Automatyczny ekspres ciśnieniowy z młynkiem Krups Roma EA8108

Ocena

Kawa i napoje mleczne zaskarbiły sobie wielu zwolenników, a aromat świeżo zaparzanego naparu to zapach, obok którego trudno przejść obojętnie. Miłośnicy kawy zgodnie twierdzą, że najlepsza to ta, która jest zaparzana ze świeżo zmielonych ziaren. Nie ulega wątpliwości, że własnoręczne mielenie ziaren za każdym razem, gdy ma się ochotę na czarny napój może być nużące. W związku z tym warto przyjrzeć się bliżej urządzeniom, które mają za zadanie wyręczyć użytkownika i sprawić, że cały proces zaparzania kawy będzie przyjemnością. Tego typu „tajemnicze” urządzenia to oczywiście automatyczne ekspresy do kawy Krupskliknij w link by poznać ofertę Krups. Dzięki temu, że mają one wbudowany młynek, nie trzeba rezygnować z przyjemności picia kawy przyrządzonej ze świeżo mielonych ziaren, nawet wówczas gdy nie ma się za wiele czasu. Jednym z bardziej znanych producentów, który może pochwalić się wieloma innowacyjnymi technologiami, jest firma Krups.

Wyposażenie Krups EA8108

Poszukując kompaktowego ekspresu z młynkiem, warto zainteresować się modelem Krups EA8108. Jest on dostępny w kolorze czarnym i podobnie jak inne ekspresy tej marki, zachwyca eleganckim i ponadczasowym wykończeniem. Na tle innych wyróżnia się przede wszystkim pojemnym zbiornikiem na ziarna kawy. Nie ma zatem konieczności częstego ich dosypywania. Tego typu udogodnienie nie miałoby racji bytu, gdyby nie fakt, że pojemnik ten charakteryzuje się ogromną szczelnością. Ziarna zachowują swój aromat, co oczywiście jest ogromnym plusem. Oprócz wspomnianego zbiornika, o pojemności 500 g, ekspres ten wyposażony jest w:

 • Wyjmowany zbiornik na wodę o pojemności 1,6 litra. W zbiorniku zawsze powinna być taka ilość wody, by wystarczyła do przyrządzenia kawy. Jeśli tak nie jest, urządzenie poinformuje o konieczności napełnienia zbiornika. Można do niego wlewać jedynie czystą, zimną wodę. Nie ulega wątpliwości, że jakość używanej wody jest niezwykle istotna. Aby uzyskać optymalne rezultaty, warto sprawdzać, czy woda jest świeża, a także czy nie pachnie chlorem.
 • Tacka na skropliny z pływakiem, informującym o poziomie zapełnienia. Warto kontrolować stan wody w tacce, żeby uniknąć przelania wody i uszkodzenia ekspresu. Jeśli planuje się dłuższą nieobecność, trzeba opróżnić wszystkie zbiorniki urządzenia.
 • Dysza spieniająca
 • Wbudowany metalowy młynek żarnowy z 3 – stopniową skalą regulacji. Można ją ustawiać według indywidualnych upodobań. Im drobniejsze zmielenie, tym kawa jest mocniejsza i ma bardziej kremową konsystencję. Warto sprawdzać, czy w młynku nie znajduje się żadne ciało obce. Czasem w kawach można dostrzec małe kamyki, które mogą spowodować uszkodzenie młynka. Nietypowe odgłosy słyszalne podczas mielenia powinny zaniepokoić. Młynek ustawia się za pomocą pokrętła. Za każdym razem można przekręcić go tylko o jeden stopień. Zmiana ustawień jest zauważalna po kilku kolejnych zaparzeniach.
 • Regulowany podwójny dozownik kawy
 • Panel sterowania z pokrętłem wyboru oraz przyciskami – migające kontrolki, informują użytkownika o procesach przeprowadzanych przez ekspres, a także o konieczności wykonania konserwacji.
 • Filtr AquaClaris – jego prawidłowe zamontowanie gwarantuje uzyskanie oczekiwanych rezultatów. Szczegóły dotyczące instalacji można znaleźć na opakowaniu filtra. Jeśli urządzenie jest używane regularnie, filtr należy wymieniać co 2 miesiące. Jeśli jest nie używane, filtr trzeba wyciągnąć po 2 tygodniach i nie wkładać nowego, dopóki nie rozpocznie się regularnego korzystania z ekspresu. Czytaj więcej.
 • Pojemnik na fusy – pomieści 9 porcji zużytej kawy. Gdy lampka kontrolna świeci, to znak, że pora opróżnić pojemnik.
 • Kratka z podstawką na filiżanki
 • Pasek do mierzenie twardości wody
 • 2 tabletki czyszczące
 • Kartę gwarancyjną i instrukcję obsługi w języku polskim

Zobacz gdzie kupić ekspres do kawy Krups EA8108.

