces przyrządzania napoju w ekspresie do kawy Saeco.

Poznaj zalety i wady ekspresu do kawy Saeco PicoBaristo SM3061/10

Zalety Wady
 • Nieduży i bardzo lekki ekspres do kawy
 • Bajecznie prosta obsługa
 • Cicha praca młynka ceramicznego
 • Nowoczesny wygląd
 • Cena

W pełni automatyczny ekspres do kawy Saeco PicoBaristo SM3061/10

Ekspresem godny uwagi jest Saeco PicoBaristo SM3061/10. Z racji tego, że jest w pełni automatyczny, spełni niemal każde życzenie kawosza. Produkty firmy Philips, charakteryzują się wysoką jakością i trwałością materiałów, z których zostały wykonane. Podobnie jest w tym przypadku. Ekspres ma srebrno – czarny kolor i niezwykle nowoczesny design.

Jest wyposażony w:

 • Zbiornik na kawę ziarnistą – pojemność 250g.
 • Zbiornik na wodę – pojemność 1,8 litra.
 • Pojemnik na mleko – zintegrowany, pojemność 0,5 litra.
 • Pojemnik na odpadki – mieści 15 porcji kawy. Łatwy dostęp do pojemnika co zdecydowanie ułatwia czyszczenie. Znajduje się on z przodu urządzenia.
 • Pojemnik na kawę mieloną – wsypując do niego kawę najlepiej korzystać z dołączonej miarki. Uniknie się wówczas możliwości zapchania kasetki na fusy zbyt dużą ilością kawy. Przynajmniej raz na tydzień należy go czyścić końcówką dołączonej miarki.
 • Filtr AquaClean – ma na celu ograniczenie osadzania się kamienia w ekspresie oraz dostarczania świeżej wody, służącej do przyrządzania napojów o wysokich walorach smakowych. Po zainstalowaniu tego filtra nie trzeba ustawiać stopnia twardości wody, a przypomnienie o konieczności odkamieniania się nie pojawia- czytaj więcej.Saeco PicoBaristo SM3061 filtr wody
 • Młynek ceramiczny – gwarantuje cichą pracę urządzenia, nawet po długotrwałym okresie użytkowania. A ziarna, zawsze są idealnie zmielone. Skala regulacji młynka jest 10 – stopniowa. Jeśli chce się uzyskać mocną kawę, to należy ustawić młynek na niską wartość.
 • Blok zaparzający – wyjmowany. Najlepiej przemywać go pod bieżącą wodą raz na tydzień. A raz na miesiąc czyścić jednostkę za pomocą tabletek do czyszczenia. Tabletki tego rodzaju nie mają właściwości odkamieniających. Nie nadaje się do mycia w zmywarce. Nie należy czyścić bloku ściereczkami, aby wewnątrz nie zbierały się włókna.
 • Wyjmowana tacka na skropliny – dość pojemna i łatwa do utrzymania w czystości. Należy opróżniać ją regularnie, żeby uniknąć wypływania skroplin poza urządzenie.
 • Instrukcję obsługi w języku polskim oraz kartę gwarancyjną
 • Elektroniczny panel sterowania i wyświetlacz LCD – znacząco zwiększa kontrolę nad urządzeniem. Na ekranie oprócz tekstu pojawia się także obrazek. Takie rozwiązanie sprawia, że obsługa jest intuicyjna i poradzi sobie z nią nawet osoba, która nigdy nie miała styczności z podobnym urządzeniem.

Saeco PicoBaristo SM3061 funkcje

 • Pasek do mierzenia twardości wody oraz miarka – dzięki dołączonemu paskowi można w łatwy sposób określić stopień twardości wody. Po zanurzeniu go w wodzie, zabarwieniu ulegają poszczególne kwadraciki widoczne na pasku. Stopień twardości ustawia się na podstawie otrzymanego wyniku, czyli ilości zabarwionych kwadracików. Miarka natomiast jest idealna do odmierzenia odpowiedniej proporcji kawy mielonej, potrzebnej do przyrządzenia jednej porcji kawy.

