Czy warto kupić ekspres automatyczny Philips HD8821/09

Ocena

Wyobraźmy sobie, że nagle potrzebujemy gdzieś wyjść, na przykład spieszymy się, żeby załatwić coś ważnego, ale niestety nie mamy czasu napić się naszej ulubionej kawy. Po prostu musimy nagle opuścić z jakiegoś powodu miejsce, gdzie przebywamy, ale nie jesteśmy w stanie zaczekać wystarczającej ilości czasu, aby zaparzyć sobie napój, na który mamy właśnie ochotę. Co zrobić w takich przypadkach i jak sobie poradzić, jeżeli okazuje się, że wspomniana kawa dałaby nam porządnego tak zwanego kopa do dalszego działania?
Najlepiej byłoby oczywiście zaparzyć ją sobie samemu, ale skoro nie możemy postąpić w ten sposób, to przydałoby się zakupić sobie ekspres do kawy i to właśnie w nim parzyć nasz ulubiony czarny napój podczas na przykład ubierania się, czy wychodzenia z mieszkania. Sens jest taki, że dzięki zakupowi takiego ekspresu nie będziemy musieli aż tak bardzo martwić się o uciekający nam czas, gdyż moglibyśmy wtedy wykonywać aż dwie czynności naraz i wtedy z pewnością udałoby nam się nie tylko bez problemu zdążyć tam, gdzie chcemy, ale również spokojnie wypić sobie naszą kawę.

Jednakże nigdy nie wiadomo przecież, jaki ekspres należy kupić i gdzie zapytać o ten właśnie nasz problem. Czy lepiej jest przeglądać pewne strony poświęcone tego typu zagadnieniom, czy raczej pytać po znajomych, rodzinie, lub innych bliskich osobach, a może zdać się na wyczucie i po prostu kupić to, co nam jako pierwsze się spodoba? Ewentualnie zawsze możemy – jeżeli oczywiście mamy na to wystarczającą ilość pieniędzy – zakupić kilka ekspresów i wtedy dopiero zorientować się, który z nich będzie dla nas najlepszy. Albo popytać na forach na temat kawy, czy też w ogólnych (pamiętać jedynie należy, aby nie zrobić tak zwanego offtopu, gdyż możemy zostać wtedy zbanowani), co i jak należałoby nam zakupić. Albo można zapytać sprzedawcy w konkretnym sklepie.

Zamiast jednakże kombinować w ten sposób, najprościej będzie po prostu przeczytać recenzję wybranego przez nas ekspresu do kawy, albo kilku modeli i zrobić porównanie, wtedy będziemy mieć z pewnością większe rozeznanie, co i jak należy zakupić. Do tego otrzymamy pełnie informacje na temat cen, ewentualnych promocji, dodatków i wszystkiego tego, co powinniśmy wiedzieć, zanim zakupimy nasz nowy ekspres do kawy.

W przypadku poniższe recenzji zajmiemy się produktem znanej i bardzo cenionej nie tylko na polu ekspresów właśnie – ale i również innego rodzaju sprzętów elektronicznych – firmy Philips. Poznaj inne ekspresy marki Philipskliknij tutaj.

To właśnie ona ma na swoim koncie wyprodukowanie między innymi dzieła takiego, jak opisywany tutaj poniżej Philips HD8821/09. Dowiedzmy się więc, jak wygląda ten ekspres do kawy, jakie ma funkcje, jakie zalety i jakie wady oraz to, jaką kawę możemy w nim parzyć, jaką wsypać i do czego on się w ogóle jeszcze nam może przydać.

Opis ekspresu Philips HD8821/09

Jeżeli chodzi o być może nie najważniejszą, ale zdecydowanie istotną pod względem elegancji i tego, jak się będzie prezentował w naszej kuchni, cechę, to Philips HD8821/09 nie różni się zbyt wiele od innych przedstawicieli swojego „gatunku”, czyli od maszyn parzących dla nas kawę.

ekspres Philips HD8821/09

Otóż Philips HD8821/09 wygląda po prostu, jak średniej chudości czarny prostokąt, z którego z przodu wystaje dosyć długa i obszerna czarno – srebrna tacka, przeznaczona na umieszczenie na niej dwóch – lub oczywiście jednej, jeżeli jest nam tak wygodniej – szklanek, lub filiżanek na kawę. Ewentualnie możemy oczywiście użyć innego rodzaju naczynia, byleby można spokojnie było nalać do niego naszej kawy, a pamiętać należy, że jest to przecież bardzo gorący płyn. Chyba, że pijemy kawę mrożoną, ale to wtedy nie parzymy jej w ekspresie do kawy przecież.

