Ekspres do kawy Philco PHEM 1000

Ocena

Kryteria, którymi kierują się kawosze podczas wyboru odpowiedniego ekspresu, bywają różne. Jedni zwracają uwagę na design, funkcje, cenę, a drudzy kierują się przywiązaniem do danej marki. Produktów na rynku jest tak dużo, że wybór bywa bardzo trudny. My podpowiadamy jaki ekspres do kawy kupić.

Uważamy, że czasem, warto dać szansę producentom mniej znanym na rynku europejskim. Do takich z całą pewnością należy firma Philco. Niektórzy zapewne nigdy nie słyszeli o produktach tej marki, a szkoda, bo jest to firma z ponad stuletnią tradycją, specjalizująca się w produkcji urządzeń gospodarstwa domowego. W jej ofercie można znaleźć niemal każde urządzenie, które ma swoje zastosowanie w kuchni i łazience. Charakteryzują się one nie tylko wysoką jakością wykonania, funkcjonalnością, ale także wygodną, w pełni intuicyjną obsługą.

Automatyczny ekspres do kawy Philco PHEM 1000

Ekspres Philco PHEM 1000 przypadnie do gustu osobom, które cenią prostotę obsługi i niezajmującą wiele czasu konserwację. Kawa przyrządzona za pomocą tego urządzenia jest aromatyczna, smaczna i pokryta delikatną pianką. Zobacz dlaczego warto wybrać ekspres do kawy Philco.

Poznaj zalety i wady ekspresu Philco PHEM 1000

Zalety Wady
 • Szybka gotowość do pracy
 • Zadowalająca pojemność zbiorników na wodę i kawę
 • Atrakcyjny design
 • Bardzo dobrze spienia mleko
 • Łatwa obsługa i konserwacja
 • Cicha praca
 • Słaba dostępność ekspresu
 • Brak menu w języku polskim
 • Wysoka cena

Sprawdź gdzie kupić ekspres do kawy Philco PHEM 1000.

Wyposażenie ekspresu Philco PHEM 1000

Fabryki, w których produkowane są urządzenia Philco, słyną z zastosowania innowacyjnych technologii i ogromnego nacisku na dbałość o środowisko naturalne. Miłośników kawy z całą pewnością zainteresuje w pełni automatyczny, ciśnieniowy ekspres Philco PHEM 1000 – zdobywca nagrody Reddot przyznawanej za wyjątkowe wzornictwo. Dostępny jest w czarno-białym kolorze. Philco PHEM 1000Decydując się na jego zakup, można liczyć na:

 • Zbiornik na kawę ziarnistą – pojemność 250 g.
 • Zbiornik na wodę o pojemności 1,8 litra
 • Wyświetlacz LCD, sterowanie elektroniczne
 • Oświetlenie filiżanek – doskonałe rozwiązanie, zwłaszcza gdy korzysta się z ekspresu w porze wieczornej. Subtelne światło tworzy wyjątkowy klimat.
 • Pojemnik na fusy mieszczący 15 porcji zużytej kawy
 • Regulowany wylot kawy – możliwość regulacji w przedziale od 80 do 140 mm
 • Tacka na skropliny
 • Wbudowany młynek
 • 2 bloki termiczne
 • Kratka na filiżanki
 • Wężyk na mleko
 • Spieniacz do mleka
 • Podajnik mleka i pianki mlecznej
 • Pokrętło sterowania – z jego pomocą steruje się urządzeniem i ma się możliwość indywidualizacji ustawień. Wybór zatwierdza się poprzez naciśnięcie pokrętła.
 • Instrukcja obsługi w języku polskim oraz karta gwarancyjna

Na przednim panelu ekspresu widoczne są ikony, dzięki którym użytkownik może wybrać jaki napój pragnie przygotować np. ikona espresso, cappuccino, kawa latte, gorąca woda, mleko i mleczna piana. Ilość i moc ustawia się za pomocą pokrętła. ekspres automatyczny Philco PHEM 1000Gdy uruchamia się ekspres po raz pierwszy, na wyświetlaczu pojawia się komunikat powitalny, a następnie rozpoczyna się w pełni automatyczny cykl czyszczenia. Pomaga on osiągnąć optymalne warunki użytkowania. Jest to proces, którego nie da się pominąć. Po wykonaniu testu urządzenie zacznie się rozgrzewać, a jednostka zaparzająca, podajniki wody i kawy zostaną automatycznie oczyszczone. Proces ten gwarantuje uzyskanie świeżego i zawsze doskonałej jakości naparu. Gdy proces czyszczenia zakończy się, można rozpocząć korzystanie z ekspresu.