najlepsze oferty zakupu tego modelu znajdziesz tutaj

W jakie funkcje wyposażony jest ekspres do kawy Saeco PicoBaristo SM3061/10

Urządzenie, które w pełni współpracuje z użytkownikiem, zawsze jest mile widziane w każdej kuchni. Odpowiednia konserwacja zapewni długą żywotność urządzenia. I tak na przykład, przygotowując około 5 filiżanek napoju dziennie, należy pamiętać o smarowaniu jednostki zaparzającej, co 4 miesiące. Gdy ilość zaparzanych kaw jest większa, to wówczas czynność tą, należy wykonywać stosunkowo częściej. Chcąc zapewnić sobie całkowite zadowolenie z użytkowania ekspresu, wypada zapoznać się z jego funkcjami. Jest ich stosunkowo niewiele, co sprawia, że obsługa ekspresu jest niezwykle przejrzysta i całkowicie intuicyjna. To, że jest ich mało, nie znaczy, że ekspres może niewiele zaproponować. Wręcz przeciwnie, wszystko zostało przez twórców dokładnie przemyślane. A opcje, z których można korzystać to:

 • Funkcja automatycznego płukania – urządzenie przepłukuje obieg kawy po każdym włączeniu i wyłączeniu.
 • Ustawienie mocy aromatu – 5 – stopniowe. Umożliwia przygotowanie kawy o różnej mocy. Ustawienia te można dowolnie modyfikować za każdym razem. Dzięki nim każdy gość otrzyma taką kawę, jaką lubi.
 • Ustawienie temperatury – 3 – stopniowe. Coś dla wielbicieli kawy letniej i gorącej. Idealną temperaturę kawy można otrzymać zawsze, gdy do jej przyrządzenia użyje się wody o temperaturze pokojowej.
 • Funkcja Gusto Perfetto – to innowacyjna technologia, która „wykrywa” rodzaj wsypywanych ziaren. Po wykryciu zmiany w rodzaju używanych ziaren automatycznie dostosowuje dozowanie w komorze parzenia.
 • Funkcja Latte Perfetto – zapewnia otrzymanie doskonałej mlecznej pianki. Pianka, którą można otrzymać, zachwyca swoją perfekcją. Jest gęsta, a jej przyrządzanie nie powoduje zabrudzeń.
 • Szybki bojler – nagrzewa się w ciągu kilku sekund. To rozwiązanie gwarantuje kawę o idealnej temperaturze o każdej porze dnia. A wszystko to, dzięki użytym materiałom – szybko nagrzewającej się stali szlachetnej.
 • Funkcja DubbleCup – pozwala przygotować dwie filiżanki w tym samym czasie.
 • Funkcja OneTouch – za pomocą jednego przycisku można przygotować swój ulubiony napój. Możliwe jest przyrządzenie cappuccino, macchiato i latte. Ta funkcja ma wielu zwolenników i jest dostępna także w innych modelach tej marki. Jest gwarancją wygody, a przede wszystkim sporej oszczędności czasu.
 • System spieniający mleko – używając mleka o zawartości tłuszczu minimum 3%, osiąga się piankę o bardzo gęstej konsystencji. Mleko powinno być zimne, prosto z lodówki.

Saeco PicoBaristo SM3061 mleko

 • Programowalne włączanie i wyłączanie ekspresu.
 • Funkcja „Moja kawa” – umożliwia zapisanie indywidualnych ustawień, czyli mocy i ilości kawy. Dzięki tej funkcji nie ma konieczności wprowadzania powyższych danych za każdym razem, gdy ma się ochotę na ulubiony napój.

Jakie rodzaje kaw przygotujesz w ekspresie Saeco PicoBaristo SM3061/10

Jest to wymarzone urządzenie dla osób, które lubią różnorodność smaków. Przeprowadza on użytkownika przez poszczególne etapy przygotowywania różnych napojów, dzięki czemu można spróbować takich, których nie piło się wcześniej. Odkrywanie nowych smaków potrafi być niezwykle wciągające, a dzięki możliwości zastosowania zarówno kawy mielonej, jak i ziarnistej można przyrządzić aż 11 napojów. Są to między innymi: cappuccino, latte, espresso, baby cappuccino, flat white, podwójne espresso, caffe crema, ristretto, ekspresso lungo, a także gorące mleko.