Poznaj zalety i wady ekspresu Philips HD8821/09

Zalety Wady
  • ciekawy design
  • prosta obsługa
  • szybko przygotuje 3 rodzaje kaw
  • problemy z systemem do spieniania mleka
  • wadliwość młynka
  • nie informuje o kończącej się kawie w pojemniku
  • duży i ciężki pojemnikna fusy

Wracając jednakże do wygląda opisywanego tutaj Philips HD8821/09, to posiada on umieszczone pośrodku dwie srebrne rurki, z których to poleci nasz już zaparzony ciemny płyn, poza tym z lewej strony umieszczono zabarwioną na ten sam koloru rurkę do wypuszczania spienionego mleka. Dodatkowym srebrnym elementem jest również napis umieszczony na środku naszego urządzenia, mówiący nam, kto dokładnie i jaka firma jest producentem Philips HD8821/09.

Na samej górze urządzenia, na tak jakby nieco w dół pochylonym daszku znajduje się kilka przycisków pomagających nam wybrać takie opcje, które w danym momencie są nam potrzebne – przyciski te są koloru czarnego z elementami srebrnymi, lub zielonymi, ewentualnie niektóre z nich są całkowicie srebrne. Takie rozwiązanie przydaje naszemu Philips HD8821/09 sporej elegancji, a liczba tychże przycisków – jest ich tam dokładnie aż czternaście – świadczy o tym, jak bardzo wyrafinowany w działaniu i zawierający naprawdę w sobie ogromną ilość funkcji jest opisywany tutaj ekspres do kawy firmy Philips.

Jeżeli chodzi o wymiary Philips HD8821/09, to są one dosyć standardowe w porównaniu do innych tego rodzaju sprzętów, to znaczy 215 x 330 x 429 mm. Za to wymiary opakowania Philips HD8821/09 wynoszą 46,50 x 49,70 x 29 cm, a waga Philips HD8821/09 policzona razem z opakowaniem daje nam średniej wielkości ciężar, bo jedynie 8,62 kilograma.

Ekspres do kawy Philips

Zobacz w jakiej cenie dostępny jest aktualnie model Philips HD8821/09.

Jakie funkcje posiada nasz Philips HD8821/09

Jakie funkcje posiada nasz Philips HD8821/09 i czy warte one są w ogóle naszego zainteresowania, czy raczej powinniśmy się zainteresować innego rodzaju sprzętem, to znaczy wybrać ekspres do kawy, owszem, ale jednakże innej firmy?

W przypadku takie urządzenia, jakim jest Philips HD8821/09 mamy do czynienia z możliwością zaparzenia sobie za pomocą jednego jedynie przycisku takich rodzajów kawy, jak na przykład cappuccino, espresso, czy też latte macchiato. To dzięki tej funkcji nie będziemy musieli pamiętać, jaki właściwie był przepis na ten, czy inny napój, jedynie wciśniemy sobie właściwą funkcję z menu i poczekamy kilka sekund, aż nasz kawa będzie już gotowa.

Ekspres automatyczny Philips HD8821/09

Do tego Philips HD8821/09 posiada funkcję automatycznego oczyszczania i odkamieniania się, poza tym ma również możliwość zmielenia kawy, jeżeli kupiliśmy ją w stanie wymagającym zmielenia właśnie. Tu przypomnieć należy, że Philips HD8821/09 używa młynka ceramicznego, a to gwarantuje, że nasza kawa w trakcie procesu zmielenia nie przejdzie ani smakiem, ani zapachem spalenizny, jak mogłoby się wydarzyć, gdyby to ten młynek był zbudowany z innego rodzaju materiału.

