Test ekspresu do kawy DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110.SB

Ocena

Ekspres do kawy to niezwykle przydatne urządzenie. Pozwoli ci przygotować twoją ulubioną kawę, która pobudzi cię do życia. Idealna kawa dla każdego znaczy coś innego, dlatego ważne by taki ekspres do kawy oferował możliwość przygotowania różnych rodzajów kaw. Producenci ekspresów do kawy wyposażają je w dodatkowe funkcje, które sprawiają, że przygotowanie kawy jest jeszcze prostsze, a jej aromat idealny. O istotnych funkcjach ekspresów do kawy  przeczytasz tutaj.


Firma DeLonghi to bardzo znany producent wspomnianych sprzętów, jak jednak sprawuje się DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110.SB, czyli urządzenie, które możemy zakupić już za około 1500-1800 złotych, co czyni ten ekspres dosyć tanim w porównaniu z innymi w podobnej kategorii? Sprawdźmy.

Poznaj zalety i wady ekspresu DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110.SB

Zalety Wady
 • ekspres łatwy w obsłudze
 • regulacja mocy zaparzanej kawy
 • regulacja temperatury kawy
 • perfekcyjnie spienione mleko
 • szybkie czyszczenie i odkamienianie
 • młynek pokryty uszczelką silikonową
 • odpowiednich rozmiarów pojemnik na fusy
 • cicha praca ekspresu
 • czytelna instrukcja
 • słaba jakość wykonania podstawki do stawiania filiżanek
 • zdarza się niepotrzebne sygnalizowanie konieczności czyszczenia ekspresu

Widzimy znaczną przewagę zalet tego modelu nad mało istotnymi wadami. Dlatego uważamy, że z pewnością warto wrócić uwagę na DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110.SB.

Test ekspresu DeLonghi Magnifica

DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110.SB wygląda dosyć zbliżenie do podobnych mu maszyn, jednakże kolor, w jakim jest produkowany – to znaczy srebrno lub czarny – oraz kształt panelu sterowania (w tym przycisków i specjalnego pokrętła, za pomocą którego możemy wybrać ilość kawy i intensywność aromatu) sprawia, iż ekspres wygląda futurystycznie i z pewnością będzie się prezentował elegancko w każdej kuchni. Poza tym posiada on pięknie wyprofilowaną podstawkę mieszczącą jedną szerszą filiżankę, lub dwie węższe szklanki na kawę. Na górze znajduje się zdejmowalna pokrywa chroniąca aromat kawy.

DeLonghi Magnifica ziarna kawy

Już teraz kup DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110.SB w atrakcyjnej cenie- link

Funkcje ekspresu

DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110.SB posiada szereg funkcji, dzięki którym nasza kawa będzie dokładnie taka, jaką sobie zażyczymy.

Ciśnienie, jakim posługuje się opisywany ekspres, to 15 bar. Używa on również tak zwanego systemu cappuccino, polegającego na zmieszaniu pary, mleka i powietrza, dzięki czemu tworzy się gęsta i kremowa piana, stanowiąca idealny dodatek, gdy chcemy przygotować kawę z mlekiem właśnie. Poza tym DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110.SB ma wbudowane specjalne pokrętło, dzięki któremu możemy wybrać jeden z kilku dostępnych rodzajów kawy.

Kolejną funkcją są tak zwane osobiste ustawienia, czyli pamięć urządzenia, w której to możemy zapisać przepisy na przygotowanie małej, średniej, lub dużej kawy dokładnie według naszych upodobań i preferencji.


DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110.SB
Kawy, jakich możemy użyć do przygotowania napoju, to kawa zarówno ziarnista, jak i mielona. Mamy również możliwość przygotowania aż dwóch filiżanek równocześnie, co znacznie skraca czas oczekiwania na przykład zaproszonych przez nas gości. Producent często zamieszcza taką funkcję o czym pisaliśmy już przy okazji opisywania modelu Ekspres DeLonghi ECAM 23.460.B.

