Ekspres do kawy De’Longhi PrimaDonna ESAM 6620

Ocena

Przygotowanie napojów na bazie mleka, a także kaw czarnych za dotknięciem jednego przycisku, to niezwykle kusząca perspektywa. Ci, którym znudziła się klasyka, mają teraz możliwość przyrządzenia w domu lub w pracy wymyślnych kaw, rodem z włoskiej kawiarni. Różnorodność napojów to domena ekspresów do kawy DeLonghi ESAM 6620 Prima Donna. Potencjalnych użytkowników zachęca wysokiej klasy wykończeniem. Stal szlachetna jest doskonałym dopełnieniem zarówno nowoczesnej, jak i klasycznej kuchni. Ekspres do kawy De'Longhi PrimaDonna ESAM 6620Ekspresy do kawy De'Longhi to klasa sama w sobie, jeśli dodać do tego wyposażenie i funkcje, którymi dysponują, otrzymuje się prawdziwy majstersztyk.

Ekspres do kawy De'Longhi ESAM 6620

Warto zatem przyjrzeć się bliżej temu ekspresowi i dowiedzieć się, na jakie wyposażenie można liczyć w standardowym zestawie startowym. Oto ono:

 • Zbiornik na wodę o pojemności 1,8 litra. Nie ma potrzeby częstego napełniania z racji tego, że charakteryzuje się on sporą pojemnością.
 • Tacka na skropliny – wyposażona w czerwony pływak informujący o poziomie zapełnienia tacki. Gdy jest widoczny, to znak, że pora opróżnić i umyć tackę.
 • Podstawka podgrzewająca filiżanki
 • Zbiornik na ziarna, który pomieści 250 g kawy. Jest on bardzo szczelny, więc ziarna długo zachowują swój aromat.
 • Regulowany dozownik kawy – jeśli nie wypływa z niego kawa, należy przeczyścić otwory szpilką i przetrzeć wylot kawy wilgotną ściereczką.
 • Kasetka na kawę mieloną i schowek na miarkę
 • Rurka wylotu spienionego mleka
 • Zbiornik na fusy, który pomieści 14 porcji kaw pojedynczych lub 7 porcji kaw podwójnych. O konieczności opróżnienia pojemnika informują komunikaty pojawiające się na wyświetlaczu oraz dwa sygnały dźwiękowe. Należy wówczas wyciągnąć pojemnik, umyć go pod bieżącą wodą, osuszyć i włożyć z powrotem w odpowiednie miejsce.
 • Dysza pary
 • Podstawka pod filiżanki
 • Panel z przyciskami sterowania – znacznie ułatwiają obsługę ekspresu. Wystarczy dokonać kilku zaparzeń, aby w pełni poznać ich działanie.
 • Opcjonalnie zbiornik na mleko – jego wymiary sprawiają, że bez problemu można go przechowywać w lodówce. Najlepiej jednak wlewać mleko na bieżąco, aby mieć całkowitą pewność, że jest świeże. Bardzo ważna jest dbałość o higienę tego elementu. Na szczęście jest łatwy do utrzymania w czystości.
 • Młynek – jest on regulowany, więc użytkownik ma możliwość dostosowania ustawień do osobistych preferencji. Jest on już ustawiony i był testowany w fabryce, zanim ekspres trafił na sklepowe półki. Jeśli mimo to kawa wypływa zbyt wolno lub zbyt szybko, to warto pokusić się o samodzielne ustawienie stopnia zmielenia ziaren. Pokrętło służące do regulacji można przesuwać tylko wtedy, gdy młynek jest włączony.
 • Wyświetlacz LED – wyświetlane komunikaty są bardzo czytelne. Przedni panel najlepiej przecierać ręcznikiem papierowym.
 • Pasek do badania twardości wody
 • Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna

Podczas pierwszego uruchomienia ekspresu użytkownik powinien wybrać język, w jakim wyświetlane będą komunikaty pojawiające się na wyświetlaczu. Utrudnieniem może być brak języka polskiego. Ma się bowiem do wyboru język angielski, czeski, hiszpański, holenderski, portugalski, niemiecki, włoski i francuski. Po wykonaniu powyższej czynności przychodzi czas na uzupełnienie pojemnika na wodę i ziarna kawy. Ważne, by podczas napełniania zbiorników nie przekroczyć poziomu oznaczonego jako MAX. Do pojemnika na ziarna kawy można wsypywać tylko kawę w ziarnach. Następnie ekspres się nagrzewa i uaktywnia się automatyczne płukanie obiegu. Po tym etapie urządzenie jest gotowe do użycia i można rozpocząć przyrządzanie napojów, na które aktualnie ma się ochotę.

DeLoghi ESAM 6620 Prima Donna jest ekspresem, dzięki któremu codzienne przyrządzanie kaw może być ogromną przyjemnością.