saeco rodzaje kaw

Doskonałym rozwiązaniem zastosowanym w tym urządzeniu jest wbudowany młynek. Nie ma bowiem konieczności mielenia kawy w zewnętrznym młynku. Wciąż jednak prym wiedzie sprzedaż kawy uprzednio zmielonej. Upłynie jeszcze sporo czasu, zanim proporcje stosowania kawy mielonej i kawy w ziarnach ulegną zmianie. Pocieszający jest jednak fakt, że coraz więcej osób przekonuje się do samodzielnego mielenia kawy. Różnica jest bardzo zauważalna. Warto wykonać w domu test i osobiście się o tym przekonać. Przyrządzając kawę zmieloną bezpośrednio przed parzeniem, uzyskuje się napar o intensywnym smaku i aromacie, świeży. Zadziwia informacja, że kawa lepszej jakości, ale mielona – smakuje dużo gorzej od kawy niższej jakości, ale zmielonej tuż przed zaparzeniem. Wnioski nasuwają się więc same. Sprawdź gdzie kupić Saeco PicoBaristo SM3061/10

Jakie zalety i wady posiada Ekspres Saeco PicoBaristo SM3061/

Ekspres Saeco PicoBaristo SM3061/10 podczas użytkowania nie sprawia najmniejszych problemów. Zastosowane rozwiązania sprawiają, że przygotowanie kawy czarnej, a nawet wymyślnych mlecznych napojów to przyjemność. Otrzymuje się napoje o smaku i konsystencji porównywalnej do kaw otrzymywanych w kawiarniach i restauracjach. Jego mocne strony to:

 • Nieduży i bardzo lekki ekspres do kawy. Jego waga to zaledwie 4 kg. Zmieści się w każdej, nawet malutkiej kuchni. Jego konstrukcja nie przytłacza.
 • Bajecznie prosta obsługa – codzienne użytkowanie to przyjemność. Szeroka gama napojów sprawia, że codziennie można pić co innego. Przeczytanie instrukcji pomoże w zrozumieniu poszczególnych funkcji.
 • Cicha praca młynka ceramicznego – możliwość przyrządzenia kawy o każdej porze, w dzień i w nocy. Domownicy na pewno nie będą uskarżać się na głośną, zakłócającą odpoczynek pracę ekspresu.
 • Nowoczesny wygląd – jest to jego ogromny atut. Gołym okiem można zauważyć, że poszczególne detale są wykonane z należytą starannością. Nie odkształcają się pod wpływem pary. Regularne przecieranie lekko zwilżoną ściereczką pozwoli zachować nieskazitelny wygląd przez wiele lat.
 • Zadziwia ilość napojów, które można przyrządzić za pomocą tego niewielkiego urządzenia. Jest to zdecydowany, mocny plus. Nie ma potrzeby brudzenia garnków, gdy najmłodsi domownicy mają ochotę na ciepłe mleko. To urządzenie to świetny wybór dla całej rodziny.

Saeco PicoBaristo SM3061 Kawa

Trudno dopatrzyć się wad, które kategorycznie przekreśliłyby szanse tego ekspresu. Osoby, które szukają urządzenia, które przygotowuje świetną kawę w krótkim czasie, na pewno powinny rozważyć tę propozycję. Jedynym mankamentem dla sporej ilości ludzi, może okazać się:

 • Cena – jest dość wysoka, zapewne dlatego, że jest to nowość. Mimo że posiada szereg ciekawych funkcji, to może ona delikatnie zniechęcać.

Jeśli szuka się ekspresu prostego w obsłudze, nieprzytłaczającego mnogością dostępnych funkcji, to powyższy produkt jest zdecydowanie wart uwagi. Świetny wygląd to jego dodatkowy atut. Saeco jest idealnym rozwiązaniem zarówno do domu, jak i małego biura. Jeśli chcesz poznać bliżej produkty tego producenta to sprawdź na tej stronie nasz artykuł o marce Saeco. Informacje o aktualnej cenie tego modelu znajdziesz tutaj

Saeco PicoBaristo SM3061Dzięki używaniu go na co dzień zaoszczędza się sporo czasu. Mało tego, jest on bardzo łatwy do utrzymania w czystości z racji tego, że większość procesów czyszczących wykonuje sam. Korzystając z szerokiej gamy oferowanych przez niego produktów, można przekonać się, jaki typ kawy spełnia wszystkie oczekiwania. Jest bardzo pomocny podczas organizacji domowych przyjęć. Goście będą zachwyceni możliwością wyboru ulubionego napoju. Każdy miłośnik kawy powinien wypróbować przygotowanej w ten sposób kawy. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że nie będzie chciał już sięgnąć po inną. Kawa przygotowana za pomocą ekspresu ciśnieniowego Saeco jest po prostu doskonała.

