Ekspres do kawy Philips EP3551/10

Ocena

Ekspresy do kawy to urządzenia, które coraz częściej goszczą w naszych domach. Zarówno kawa czarna, jak i napoje mleczne, które można przygotować, mając w kuchni taki sprzęt, zdecydowanie różnią się smakiem i aromatem od kaw, które przygotowuje się w klasyczny sposób, czyli od tych zalewanych wrzątkiem prosto z czajnika. Ogromną popularnością cieszą się automatyczne ekspresy ciśnieniowe. Możliwość przygotowania ulubionych napojów za dotknięciem jednego przycisku to cecha, która zachęca do zakupu ekspresu do kawy Philips EP3551/10.

Automatyczny ekspres do kawy Ekspres do kawy Philips EP3551/10

Jednym z takich urządzeń jest ekspres Philips EP3551/10. Odznacza się klasycznym, eleganckim designem, a dominującym kolorem obudowy jest srebrny. Kup teraz Philips EP3551/10.ekspres do kawy Philips EP355110 (2)

Ekspres do kawy Philips EP355110 ma bogate wyposażenie, któremu warto przyjrzeć się bliżej:

 • Pojemnik na kawę w ziarnach o pojemności 250 g
 • Zbiornik na wodę o pojemności 1,8 litra
 • Wyświetlacz LCD, sterowanie elektroniczne, interfejs użytkownika
 • Tacka na skropliny z pływakiem. Jest on widoczny, gdy tacka jest zapełniona. Wówczas należy ją opróżnić i wyczyścić, po czym zamontować ponownie.
 • Kasetka na zużytą kawę – trzeba ją regularnie czyścić i opróżniać. Pomieści około 15 porcji zużytej kawy.
 • Młynek ceramiczny z 5 – stopniową regulacją stopnia zmielenia ziaren. Efekty zmiany ustawień są widoczne dopiero po kilku kolejnych zaparzeniach.
 • Wylot kawy – jego wysokość można regulować. Istnieje wiec możliwość zastosowania bardzo wysokich szklanek do kawy latte. Maksymalna wysokość to 152 mm.
 • Szybko nagrzewający się bojler – urządzenie jest bardzo szybko gotowe do pracy, a zaparzone kawy mają idealną temperaturę. Przed zaparzeniem można także ogrzać filiżanki ciepłą wodą.
 • Filtr AquaClean – jeśli jest zainstalowany, to znacznie wzrasta jakość serwowanego napoju. Ponadto nie trzeba odwapniać urządzenia tak często, jak wtedy, gdy nie jest on zainstalowany.
 • Odłączany zbiornik na mleko o pojemności 0,5 litra
 • Główny wyłącznik
 • Wyjmowana jednostka zaparzająca
 • Pasek do badania twardości wody w gospodarstwie domowym
 • Szczoteczka do czyszczenia – przydaje się do oczyszczania jednostki zaparzającej, w sytuacji, gdy zostanie ona zabrudzona kawą mieloną.
 • Miarka do dozowania kawy mielonej
 • Kabel zasilający o długości 1 metra – należy ustawić ekspres w takiej pozycji, żeby kabel zasilający nie przebiegał w pobliżu źródła ciepła ani w pobliżu wody.
 • Tubka ze smarem służącym do konserwacji ekspresu
 • Instrukcja obsługi w języku polskim i karta gwarancyjna (24 miesiące) – obszerna i dokładna instrukcja pozwala zaznajomić się z funkcjami ekspresu. Warto do niej zaglądać za każdym razem, gdy ma się wątpliwości dotyczące obsługi.

Poznaj zalety i wady ekspresu Philips EP3551/10

Zalety Wady
 • Klasyczny, elegancki design
 • Intuicyjna, prosta obsługa
 • Idealna mleczna pianka
 • Niewielkie rozmiary
 • Szybkie czyszczenie
 • Wysoka jakość wykonania
 • Głośna praca
 • Mała pojemność tacki ociekowej

Sprawdź aktualną cenę ekspresu Philips EP3551/10.

Jak działa ekspres do kawy Philips EP3551/10

Przed pierwszym uruchomieniem sprzętu można zainstalować filtr AquaClean. Nie trzeba jednak robić tego od razu, można zainstalować go później. Warto jednak pamiętać, że gdy jest zainstalowany, to znacznie ogranicza osadzanie kamienia w urządzeniu. Jest to istotne, jeśli zależy nam na bezawaryjnym działaniu ekspresu. Nagromadzony kamień może utrudniać, a nawet całkowicie uniemożliwiać wypłynięcie kawy przez dozownik i pogorszyć jakość zaparzanej kawy. Jeśli użyje się kolejno 8 filtrów, to odwapnianie ekspresu nie będzie konieczne aż do momentu przygotowania 5000 filiżanek kawy.