DeLonghi Magnifica przygotowanie dwóch filiżanek kawy jednocześnie

DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110.SB ma również funkcjonalny, młynek żarnowy, gdzie możemy ustawić aż 13 stopni mielenia, do wyboru. Poza tym opisywany przez nas ekspres posiada zdolność automatycznego dozowania zarówno ilości wybrane przez nas kawy, jak i wody potrzebnej do przygotowania takiego napoju. Do tego istnieje funkcja tak zwanego parzenia wstępnego, jeżeli wolimy naszą kawę bardziej mocną, zaimplementowano również regulację wysokości adaptera, aby miłośnik kawy mógł używać szklanek różnej wielkości (to znaczy od 86 milimetrów aż do 142 milimetrów). DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110.SB może się również sam wyłączać, podobnie, jak czajniki elektryczne, dlatego nie musimy cały czas przy nim stać i pilnować momentu, w którym nasza kawa będzie już gotowa.

Poza tym działa tutaj również funkcja samoczyszczenia i samoodkamieniania się ekspresu, co pozwala nam z łatwością wyczyścić nasz sprzęt przy pomocy zaledwie jednego przycisku, co znacznie skraca czas przeznaczony na jego czyszczenie właśnie. Do tego możemy ustawić wymagana twardość wody – co, jak wiadomo, ma znaczący wpływ na smak wszelakich napojów na wodzie bazujących – jest tutaj również podstawka na filiżanki, by nie stały bezpośrednio na stole oraz wmontowany filtr do oczyszczania wody. DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110.SB poza tym posiada również system oszczędzania energii, dzięki któremu zapłacimy znacznie mniej za prąd elektryczny zużyty przy jego eksploatacji oraz małe wymiary (to znaczy 430x238x351 mm), a jego zbiornik na wodę wypełnia się w ilości 1,8 litra. Moc wejściowa DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110.SB to 1450 W.

Jakie kawy przygotujesz w ekspresie DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110.SB

Skoro już poznaliśmy funkcje DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110.SB, czas dowiedzieć się, jakie to rodzaje kaw możemy zaparzyć za jego pomocą. Będą to kawa espresso, zwyczajna czarna (jedna, lub dwie porcje, zależnie od preferencji użytkownika), do tego cappuccino lub latte macchiato. Do ich przygotowania możemy użyć zarówno kawy mielonej, jak i ziarnistej, co daje nam całe spektrum możliwości.

DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110.SB rodzaje kaw

Korzyści z zakupu DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110.SB

Jakie są zalety i wady posiadania DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110.SB i czy użytkowanie tego rodzaju sprzętu może przynieść jakiekolwiek korzyści? Zanim wyda sie bądź co bądź niemałe pieniądze i zakupi ekspres do kawy, warto przyjrzeć się dokładnie temu, czy będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania, czy nie jest zbyt awaryjny i czy jego funkcje są obsługiwane w sposób prawidłowy, a nie tylko wyglądają dobrze na papierze, czy też w instrukcji obsługi DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110.SB.

Seria Magnifica to ogólnie bardzo udana seria ekspresów, jednakże DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110.SB wyróżnia się szczególnie na tej liście, gdyż za stosunkowo niską – jak na te produkty – cenę otrzymujemy kilka bardzo ważnych elementów.

Przyjrzyjmy się bliżej zaletom sprzętu. Na początek każdy użytkownik nowego urządzenia czyta instrukcję, a w tym przypadku napisana jest ona jasno i klarownie. To pierwsza z cech, która przemawia za zakupem DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110.SB. Do tego sama obsługa ekspresu jest banalnie prosta i można nawet powiedzieć, że większość funkcji wprowadza się dosłownie jednym przyciskiem. Sporym atutem jest również możliwość zaprogramowania DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110.SB dokładnie tak, jak sobie tego życzymy, czyli ustawienia mocy zaparzanej kawy – nie wszyscy przecież lubią ją tak samo słabą, czy mocną – jak również i określenia, jak wiele tego napoju ma zostać przygotowane.

Sporym problemem w przypadku ekspresów do kawy może być dysza do spieniania mleka, gdyż często zdarza się, że albo jej po prostu nie ma – w wypadku zakupienia tańszych modeli – albo działa ona tylko częściowo i mleko jest spienione jedynie do połowy pożądanej przez nas ilości. Może się zdarzyć również tak, że pierwsze kilka kropel będzie zawierać wodę, a nie mleko właśnie. W przypadku DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110.SB tego problemu nie ma i możemy oczekiwać nie tylko dobrego spienienia białego płynu, ale również uniknięcia wspomnianego przed chwilą kłopotu z pierwszymi jego kroplami.

