Recenzja ekspresu do kawy Philips XSmall HD8651/09

Ocena

Przyrządzenie wyśmienitej kawy to nie lada wyzwanie. Niejednokrotnie można spotkać się z opinią, że im prostsze jest przygotowanie napoju, tym większej dbałości i uwagi wymaga proces jego przyrządzania. Doskonała w smaku kawa nabiera wartości już w procesie produkcji. Jednak nie bez znaczenia jest sposób jej przyrządzania, a w efekcie-podania.

Zaparzenie idealnej kawy to proces wieloetapowy i na każdym z tych etapów coś może pójść nie tak. Żeby kawa była dobra, wszystkie detale w procesie przygotowania muszą ze sobą współgrać. Nie bez znaczenia jest odpowiednia wiedza, a także sprzęt. A odpowiedni sprzęt to taki, który z kolei współgra z użytkownikiem. Połączenie wiedzy i technologii tworzy bardzo dobraną parę.

Automatyczny ekspres do kawy Philips XSmall HD8651/09

Z tego niezwykłego w swej prostocie połączenia skorzystali producenci ekspresu ciśnieniowego Philips XSmall HD8651/09. Używając tego ekspresu na co dzień, bardzo szybko dochodzi się do wniosku, że tani nie znaczy zły. Jego cena jest zachwycająca, zważywszy na fakt, że dysponuje on wbudowanym młynkiem. W tej klasie cenowej to prawdziwa rzadkość, a tym samym niezła gratka dla miłośników kawy. Zobacz jak obsługiwać ekspres do kawy Philips serii 2000.

Tutaj kupisz ekspres do kawy Philips XSmall HD8651/09 w korzystnej cenie.

Jakie wyposażenie posiada Philips XSmall HD8651/09

Zanim przejdzie się do jego funkcji, warto przyjrzeć się bliżej jego wyposażeniu. Posiada on:

 • Interfejs użytkownika – przyciski LED, pokrętło regulacji. Możliwość spersonalizowania i zapisania osobistego profilu użytkownika.
 • Pojemnik na wodę – pojemność 1 litr. Bardzo ważne podczas napełniania zbiornika jest pilnowanie, aby woda nie przekroczyła poziomu oznaczonego jako MAX. Do tego typu pojemników wlewa się tylko i wyłącznie wodę zimną. Nie można stosować wody gazowanej oraz gorącej. Wygoda zapewniona jest dzięki dostępności z przodu.
 • Pojemnik na odpadki – pomieści 8 porcji. Wygodny dostęp od przodu.
 • Pojemnik na ziarna kawy – pojemność 180 g. Zamykany od góry.
 • Młynek ceramiczny – 5 – cio stopniowa regulacja, a przede wszystkim trwałość i cicha praca urządzenia nawet po długim okresie eksploatacji. Stopień zmielenia można ustawiać samodzielnie za pomocą pokrętła. W tym modelu najmniejsza kropka na pokrętle oznacza kawę mocną, a największa kopka oznacza kawę bardzo słabą. Różnica w smaku jest zauważalna po przynajmniej trzykrotnym zastosowaniu nowych ustawień.
 • Możliwość zastosowania filtra Brita – umożliwia on osadzanie się kamienia, a tym samym zapewnia lepszy smak przyrządzanych napojów. Zakładanie filtra nie jest procesem skomplikowanym. Przed włożeniem go do ekspresu należy zanurzyć go w wodzie stroną z otworem skierowaną ku górze. W przypadku pojawienia się pęcherzyków powietrza wystarczy przycisnąć boki filtra, aby się ich pozbyć. Pokrętło regulacji filtra umożliwia ustawienie stopnia twardości wody. Należy ustawić odpowiednio wartość A, B lub C. Przy czym wartość A to woda miękka, B to woda twarda, a C – woda bardzo twarda. Ustawienia te powinny być w pełni kompatybilne z rodzajem wody występującym w danym rejonie zamieszkania. Jeśli nie ma się pewności, należy użyć paska testowego i na podstawie uzyskanego wyniku ustawić odpowiednią wartość. Poczytaj o konieczności stosowania filtrów w ekspresach do kawy – tutaj.
 • Jednostka zaparzająca – jest to bez wątpienia kluczowy element ekspresów automatycznych. Z tego względu należy go regularnie czyścić pod bieżącą wodą i nie używać do tego celu żadnych detergentów. Najlepiej odczekać do samoistnego osuszenia się pojemnika. Przecieranie pozostałości wody ścierką może spowodować, że pozostaną w nim drobinki włókien. Po zaparzeniu około 500 filiżanek kawy należy ją nasmarować, aby zapewnić optymalne działanie ekspresu.

