Ekspres DeLonghi Magnifica S ECAM 21.117.W

Ocena

Coraz częściej urządzając kuchnię, decydujemy się na niebanalne rozwiązania. Oprócz koloru ścian czy mebli zwraca się uwagę na design urządzeń AGD. W każdej nowoczesnej kuchni nie powinno zabraknąć ekspresu do kawy. Niektóre, takie jak DeLonghi Magnifica S ECAM 21.117.W szczególnie przykuwają uwagę. Nie ze względu na niespotykany kształt, czy cenę, ale ze względu na kolor. Sprawdź aktualną cenę ekspresu DeLonghi Magnifica S ECAM 21.117.W. Białe ekspresy do kawy cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ idealnie wkomponowują się w styl nowoczesnych przestrzeni kuchennych.

Ekspres DeLonghi Magnifica S ECAM 21.117.W

Wbrew pozorom są łatwe do utrzymania w czystości i nie wymagają od użytkownika dodatkowych czynności pielęgnacyjnych. Jednak nie tylko kolor sprawia, że jest wart uwagi.

Wyposażenie ekspresu DeLonghi ECAM 21.117.W

Wystarczy przyjrzeć się bliżej jego funkcjom i wyposażeniu, żeby stwierdzić, że jego zakup jest godny rozważenia.
Decydując się na ten model, można liczyć na:

 • Zbiornik na kawę w ziarnach o pojemności 250 g. Jest to całkowicie wystarczająca pojemność. Charakteryzuje się on szczelnością więc przechowywana w nim kawa, długo zachowuje świeżość.

pojemnik na kawę dolonghi

 • Tackę na skropliny – jest ona wyposażona w pływak informujący o poziomie zapełnienia.
 • Kasetkę na resztki kawy, która pomieści 14 porcji zużytej kawy.
 • Panel sterowania – wyposażony w lampki kontrolne, przyciski wyboru napojów oraz pokrętło
 • Wyjmowany zbiornik na wodę o pojemności 1,8 litra.
 • Płytkę na filiżanki
 • Lejek do wsypywania kawy mielonej
 • Automat zaparzający – można go wyjmować tylko wtedy, gdy ekspres jest wyłączony. W celu wyczyszczenia jednostki wystarczy zanurzyć ją na około 5 minut w wodzie, a następnie przepłukać. Można ją włożyć z powrotem, dopiero gdy wyschnie.
 • Dyszę spieniająca z regulacją emisji pary – najrozsądniej czyścić ją po każdym przygotowaniu kawy z dodatkiem mleka. Zaschnięte resztki mleka są trudne do usunięcia, dlatego lepiej nie dopuścić do takiego stanu rzeczy i czyścić spieniacz regularnie po każdym użyciu. Kliknij by uzyskać więcej informacji o systemach spieniających w ekspresach do kawy.
 • Wbudowany młynek z 13 – stopniową regulacją stopnia zmielenia ziaren
 • Podwójny, regulowany adapter wylotu kawy z możliwością zastosowania filiżanek lub szklanek o wysokości od 86 do 142 mm.
 • Pasek do badania twardości wody
 • Opcjonalnie filtr do wody – można go zakupić w autoryzowanych punktach DeLonghi. Po wyjęciu go z opakowania trzeba go niezwłocznie zainstalować. Gdy korzysta się z ekspresu regularnie, jego przydatność wynosi dwa miesiące. Natomiast gdy założy się filtr, a nie korzysta się z ekspresu, to maksymalny termin jego przydatności wynosi zaledwie trzy tygodnie. Filtr wyposażony jest w tarczę kalendarza. Przed włożeniem filtra trzeba zatem ustawić datę. Kliknij żeby sprawdzić jak to zrobić.
 • Miarkę do kawy mielonej
 • Buteleczkę substancji odwapniającej
 • Instrukcję obsługi w języku polskim oraz kartę gwarancyjną – instrukcja jest czytelna i każda czynność, którą należy wykonać, jest dokładnie objaśniona. Nie zachodzi konieczność częstego sięgania po nią, z racji tego, że obsługa ekspresu jest bardzo prosta.

wyświetlacz delonghi

Ekspresy ciśnieniowe automatyczne De’Longhi cieszą się dużą popularnością. Kliknij by sprawdzić inne modele tej marki. Przyjrzyjmy się więc zaletom i wadom modelu ECAM 21.117.W. 

Poznaj zalety i wady ekspresu DeLonghi Magnifica S ECAM 21.117.W

Zalety Wady
 • Doskonała mleczna pianka
 • Łatwa obsługa
 • Szybka gotowość do pracy
 • Wiele przydatnych funkcji
 • Przystępna cena
 • Idealny do użytku domowego
 • Kompaktowe wymiary
 • Atrakcyjny design i solidne wykonanie
 • Dość głośna praca młynka
 • Szybko rysująca się tacka na filiżanki
 • Czasem się zawiesza – trzeba go wtedy wyłączyć i włączyć ponownie

Sprawdź gdzie kupić DeLonghi Magnifica S ECAM 21.117.W.

