Zakup automatycznego ekspresu do kawy Krups EA850B

Ocena

Jak wiadomo, parzenie kawy jest swego rodzaju sztuką. Wygląda to bardzo prosto, gdyż bierzemy szklankę, wsypujemy do niej trochę brązowego proszku, zalewamy gorącą wodą, mieszamy, poza tym jeżeli mamy na to ochotę, to dodajemy cukier i mleko i czekamy chwilę i nasz napój jest już gotowy. Okazuje się jednak, że zaparzenie naprawdę dobrej kawy wcale nie jest takie proste, chociażby sama temperatura wody, którą zalewamy ziarnka, musi mieć odpowiednią ilość stopni. Dlatego właśnie powstały takie urządzenia, jak ekspresy do kawy – żeby ułatwić nam cały ten proces oraz przy okazji pozwolić nam zająć się w międzyczasie czymś innym, na przykład przygotowywaniem się do wyjścia do pracy. Czy Krups EA 850B spełnia zalecone mu zadania? Przeprowadźmy test tego urządzenia i dowiedzmy się.

Automatyczny ekspres do kawy Krups EA850B

Jak wygląda ekspres do kawy Krups EA 850B? Możnaby powiedzieć, że jest to zwyczajne, czarne pudełko. To jednak byłaby dosyć krzywdząca opinia dla tejże maszyny, gdyż Krups EA 850B ma owszem, kolor czarny i kształt prostokąta, ale wygląda naprawdę elegancko i profesjonalnie i będzie pasował do każdej kuchni, w jakiej go umieścimy.

krups-ea-850b

Na samej górze posiada on nazwę firmy, czyli Krups właśnie, poniżej znajduje się elektroniczny wyświetlacz, na którym pojawią się wszelakiego rodzaju informacje o wprowadzonych przez nas opcjach, wyborach kawy, składnikach, jakich użyjemy do zaparzenia naszego czarnego napoju oraz oczywiście komunikaty samego urządzenia, o których opowiemy za chwilę. Warto wspomnieć, że nie jest to zwykły wyświetlacz, jakie posiadają podobne ekspresy do kawy, gdyż Krups EA 850B może wyświetlić na nim grafikę, na przykład witając nas rysunkiem ciepłej, parującej kawy podanej w eleganckiej filiżance. Niewielki, acz miły i bardzo sympatyczny dodatek. Poza tym samo menu wyboru kawy nie jest jedynie tekstowe, a posiada grafikę obrazującą, jak będzie wyglądać wybrana przez nas kawa właśnie.

Tuż pod wyświetlaczem znajdują się dwa, dosyć duże przyciski. Jeden z nich to przycisk uruchamiający urządzenie, czyli Power, drugi zaś to Prog, czyli skrót od programowania. To za pomocą tego drugiego ustawimy wszelakie potrzebne nam funkcje.

Pod menu i przyciskami znajduje się kranik, z którego do naszej szklanki, czy też filiżanki popłynie kawa. Ma on na sobie specjalną informację, brzmią „Krups One Touch”, informującą o tym, iż Krups EA 850B posiada specjalny system One Touch, o którym wspomnimy w dziale Funkcje Urządzenia.

Górna połowa Krups EA 850B jest nieco wybrzuszona, to znaczy wysunięta do przodu, co nadaje mu wygląd eleganckiego, „znającego się na rzeczy” urządzenia. Na samym dole znajdziemy podstawkę na szklankę, czy też na filiżankę – stąd właśnie to przed chwilą wspomniane wybrzuszenie na górze urządzenia – a z jego lewej strony miejsce, gdzie możemy podłączyć naczynie – na przykład butelkę – z mlekiem. Zobacz ten ekspres w promocyjnej cenie – kliknij tutaj

Poznaj zalety i wady ekspresu do kawy Krups EA850B

Zalety Wady
 • Regulacja temperatury kawy z funkcją Thermoblock
 • Regulowana wysokość dozownika
 • Automatyczne wyłączanie po przygotowaniu napoju
 • Możliwość jednoczesnego przygotowania dwóch filiżanek kawy
 • Automatyczny program czyszczenia się i odkamieniania
 • Opcja "moja kawa"
 • Głośny młynek do kawy
 • Brak możliwości podgrzania filiżanek
 • Przerwany proces parzenia, gdy kończy się woda
 • Brak dwustopniowego systemu spieniania mleka
 • Brak możliwości podgrzania mleka czy wody

Funkcje ekspresu Krups EA850B

Krups EA 850B to urządzenie korzystające z mocy 1450 W, co jak na ekspres do kawy, jest mocą całkowicie normalną, te z tak zwanej „górnej półki cenowej” oscylują właśnie w podobnych wartościach. Zresztą Krups EA 850B znajduje się na tejże półce dosyć wysoko, gdyż jego cena wynosi około 2000 – 2500 złotych. Korzysta on z ciśnienia 15 barów, czyli takiego samego, jakiego używają praktycznie wszystkie sprzęty tego typu.