Pierwsze uruchomienie wiąże się z ustawieniem twardości wody oraz instalacją filtra Claris, o ile został zakupiony. Należy go wymieniać raz na dwa miesiące lub po przefiltrowaniu około 50 litrów wody. Skala twardości wody to przedział od 0 do 4. Przy czym 0 oznacza wodę bardzo miękką, a 4 wodę bardzo twardą. W celu zmierzenia twardości należy skorzystać z paska testowego dołączonego do zestawu. Jest on jednorazowy. Czynność ta, nie zajmuje wiele czasu, więc nie warto zwlekać z jej wykonaniem.

Ekspres nie jest drogi jak na w pełni automatyczne urządzenie, jednak jego możliwości są dość ubogie. Poznaj zalety i wady modelu Krups Roma EA8108.

Poznaj zalety i wady ekspresu Krups EA8108

Zalety Wady
 • Prosta obsługa
 • Duży zbiornik na kawę i wodę
 • Szybkie i bezproblemowe spienianie mleka
 • Łatwe czyszczenie
 • Błyskawiczna gotowość do pracy
 • Parzy pyszną kawę
 • Głośna praca
 • Nie wyjaśniająca zbyt wiele instrukcja obsługi

Są to mankamenty, które nie wpływają na jakość przyrządzanych napojów, dlatego nie są dyskwalifikujące. Z całą pewnością jest to doskonałe urządzenie do użytku domowego. Możliwość przygotowania dwóch filiżanek naparu jednocześnie umożliwia szybkie obsłużenie domowników lub gości. A właśnie szybkiej pracy i dobrej kawy oczekują osoby, które decydują się na automatyczny, ciśnieniowy ekspres. W tym przypadku powyższe oczekiwania zostają zrealizowane z nawiązką. Sprawdź najlepsze oferty.

W jakie funkcje wyposażony jest ekspres do kawy Krups Roma EA8108

Ekspres przypadnie do gustu osobom, które doceniają prostotę obsługi. Ekspres nie przytłacza możliwościami i jest idealnym wyborem dla tych, którzy pragną cieszyć się smakiem ulubionej kawy w warunkach domowych. Krups Roma EA8108Przygotowanie kaw czarnych i mlecznych jest możliwe dzięki innowacyjnym rozwiązaniom. Warto przyjrzeć się bliżej funkcjom tego urządzenia:

 • System grzewczy Thermoblock – gwarancja idealnie ciepłej kawy już od pierwszej filiżanki. Jest to system opatentowany przez firmę Krups. Umożliwia on uzyskanie wyrazistej kawy pokrytej złocisto-brązową pianką, powstającą dzięki olejkom zawartym w świeżo zmielonych ziarnach.
 • Regulacja ilości wody na filiżankę
 • Program czyszczenia – do momentu pierwszego czyszczenia urządzenia można wykonać około 300 zaparzeń. Cykl ten można uruchomić tylko wtedy, gdy urządzenie zasygnalizuje taką konieczność. Aby czyszczenie zostało wykonane poprawnie, należy postępować według wymaganej kolejności. Gdy lampka sygnalizująca moment czyszczenia jest zapalona, to nadal można korzystać z urządzenia. Mimo to zaleca się szybkie przeprowadzane powyższego cyklu. Sam cykl czyszczenia trwa około 10 minut, natomiast płukanie zajmuje około 3 minut. Do czyszczenia należy użyć tabletki czyszczącej. Do zestawu są dołączone 2 tabletki czyszczące.
 • Automatyczne włączanie i wyłączanie – ekspres może wyłączyć się automatycznie, jeśli użytkownik zaprogramuje czas, po którym ma to nastąpić. Ustawienie fabryczne to 1 godzina. Maksymalny czas, po którego upływie ekspres może się wyłączyć to 4 godziny.
 • Funkcja wyboru mocy kawy
 • Automatyczny program odkamieniania – co jakiś czas trzeba przeprowadzić odkamienianie. Jeśli używa się filtra Claris, proces usuwania kamienia jest rzadszy. Trwa on około 20 minut i przeprowadza się go, gdy zapali się lampka kontrolna informująca o takiej konieczności. Przed przystąpieniem do usuwania kamienia wodnego należy wyciągnąć z pojemnika na wodę filtr, a także zabezpieczyć powierzchnię, na której postawiony jest ekspres. Zwłaszcza wtedy, gdy jest ona wykonana z drewna, kamienia lub marmuru. W cyklu tym najpierw przeprowadzane jest odkamienianie, a następne pierwsze i drugie płukanie.
 • System filtracji wody Aqua Claris
 • Automatyczne przygotowywanie espresso

