W pełni automatyczny ekspres do kawy 3100 series Philips HD8834/09

Ocena

Urządzenia wielofunkcyjne można znaleźć w niemal każdej kuchni. Korzystanie z nich znacząco wpływa na komfort życia i sprawia, że przygotowanie wymyślnych potraw czy napojów nawet dla amatora nie stanowi problemu. Coraz większą popularnością cieszą się automatyczne ekspresy do kawy. Z ich pomocą można pić ulubioną kawę, tak często, jak tylko ma się ochotę i to bez konieczności wychodzenia z domu. Fenomen ekspresów automatycznych nikogo nie dziwi. Są to bowiem urządzenia, które charakteryzują się niesamowitą prostotą obsługi. Minęły już czasy, w których profesjonalne maszyny do zaparzania kaw można było spotkać jedynie w restauracjach czy kawiarniach.

Ekspres do kawy PHILIPS HD8834/09

Dziś, każdy może mieć je w swojej kuchni i za dotknięciem jednego przycisku zaparzyć swoją ulubioną kawę. Ekspresem, który z całą pewnością zachwyci wielbicieli espresso i cappuccino jest PHILIPS 3100 SERIES HD8834/09. Model ten dostępny jest w kolorze czarnym. Ekspres do kawy PHILIPS HD8834/09Już podczas pierwszego uruchomienia można się mile zaskoczyć. Obsługa jest niezwykle intuicyjna, tak więc po umieszczeniu ekspresu na dobrze wypoziomowanej płaszczyźnie można zacząć z niego korzystać i zrobić swoją pierwszą kawę.

Nabywając ten ekspres, można liczyć na poniższe wyposażenie:

 • Zbiornik na kawę ziarnistą o pojemności 250 g.
 • Zbiornik na wodę o pojemności 1,8 litra.
 • Tacka ociekowa – wyposażona jest we wskaźnik poziomu zapełnienia.
 • Wbudowany pojemnik na mleko – przed pierwszym użyciem warto opłukać pojemnik. Najlepiej spieniającym się mlekiem jest takie, które zawiera min. 3% tłuszczu i zostało wyciągnięte bezpośrednio z lodówki. Uzupełnianie pojemnika może odbywać się także podczas pracy ekspresu. Dzbanek jest poprawnie umieszczony, wtedy gdy zaczepi się go o tackę na skropliny. Jeśli trzeba się natrudzić, żeby umieścić go w odpowiednim miejscu to znak, że robi się to nieprawidłowo. Czytaj więcej o systemach spieniających w ekspresach do kawy.
 • Przegroda na kawę wstępnie zmieloną – szczególnie przydatna, gdy w domu zabraknie kawy ziarnistej. W takiej sytuacji nie trzeba rezygnować z przyrządzenia wyśmienitej kawy. Wystarczy użyć do przygotowania jej kawy wstępnie zmielonej.
 • Kratka na filiżanki
 • Kasetka na fusy, w której mieści się 15 porcji zużytej kawy. Regularne opróżnianie pozwala zachować higienę i jest sposobem na uniknięcie tworzenia się pleśni we wnętrzu kasetki.
 • Wyjmowana jednostka zaparzająca – jest to kluczowy element każdego ekspresu automatycznego. Proste wyjmowanie bloku zaparzającego wpływa na komfort codziennego użytkowania.
 • Ceramiczny młynek – chcąc dokonać regulacji ustawień, należy użyć dołączonego do zestawu klucza. Regulacja jest możliwa tylko wówczas gdy młynek mieli ziarna kawy. Jednorazowo pokrętło do regulacji może być przestawiane tylko o jedną jednostkę. Dostępna jest 5 – stopniowa skala regulacji młynka. Różnica w smaku jest zauważalna po wykonaniu około 3 kolejnych zaparzeń. Jeśli kawa wypływa z dozownika zbyt wolno lub gdy jest wodnista to znak, że należy zmienić ustawienia młynka.
 • Podwójny dozownik kawy – maksymalna wysokość używanej szklanki to 152 mm. Regulacji dokonuje się ręcznie. Pod dozownikiem można ustawić dwie filiżanki i zaparzyć za jednym razem dwa espresso lub dwa duże espresso.
 • Panel sterowania, wyświetlacz elektronicznyPHILIPS HD8834/09
 • Bojler ze stali szlachetnej – jego budowa i materiał, z którego został wykonany, umożliwia szybkie nagrzewanie. Dzięki temu można cieszyć się smakiem idealnie ciepłej kawy nawet wówczas gdy jest to pierwsza kawa przyrządzana danego dnia.
 • Klucz do regulacji młynka i narzędzie do czyszczenia przewodu kawy
 • Miarka do kawy mielonej
 • Pasek testowy do pomiaru twardości wody – nie są to paski wielokrotnego użytku.
 • Instrukcja obsługi w języku polskim i karta gwarancyjna