DeLonghi Magnifica dysza do spieniania mleka

Warto jednakże zaznaczyć, że aby mleko zostało spienione perfekcyjnie, do tej czynności należy użyć specjalnie przystosowanego kubka, takiego, jaki stosują bariści. Po krótkim treningu nasze mleko stanie się perfekcyjne.

Jeżeli chodzi o czynność, która jest bardzo istotna w przypadku ekspresów, gdyż wpływa na jego użytkowanie i smak samej parzonej kawy – mowa tutaj o sposobie czyszczenia urządzenia – to jest ona bardzo szybka i prosta do wykonania. DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110.SB jest niezbyt dużym sprzętem, a wszystkie jego części bardzo łatwo się dementują, a więc jeżeli zamierzamy dokonać tak zwanego gruntownego czyszczenia, to zajmie nam to dosłownie kilka minut.

Za to być może nie jakąś wielka, lecz istotną dla wygląda urządzenia wadą jest fakt, iż podstawka służąca do stawiania na niej filiżanek rysuje się dosyć szybko, co oczywiście ma wpływ na estetykę sprzętu. Sama praca DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110.SB jest cicha i możemy spokojnie przygotowywać nasze ulubione napoje już z samego rana, podczas, gdy reszta domowników śpi sobie smacznie i czeka na swoją kawę.

Z zalet DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110.SB należy wymienić jeszcze kolejny element, a mianowicie pojemnik na fusy. Zbierające się w nim fusy nie wysypują się, jest on odpowiedniej wielkości, a my nie musimy biegać do kosza na śmieci dosłownie co kilka minut, aby go opróżnić i przygotować do kolejnej sesji z czarnym napojem. Sprawdź cenę.

Warto również zaznaczyć, że młynek pokryty jest uszczelką silikonową, a to pomoże przy uzyskaniu specjalnego aromatu nawet wtedy, kiedy użyjemy stosunkowo niewielkiej ilości kawy ziarniste, czyli w przybliżeniu około 250 gramów tejże.

Jak każdy ekspres, DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110.SB posiada jednakże kilka cech, które mogą być denerwujące dla użytkownika. Częstym problem jest na przykład zapalanie się lampki, która daje nam znak, iż nasz aparat zabezpieczający wymaga przeczyszczenia, a po zajrzeniu do środka ekspresu okazuje się, że nic nie trzeba czyścić, a aparat zablokował się jedynie w złej pozycji i wszystko, co musimy zrobić, to nie przeczyścić go, a po prostu odblokować, czyniąc to za pomocą resetu, czyli ściśnięcia dwóch przeznaczonych do właśnie takiego celu klamerek. Sprawdź VIDEO pokazujące jak wykonać taką czynność za pomocą resetu.


Pamiętać należy, że przy ustawieniu sprzętu na drugi stopień temperatury kawa „wychodzi” nam gorąca, ale już przy ustawieniu tego samego wskaźnika na poziom 4 otrzymujemy wrzątek i należy uważać, żeby się nie oparzyć. Jeżeli teraz dodamy do takiego napoju zimnego mleka, to możemy poczuć się dokładnie tak, jakbyśmy znajdowali się w profesjonalnie prowadzonej kawiarni i właśnie zaserwowano nam ich popisowy napój.

DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110.SB intuicyjny panel

Można też kombinować z użyciem ilości wody, jaką użyjemy do przygotowania naszej kawy – jeżeli użyjemy jej więcej, ten sam rodzaj napoju będzie miał inny smak, niż w przypadku, gdy zastosujemy jej mniej. Być może brzmi to oczywiście i dosyć banalnie, sprawdza się jednakże w ta zwanym „praniu” i warto trochę pokombinować w tej sprawie. Zobacz ile aktualnie kosztuje ten model.

Dobrą cechą DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110.SB jest również to, że opisywane w instrukcji 40 ml i 120 ml kawy otrzymujemy w rzeczywistości i nie musimy się martwić, że mimo wybrania konkretnej opcji ekspres przygotuje nam zbyt małą, czy też zbyt duża porcję.