ekspres Philips XSmall HD8651

 • Klasyczny spieniacz do mleka – nazywany przez baristów „Pannarello”. Umożliwia przygotowanie delikatnej mlecznej pianki. Aby otrzymać optymalne efekty spienienia najlepiej użyć mleka zimnego o wysokiej zawartości tłuszczu.
 • Tacka ociekowa – łatwa w czyszczeniu dlatego regularne jej opróżnianie nie stanowi większego problemu. Jest to bardzo istotne, ponieważ należy to robić dość często. Podczas cyklu płukania część wody przepływa przez obieg i wypływa bezpośrednio na tackę.
 • Szybki bojler – swoje wyjątkowe właściwości polegające na przygotowaniu kawy w idealnej temperaturze zawdzięcza materiałom, z których został wykonany. Chodzi oczywiście o stal szlachetną i aluminium. Doskonała kawa już od pierwszej filiżanki. Poznaj funkcje regulacji temperatury kawy w ekspresach Phillips- czytaj więcej.
 • Instrukcja obsługi w języku polskim oraz karta gwarancyjna (24 miesiące)

Philips XSmall HD865109

Jego stosunkowo niewielkie wymiary (420 x 325 x 295 mm) sprawiają, że idealnie wkomponowuje się w kuchenną przestrzeń. Szczególnie przypadnie do gustu osobom, które nie lubią kanciastych, surowych wykończeń. Jego znaki szczególne to ponadczasowy kolor i opływowe kształty. Aby jak najdłużej cieszyć się jego możliwościami, a przy tym nie wyrządzić szkód w kuchni, należy pamiętać o umieszczeniu go w odpowiednim miejscu. Zalecane jest zachowanie przynajmniej 15 cm wolnej przestrzeni między ekspresem a pozostałymi powierzchniami. Gorąca para może źle wpłynąć np. na drewniane kuchenne szafki, a nie zachowanie odpowiedniej przestrzeni grozi przegrzaniem się urządzenia. Są to, podobnie jak ustawienie ekspresu z dala od kuchenki, detale, niemniej jednak mające ogromne znaczenie podczas codziennej eksploatacji.

Przed zakupem warto poznać zarówno mocne, jak i słabe strony produktu.

Poznaj zalety i wady Ekspresu Philips XSmall HD8651/09

Zalety Wady
 • Cena – jest zachwycająca, zważywszy na fakt, że ekspres dysponuje wbudowanym młynkiem ceramicznym
 • Łatwa obsługa – w dużej mierze jest to zasługa przejrzystego panelu użytkownika
 • Cicha praca ekspresu – to również ogromny plus. Niczym niezmącona przyjemność całego procesu zaparzania kawy
 • głośna praca młynka
 • Mały pojemnik na wodę – dla małej rodziny taka objętość może nie stanowić problemu. Jednak przy większej ilości zaparzanych napojów, częsta konieczność uzupełniania zbiornika może być nieco kłopotliwa

Sprawdź gdzie kupić Philips XSmall HD8651/09.

Funkcje ekspresu Philips XSmall HD8651/09

Ekspres ten nie jest urządzeniem wymyślnym, więc można by pokusić się o stwierdzenie, że cały jego urok tkwi właśnie w jego prostocie. Dostępne funkcje są wystarczające dla osób ceniących wyśmienity smak kawy i prostotę użytkowania.

Na szczególną uwagę zasługuje:

 • Funkcja Double Cup – umożliwia przygotowanie dwóch filiżanek napoju w tym samym czasie. Aby przygotować dwa napoje jednocześnie, należy upewnić się, że włącznik świeci się na zielono, a następnie nacisnąć przycisk kawy zwykłej lub espresso. Pokrętło regulacji powinno być ustawione na ikonę wskazującą ziarna kawy.
 • 3 rodzaje napojów – dostępne od ręki: espresso, napój mleczny, kawa.
 • Funkcja Gusto Perfetto – to technologia, która „śledzi” informacje dotyczące ziaren używanych do przygotowywania kaw. Gdy wykryje zmianę w rodzaju użytych ziaren, to automatycznie dostosowuje dozowanie w komorze zaparzającej. Dzięki temu można liczyć na dokładnie taki sam efekt smakowy podczas delektowania się kawą przyrządzoną z wybranych ziaren.
 • Automatyczne płukanie – następuje po każdym włączeniu urządzenia. Cykl płukania można przerwać w dowolnym momencie. W tym celu należy nacisnąć przycisk zwykłej kawy lub przycisk espresso. Warto dodać, że cykl płukania włącza się automatycznie także po upływie 15 minut od wyłączenia ekspresu lub przełączeniu go w tryb tzw. gotowości.
 • Funkcja „Moja kawa” – znana wszystkim, którzy nie lubią każdorazowo ustawiać parametrów przyrządzanego napoju. Podczas kilku pierwszych parzeń kawy może być ona nieco rozwodniona. Każde tego typu urządzenie musi wykonać kilka cykli parzenia w celu zoptymalizowania ustawień.
 • Tryb oszczędzania energii – gdy urządzenie jest pozostawione w trybie gotowości, to wyłączy się automatycznie po upływie 30 minut.
 • Sygnalizacja – urządzenie informuje użytkownika, gdy zachodzi konieczność usunięcia kamienia lub wyczyszczenia poszczególnych elementów ekspresu o czym pisaliśmy tutaj.