Bosch

Zobacz również

5 thoughts on “Ekspres do kawy Saeco PicoBaristo SM3061/10

 • 18 marca 2017 at 06:40
  Permalink

  Czym, oprócz koloru, różni się on od PioBaristo HD8927/09? Tym bardziej, że zdjęcia w tekście są właśnie modelu HD8927/09. Jestem zainteresowany kupnem i czy ktoś potrafi mi wyjaśnić różnice między tymi dwoma ekspresami?

   
  Reply
  • 18 marca 2017 at 08:33
   Permalink

   W zasadzie różnic co do funkcjonalności nie ma jako takich. Opisywany ekspres jest modelem nowszym i jak widać różni się w zasadzie tylko frontem. Opisywany model jest w kolorze srebrnym, natomiast model HD8927/09 jest wykończony stalą szlachetną. W nowszej wersji dodano opcję „Moja kawa”, której brakowało w poprzednim modelu. W teorii opisywany model powinien być lekko poprawioną wersją swojego poprzednika. Jak jest w praktyce – czas pokaże. Model wskazywany przez Pana jest dobrze przetestowany i zbiera całkiem dobre opinie. W Euro jest teraz promocja Saeco PicoBaristo HD8927/09 – model posiada aż 41 opinii, warto się z nimi zapoznać przed zakupem. Dodatkowo HD8927/09 jest tańszy o 100 zł – przynajmniej w euro. Jeżeli ma jest Pan zdecydowany proponuje zakupić model w Euro z odbiorem osobistym – można wtedy na miejscu w sklepie sprawdzić dokładnie ekspres – tym bardziej, że użytkownicy trafiali na modele źle wykonane jeśli chodzi o samą obudowę, co będzie można zweryfikować na miejscu. Oczywiście, w dzisiejszych czasach, nie dotyczy to tylko ekspresów tej marki, ale w ogóle wszystkich urządzeń AGD. Jeżeli ma Pan możliwość podjechania do takiego sklepu to polecam taki sposób zakupu.

    
   Reply
 • 3 lipca 2017 at 21:51
  Permalink

  Jestem zainteresowana Granbaristo? Czy HD 8964 jest jeszcze w produkcji? Myślę o HD8975? Jestem trochę skołowana. Proszę o pomoc. 

   
  Reply
  • 25 lipca 2017 at 07:42
   Permalink

   Nie testowaliśmy jeszcze tych modeli. Po przetestowaniu z pewnością wszystko będzie jasne. Najlepiej skupić się na funkcjach na których nam najbardziej zależy, czyli takich, które będą najczęściej używane. Ja na przykład przy wyborze ekspresu zwracałem uwagę na kawę czarną, możliwość regulacji ilości kawy i mocy, a także możliwość ustawienia swojej ulubionej kawy i z tych funkcji korzystam codziennie. Od święta robię kawę mleczną, więc te funkcjonalności były dla mnie mniej istotne. W przypadku podobnych funkcji, można wybrać ten, który nam się bardziej podoba 🙂

    
   Reply
 • 30 listopada 2017 at 11:54
  Permalink

  To już moje drugie podejście do marki Saeco. Mój przedostatni ekspres również był tej marki – i moje największe wątpliwości budził blok zaparzający – jest to cześć nienaprawialna, droga i popsuła się dokładnie po 2 latach użytkowania.
  W obecnie kupiony produkcie – PicoBaristo (który miał zastąpić wysłużonego ale wciąż działającego krupsa) – nic się nie zmieniło, dodatkowo producent w instrukcji wymusza regularne smarowanie (!) niektórych części ekspresu – kupując automat liczę na mniej pracy a nie zabawę w „małego majsterkowicza”. Takie podejście sugeruje wg mnie po prostu niska jakość materiałów użytych do produkcji. Cechą negatywną jest mały pojemnik na wodę, niemożność programowania niektórych funkcji ekspresu oraz brak możliwości zmiany mocy naparu w zależności od rodzaju napoju.
  Jednak największą wadą ekspresu jest młynek – powinna to być jego najtrwalsza część, a niestety w moim przypadku często blokuje się przy mieleniu mojej ulubionej kawy (ziarna są wprawdzie twarde ale poprzedni krups radził sobie z nimi bez problemu).
  Podsumowując – kolejna i ostatnia próba dla Saeco u mnie – trzeciej szansy nie będzie.
  Nie polecam i radzę omijać szerokim łukiem produkty tej marki.

   
  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
2 × 7 =