Poznaj zalety i wady ekspresu De'Longhi PrimaDonna ESAM 6620

Zalety Wady
 • Prosta, intuicyjna obsługa
 • Ciekawy design
 • Duży wybór napojów
 • Łatwy do utrzymania w czystości
 • Dobra kawa
 • Bardzo dobrze spienione mleko
 • Brak menu w języku polskim – co może skutecznie zniechęcić
 • Głośny młynek do kawy

Poznaj atrakcyjne oferty zakupu ekspresu De’Longhi online.

Funkcje ekspresu De'Longhi ESAM 6620

Zanim jednak do tego dojdzie, warto poznać funkcje ekspresu do kawy. Ma się wówczas pewność, że przygotowana kawa będzie perfekcyjna i przyrządzona według najwyższych standardów. Możliwości są naprawdę spore, a najważniejsze z nich to:

 • Regulacja mocy kawy – urządzenie jest ustawione fabrycznie na wytwarzanie kawy o normalnym smaku. Można zmienić parametry i ustawić wytwarzanie kawy o smaku bardzo mocnym, delikatnym, a nawet ekstra delikatnym. Wszystko zależy od upodobań. Jedno jest pewne, każdy znajdzie smak, który szczególnie mu odpowiada.
 • Regulacja ilości wody – urządzenie zostało zaprogramowane do wytwarzania kawy małej, dużej, a także podwójnych kaw małych i dużych. Użytkownik ma możliwość dostosowania danych ilości do własnych upodobań.
 • Możliwość przyrządzenia dwóch filiżanek naparu za jednym razem – funkcja ta jest szczególnie przydatna, jeśli z ekspresu korzysta wielu domowników, a także wtedy, gdy ma się gości.
 • System oszczędzania energii
 • Funkcja samoczyszczenia
 • Programowalne włączanie i wyłączanie ekspresu – urządzenie wyłącza się automatycznie godzinę po ostatnim użyciu. Czas ten można zmienić. Maksymalny okres, po którym ekspres wyłączy się automatycznie to 3 godziny.
 • System usuwania kamienia – ekspres informuje, kiedy należy przeprowadzić odkamienianie ekspresu do kawy. Nie warto odkładać tego procesu, gdyż znacząco wpływa na jakość serwowanych napojów. Poza tym systematyczne odkamienianie, a więc na żądanie ekspresu znacznie wydłuża żywotność urządzenia. Czytaj więcej.
 • System Thermoblock – materiały, z których zbudowany jest ekspres, szybko się nagrzewają. System ten umożliwia otrzymanie kawy o idealnej temperaturze, nawet wówczas, gdy jest to pierwsza kawa przyrządzona w danym dniu.
 • Programowalna receptura ulubionej kawy – możliwość ustawienia ilości mleka, kawy i temperatury.

Ekspres DE LONGHI ESAM 6620 Prima DonnaPrzy pierwszym użyciu warto wykonać z pięć kaw czarnych i przynajmniej jedno cappuccino, aby efekty zaparzania były satysfakcjonujące. Na jakość serwowanych napojów wpływa także stopień twardości wody. Warto ustawić parametry dotyczące twardości wody już podczas pierwszego uruchomienia. Pasek testowy jest dołączony do instrukcji obsługi. Jest on oczywiście jednorazowy. W tym ekspresie dostępna jest 4 – stopniowa skala ustawień twardości wody. Na podstawie ilości zabarwionych na kolor czerwony kwadracików, ustawia się odpowiednią wartość. Wynik ten uzyskuje się poprzez kilkusekundowe zanurzenie paska testowego w wodzie dostępnej w gospodarstwie domowym. Poznaj aktualną cenę ekspresu De’Longhi PrimaDonna ESAM 6620.

De'Longhi ESAM 6620 stosuj kawę ziarnistą i mieloną

Ekspres DeLonghi ESAM 6620 Prima Donna daje użytkownikowi możliwość przygotowania napojów ze świeżo zmielonych ziaren oraz z kawy mielonej. Funkcja kawy mielonej jest doskonałą alternatywą zwłaszcza wówczas, gdy zapomni się zrobić zapasów kawy ziarnistej. Aby przygotować kawę z ziaren świeżo zmielonych, należy oczywiście zaopatrzyć zbiornik w ziarna, które ma się zamiar użyć. Następnie pod wylot kawy stawia się filiżankę lub dwie, w zależności czy ma się zamiar zrobić jedną, czy dwie kawy za jednym razem. Warto pamiętać, że im bliżej filiżanki ustawi się dozownik kawy, tym pianka będzie lepsza. Na szczęście wylot kawy jest regulowany, więc uzyskanie optymalnych efektów zaparzania jest banalnie proste. Po wybraniu kawy, którą ma się zamiar zaparzyć, młynek rozpoczyna mielenie ziaren.