Warto pamiętać o wykonaniu pomiaru twardości wody. Paski testowe nie są niestety dostępne w zestawie i trzeba je zakupić oddzielnie np. w aptece lub specjalistycznym sklepie. Ten krok jest konieczny, jeśli chce się zachować maksymalną żywotność urządzenia i poprawić smak serwowanych napojów. Jeśli woda jest twarda, to kamień z ekspresu trzeba usuwać częściej. Dostępna jest 5 – stopniowa skala twardości wody, a jej wartość ustawia się za pomocą pokrętła. Zalecana jest również instalacja filtra, który również należy dokupić, bo nie ma go w zestawie startowym. Zobacz aktualną cenę urządzenia.

Jakie funkcje posiada ekspres do kawy Philco PHEM 1000

Ekspres Philco PHEM 1000 posiada sporo funkcji, które warto poznać, jeśli chce się wykorzystać w pełni jego potencjał. Oto one:

 • Tryb ECO – gdy włączy się ten tryb, okres gotowości urządzenia do pracy nieco się wydłuża. Chcąc przyrządzić cappuccino, espresso lub gorące mleko trzeba poczekać około 30 sekund, aż ekspres się nagrzeje. Ekspres nie jest ustawiony fabrycznie na używanie trybu ECO. Trzeba go ustawić samodzielnie, jeśli zachodzi taka potrzeba.
 • Ustawienie temperatury i mocy kawypanel Philco PHEM 1000
 • System spieniania mleka – podczas przyrządzania kaw z mlekiem można ustawić czas przygotowania mlecznej pianki. Zmiany czasu dokonuje się poprzez przekręcenie pokrętła. Każde przekręcenie to sekunda, np. gdy czas wyjściowy ustawiony jest na 17 sekund, to przekręcając pokrętło w prawo o jeden stopień, uzyska się 18 sekund, a przekręcając w lewo 16 sekund- kliknij w link by dowiedzieć sie więcej o systemach spieniania mleka.
 • Regulacja ilości wody na filiżankę – użytkownik ma możliwość zmiany ilości wody. Może w ten sposób dostosować intensywność napoju do indywidualnych upodobań.
 • Funkcja kawy mielonej
 • Funkcja gorącej wody – możliwość zaparzenia ziół lub herbaty. Fabryczne ustawienie ilości gorącej wody to 150 ml. Przekręcenie pokrętła o 2 stopnie w prawo powoduje zwiększenie objętości na 155 ml. W ten sam sposób zmienia się moc i objętość pozostałych płynów, a także temperaturę i czas przygotowania poszczególnych napojów.
 • Automatyczny system odkamieniania i czyszczenia – czytaj więcej
 • 3 – stopniowa regulacja zmielenia ziaren – gdy ziarna kawy mają ciemny kolor najlepiej użyć trybu grubego mielenia, a gdy są jasne trybu drobnego mielenia. Regulacji ustawień wolno dokonywać tylko wtedy, gdy młynek jest włączony. Może się zdarzyć, że kawa wypływa zbyt wolno. W takim przypadku trzeba przestawić pokrętło na grube zmielenie.
 • 6 napojów do wyborukawa Philco PHEM 1000
 • Funkcja statystyki – jest to bardzo rozbudowany program. Użytkownik ma możliwość sprawdzenia ilości przygotowanych kaw, porcji gorącego mleka, piany mlecznej oraz ilości sesji czyszczenia jednostki zaparzającej, czyszczenia ogólnego, a także sesji usuwania kamienia. Ponadto dostępne są informacje o tym, ile instalacji i wymian filtra się odbyło. Warto pamiętać, że ekspres był już testowany w fabryce, zanim trafił do sprzedaży. Zatem w statystykach widnieje kilka przygotowanych podczas testowania napojów nawet wówczas gdy użytkownik nie przyrządził ani jednej kawy.
 • Automatyczne wyłączanie – podobnie jak w przypadku trybu Eco użycie tej funkcji także znacząco wpływa na oszczędność energii elektrycznej. Fabryczne ustawienie automatycznego wyłączania to 2 godziny. Ma się możliwość zmiany tej wartości i wyboru dogodnego czasu w przedziale 15 minut – 15 godzin. Podczas każdego wyłączenia ekspresu automatycznie zostaje wykonane czyszczenie urządzenia. Czyszczone są wewnętrzne obiegi oraz usuwane resztki kawy mielonej. Jest to proces, którego nie da się przerwać.
 • Funkcja Reset – dzięki niej można wykasować wszystkie indywidualne ustawienia użytkownika. Wymazaniu nie ulegają statystyki wykonanych za pomocą urządzenia napojów, liczba konserwacji i wybór języka. Ten ostatni może zmienić jedynie użytkownik.