Co prawda DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110.SB nie posiada ogrzewanej tacki do filiżanek – jest ona stosowana w niektórych ekspresach, dzięki czemu nie musimy obawiać się wlewania gorącego napoju do zimnej szklanki i martwić się, czy takowa nam nie pęknie – i zdarzają się awarie młynka, czy też całego sprzętu, występują one jednakże naprawdę bardzo rzadko i kupując DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110.SB możemy mieć pewność, że otrzymamy produkt naprawdę wysokiej klasy, dzięki czemu nasza kawa już nigdy nie będzie taka sama. Tym bardziej, że cena naprawdę jest w porządku. Jeśli interesuje cię nasza opinia o innych modelach tego producenta to przeczytaj artykuł ekspresy ciśnieniowe automatyczne De’Longhi.

Informacje

Zobacz również

11 thoughts on “Test ekspresu do kawy DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110.SB

 • 21 października 2017 at 00:37
  Permalink

  Witam. Szukam i nie moge znalezc. Jaka jest roznica pomiedzy modelem B i SB. Pozdrawiam

   
  Reply
  • 21 października 2017 at 08:54
   Permalink

   Nie ma technicznych różnic. Oznaczenia końcowe B i SB dotyczą koloru: B- Black (czarny), SB – Silver-Black (srebrno czarny)

    
   Reply
 • 12 listopada 2017 at 18:26
  Permalink

  Witam,
  Koledzy i koleżanki, wiecie może jaka jest różnica miedzy modelem ECAM 22.110.SB a ECAM 23.120 SB?

   
  Reply
 • 26 listopada 2017 at 11:55
  Permalink

  Model 23.120 ma dodatkowy przycisk LONG do kawy „jakby przelewowej, dużej”

   
  Reply
 • 10 kwietnia 2018 at 07:32
  Permalink

  Nowy , Po kilkunastu użyciach już nie spienia mleka tylko je gotuje, dysze myte za każdym razem. Filtr zmiękczający oczywiście nowy . Nawet tydzień czasu od pierwszego użycia nie minął .Mać!

   
  Reply
 • 26 kwietnia 2018 at 16:05
  Permalink

  Witam,
  rozważam kupno expresu do kawy i zastanawiam się nad modelem. Zależy mi, żeby można było zrobić kawę latte. Poniżej przedstawiam modele, które biorę pod uwagę, ale może ktoś z Was doradzi mi lepiej. Cena to tak do 1500zł.
  DeLonghi ECAM 21.117.B
  Ekspres ciśnieniowy DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110 B
  Z góry dziękuję za pomoc.

   
  Reply
 • 19 czerwca 2018 at 21:14
  Permalink

  Jakość która wytrzymuje 3 lata najgorszy zakup w moimi życiu to zakup badziewia marki de longhi za ponad 3 tyś ,po trzech latach koszt napraw 1000zł i to nie koniec ,równo z upływem gwarancji wszystko się psuje !!!! Kawy z mlekiem nie można było zrobić po 2,5 roku użytkowania ,po 3 latach ,nie można zrobić już żadnej ,psuję się naraz kilka rzeczy ,nawet wyświetlacz padł . Nigdy więcej tego złomu!!!! Ekspres droższy w naprawach niż w zakupie ot taka strategia firmy

   
  Reply
 • 6 lipca 2018 at 16:31
  Permalink

  witam mam problem nie spienia mleka może ktoś coś podpowie

   
  Reply
 • 6 lipca 2018 at 18:50
  Permalink

  Najlepiej najpierw przeprowadzić odkamienianie. Też miałem kiedyś taki problem w boschu i okazało się, że pomogło.

   
  Reply
 • 15 sierpnia 2018 at 05:30
  Permalink

  Kolejną funkcją są tak zwane osobiste ustawienia, czyli pamięć urządzenia, w której to możemy zapisać przepisy na przygotowanie małej, średniej, lub dużej kawy dokładnie według naszych upodobań i preferencji

  a niby gdzie to?

   
  Reply
  • 13 listopada 2018 at 14:27
   Permalink

   Na 100% nie przeczytałeś instrukcji użytkowania a w niej jest to bardzo dokładnie opisane! Jesteś typem człowieka, którego trzeba prowadzić za rączkę. Jeżeli jej nie posiadasz (instrukcji) to poszukaj w internecie – JEST ale leniwemu nie podam adresu :).

    
   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
20 + 7 =