Wyłącznie kawa ziarnista

Ekspres Krups EA8108 jest przeznaczony do przyrządzania naparów wyłącznie z kawy ziarnistej. Nie ma on funkcji kawy fabrycznie mielonej, co dla miłośników świeżo zmielonej kawy, nie jest wielką stratą.

ekspres ciśnieniowy z młynkiem Krups Roma EA8108

Warto zachować szczególną ostrożność podczas zaparzania pierwszej kawy, po odkamienianiu, a także, gdy ekspres jest dłużej nieużywany. Z dyszy pary wydobywa się wówczas para i nieco wrzątku, następuje tzw. samo zasysanie. Dzięki temu ekspresowi można przyrządzić smaczne, wyraziste espresso. Po każdym włączeniu urządzenia zostaje przeprowadzony cykl początkowy, a układy ekspresu zostają podgrzane. Gdy lampka kontrolna zaczyna świecić bez przerwy, to znak, że ekspres jest gotowy do pracy i można rozpocząć przyrządzanie kawy. Wówczas pod wylotem kawy należy umieścić filiżankę. Dozownik jest regulowany, co umożliwia dostosowanie wysokości do filiżanki lub szklanki, której ma się zamiar użyć. Można przygotować zwykłe, standardowe espresso lub mocne espresso. W dowolnej chwili można zmienić ilość wody oraz zatrzymać przygotowywanie kawy.

Za każdym razem przed rozpoczęciem procesu zaparzania, kawa, która została zmielona, zostaje zwilżona niewielką ilością gorącej wody i dopiero po upływie kilku chwil rozpoczyna się właściwy proces parzenia kawy. Jeśli chce się, aby duża kawa była mocniejsza, warto przygotować ją w dwóch cyklach. Następują one automatycznie, jeden po drugim, jeśli użytkownik wyrazi taką chęć. Można zatem ustawić 2×70 ml, jeśli używa się filiżanki o pojemności 140 ml. Z racji tego, że urządzenie ma podwójny dozownik, można przygotować za jednym razem, dwie filiżanki dużej kawy lub espresso. Ekspres przeprowadza wówczas dwa pełne cykle zaparzania całkowicie automatycznie.

Istnieje również możliwość przygotowania napojów, używając do tego celu dyszy pary. Para służy przede wszystkim do spienienia mleka, jeśli przyrządza się latte lub cappuccino, a także do podgrzewania płynów lub po prostu filiżanek, jeśli chce się, aby temperatura kawy była wyższa. Jeśli chce się zatrzymać wytwarzanie pary, wystarczy nacisnąć jeden przycisk, przy czym, warto pamiętać, że nie dzieje się to natychmiastowo. Przyrządzanie napojów z wykorzystaniem mleka nie jest czasochłonne. Aby uzyskać doskonałą mleczną piankę, nie należy używać mleka surowego. Najlepsze będzie mleko UHT. Takie, które zostało niedawno otwarte i jest zimne.ekspres ciśnieniowy Krups Roma EA8108 Spienianie mleka odbywa się poprzez zanurzenie dyszy pary w pojemniku, do którego zostało nalane mleko- czytaj więcej. Po uzyskaniu odpowiedniej ilości pianki i jeśli została ono prawidłowo spieniona, wystarczy nacisnąć przycisk wyłączania pary i cały cykl zostanie zatrzymany. Najlepiej od razu oczyścić dyszę z resztek mleka, żeby nie doprowadzić do ich zaschnięcia. Są wówczas trudniejsze do usunięcia. Dysza została tak skonstruowana, że bez problemu można ją zdemontować. Czyszczenie przebiega wtedy sprawniej. Do oczyszczania można użyć szczoteczki. Nie jest to element, który nadaje się do mycia w zmywarce. Trzeba to robić ręcznie. Do czyszczenia elementów ekspresu można używać tylko delikatnych detergentów, a większości przypadków wystarczy umyć poszczególne części jedynie pod bieżącą wodą. Umyte elementy można włożyć z powrotem do urządzenia tylko wówczas, gdy całkowicie wyschną. Sprawdź aktualną cenę modelu Krups EA8108. Czy wiesz już jaki ekspres do kawy kupić?

Krups

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
2 − 1 =