Warto zaznaczyć, że jeśli zdecydujemy się na późniejszą instalację filtra, to trzeba będzie odwapnić ekspres przed zamontowaniem filtra. Instalując go zatem od razu, nie trzeba tego robić i oszczędza się w ten sposób czas. Dodatkową zaletą zainstalowania filtra od razu jest to, że nie trzeba wówczas ustawiać już twardości wody. Jeśli filtr nie zostanie zamontowany, to konieczne jest określenie stopnia twardości wody w gospodarstwie domowym. Żeby to zrobić, wystarczy skorzystać z paska testowego, który został dołączony do zestawu. Jest on jednorazowy.

ekspres do kawy Philips

Ekspres Philips EP3551/10 jest wyposażony w czytelny panel, który znacznie ułatwia interakcję z urządzeniem. Znajdziemy na nim przyciski nawigacyjne, przyciski napojów, menu, a także przycisk AROMA STRENGHT, którego używa się, gdy ma się zamiar zaparzyć kawę z kawy mielonej lub, gdy chce się zmienić moc przyrządzanego naparu. Używając tego ekspresu, ma się zatem możliwość przygotowania kawy ze świeżo zmielonych ziaren lub z kawy uprzednio zmielonej. W ten sposób można z powodzeniem zaparzyć także kawę bezkofeinową. Do lejka na kawę nie można wsypywać kawy rozpuszczalnej ani kakao. Dozując kawę mieloną, warto korzystać z miarki, którą również znajdziemy w zestawie. Z kolei do pojemnika na ziarna można wsypywać tylko ziarna do espresso. Nie można stosować ziaren karmelizowanych lub niepalonych. Mogą one uszkodzić młynek.

Używając tego sprzętu, można przygotować espresso, gorącą wodę, klasyczną czarną kawę, cappuccino, latte macchiato. Kliknij by sprawdzić cenę ekspresu Philips EP3551/10.

Jakie funkcje posiada Philips EP3551/10

Warto zapoznać się z możliwościami tego urządzenia, zanim przystąpi się do pracy. Mając go w swojej kuchni, można przygotować takie kawy, jakie najbardziej się lubi. Philips EP3551/10Jest to ekspres, który współpracuje z użytkownikiem. Oto jego funkcje:

 • Funkcja kawy mielonej – dozując kawę, należy korzystać z miarki. Nie można wsypywać za jednym razem więcej niż jedną miarkę. Może to skutkować zabrudzeniem wnętrza ekspresu.
 • Double Cup dla kaw czarnych
 • Jeden profil użytkownika
 • 5 – stopniowa regulacja mocy kawy
 • Automatyczne płukanie
 • Pamięć ustawień indywidualnych, czyli funkcja Moja Kawa
 • Funkcja gorącej wody
 • Sygnalizowana konieczność odkamieniania
 • System spieniania mleka Panarello
 • One Touch dla kaw espresso, gorącej wody, pary
 • 6 rodzajów napojów do wyboru – dzięki różnorodności każdy domownik znajdzie taką kawę, którą najbardziej lubi. Dla najmłodszych można przygotować pyszne, spienione mleko.
 • Regulacja ilości kawy
 • 5 – stopniowa regulacja stopnia zmielenia ziaren
 • 3 – stopniowa skala regulacji temperatury

Przyciskiem AROMA STRENGHT można zmienić moc kawy. Warto pamiętać o tym, że każde naciśnięcie przycisku powoduje zmianę mocy o jeden stopień. Na wyświetlaczu pojawia się wtedy wybrana moc, która zostaje zapisana. Można zatem zaparzyć kawę bardzo słabą, słabą, normalną, mocną i bardzo mocną.

W pojemniku na ziarna znajduje się specjalne pokrętło, dzięki któremu można zmienić ustawienia młynka. Należy wiedzieć, że pokrętło można przestawiać tylko wtedy, gdy młynek jest włączony. Za jednym razem można zmienić ustawienie o jeden stopień. Przeskoczenie ze stopnia 1 na stopień 5 nic nie da, może jedynie dojść do uszkodzenia sprzętu. Im niższe ustawienie, tym mocniejsza jest otrzymywana kawa.