Po pierwszym uruchomieniu urządzenia należy dokonać pomiaru twardości wody. Jest to bardzo ważne, ponieważ od wyniku zależy, jak często trzeba będzie przeprowadzać odwapnianie. Pasek do pomiaru znajduje się w zestawie startowym. Jest on jednorazowy. Po zanurzeniu go w wodzie należy obserwować, ile kwadracików zabarwi się na czerwono. Na tej podstawie należy ustawić twardość wody w skali 1-4. Jeśli do ekspresu dokupiło się filtr wody, to następnym etapem jest jego instalacja. Sprawdź jak zainstalowac filtr- kliknij w link. Filtrem odpowiednim dla tego modelu jest Intenza +. Ogranicza on w znacznym stopniu tworzenie się kamienia, a kawie nadaje głębszy, bardziej intensywny aromat. Na filtrze znajdują się oznaczenia literowe. I tak np. jeśli dokonując pomiaru twardości wody, wyszło, że woda jest twarda i na czerwono zabarwiły się trzy kwadraciki, to na filtrze należy ustawić literę „B”. Pozostałe wartości to „A” oznaczające wodę bardzo miękką lub miękką i „C” oznaczające wodę bardzo twardą. W momencie, w którym trzeba będzie wymienić filtr na nowy, na wyświetlaczu pojawi się odpowiednia ikonka. Użytkownik nie musi pamiętać, kiedy zainstalował filtr, urządzenie zrobi to za niego. Zobacz gdzie najtaniej kupisz ekspres do kawy Philips.

Dlaczego warto kupić ekspres do kawy PHILIPS HD8834/09

Ekspres przyrządza znakomite cappuccino i espresso, tak więc zarówno miłośnicy czarnego naparu, jak i kaw mlecznych nie będą zawiedzeni.

Poznaj zalety i wady ekspresu PHILIPS HD8834/09

Zalety Wady
 • Prosta konserwacja
 • Pełna współpraca z użytkownikiem
 • Idealnie spieniona mleczna pianka
 • Tani w eksploatacji
 • Cichy młynek
 • Intuicyjna obsługa
 • Stylowy, klasyczny design
 • Parzy bardzo dobrą kawę
 • Dobry stosunek ceny do jakości
 • Bardzo czytelna instrukcja obsługi (obrazki plus opis)
 • Już po kilku zaparzeniach tacka na filiżanki jest lekko porysowana.

Osoby, które przed zakupem ekspresu zapoznały się z jego możliwościami i wiedzą czego można się po nim spodziewać, zapewne nie dopatrzą się w nim rażących wad. Sprawdź dostępność produktu czytaj więcej.

Funkcje ekspresu Philips 3100 SERIES HD8834/09

Ekspres PHILIPS 3100 SERIES HD8834/09 posiada szereg funkcji. Poznanie ich nie zajmuje wiele czasu, a jesli chcesz wiedzieć które są najistotniejsze z punktu widzenia uzytkownika to kliknij tutaj.Ekspres PHILIPS HD8834/09Wystarczy zaledwie kilka dni, by oswoić się z nowym urządzeniem i zacząć w pełni korzystać z jego możliwości. A jest ich naprawdę sporo. Oto one:

 •  Automatyczny program odkamieniania i czyszczenia
 • Funkcja pamięci
 • 3 – stopniowa, programowalna temperatura zaparzanej kawy
 • Tryb ECO – dzięki funkcji stand-by po upływie 15 minut bezczynności ekspres automatycznie się wyłącza. Urządzenie zostało tak zaprojektowane, aby zapewnić maksymalnie możliwą oszczędność energii. Użytkownik ma możliwość samodzielnego ustawienia czasu, po którym załączy się powyższa funkcja. Jeśli zaparzono jakąś kawę, to przed uruchomieniem tego trybu urządzenie przeprowadza cykl płukania.
 • Parzenie wstępne
 • 5 rodzajów napojów
 • 5 ustawień mocy aromatu – użytkownik ma możliwość ustawienia indywidualnego poziomu intensywności kawy. Regulacji dokonuje się przed wybraniem napoju, który ma się zamiar przygotować. W tym celu należy nacisnąć odpowiedni przycisk. Każde dotknięcie zmienia moc aromatu o jeden stopień. Aromat jest oznaczony symbolami ziaren. Im więcej podświetlonych ziaren, tym bardziej mocną kawę się uzyska, czyli 5 podświetlonych ziaren oznacza kawę super mocną.
 • Technologia Latte Perfetto – mleko zostaje podwójnie spienione, a następnie aksamitna pianka trafia wprost do filiżanki bez rozpryskiwania.W pełni automatyczny ekspres do kawy 3100 series Philips HD8834/09
 • Funkcja mielonej kawy
 • Funkcja automatycznego płukania i podpowiedzi dotyczące odkamieniania
 • Indywidualny profil użytkownika
 • Regulowana ilość mleka i kawy – możliwość dostosowania ilości kawy do indywidualnych preferencji oraz do wielkości stosowanych filiżanek lub szklanek.
 • Funkcja Double Cup – dla czarnych kaw

