Ekspres do kawy Saeco Incanto AMF HD8914/09

Ocena

Ekspresy do kawy to bardzo przydatne urządzenia. Dzięki nim nie musimy przejmować się już robieniem kawy, kiedy jesteśmy zaspani, czy też martwić się, że nie nadążymy z ilością przygotowanego napoju w razie konferencji, czy też przyjęcia, na którym zjawią się wielbiciele tego aromatycznego, czarnego napoju. Wystarczy, że za pomocą kilku naciśnięć przycisku – a czasami nawet jedynie jednego, jeżeli rodzaj ulubionej kawy znajduje się już w pamięci urządzenia – jesteśmy w stanie przygotować naprawdę pyszną, praktycznie taką samą, jak ta przygotowywana w kawiarni, kawę.

Nie wszystkie jednak ekspresy do kawy są w tym dobre, dosyć duża część nie będzie w stanie spełnić wszystkich naszych wymagań, albo po prostu nie będzie posiadło wszystkich interesujących nas funkcji. W dzisiejszej recenzji przekonamy się, czy ekspres do kawy Saeco Incanto AMF HD8914/09 będzie tym właściwym, czy raczej powinniśmy poszukać innego modelu do naszego domu, czy też do biura.

Ekspres do kawy Saeco Incanto

Jak wygląda Saeco Incanto AMF HD8914/09? Czy produkt założonej we Włoszech w 1981, w miejscowości Gaggio Montano firmy, ma taki sam wygląd, jak pozostałe urządzenia tego typu? Odpowiedź brzmi – owszem. Jest to srebrne – ale posiadające czarne elementy – urządzenie, swoim wyglądem przypominające nieco prostokątną i grubą skrzynkę. Ekspres do kawy Saeco zbudowany został ze stali szlachetnej – w przypadku bojlera, za to zbiornik wody wyprodukowano z plastiku, a korpus z połączenia obu tych elementów, czyli zarówno ze stali szlachetnej, jak i z plastiku właśnie.

Z przodu urządzenia możemy zobaczyć specjalną dyszę, z której wydobędzie się nasz ulubiony napój, dysza ta przypomina nieco nos, dzięki czemu Saeco Incanto AMF HD8914/09 będzie prezentować się w naszej kuchni nie tylko elegancko, ale i po prostu całkiem sympatycznie. Po lewej stronie, nieco poniżej wspomnianego już „nosa”, widnieje dysza do spieniania mleka, a na dole znajduje się podstawka na szklankę, lub na filiżankę. Panel, na którym będziemy wybierać konkretne funkcje urządzenia, znajduje się na „nosie”, tak samo wszystkie guziki – o nich opowiemy za chwilę – które pomogą nam w zaprogramowaniu Saeco Incanto AMF HD8914/09 do pracy. Poznaj też ekspres do kawy Saeco Incanto HD8911/09, który opisywaliśmy tutaj.

Przyciski te różnią się od tych, do których przyzwyczaiły nas inne ekspresy do kawy, gdyż są to przyciski dotykowe. Dokładnie tak, nie musimy już martwić się, czy aby nasze palce użyją odpowiedniej siły do naciśnięcia któregoś z nich, po prostu przyciskamy lekko znajdujący się na wyświetlaczu guzik i w ten sposób wybieramy interesującą nas opcję. Same przyciski są miłe w dotyku, co jeszcze bardziej uprzyjemni nam proces parzenia naszej kawy.

Poznaj zalety i wady Ekspresu Saeco Incanto AMF HD8914/09

Zalety

Wady

 • różnorodność funkcji

 • łatwe w obsłudze

 • małe wymiary ekspresu

 • cicha praca ekspresu

 • szybkość uruchamiania się ekspresu

 • możliwość użycia kawy ziarnistej i mielonej

 • możliwość przygotowania różnych typów kaw

 • możliwość instalacji filtra do wody

 • aksamitna pianka spienionego mleka dzięki Latte Perfetto

 • ekspres pozostawia bardzo mało odpadów z kawy

 • do 5000 filiżanek bez konieczności odkamieniania ekspresu

 • regulacja ilości kawy, 5 ustawień mocy aromatu, 5 ustawień młynka

 • funkcja "moja kawa"

 • wysoka cena

 • trudność w wyjęciu zewnętrznego ociekacza do kawy

 • brak podświetlenia przycisków

Porównaj ceny ekspresu Saeco Incanto AMF HD8914/09- kliknij w link.

Funkcje ekspresu Saeco Incanto AMF HD8914/09

Jakie funkcje posiada Saeco Incanto AMF HD8914/09? Czy będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania, czy może jednak czegoś w nich nam zabraknie? Firma Saeco twierdzi, że ten ekspres jest w stanie zaparzyć taką kawę, o jakiej do tej pory śniliśmy. Przyjrzyjmy się więc funkcjom Saeco Incanto AMF HD8914/09.

