Ekspres DeLonghi ECAM 22.323.B

Ocena

W dzisiejszych czasach wszędzie się gdzieś spieszymy. Albo do pracy, albo do szkoły, albo na jakieś zajęcia dodatkowe, czy po prostu do sklepu, lub do innego podobnego rodzaju miejsca. Żyjemy w ciągłym pośpiechu i nie mamy czasu nawet na chwilę wytchnienia, czy na zastanowienie się, czy w ten sposób aby nie rujnujemy swojego zdrowia i czy w ogóle taki pośpiech ma jakikolwiek sens.

Często nie dajemy sobie rady, dochodzi do załamań i nie jesteśmy już w stanie sobie poradzić ze stresem, czy też z naszymi problemami. Wtedy okazuje się, że tak naprawdę wcale nie musimy robić tego wszystkiego samemu i w pewnych czynnościach mogą wyręczyć nas w naszych codziennych obowiązkach maszyny. Mogą one być różne, jak na przykład odkurzacze, zmywarki, czajniki, albo chociażby ekspresy do kawy, które pomogą nam przygotować nasz ulubiony ciemny napój.

Z drugiej strony zakup właściwego ekspresu do kawy również może nastręczać nam pewnego rodzaju trudności, gdyż nie wiemy przecież, jaki to ma być ekspres, a nie możemy przecież iść do sklepu i poprosić po prostu o tego rodzaju urządzenie, gdyż sprzedawca nie będzie wiedział, jaki to typ, model, czy w ogóle którą markę takowego produktu ma on nam podać, czy polecić do zakupu.

Wtedy z pomocą przychodzą nam różnorakiego rodzaju portale, gdzie umieszczone zostają recenzje na temat tego rodzaju sprzętów, ich opisy, zaznaczenia, jakie konkretnie funkcje posiada ten, czy inny mechanizm oraz to, jaka jest cena właściwego i wybranego przez nas ekspresu do kawy. Istnieją również fora, czy wiele innych miejsc, gdzie możemy zasięgnąć i poprosić o tego typu poradę.

Dziś przyjrzymy się bliżej ekspresowi bardzo znanej nie tylko na rynku ekspresów do kawy firmy De Longhi. A konkretniej będzie to maszyna o nazwie DeLonghi ECAM 22.323.B. Dowiemy się, czy jego wady i zalety równoważą się w takim stopniu, że ekspresy ciśnieniowe automatyczne DeLonghi ECAM 22.323.B zasługuje na nasze zainteresowanie i na zakup, czy raczej myśl o jego dostaniu powinniśmy wrzucić do kosza na śmieci. Ekspres do kawy DeLonghi ECAM 22.323.B kupisz tutaj.

Ekspres ciśnieniowy DeLonghi ECAM 22.323.B

Zacznijmy od jego wygląda. Jak DeLonghi ECAM 22.323.B właściwie wygląda i czy będzie chociaż w miarę dobrze prezentował się w naszym pomieszczeniu kuchennym? Nie chcemy przecież zakupić potworka, który będzie owszem, dobrze działał, ale z drugiej strony będzie straszył nas swoim upiornym widokiem za każdym razem, kiedy udamy się do kuchni, prawda?

W przypadku DeLonghi ECAM 22.323.B nie mamy się jednakże czego bać. Ekspres ten prezentuje się naprawdę bardzo interesująco, to znaczy wciąż jest prostokątem, tak samo, jak inne tego typu urządzenia, ale jest to prostokąt czarny, a taki kolor bardzo dobrze prezentuje się w nowoczesnej kuchni, szczególnie w przypadku ekspresów do kawy właśnie.

Ekspres ciśnieniowy DeLonghi ECAM 22.323.B

Do tego w dolnej części naszego urządzenia znajdziemy srebrnego koloru podstawkę na szklanki, filiżanki, czy też na innego rodzaju naczynia, które chcemy użyć do wypełnienia gotowym już napojem, a taki miks kolorów bardzo dobrze współgra przecież ze sobą. Szklanki zmieszczą się dwie, co jest praktycznie standardem w tego typu urządzeniach, warto jednak wiedzieć, że możemy zaparzyć oba napoje naraz i nie musimy czekać z drugą filiżanką, jeżeli na przykład chcemy przygotować kawę również dla naszego męża, żony, czy dla innej bliskiej nam osoby.

Tuż nad srebrną podstawką znajduje się duży otwór, z ciemnym tłem z tyłu, to właśnie jest miejsce przeznaczone na szklanki, do tego tuż nad wspomnianym już tutaj przed chwilą otworem znajduje się kolejny srebrny element, a mianowicie jest to tak zwana „nalewajka”, czyli po prostu rurki, z których poleje się do naszych szklanek, filiżanek, innych tego rodzaju naczyń – nasza kawa, już oczywiście zaparzona. A tuż nad tymi rurkami mamy do dyspozycji oddany nam cały zestaw, panel w zasadzie przycisków, również koloru srebrnego, których jest jedenaście – sześć w górnym rzędzie, a pięć poniżej. Przyciski te służą do wyboru i do potwierdzania opcji ekspresu do kawy, czyli inaczej mówiąc do przygotowania nam naszej kawy właśnie.