Ekspres, posiada system autoregulacji tzw. Saeco Adapting System. Pozwala on na stosowanie dowolnej ziarnistej kawy dostępnej na rynku pod warunkiem, że nie jest ona karmelizowana, surowa lub aromatyzowana. Aby wydobyć z zastosowanych ziaren pełnię smaku i aromatu zalecane jest wykonanie kilku zaparzeń, podczas których urządzenie automatycznie się wyreguluje, czego końcowym efektem będzie uzyskanie wyjątkowej w smaku kawy. Użytkownik ma także możliwość skorzystania z funkcji kawy wstępnie zmielonej. Korzystając z niej, ma się możliwość zaparzenia tylko jednej filiżanki naparu. Aby zaparzyć kawę za pomocą tej funkcji, wystarczy wsypać jedną płaską miarkę kawy do odpowiedniej przegródki i poczekać na rozpoczęcie cyklu parzenia. Po wstępnym parzeniu kawa zacznie wypływać z dozownika. W sytuacji, w której wsypie się do przegródki więcej niż jedną miarkę kawy, cykl zaparzania nie zostanie rozpoczęty, a wsypana kawa zostanie usunięta do kasetki na fusy. Korzystając z ekspresu PHILIPS 3100 SERIES HD8834/09 można przyrządzić m.in. cappuccino, espresso lungo, a także piankę z mleka. Przed rozpoczęciem procesu zaparzania warto sprawdzić, czy pojemniki na wodę i kawę ziarnistą nie są puste. Natomiast jeśli planuje się dłuższy wyjazd, nie należy zapominać o wylaniu wody ze zbiornika oraz o opróżnieniu tacki na skropliny. Dzięki temu uniknie się przykrych niespodzianek po powrocie, a mianowicie nieprzyjemnego zapachu stęchłej wody. Sprawdź czy ekspresy do kawy Philips i Saeco są warte polecenia- kliknij tutaj.

Czyszczenie i odkamienianie ekspresu PHILIPS HD8834/09

Jest to urządzenie, które wymaga regularnego czyszczenia i konserwacji. Wykonując te czynności odpowiednio, znacząco wydłuża się okres żywotności ekspresu i zapobiega się awariom. Warto podejść do tematu konserwacji z należytą powagą, ponieważ tego typu urządzenia są stale narażone na kontakt z wilgocią, kawą i kamieniem. Elementy, które wymagają czyszczenia przez użytkownika, można w prosty sposób wyciągnąć. Z reguły wystarczy przepłukać je pod bieżącą wodą lub przetrzeć wilgotną, delikatną ściereczką. W zmywarce można myć jedynie kratkę na filiżanki. Tackę na skropliny i kasetkę na fusy należy opróżniać, gdy urządzenie jest włączone. Pozostałe elementy czyści się tylko wtedy, gdy ekspres jest wyłączony.

Jedno jest pewne, nie warto zmieniać żadnych ustawień podczas pierwszego zaparzania danego napoju. Ekspres jest ustawiony fabrycznie na przyrządzanie kaw o średniej mocy aromatu. Wybierając przygotowanie kawy espresso, otrzyma się 40ml naparu. Kawa cappuccino ma objętość 50 ml, a mleko spienia się przez 34s. Wartości te można oczywiście zmienić, ale nie warto tego robić od razu, bo może się okazać, że ustawienia fabrycznie w zupełności odpowiadają oczekiwaniom użytkownika. Sprawdź aktualną cenę produktu.

Ekspres PHILIPS HD8834

Dla większej wygody ekspres został wyposażony w system kolorów, które umożliwiają lepsze zrozumienie poszczególnych komunikatów pojawiających się na wyświetlaczu. Kod koloru opiera się na zasadzie symboliki świateł ulicznych. Symbol zielony oznacza pełną gotowość, żółty to sygnał informacyjny, natomiast czerwony to sygnał alarmowy. Pojawia się on wówczas gdy urządzenie nie działa prawidłowo lub gdy konieczne jest wykonanie istotnych dla jego prawidłowego funkcjonowania czynności. Nie należy go zatem lekceważyć.

Jest to urządzenie wprost wymarzone dla osób, które nie wymagają ponadprzeciętnej funkcjonalności. Używając tego ekspresu, odnosi się wrażenie, że został wyposażony we wszystkie niezbędne funkcje umożliwiające przyrządzenie kaw charakteryzujących się dobrym smakiem i intensywnym aromatem. Jego siła tkwi właśnie w prostocie, nic nie jest w nim przesadzone.

philips

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
25 × 12 =