Jakie konkretnie funkcje posiada Krups EA 850B i jakie kawy możemy zaparzyć za jego pomocą? Specjaliści od parzenia kawy będą z pewnością usatysfakcjonowani, gdyż za pomocą dosłownie jednego przycisku (to właśnie jest ten wspominamy wyżej system Krups One Touch) możemy wybrać rodzaj kawy i po prostu poczekać, aż ekspres sam ją dla nas przygotuje. Tych rodzajów jest kilka, a są to Caffe Latte, Ristretto, Cappuccino i Espresso. Możemy również oczywiście wybrać do zaparzenia zwyczajny, czarny napój.

menu EA850B

Krups EA 850B posiada również możliwość regulacji mocy kawy, jaką pragniemy zaparzyć dla siebie, czy też dla zaproszonych przez nas gości, regulację ilości tejże oraz oczywiście wbudowane dwie bardzo ważne cechy, bez których żaden prawdziwy ekspres obyć się nie może – to znaczy młynek do kawy, dzięki któremu możemy zastosować również nie tylko kawę mieloną, ale i ziarnistą – jak również i zintegrowany system spieniający mleko. Bez tych dwóch ostatnich trudno byłoby sobie wyobrazić używanie jakiegokolwiek sprzętu tego gatunku. Do tego Krups EA 850B posiada pojemność zbiornika na wodę w wysokości 1,7 litra oraz zbiornik na kawę o pojemności 250 gramów. Są to dane dosyć przeciętne, to znaczy ani za wysokie, ani zbyt duże, po prostu takie, jakie zazwyczaj są stosowane w ekspresach do kawy. Jak już wspomnieliśmy, samo sterowanie urządzeniem jest elektroniczne, czyli działa na zasadzie przyciskania guzików i wybierania funkcji z menu. Aktualną cenę modelu sprawdzisz tutaj

Co jeszcze możemy zrobić nasz czarny przyjaciel, czyli Krups EA 850B? Ma on wbudowany automatyczny program czyszczenia się i odkamieniania – przy czym urządzenie wyświetla nam specjalny komunikat, jeżeli taki system wymaga użycia właśnie – a do tego – jak już wspomnieliśmy – ma dotykowy ekran. Poza tym Krups EA 850B ma również możliwość odfiltrowania wody przy użyciu specjalnie do tego celu przystosowanego filtra o nazwie Claris Aqua (czysta, krystaliczna woda), do tego ma możliwość zapamiętania ustawień ulubionej kawy (opcja „moja kawa”), dzięki której to możemy dobrać dowolne parametry i w zasadzie od podstaw „zbudować” swój ulubiony napój. Poza tym Krups EA 850B może zmielić naszą kawę w dokładnie taki sposób, w jaki mamy na to ochotę, gdyż jego młynek posiada kilkunastostopniowy wskaźnik mielenia właśnie. Do tego możemy wybrać, jak bardzo ciepły ma być zaparzony przez nas napój oraz sprawdzić czy używana przez nas woda posiada odpowiednią twardość, gdyż do Krups EA 850B dołączony jest specjalny pasek testowy służący do wykonania tegoż właśnie badania.

Sam wyświetlacz jest oczywiście całkowicie w języku polskim, dzięki czemu nie musimy czy to korzystać ze słownika podczas używania Krups EA 850B, czy też przypominać sobie na przykład angielskich wyrażeń. Niestety nie posiada on jednakże dwustopniowego systemu spieniania mleka, co oznacza ni mniej ni więcej to, że wspomniany biały płyn możemy spienić jedynie raz, co nieco ogranicza nasze możliwości twórcze, jako baristy. Do tego nie możemy za pomocą Krups EA 850B przygotować samego gorącego mleka, czy też podgrzać przy jego użyciu samej wody, co potrafią innego rodzaju ekspresy do kawy, są to jednak niewielkie niedogodności  w porównaniu z tym, co Krups EA 850B może nam zaoferować.

