Ekspres do kawy Philips EP4050/10

Ocena

Nietuzinkowe rozwiązania znacznie ułatwiają życie. Wykorzystanie ich w urządzeniach gospodarstwa domowego wpływa na ich funkcjonalność. Firma Philips wychodzi naprzeciw wysokim wymaganiom użytkowników. Oferuje ona bowiem ekspres do kawy, z godną uwagi technologią, nazwaną CoffeSwitch, a model, dzięki któremu można przygotować kawę ze świeżo zmielonych ziaren za jednym obrotem dźwigni, to Philips EP 4050/10. Ta technologia umożliwia przygotowanie kawy espresso, a także, gdy przyjdzie taka ochota, kawy wykonanej metodą przelewową. Innowacyjne oprogramowanie ekspresu wykrywa położenie dźwigni i na tej podstawie rozpoczyna proces zaparzania. Gdy dźwignia CoffeSwitch jest w pozycji ESPRESSO, to ma się możliwość przyrządzenia napojów tylko na bazie espresso. Zmiana położenia dźwigni na pozycję COFFE umożliwia przyrządzenie tylko kawy klasycznej. 

Ekspres do kawy Philips EP4050/10 kupisz tutaj.

Ekspres do kawy Philips EP4050/10

Ekspres Philips EP 4050/10 charakteryzuje się minimalistycznym designem. Kolorem dominującym jest srebrny. Całość prezentuje się niezwykle elegancko.

Ekspres do kawy Philips EP4050/10

Na uwagę zasługują nie tylko jego rozbudowane funkcje i ogromne możliwości, ale także standardowe wyposażenie, na które można liczyć, decydując się na zakup właśnie tego modelu. Oto ono:

 • Zbiornik na wodę o pojemności 1,8 litra
 • Zintegrowany pojemnik na mleko – za każdym razem, gdy przygotuje się napój na bazie mleka, na wyświetlaczu urządzenia pojawia się ikonka czyszczenia dzbanka na mleko. Aby go wyczyścić, wystarczy wcisnąć przycisk OK. Użytkownik ma 30 sekund na podjęcie decyzji, czy chce wyczyścić pojemnik, czy nie. Jest to tzw. procedura szybkiego czyszczenia. Wylewka dozownika na mleko składa się z pięciu elementów. Przynajmniej raz w tygodniu trzeba je dokładnie przemyć. Wszystkie te elementy, oprócz zbiornika na mleko nadają się do mycia w zmywarce.
 • Tacka na skropliny – wyposażona we wskaźnik informujący o poziomie zapełnienia.
 • Zbiornik na kawę w ziarnach o pojemności 250 g.
 • Jednostka zaparzająca – zanim przystąpi się do czyszczenia tego elementu, należy wyciągnąć z ekspresu kasetkę na fusy. W przeciwnym razie wyciągnięcie jednostki zaparzającej nie będzie możliwe. Czytaj więcej na temat czyszczenia i konserwacji ekspresów do kawy- link.
 • Dozownik gorącej wody
 • Filtr AquaClean – do tego modelu pasują tylko i wyłącznie filtry AquaClean. Ich instalacja znacząco poprawia jakość serwowanych kaw.
 • Interfejs użytkownika, wyświetlacz LCD

panel LCD Philips EP4050/10

 • Kasetka na resztki kawy – żeby zniknął komunikat informujący o zapełnieniu kasetki, trzeba ją opróżniać tylko wtedy, gdy urządzenie jest włączone. W przeciwnym razie nie zostaje zresetowany licznik zaparzeń kawy, co sprawia, że komunikat nie znika.
 • Wbudowany ceramiczny młynek z 5 – stopniową skalą regulacją stopnia zmielenia ziaren. Im ustawienie jest niższe, tym mocniejsza jest kawa. Regulacji można dokonywać tylko wtedy, gdy młynek jest włączony. Jeśli kawa wypływa zbyt wolno, a także wtedy, gdy jest rozwodniona, trzeba zmienić ustawienia. Zmiany, których się dokonało, są widoczne, dopiero po kilku kolejnych zaparzeniach. Nie trzeba się zatem zamartwiać, jeśli efekt zmian nie jest widoczny bezpośrednio po zmianie ustawień młynka.
 • Kasetka na kawę mieloną – nie można do niej wsypywać kawy rozpuszczalnej ani kakao. W przypadku zapchania można ją przeczyścić szczoteczką.
 • Dozownik kawy – w pełni regulowany, dzięki czemu można korzystać z filiżanek o różnej wysokości.
 • Tubka smaru z końcówką do wygodnej aplikacji
 • Pasek testowy do pomiaru twardości wody
 • Szczoteczka do czyszczenia
 • Miarka do kawy mielonej
 • Instrukcja obsługi w języku polskim oraz karta gwarancyjna

kawa z ekspresu Philips EP4050/10

Podczas testowania urządzenia trudno dopatrzyć się jakichkolwiek wad. Wszystko działa bez zarzutu, a kawa wychodzi wyśmienita. To, że można z jego pomocą przyrządzić delikatne cappuccino, latte, lungo, macchiato, a także wyraziste espresso sprawia, że trudno odmówić sobie przyjemności przyrządzenia kolejnego napoju.