Jak korzystać z ekspresu do kawy DeLonghi Magnifica S ECAM 21.117.W

Dla osób, które nigdy nie miały styczności z automatycznymi ekspresami, pierwsze uruchomienie może być nieco stresujące. Na szczęście ekspres ten w pełni współpracuje z użytkownikiem, a czytelne komunikaty znacznie ułatwiają współpracę. W pierwszej kolejności należy napełnić odpowiednie zbiorniki wodą i kawą. Należy przy tym pamiętać, żeby nie przekroczyć poziomu oznaczonego na pojemnikach jako MAX. Ekspres przeprowadza cykl automatycznego podgrzewania i płukania za każdym razem, gdy się go uruchomi. Nie da się tego przerwać. Zakończenie cyklu jest równoznaczne z gotowością ekspresu do pracy. Jest to zatem moment, w którym można rozpocząć swoją przygodę i spróbować przyrządzić pierwszą filiżankę kawy. Zanim ekspres w pełni się „rozhula” trzeba będzie przygotować około 5 kaw czarnych i mlecznych. Dopiero wówczas osiągnie się optymalne efekty zaparzania i efekt będzie zadowalający. Urządzenie musi po prostu dokonać samoregulacji. Podczas wyłączania ekspresu również przeprowadzany jest automatyczny cykl płukania. Początkowo może się to wydawać uciążliwe, jednak na dłuższą metę, jest to bardzo pomocne i zaoszczędza użytkownikowi mnóstwo czasu. Poza tym wiedząc, że wszystkie wewnętrzne obiegi są czyste, pije się kawę z jeszcze większą przyjemnością.

DeLonghi Magnifica S ECAM 21.117.W
To, jak często trzeba będzie przeprowadzać odwapnianie, w dużej mierze zależy od tego, jaką twardość ma woda. Stopień twardości najlepiej ustawić już przy pierwszym włączeniu ekspresu. Ustawienie fabryczne to 4 poziom twardości. Do instrukcji obsługi przyklejony jest pasek testowy. Należy użyć go, by ustalić, jaki faktycznie jest stopień twardości wody w gospodarstwie domowym. Na podstawie uzyskanego wyniku ustawia się konkretny stopień w skali 1 do 4.

Funkcje DeLonghi Magnifica S ECAM 21.117.W

Automatyczne ekspresy ciśnieniowe, z założenia powinny ułatwiać użytkownikowi życie. Nie inaczej jest w tym przypadku. DeLonghi Magnifica S ECAM 21.117.W ma wiele ciekawych funkcji, dzięki którym możliwe jest przygotowanie kawy o wyrazistym smaku i głębokim aromacie.

DeLonghi ECAM 21.117.W

Warto poznać jego możliwości i przygotować napoje, których nie powstydziłaby się włoska kawiarnia. Na szczególną uwagę zasługują funkcje, takie jak:

 • Automatyczny program czyszczenia i odkamieniania
 • Wstępne parzenie
 • System Cappuccino – mieszanie pary i powietrza powoduje, że uzyskana pianka ma doskonałą konsystencję.
 • System grzewczy Thermoblock – ciepła kawa już od pierwszej filiżanki.
 • Tryb ECO – jest to funkcja oszczędzania energii. Wybierając ją, ma się możliwość zadecydowania czy ma ona być włączona, czy wręcz przeciwnie. Gdy lampka kontrolna pali się na zielono, to znak, że tryb ECO jest włączony. Decydując się na użycie tego trybu, trzeba mieć świadomość, że owszem, zużycie energii znacznie spada, ale równocześnie przyrządzanie pierwszego napoju zostaje wydłużone w czasie. Ekspres potrzebuje po prostu więcej czasu na rozgrzanie. Decyzja należy do użytkownika. Tryb ten można aktywować i dezaktywować w dowolnym momencie.
 • Ustawienia mocy kawy
 • Automatyczne wyłączanie – ma się możliwość dostosowania czasu, po którym urządzenie wyłączy się automatycznie. Minimalny czas to 15 minut, a maksymalny to 3 godziny.
 • Funkcja kawy mielonej – przydaje się, gdy zabraknie w domu kawy w ziarnach lub gdy po prostu ma się ochotę na odmianę.
 • Natychmiastowa gotowość pary
 • Tryb czuwania
 • Wybór dwóch filiżanek
 • Regulacja ilości zaparzanej kawy