EA850B

Co prawda Krups EA 850B nie pomoże nam w kontrolowaniu, kiedy kończy się kawa ziarnista w specjalnie przeznaczonym ten rodzaj kawy pojemniczku, ale za to pozwoli nam na parzenie naraz aż dwóch jej filiżanek, czy też dwóch szklanek, co stanowczo oszczędza czas użytkownika tegoż właśnie ekspresu.

Do tego Krups EA 850B posiada specjalny system oznaczony jako Thermoblock, który pozwala nam ustawić dokładnie taką temperaturę kawy, jaką chcemy. Potrafi również sam się włączyć i wyłączyć po zakończonej pracy, co oszczędza dopływ energii elektrycznej, a co oczywiście za tym idzie – nasze pieniądze. Jakby nie koniec był jego zalet, Krups EA 850B ma regulowaną wysokość wylotu kawy, mieści się ona w zakresie od 62 do 122 milimetrów, a to umożliwia wygodne przygotowanie każdego napoju, gdyż możemy użyć szklanek i filiżanek każdej wielkości, bez martwienia się, że któraś nam po prostu „nie wejdzie”. Pojemnik na wodę jest przeźroczysty i całkowicie wyjmowalny, dzięki czemu mamy pełną kontrolę nad tym, czy brakuje w nim już miejsca i czy wymaga on opróżnienia, czy też jednak jeszcze nie.

Jaką kawę przyrządzisz w ekpresie Krups EA850B

Jak już wspominaliśmy poprzednio, Krups EA 850B pozwala nam na użycie zarówno kawy mielonej, jak i ziarnistej. Tą ostatnio należy oczywiście uprzednio zmielić. Jeśli chodzi o to, jakie rodzaje czarnego napoju możemy przygotować, to są to głównie Caffe Latte, Ristretto, Cappuccino i Espresso.

krups-ea-850b

Poznaj opinie użytkowników ekpresu Krups EA 850B

Jak każde urządzenie, Krups EA 850B posiada zarówno wady, jak i zalety. Czy jednak jego wady dyskwalifikują je jako ekspres do kawy, czy jednak zalet jest tyle i są na tyle duże, że można z czystym sercem polecić Krups EA 850B nawet najlepszym baristom?

Opinie są bardzo podzielone, zależne jest więc, na jaki konkretnie produkt się trafi. Oczywiście jasnym jest, że młynek wbudowany w Krups EA 850B nie będzie urządzeniem całkowicie cichym, gdyż siłą rzeczy musi on wydawać z siebie pewne dźwięki. Istnieją jednakże egzemplarze, gdzie młynek ten jest bardzo głośny i po prostu przeszkadza. Bywa również, że kawa nie osiąga prawidłowej temperatury i Krups EA 850B serwuje nam ją po prostu letnią. Poza tym w niektórych wypadkach zdarza się, że z Krups EA 850B cieknie woda, czy też „zapomina” on poprosić użytkownika o uzupełnienie pojemnika na wodę, gdy ta się skończy w trakcie parzenia kawy, tylko po prostu zatrzymuje cały proces. Są to jednak przypadki na tyle rzadkie, że warto spróbować zakupić Krups EA 850B i przekonać się na własne oczy – i kubki smakowe – czy ten rodzaj ekspresu do kawy nam odpowiada i czy pasuje on do naszych potrzeb. Musimy jednak przygotować się na to, że w przypadku trafienia na wadliwy produkt czeka nas postępowanie reklamacyjne, podczas którego będziemy musieli pozostawać bez urządzenia i po prostu parzyć sobie kawę samemu. Zobacz gdzie kupić Krups EA 850B

Należy jednak pamiętać, że jeżeli trafimy na produkt właściwy i bezawaryjny, wtedy będziemy cieszyć się naprawdę dobrą i profesjonalnie przygotowaną kawą. Niestety, nie polecałabym Krups EA 850B dla początkujących baristów, czy też po prostu wielbicieli dobrej kawy ze względu na jego awaryjność właśnie, gdyż mogą się zrazić do tego typu urządzeń. Jeżeli jednak jest to któreś nasze urządzenie z kolei, wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaryzykować i zakupić Krups EA 850B. W przypadku trafienia na dobry egzemplarz będziemy naprawdę zadowoleni.

Krups

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
12 ⁄ 6 =