Po pierwsze, Saeco Incanto AMF HD8914/09 to ekspres automatyczny, ciśnieniowy. Działa z mocą 15 barów i zużywa nieco więcej energii, niż inne urządzenia tego typu, bo aż 1850 W. Jego bojler wody ma pojemność jednego litra, za to drugi z nich, czyli pojemnik na kawę, będzie miał pojemność 250 gramów, czyli akurat standardową wartość. Do tego Saeco Incanto AMF HD8914/09 posiada zintegrowany system spieniający kawę, poza tym za jego pomocą możemy zaparzyć automatycznie takie rodzaje kaw, jak na przykład espresso, cappuccino, czy latte macchiato, ale również mamy możliwość dodania innych rodzajów do pamięci naszego urządzenia.

Ekspres do kawy Saeco Incanto AMF HD8914/09

Jeżeli chodzi o wymiary samego urządzenia i o jego wagę, to będzie to odpowiednio 215 x 330 x 429 mm w przypadku rozmiarów oraz 9,56 kilograma, jeżeli pytamy o ciężar urządzenia. Ten ostatni podany jest razem z opakowaniem sprzętu.

Jakiej kawy możemy użyć w Saeco Incanto AMF HD8914/09? Będzie to kawa zarówno mielona, jak i ta ziarnista, gdyż sprzęt posiada młynek do mielenia. Jest on zbudowany z ceramiki, co gwarantuje jego trwałość i wytrzymałość – nikt z nas przecież nie chce, żeby młynek rozpadł się w trakcie mielenia, a jego części dostały się do środka naszego napoju – co zdarza się w przypadku ekspresów do kawy gorszej jakości. Do tego użycie ceramiki w przypadku młynków do kawy powoduje, że nie musimy się obawiać, iż nasze ziarenka będą miały posmak przypalenia, co zdarza się w przypadku zastosowania innego rodzaju materiałów.

Do tego w przypadku Saeco Incanto AMF HD8914/09 możemy liczyć na możliwość regulacji temperatury kawy oraz na możliwość regulacji stopnia jej zmielenia – a konkretnie możemy ustawić aż pięć grubości zmielenia naszej kawy. Poza tym sprzęt pozwala nam zagrzać jedynie samą wodę, co jest bardzo przydatne w przypadku, gdy potrzebujemy jedynie wrzątku – czy to na przykład na herbatę, czy też na zaparzenie ziół, lub też innego rodzaju napoju.

To jednak nie wszystko – Saeco Incanto AMF HD8914/09 daje nam możliwość zaparzenia wstępnego, co podkreśla potem aromat przygotowywanej przez nas kawy, do tego możemy wyregulować, ile chcemy użyć wody na konkretną filiżankę napoju – co równa się ingerencji w automatyczny przepis i możliwości stworzenia własnych, niepowtarzalnych smaków kawy.

Jeżeli mówimy o systemie spieniania mleka, to jest to specjalnie opatentowany przez firmę Saeco system o nazwie Cappuccinatore, pozwalający cieszyć się perfekcyjnie przygotowanym płynem i idealnym jego spienieniem.

Pozostałe funkcje to automatyczne odkamienianie i oczyszczanie ekspresu do kawy, poza tym możliwość zainstalowania filtra do wody – który niestety nie jest dołączony w komplecie – co z pewnością doda smaku parzonemu przez nas napojowi. Filtr ten – opatentowany również przez firmę Saeco – nosi nazwę filtru Aqua Clean i może być stosowany jedynie w produktach jej firmy, czy też w produktach firmy Philips, gdyż oba te przedsiębiorstwa współpracują ze sobą.

Wspomniany przez nas filtr należy wymieniać co trzy miesiące, a jego dodatkową funkcją jest ochrona urządzenia przed kamieniem, poza tym informacja o konieczności odkamieniania Saeco Incanto AMF HD8914/09 znika wraz z zamontowaniem filtra, gdyż takiej potrzeby po prostu wtedy nie ma – filtr dba o czystość naszego urządzenia.

Saeco Incanto AMF HD8914/09

Do tego Saeco Incanto AMF HD8914/09 daje nam możliwość wyjmowania zbiornika wody w celu oczyszczenia go, wyregulowania wysokości dozownika napoju, co pozwala użyć naszej ulubionej szklanki – lub też filiżanki – nie martwiąc się, że się nie zmieści – oraz automatyczny tryb gotowości urządzenia do pracy. Poza tym wyjmowalny jest również tak zwany blok zaparzający, co pozwala nam dużo lepiej zadbać o czystość naszego Saeco Incanto AMF HD8914/09. Sprawdź cenę Saeco Incanto AMF HD8914/09.