Dlaczego warto wybrać DeLonghi Magnifica S

Urządzenia, które mają wbudowany młynek, cechują się przede wszystkim wygodą użytkowania. Żeby długo cieszyć się ich niezawodnością, należy unikać wsypywania do pojemnika ziaren karmelizowanych, ponieważ mogą przylepić się do ostrza, a w rezultacie uszkodzić młynek. Ekspres ten daje użytkownikowi możliwość wyboru, a co za tym idzie szansę na przyrządzenie kaw z wykorzystaniem funkcji kawy mielonej, a także kaw ze świeżo zmielonych ziaren. Chcąc przyrządzić kawę z ziaren, wystarczy wsypać je do odpowiedniego pojemnika i podstawić jedną lub dwie filiżanki pod wylotem kawy. Najlepiej ustawić dozownik kawy jak najbliżej filiżanki. Otrzymuje się wówczas o wiele lepszą piankę, niż wtedy gdy jest on ustawiony wysoko ponad brzeg stosowanej filiżanki. Kolejnym etapem jest wybór kawy, jaką chce się uzyskać. Po dokonaniu wyboru zapala się lampka kontrolna, a przyrządzanie kawy jest w toku. W dowolnym momencie można przerwać wytwarzanie naparu. A gdy jeden cykl nalewania się zakończy, można rozpocząć kolejny i tym samym zwiększyć ilość kawy w filiżance. Używając kawy mielonej, również można uzyskać zadowalające rezultaty. Mimo że niektórzy w ogóle nie korzystają z tej funkcji, to czasem może okazać się naprawdę przydatna. Do lejka na kawę mieloną wystarczy wsypać jedną miarkę kawy. Czynność tę wykonuje się wtedy, gdy ekspres jest włączony. W przeciwnym razie kawa może rozsypać się wewnątrz urządzenia, a to jak wiadomo może skutkować jego uszkodzeniem. Minusem tej funkcji jest to, że korzystając z niej, można przygotować tylko jedną filiżankę kawy. Trzeba przyznać, że przygotowane kawy mleczne są bardzo smaczne. Ekspres praktycznie wyręcza użytkownika i znacznie ułatwia ich przygotowanie. Pianka jest wyśmienita i doskonale spieniona. Dla uzyskania lepszych efektów wizualnych i smakowych warto posypać ją cynamonem lub kakao. Niewielka ilość osób będzie w stanie się oprzeć tak idealnie zaserwowanej kawie. Kliknij by sprawdzić cenę DeLonghi Magnifica S ECAM 21.117.W.

ekspres do kawy DeLonghi ECAM 21.117.W

Zużywa on sporo wody z racji tego, że czyści obiegi po każdym włączeniu i wyłączeniu. Mimo to trudno uznać to za wadę. Coś za coś. Pewność, że kawa przyrządzana jest z uwzględnieniem najwyższych standardów higieny, warta jest dość częstej konieczności dolewania wody. Dodatkowo automatyczne płukanie ogranicza do minimum wszelkie czynności związane z czyszczeniem urządzenia, z racji tego, że czyści się praktycznie sam. Opłukanie pojemników czy opróżnienie kasetki na fusy oraz tacki na skropliny, nie zajmuje wiele czasu i jest banalnie proste. O konieczności opróżnienia pojemnika na fusy informuje migająca kontrolka. Do czasu jej opróżnienia nie można przygotować żadnej kawy. Po wyczyszczeniu kasetki i zamontowaniu jej ponownie lampka kontrolna przestaje migać i urządzeni jest gotowe do użytku. Żaden element ekspresu nie nadaje się do mycia w zmywarce. Warto więc czyścić poszczególne części ekspresu na bieżąco, żeby zapobiec zaschnięciu mleka czy resztek kawy, bo jak wiadomo, są wówczas trudniejsze do usunięcia. Czynnością, którą także trzeba wykonać osobiście, jest odwapnianie. W tym przypadku ekspres również przypomina użytkownikowi o konieczności przeprowadzenia tego procesu. Gdy nadchodzi taka potrzeba, zapala się lampka kontrolna. Cały cykl trwa około 30 minut i trzeba go przeprowadzić od początku do końca. Gdy zostanie przerwany, zachodzi konieczność rozpoczęcia procesu od nowa.

Ekspres DeLonghi Magnifica S ECAM 21.117. W jest trafioną propozycją, jeśli szuka się urządzenia, przy którym nie trzeba wiele robić. Ekspres w tym kolorze może być fajnym gadżetem w kuchni. Kup teraz DeLonghi Magnifica S ECAM 21.117. Gdy dodać do tego możliwość delektowania się doskonałą kawą, kiedy tylko się o tym zamarzy, to wychodzi na to, że model ten jest przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

delonghi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
13 × 18 =