Dlaczego warto kupić Philips XSmall HD8651/09

Ekspres ten zapewnia maksimum wygody użytkownikowi. Podczas procesu wstępnego nagrzewania, woda przebiega przez cały wewnętrzny obieg i rozgrzewa urządzenie. Trwa to zaledwie kilka sekund, więc w krótkim czasie można przystąpić do przyrządzania kawy. Warto dodać, że żaden z wyjmowanych elementów tego ekspresu nie nadaje się do mycia w zmywarce.

XSmall HD865109

Dużą rolę odgrywa także włącznik ekspresu. Gdy świeci na zielono w sposób ciągły, oznacza to, że jest gotowy do użycia. Gdy miga wolno to znak, że się nagrzewa lub przeprowadza procedurę. Zaniepokoić powinno szybkie miganie, oznacza ono bowiem, że urządzenie jest przegrzane. Należy wówczas zaparzyć filiżankę gorącej wody, aby ekspres ostygł.

Gdy po pewnym czasie użytkowania będzie się miało wrażenie, że kawa z każdym kolejnym zaparzeniem jest chłodniejsza, to należy odkamienić urządzenie. Do ekspresu dołączona jest szczegółowa instrukcja. Jest ona napisana w sposób zrozumiały, co z całą pewnością zasługuje na podkreślenie, gdyż nie zawsze można liczyć na pełne zobrazowanie dostępnych funkcji czy mogących wystąpić, podczas codziennego użytkowania problemów.

Z racji tego, że ekspres Philips XSmall HD8651/09 posiada wbudowany młynek i pojemnik tylko na kawę w ziarnach, to tylko taką można stosować. Wielbiciele głębokiego aromatu świeżo mielonej kawy na pewno nie będą tym faktem zasmuceni. Ma się bowiem gwarancję, że przygotowany napar zawsze będzie charakteryzował się doskonałymi, łechtającymi podniebienie właściwościami o czym pisaliśmy już w artykule – ranking ekspresów do kawy.

Mimo swych niewielkich rozmiarów okazał się prawdziwym „gigantem”. Osoby, które do tej pory piły kawę przyrządzoną według standardowych, domowych receptur z całą pewnością odczują różnicę. Nie tylko w smaku i aromacie, ale i w konsystencji. Z pomocą tego ekspresu otrzymuje się kawę z prawdziwego zdarzenia. Z racji tego, że jest banalnie prosty w obsłudze, przypadnie do gustu osobom, które nigdy nie miały jeszcze ekspresu, ale doceniają szlachetny smak kawy. A także osobom starszym, dla których mnogość funkcji mogłaby być przeszkodą w swobodnym, codziennym użytkowaniu.

ekspres do kawy Philips seria 2000

Mając do wyboru ekspres w podobnym przedziale cenowym, ale bez wbudowanego młynka z całą pewnością należy postawić na Philips XSmall HD8651/09. Obcowanie z nim to po raz kolejny potwierdzenie tezy, że nie zawsze droższe znaczy lepsze. Poznaj aktualną cenę modelu Philips XSmall HD8651/09.

Wielbiciele czarnej kawy, a także kawy z pianką na pewno zgodnie stwierdzą, że jest to przysłowiowy „strzał w dziesiątkę”.

Doskonały w swej prostocie, funkcjonalny i praktyczny. Mając tego typu urządzenie można cieszyć się wspaniałym smakiem świeżo palonej kawy w domowym zaciszu, do tego niewielkim kosztem. Poznaj inne tanie ekspresy ciśnieniowe do 1500 zł, które prezentowaliśmy w innym artykule- sprawdź.

Philips

Zobacz również

2 thoughts on “Recenzja ekspresu do kawy Philips XSmall HD8651/09

 • 4 grudnia 2017 at 20:04
  Permalink

  gdzie można dokupić taką końcówkę do spieniania mleka jaka jest zaprezentowana w filmiku?

   
  Reply
 • 28 grudnia 2017 at 10:19
  Permalink

  Regularne smarowanie to podstawa, inaczej po krótkim czasie kawa zacznie trafiac obok bloku.

   
  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
8 × 24 =