Poza tym Philips HD8821/09 oferuje nam funkcję „Moja kawa”, służącą użytkownikowi do zapamiętania swoich własnych przepisów, lub też do zmodyfikowania tych już uprzednio istniejących w pamięci sprzętu. Za cenę niespełna 1300 złotych to całkiem niezła możliwość, a to przecież nie jest jeszcze koniec funkcji, jakie oferuje nam nasz Philips HD8821/09. Możemy jeszcze zaparzyć sobie tutaj gorącą wodę, by na przykład zaparzyć sobie ziółka, czy napić się zwyczajnej, gorącej herbaty, a co za tym idzie, przy zakupie Philips HD8821/09 nie będzie nam już w ogóle potrzebny czajnik. Do tego możemy zainstalować w Philips HD8821/09 filtr do wody, co znacząco podniesie jego umiejętności w dziedzinie parzenia kawy oraz wyregulować stopnień zmielenia kawy, czy też zaparzyć ją kilka razy przy użyciu tak zwanego parzenia wstępnego. Sprawdź najatrakcyjniejsze oferty ekspresu do kawy Philips HD8821/09.

Rodzaje kaw przygotowanych w ekspresie Philips HD8821/09

Jak łatwo się domyślić z poprzedniego akapitu, za pomocą Philips HD8821/09 możemy zaparzyć espresso, cappuccino i latte macchiato przy użyciu automatycznej funkcji parzenia kawy, dodać swoje przepisy do tych już istniejących oraz użyć w Philips HD8821/09 zarówno kawy mielonej, jak i ziarnistej.

espresso

Zalety i wady ekspresu Philips HD8821/09

W przypadku mowy o wadach Philips HD8821/09 wyliczyć z całą pewnością należy zdecydowane problemy z systemem do spieniania mleka, który spienia je tylko wtedy, jeżeli ma na to ochotę, często po prostu nie spienia go w ogóle, poza tym zdarza się, że po prostu rozchlapuje mleko po całej kuchni w próbie spienienia go właśnie. Na dodatek zdarza mu się, że zapomnieć poinformować użytkownika o tym, że w jego zbiorniku na kawę nie ma już ziarenek – czy też kawy mielonej, zależnie od tego, jaką zdecydowaliśmy się właśnie w nim użyć – i parzymy sobie jedynie brązową wodę, a nie kawę, na którą tak bardzo długo oczekiwaliśmy!

Uważać również należy, jeżeli zamierzamy opróżnić pojemnik na fusy, gdyż jest on naprawdę bardzo duży i ciężki, poza tym umieszczony w bardzo dziwnym miejscu i łatwo może się okazać, że całą jego zawartość po prostu wywalimy sobie na podłogę, zamiast do naszego kosza na śmieci. Jakby tego było mało, bardzo często użytkownicy Philips HD8821/09 skarżą się na wadliwość młynka, wobec czego może się okazać, że nasz świeżo zakupiony Philips HD8821/09 zaraz wróci do sklepu i będzie oczekiwał na naprawdę gwarancyjną tylko dlatego, że po prostu zepsuł mu się młynek i nie za bardzo mamy jak zmielić naszą kawę, a co dopiero ją w jakikolwiek sposób zaparzyć w naszym Philips HD8821/09.

Ekspres Philips HD8821/09

Nie są to oczywiście wady totalnie deklasyfikujące Philips HD8821/09, ale zdecydowanie warto przemyśleć, czy aby na pewno zakup czegoś tak bardzo awaryjnego jest nam w ogóle potrzebny, bo na rynku ekspresów do kawy jest przecież tak wiele innych tego rodzaju urządzeń, których zarówno liczba funkcji jest większa, jak i zdecydowanie mniejsza jest awaryjność samego sprzętu, dzięki czemu będziemy po ich zakupie mogli napić się prawdziwej, dobrej i smacznego kawy, a nie najeść się nerwów, bo nie będzie nam działać ta, czy inna funkcja naszego Philips HD8821/09. Dlatego podsumowując powyższą recenzję należy zaznaczyć, że co prawda ekspres do kawy o nazwie Philips HD8821/09 sam w sobie parzy kawę naprawdę dobrą, jednakże jego awaryjność oraz pewnego rodzaju bardzo oryginalne rozwiązania, jakie w nim zastosowano, powodują, że lepiej jednak będzie rozejrzeć się za czymś innym. Chyba, że okaże się, że mieliśmy szczęście i trafiliśmy na poprawny model, wtedy zaś możemy z całą pewnością cieszyć się smakiem i aromatem kawy zupełnie tak samo, jakby nasz ulubiony ciemny napój został nam podany w naszej ukochanej kawiarni i to przez naszego ulubionego baristę, lub też przez naszą ulubioną baristkę.

Philips

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
19 − 10 =