Następnie zaparzana jest kawa. Jest to proces całkowicie automatyczny i nie trzeba go kontrolować. Wytwarzanie kawy zatrzyma się samoistnie po zrealizowaniu poleceń wydanych przez użytkownika. Zużyta kawa zostaje usunięta do kasetki na fusy. Przyrządzona kawa dłużej utrzyma ciepło, jeśli zaserwuje się ją w filiżankach mających cienkie ścianki. Warto o tym pamiętać i zrezygnować z filiżanek o grubych ściankach, które pochłaniają dużo ciepła. Doskonałym pomysłem jest także podgrzanie filiżanek na płycie grzewczej lub opłukanie ich gorącą wodą tuż przed zaparzaniem kawy. W ten sposób temperatura serwowanych kaw i napojów mlecznych zawsze będzie zadowalająca.

Perfekcyjna kawa z ekspresu ESAM 6620

Równie proste jest przygotowanie kaw, gdy korzysta się z funkcji kawy mielonej. Po naciśnięciu odpowiedniego przycisku trzeba chwilę odczekać. Urządzenie wyklucza w tym czasie użycie młynka do kawy. Do lejka na kawę, można wsypać jedną płaską miarkę kawy mielonej. Gdy korzysta się z tej funkcji, istnieje możliwość, przyrządzenia za jednym razem, tylko jednej filiżanki kawy. Kawę mieloną wsypuje się do urządzenia tylko wówczas, gdy ekspres jest włączony. Lejek na kawę mieloną można czyścić za pomocą szczoteczki. Warto sprawdzić jego drożność przed wsypaniem porcji kawy mielonej.

Czy warto kupić ekspres do kawy De'Longhi ESAM 6620

Osoby, które lubią mieć wybór, nie będą zawiedzione możliwościami tego urządzenia. Ma się bowiem możliwość przygotowania z jego pomocą m.in. cappuccino, latte, espresso, latte macchiato i wiele innych. Jest to ekspres idealny dla rodziny. Możliwość przygotowania gorącego mleka zachwyci najmłodszych użytkowników. Aby przygotować przepyszne cappuccino, wystarczy wybrać smak kawy, który pragnie się użyć do przyrządzenia kawy, a następnie wlać do pojemnika mleko. Najlepsze efekty spienienia uzyskuje się, używając do tego celu mleka zimnego. Najlepiej, gdy jest ono odtłuszczone lub półtłuste. Podczas procesu przyrządzania napoju możliwe jest zatrzymanie procedury w dowolnym momencie. Wystarczy nacisnąć przycisk CAPPUCCINO. Jeśli zdarzy się, że w pojemniku będzie niewystarczająca ilość mleka, to można je dolać i wznowić przerwaną procedurę. System spieniania mleka warto czyścić po każdym użyciu. Ilość kawy, a także spienionego mleka można dowolnie modyfikować. Wszystko po to, by uzyskać idealne w smaku cappuccino.

DE'LONGHI ESAM 6620

Długa eksploatacja ekspresu, do tego bezawaryjna jest jak najbardziej możliwa. Szansa jest większa, gdy odpowiednio dba się o urządzenie. Czyszczenie i konserwacja to bardzo ważne czynności, do których nie należy podchodzić z przymrużeniem oka. Przed przystąpieniem do czyszczenia trzeba poczekać, aż ekspres ostygnie. Żadne elementy ekspresu nie nadają się do mycia w zmywarce do naczyń. Większość części wystarczy po prostu przetrzeć wilgotną ściereczką.

Wraz z upływem czasu wewnętrzne przewody ekspresu pokrywają się wapiennym osadem. Konieczne jest zatem regularne odwapnianie ekspresu. 
Jeśli użytkownik zechce przywrócić ustawienia fabryczne urządzenia, to również jest taka możliwość. Można również wyłączyć sygnały dźwiękowe, jeśli uzna się je za uciążliwe. W przypadku jakiegokolwiek kłopotu z funkcjonowaniem urządzenia wielce prawdopodobne, że rozwiązanie problemu jest szczegółowo objaśnione w instrukcji obsługi. Więcej informacji o dostępności modelu De'Longhi PrimaDonna ESAM 6620 znajdziesz tutaj.

Warto zainteresować się tym modelem, jeśli szuka się urządzenia, które w kilka chwil przyrządzi zarówno kawę czarną, jak i mleczną. Jest to idealna opcja dla tych, którzy lubią subtelny smak cappuccino. Wspaniale żyć ze świadomością, że można napić się pysznego naparu o głębokim aromacie, siedząc na kanapie we własnym domu.  

PrimaDonna ESAM 6620

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
16 ⁄ 8 =