Jak przygotować kawę w ekspresie Philips EP3551/10

Ponadto ma się możliwość dostosowania ilości przygotowywanego napoju do swoich upodobań i wielkości stosowanych filiżanek. Żeby dostosować ilość espresso, trzeba przytrzymać przycisk z napisem Espresso do momentu, aż na wyświetlaczu pojawi się ikona MEMO. Wówczas odbywa się programowanie, a następnie zaparzanie wybranego napoju. Gdy w filiżance znajdzie się ilość espresso odpowiadająca naszym wymaganiom, to naciskamy przycisk OK. Od tego czasu ilość espresso jest zaprogramowana, ale można ją oczywiście w dowolnym momencie zmodyfikować. W tym modelu można zaparzyć także inne kawy, takie jak np. latte macchiato i cappuccino. Sprawdź gdzie kupić Philips EP3551/10.kawa z ekspresu Philips EP3551/10 Aby zaprogramować ich ilość, trzeba postępować tak samo, jak w przypadku programowania ilości espresso, z tą różnicą, że przycisk OK naciskamy dopiero wtedy, gdy w filiżance znajduje się zadowalająca ilość mleka i kawy.

Przygotowując napar z kawy mielonej, do lejka można wsypać nie więcej niż jedną miarkę kawy. W tym trybie można przygotować za jednym razem tylko jedną filiżankę kawy. Natomiast, gdy przygotowuje się kawę z ziaren, to jest możliwość zaparzenia jednocześnie dwóch filiżanek kawy czarnej. Aby to zrobić, trzeba dwukrotnie przycisnąć przycisk Espresso. Ekspres mieli wtedy kawę dwa razy. Warto pamiętać o szczelnym zamykaniu pokrywy z ziarnami. Aromat i zawarte w niej składniki szybko się ulatniają, dlatego tak ważne jest prawidłowe przechowywanie ziaren.

Jeśli przygotowywana kawa jest wodnista, to znak, że młynek został ustawiony na grube mielenie. W takiej sytuacji trzeba zmienić ustawienie młynka i wybrać mielenie drobne. Taka sytuacja może mieć miejsce także wówczas, gdy dozownik kawy jest zapchany. Wtedy wystarczy go przetrzeć wilgotną ściereczką. Możliwą przyczyną może być także zanieczyszczona jednostka zaparzająca, dlatego trzeba ją regularnie czyścić.

Czyszczenie i konserwacja ekspresu do kawy Philips EP3551/10

Niektóre elementy ekspresu wymagają codziennej pielęgnacji. Na pewno należy do nich tacka ociekowa, pojemnik na mleko i wodę. Czyszczenie obiegu mleka jest banalnie proste, gdy użyje się funkcji QUICK CARAFE CLEAN. Wystarczy uruchomić procedurę po każdym przygotowaniu napoju na bazie mleka. Przynajmniej raz na tydzień trzeba zdemontować wszystkie elementy, które mają styczność z mlekiem i dokładnie umyć je pod bieżącą wodą. Kasetkę na fusy można czyścić tylko wtedy, gdy ekspres jest włączony. W przeciwnym razie nie zostanie zresetowany licznik zapełnienia. Czyszczenie i konserwacja ekspresu do kawy Philips EP3551/10Części ekspresu nie nadają się do mycia w zmywarce. Odwapnianie urządzenia trzeba przeprowadzić za każdym razem, gdy na wyświetlaczu pojawi się komunikat Start Calc Clean. Jeśli się go nie wykona, to komunikat nie zniknie, a z czasem ekspres może przestać działać prawidłowo.

Aby ułatwić użytkownikowi współpracę z urządzeniem, to w sytuacji, gdy występuje jakikolwiek błąd, na wyświetlaczu pojawiają się odpowiednie ikonki. Dzięki temu nie trzeba się zastanawiać, w czym tkwi problem. Urządzenie informuje, gdy zbiornik na wodę lub kawę w ziarnach jest pusty, gdy jednostka zaparzająca nie została zamontowana prawidłowo, a także, gdy kasetka na fusy jest zapełniona. Ponadto można również zaobserwować, że w niektórych sytuacjach pojawiają się kody błędów. Znaczenie poszczególnych kodów można znaleźć w dołączonej do zestawu instrukcji obsługi. W ten sposób wiele problemów można rozwiązać we własnym zakresie.

Czy warto kupić Philips EP3551/10

Ekspresy do kawy Philips to urządzenia, które warto mieć w swojej kuchni. Możliwość przygotowania ulubionego napoju o każdej porze, bez konieczności odwiedzania kawiarni, z całą pewnością ma swoje plusy. Opisywany model to bardzo wydajny sprzęt. W krótkim czasie można przygotować ulubione napoje dla siebie i przyjaciół. Poznaj inne modele tego producenta- kliknij w link.ekspres Philips EP355110 Warto zainteresować się ekspresem Philips EP3551/10 i przemienić się w domowego baristę.

philips

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
52 ⁄ 26 =