Poznaj zalety i wady ekspresu Philips EP4050/10

Zalety Wady
 • Duży wybór napojów
 • Nieprzytłaczający, klasyczny design                 
 • Szybka gotowość do pracy
 • Wyśmienita kawa
 • Idealnie spieniona mleczna pianka           
 • Intuicyjna obsługa
 • Brak                

Sprawdź cenę ekspresu do kawy Philips EP4050/10 w sklepach online.

Wyśmienite espresso i wspaniały smak kawy przelewowej

Nie będzie przesadą, jeśli powie się, że ekspres przygotowuje wybrane napoje w tempie błyskawicznym. Można się o tym przekonać, dokonując prób przyrządzenia ulubionych napojów. Próby te na pewno zwieńczone będą sukcesem, jeśli przejrzy się wcześniej instrukcję obsługi. Ekspres charakteryzuje się banalnie prostą obsługą, więc nawet ci, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z tego typu maszynami, z całą pewnością sobie poradzą. Pierwsze uruchomienie ekspresu to zazwyczaj czynność, której towarzyszy jednakowo uczucie podekscytowania, ale też niepewności. Już po zaparzeniu kilku pierwszych kaw, okazuje się, że obawy były całkowicie bezpodstawne.

kawa z Philips EP4050/10

Rozpoczynając pracę z ekspresem, warto zainstalować filtr AquaClean. Jeśli z jakichś powodów pominie się ten krok, można tę czynność wykonać w późniejszym terminie. Warto jednak o tym pamiętać, ponieważ filtry zapobiegają nadmiernemu tworzeniu się kamienia. Warto także pamiętać, że jeśli pominie się instalację podczas pierwszego uruchomienia, to zainstalowanie filtra później, będzie wiązało się z koniecznością odwapnienia ekspresu. Gdy nadejdzie moment wymiany filtra, na wyświetlaczu pojawi się migająca ikona informująca o tym, że wydajność filtra spadła do 0%.

filtr AquaClean

Plusem używania filtra AquaClean jest także to, że po jego umieszczeniu w ekspresie, nie trzeba już ustawiać twardości wody. Gdy nie jest zainstalowany, trzeba użyć paska testowego dołączonego do zestawu i zanurzyć go na kilka sekund w wodzie. Na podstawie uzyskanego wyniku trzeba ustawić stopień twardości wody w skali 1 do 4. Fabrycznie ustawiony jest poziom 4, ale można go skorygować, zgodnie z uzyskanym wynikiem. Kup teraz ekspres do kawy Philips EP4050/10.

Funkcje ekspresu Philips EP4050/10

Ekspres ten oferuje użytkownikowi wiele możliwości. A większość z nich sprowadza się do jednego. Do przyrządzenia doskonałego w smaku i aromacie napoju. Warto przyjrzeć się zatem jego funkcjom, żeby móc odpowiedzieć sobie na pytanie, czy właśnie taki ekspres spełni nasze oczekiwania:

 • Automatyczne płukanie po każdym zaparzaniu kawy
 • „Moja kawa”, czyli funkcja zapisu indywidualnych ustawień użytkownika

Philips EP4050/10

 • Regulacja temperatury przyrządzanej kawy
 • Funkcja gorącej wody – można z niej skorzystać tylko wówczas, gdy zainstalowana jest wylewka dozownika gorącej wody.
 • 5 – stopniowa regulacja mocy kawy – wyboru mocy kawy dokonuje się poprzez wciśnięcie przycisku oznaczonego jako AROMA STRENGHT. Używa się go także wtedy, gdy chce się przyrządzić kawę z kawy uprzednio zmielonej.
 • Sygnalizowana konieczność odkamienienia
 • 8 rodzajów napojów – bez względu na preferencje, można liczyć na prawdziwą ucztę dla zmysłów. Zarówno miłośnicy kaw mlecznych, jak i czarnych powinni być zadowoleni z szerokiej gamy dostępnych napojów.
 • Funkcja szybkiego czyszczenia pojemnika na mleko umożliwia dokładne opłukanie systemu obiegu mleka, w dowolnym czasie i po każdym użyciu.
 • Smak kawy przelewowej dzięki technologii CoffeSwitch – dzięki niej ma się wybór między dwoma rodzajami kawy. Ciśnienie parzenia zmienia się za pomocą dźwigni. Zwiększając ciśnienie, otrzymuje się wyraziste espresso, natomiast gdy się je zmniejszy, otrzyma się delikatną klasyczną kawę.
 • Technologia Latte Perfetto – zawsze idealna, podwójnie spieniona mleczna pianka. Mało tego, zawsze wpływa wprost do filiżanki bez rozpryskiwania.
 • Indywidualny profil użytkownika
 • Funkcja kawy mielonej.