Smaczna kawa przygotowana w Saeco Incanto AMF HD8914/09

Jak już wspomnieliśmy, Saeco Incanto AMF HD8914/09 pozwala nam użyć zarówno kawy ziarnistej, jak i mielonej, a w opcjach automatycznych kryje się przepis na espresso, cappuccino, latte macchiato i wiele innych. Tego rodzaju różnorodność to zdecydowanie dobra cecha Saeco Incanto AMF HD8914/09.

ekspres do kawy Saeco

Co o ekspresach do kawy Saeco myślą użytkownicy

Co prawda Saeco Incanto AMF HD8914/09 to tak zwany towar z górnej półki cenowej, gdyż obecnie kosztuje około 2100 złotych, jednakże możemy zdecydowanie stwierdzić, że jest to przedmiot godny takiego wydatku. Nie tylko działa ciszej, niż inne tego rodzaju urządzenia – co bez wątpienia jest jedną z wielu jego ważnych zalet – ale również nie zawiedzie nas w przypadku systemu do spieniania mleka. Co prawda nieco niewygodny jest sposób, w jaki musimy opróżniać ociekacz, gdyż wyjęcie go może sprawiać nam – przynajmniej początkowo – pewne trudności, jednakże jest to cecha, do której można się przyzwyczaić. Na dodatek nie musimy robić tego codziennie, a jedynie co kilka dni. Zobacz gdzie kupić ekspres Saeco Incanto.

Pewną niespodzianką dla użytkowników tego ekspresu do kawy może być swoista niespodzianka, jaką kryje w sobie Saeco Incanto AMF HD8914/09. Otóż urządzenie to nie spienia naszego mleka jedynie ze specjalnego urządzenia, ale także z – uwaga! – prosto z kartonu! Jest to być może drobny, ale jednakże bardzo przydatny i funkcjonalny dodatek do całości.

Do tego Saeco Incanto AMF HD8914/09 zużywa bardzo mało wody do przygotowania kawy, jest łatwy zarówno w czyszczeniu (poza wspomnianą wcześniej wadą w przypadku opróżniania ociekacza), jak i w samej jego obsłudze. Cappuccino możemy dosłownie jeść łyżeczką, gdyż pianka jest sztywna i o dokładnie takiej konsystencji, w jakiej być powinna.

Jednakże należy pamiętać, że takie przydatne akcesoria, jak odkamieniacz, wspomniany już powyżej filtr Aqua Clean, tabletki służące do spieniania mleka, odtłuszczające i podobne należy kupić sobie samemu, co nieco podnosi koszt urządzenia, za to smak i aromat kawy zaparzonej w Saeco Incanto AMF HD8914/09 rekompensuje nam to w pełni.

Ekspres do kawy Saeco Incanto

Małe wymiary i możliwość zmieszczenia Saeco Incanto AMF HD8914/09 w praktycznie każdej kuchni czynią ten produkt sprzętem prawie doskonałym. Brakuje jedynie chyba tylko podświetlenia przycisków opcji – czyli tych znajdujących się na wyświetlaczu urządzenia – co nieco może utrudnić posługiwanie się nim w nocy, czy też osobom z nieco słabszym wzrokiem, po krótkim jednak czasie przyzwyczaimy się tak bardzo do tego, gdzie który z nich został umieszczony, że będziemy posługiwać się nimi na tak zwane wyczucie.

Warto również brać pod uwagę możliwość ściągnięcia z zasobów Internetu najnowszej instrukcji obsługi do Saeco Incanto AMF HD8914/09, gdyż to właśnie tam znajdziemy nawet prostszy, niż ten zawarty w oryginalnej jej wersji, sposób na pierwsze gruntowne czyszczenie ekspresu do kawy, razem z jego odtłuszczaniem oraz z czyszczeniem systemu obiegu mleka. Jak więc widać, firma Saeco dba o swoich klientów na tyle, że nie tylko unowocześnia swoje produkty, ale również uaktualnia znajdujące się na swoich stronach instrukcje do nich.

Szybkość uruchamiania się Saeco Incanto AMF HD8914/09 to jedna z dodatkowych zalet, na dodatek możemy cieszyć się dołączonymi do opisów funkcji i do nazw kawy przejrzystymi i czytelnymi grafikami, jakie pojawiają się na wyświetlaczu naszego urządzenia.

Saeco Incanto AMF HD8914/09 pozostawia naprawdę bardzo mało odpadów z kawy, przez co jest nie tylko sprzętem świetnym w swojej klasie, ale również i bardzo ekonomicznym u w użytkowaniu. 

Więcej o produktach marki Saeco dowiesz się z artykułu: Porównanie ekspresów do kawy Philips i Saeco.

eskpres do kawy saeco

Zobacz również

One thought on “Ekspres do kawy Saeco Incanto AMF HD8914/09

 • 8 lipca 2018 at 23:56
  Permalink

  Czy jest mozliwosc podgrzania samego mleka?
  Chce robic np. kakałko dla dzieci.

   
  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
27 + 19 =