Dlaczego warto kupić ekspres Philco PHEM 1000

Do ekspresu można wsypywać także kawą mieloną. W tym celu do specjalnego pojemnika należy wsypać jedną miarkę mielonej kawy. Sam proces przyrządzania kaw za pomocą tej funkcji niczym nie różni się od systemu przyrządzania kawy z ziaren. Zostaje jedynie pominięty proces ich mielenia. Używając kawy wcześniej zmielonej, również można zaparzyć espresso, latte, cappuccino i dużą kawę. Użytkownik ma możliwość zmiany ustawień przyrządzanego napoju. Wyjściowa objętość espresso, ustawiona fabrycznie to 50 ml.

Ekspres powinno się czyścić regularnie. Elementem, który należy czyścić codziennie, jest spieniacz mleka. Higiena tego elementu wiąże się z rozłożeniem go na części i wypłukaniem ich pod bieżącą wodą. Po wykonaniu tej czynności wystarczy złożyć spieniacz i wsunąć z powrotem do ekspresu. Pojemnik na kawę ziarnistą można czyścić jedynie miękką ściereczką lub ręcznikiem papierowym. Nie używa się do tego celu wody, ponieważ może uszkodzić młynek. Czyszczenie kasetki na fusy i tacki ociekowej powinno mieć miejsce za każdym razem, gdy zostaną one zapełnione, a także wtedy, gdy wyjeżdża się na dłuższy okres. Są to elementy, których nie można myć w zmywarce. Wyciąganie zbiornika na zużytą kawę wiąże się z jednoczesnym wysuwaniem ociekacza. Warto wówczas wyczyścić oba elementy jednocześnie. Podczas czyszczenia tacki na skropliny powinno się przetrzeć suchą ściereczką dwa metalowe kontakty znajdujące się w tylnej części ociekacza. Aby zapobiec uszkodzeniu ekspresu, warto co jakiś czas sprawdzać, czy wewnątrz urządzenia nie nagromadziły się osady z kawy mielonej. Jeśli okaże się, że tak, to do ich usunięcia można użyć szczoteczki. Szczególną ostrożność trzeba zachować, czyszcząc panel sterowania. Jest on wykonany ze szkła. Można go przecierać jedynie suchą, miękką ściereczką.

Niezwykle ważnym elementem ekspresu jest jednostka zaparzająca. Po dłuższym okresie użytkowania mogą się w niej osadzać drobinki kawy mielonej. Usuwa się je, czyszcząc ją. Cały proces trwa 10 minut. Co jakiś czas trzeba przeprowadzić odkamienianie ekspresu. Proces ten nie jest skomplikowany i trwa zaledwie 30 minut. Przed rozpoczęciem cyklu należy wyjąć filtr ze zbiornika na wodę.

ekspres Philco PHEM 1000

Większość drobnych awarii związanych z użytkowaniem ekspresu można usunąć samodzielnie. Bardzo pomocne są komunikaty, które pojawiają się na wyświetlaczu. Na ich podstawie łatwo ustalić czego dotyczy problem. Natomiast w instrukcji można znaleźć rozwiązanie, a także poznać ewentualną przyczynę zaistniałego stanu rzeczy.

Dość istotną informacją jest fakt, że menu ekspresu można ustawić tylko w dwóch językach. Do wyboru jest język angielski i czeski. Fabrycznie ustawiony jest język angielski.

Wiele osób dyskwalifikuje ekspres, jeśli nie posiada menu w języku polskim. W tym przypadku można dać mu szansę głównie dlatego, że ikony są bardzo czytelne i przekaz jest zrozumiały nawet dla tych, którzy nie znają języka obcego. Posiada rozbudowaną instrukcję w języku polskim zawierającą objaśnienia słowne oraz obrazkowe.

Wielbiciele kaw mlecznych oraz klasycznych czarnych naparów na pewno nie będą zawiedzeni jakością serwowanych napojów. A ponieważ odznacza się cichą pracą to zaparzenie kawy o poranku, gdy reszta domowników śpi, nie stanowi problemu. To, czy jest wart swojej ceny, jest kwestią indywidualnej oceny. Kawosze zwykli mówić, że wyśmienita, dobrze przyrządzona kawa jest warta każdej złotówki. Mimo to stwierdzenie czy jest adekwatna do proponowanych przez producentów funkcji, w dużej mierze zależy od oczekiwań konkretnego użytkownika. Masz wątpliwości, cz model ten spełni twoje oczekiwania? Kliknij po więcej informacji na temat Philco PHEM 1000.

Philco

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
24 ⁄ 8 =