Philips EP 4050/10 został zaprojektowany z myślą o użytkownikach gustujących zarówno w napojach przyrządzonych ze świeżo mielonych ziaren, jak i tych, którzy lubią napoje z kawy uprzednio zmielonej. Przyrządzając kawę z ziaren, warto pamiętać, żeby nie wsypywać do zbiornika ziaren niepalonych ani karmelizowanych. Mogą one uszkodzić młynek. Jest możliwość przygotowania dwóch filiżanek espresso za jednym razem. W tym celu należy dwukrotnie nacisnąć przycisk espresso. Ekspres automatycznie wykona dwa cykle zaparzania i dwie operacje zmielenia ziaren. Chcąc zaparzyć kawę, korzystając z funkcji kawy mielonej, należy użyć załączonej do zestawu miarki. Umożliwia ona prawidłowe porcjowanie. Nie należy wsypywać więcej niż jedną miarkę kawy. Korzystając z tej opcji, jest możliwość zaparzenia tylko jednej filiżanki naparu.

Dlaczego warto zakupić ekspres Philips EP4050/10

Na uwagę zasługuje także bardzo czytelny wyświetlacz, a także przyciski nawigacyjne i przycisk MENU. Te elementy, znacząco ułatwiają obsługę urządzenia i sprawiają, że korzystanie z niego staje się przyjemnością. Kontrast wyświetlacza można ustawić w ten sposób, aby wyświetlane komunikaty były jak najlepiej widoczne dla użytkownika. Wspomniany wcześniej przycisk MENU jest również przydatny, gdy chce się przygotować gorące mleko lub gorącą wodę. Z jego pomocą można także zmienić ustawienia takie jak twardość wody, temperatura kawy, czas przejścia w stan gotowości, a także aktywować filtr wody i rozpocząć odwapnienie. 
ekspres ciśnieniowy Philips EP4050/10

Ekspres łatwo utrzymać w czystości, a regularne oczyszczanie poszczególnych elementów znacząco wpływa nie tylko na smak kawy, ale wydłuża także czas jego eksploatacji. Gdy przyrządza się bardzo dużo kaw, to element, jakim jest jednostka zaparzająca, trzeba czyścić raz w miesiącu. Jak w każdym tego typu urządzeniu, tak i w tym modelu zachodzi konieczność przeprowadzenia raz na jakiś czas odwapnienia. Użytkownik nie musi zapisywać, kiedy ostatnio przeprowadził ten proces. Gdy nadejdzie czas na odwapnienie, na wyświetlaczu pojawi się komunikat instruujący. Lepiej nie odkładać tego cyklu w czasie. Może się bowiem zdarzyć, że nieodwapniany ekspres przestanie w końcu pracować prawidłowo. A tego każdy smakosz kawy chciałby uniknąć. Do zestawu nie są dołączone środki czyszczące. Można liczyć jedynie na tubkę smaru, służącą do konserwacji bloku zaparzającego. Środki, w które warto się zaopatrzyć to przede wszystkim tabletki odkamieniające oraz tabletki odtłuszczające do bloku zaparzającego. Przydatny może okazać się także środek do czyszczenia obiegu mleka. Ich zakup nie jest konieczny, ale nie ulega wątpliwości, że znacznie ułatwia utrzymanie urządzenia w doskonałym stanie technicznym.

Obsługa urządzenia nie przysparza wielu problemów. Gdyby jednak takowy się pojawił, można liczyć na to, że jego rozwiązanie będzie objaśnione w instrukcji obsługi. Ponadto na wyświetlaczu pojawiają się ikony, które informują o tym, z jakim elementem może występować problem. Z reguły są to błahe niedopatrzenia użytkownika, takie jak: niewystarczająca ilość wody lub ziaren, zapełnienie kasetki na fusy czy nieprawidłowe położenie dźwigni CoffeSwitch.

W natłoku codziennych obowiązków marzy się o chwili wytchnienia. Dlatego poszukuje się urządzeń, które poniekąd wyręczą nas w niektórych czynnościach. Takich, które zachwycają mnogością funkcji, a jednocześnie są łatwe w obsłudze, a ich czyszczenie nie zajmuje wiele czasu. Takim właśnie urządzeniem jest ekspres Philips EP 4050/10, a kupisz go tutaj.

Philips EP4050/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
40 ⁄ 20 =