Do tego po lewej stronie wspomnianego już tutaj otworu na naczynia do kawy znajdziemy – również srebrną – rurkę do nalewania mleka, jest to główna część sytemu do spieniania mleka, o którym to systemie opowiemy nieco później przy opisywaniu funkcji ekspresu do kawy o nazwie DeLonghi ECAM 22.323.B. Tuż nad rurkami, z których pocieknie nasza kawa i nad panelem pełnym znanych już nam srebrnych przycisków znajduje się za to wyświetlacz, na którym przeczytać będziemy sobie mogli, co też nasz DeLonghi ECAM 22.323.B od nas chce i co właśnie dzieje się w jego wnętrzu – czy bez problemów przygotowuje nam kawę, czy też wymaga od nas jakiekolwiek interwencji w tej sprawie, a może po prostu wymaga oczyszczenia, lub też  odkamienienia i właśnie nas o to w tej chwili prosi.

ekspresy do kawy delonghi

Na samej górze urządzenia znajduje się swego rodzaju występ, jest to dosyć duży czarny prostokąt, zajmujący dosyć dużą część góry sprzętu. Jest to pojemnik na kawę, czyli miejsce, gdzie wsypujemy ją do wnętrza DeLonghi ECAM 22.323.B. Wygląda to trochę jak swoistego rodzaju czapka, możemy więc traktować DeLonghi ECAM 22.323.B nieco jak naszego dobrego kumpla trudniącego się zawodem baristy, który właśnie wpadł do naszego mieszkania jedynie po to, by zaparzyć dla nas kawę, a my mogliśmy cieszyć się jej aromatem, zapachem oraz oczywiście i jej wspaniałym smakiem. Co lepsze, taki kolega wcale nie będzie chciał od nas żadnej zapłaty za wykonywaną przez siebie czynność – chyba, że jako zapłatę weźmiemy pod uwagę niewielką ilość prądu elektrycznego, jaką DeLonghi ECAM 22.323.B potrzebuje do swobodnego działania.

Poznaj zalety i wady ekspresu DeLonghi ECAM 22.323.B

Zalety Wady
  • Pyszna kawa
  • Atrakcyjny wygląd
  • Prosta obsługa
  • Łatwy proces czyszczenia                        
  • Trwałość
  • Niska cena
  • Mała tacka na skropliny         

Sprawdź dostępność produktu DeLonghi ECAM 22.323.B w sklepach online.

Jakie funkcje posiada DeLonghi ECAM 22.323.B

Skoro wiemy już co nieco o wyglądzie DeLonghi ECAM 22.323.B, to czas teraz przejść do być może nawet najważniejszego punktu naszego dzisiejszego programu, czyli do informacji o tym, jakie to właśnie funkcje DeLonghi ECAM 22.323.B posiada. Jakie kawy może parzyć, jakie nie, czy da się mu coś zaprogramować, a może musimy opierać się jedynie na tym, co ma już zapisane w swojej pamięci i ogólnie o wszystkim tym, co potrzebne jest nam, by podjąć decyzję, czy ekspres do kawy o nazwie DeLonghi ECAM 22.323.B pozostanie samotny na półce sklepowej czy raczej jednak zdecydujemy się go zabrać do domu i postawić w naszym pomieszczeniu kuchennym.

panel DeLonghi ECAM 22.323.B

Oto krótki przegląd najważniejszych funkcji ekspresu do kawy o nazwie DeLonghi ECAM 22.323.B.

Jeżeli chodzi o to, jakie możliwości zostały oddane w nasze ręce w przypadku zakupu DeLonghi ECAM 22.323.B, to będą to z pewnością możliwość parzenia kawy. Nie brzmi to jednakże tak banalnie i tak oczywiście, jakby się mogło wydawać, kiedy mówimy o tego typu urządzeniach. Mam tutaj na myśli to, że każdy z ekspresów parzy inną kawę domyślnie, a tutaj możemy ustawić nasz sprzęt tak, aby za pomocą jednego przycisku zaprezentował nam wspaniałą szklankę cappuccino, espresso, czy też po prostu filiżankę naszego ulubionego czarnego napoju bez żadnych dodatków, czy też bez żadnych w niej zmian.

Do DeLonghi ECAM 22.323.B możemy wsypać zarówno kawę już uprzednio zmieloną i tak zakupioną w sklepie, albo taką, którą dopiero trzeba będzie nam zmielić – DeLonghi ECAM 22.323.B posiada bowiem bardzo sprytny ceramiczny młynek do kawy, za pomocą którego możemy spokojnie poddać malutkie ciemne ziarenka kawy procesowi mielenia i nie obawiać się, że przejdą one zapachem spalenizny – jak to się dzieje w przypadku użycia młynków wyprodukowanych z innego rodzaju materiału – czy też zostaną one źle zmielone, albo nawet w ogóle nie poddane takowemu procesowi.

Żeby było jeszcze fajniej i ciekawiej, DeLonghi ECAM 22.323.B pozwala nam na ustawienie regulacji stopnia zmielenia wspomnianych już przez nas ziarenek, dzięki czemu nie powinny one wyjść ani za grubo, ani za mocno zmielone, a nasza kawa będzie nam smakować dokładnie tak, jak my sobie tego życzymy. Dzięki temu nie musimy się już obawiać, że zostaniemy jedynie z kawą zmieloną w takim stopniu, w jakim życzył sobie tego ten, który kawę do paczuszki nam zapakował i dostarczył do naszego ulubionego sklepu, czy też do hiper, lub supermarketu.

Innymi wartymi zauważenia i o wspomnienia o nich funkcjami ekspresu do kawy o nazwie DeLonghi ECAM 22.323.B są z pewnością regulacja mocy kawy, dzięki czemu nie będziemy musieli się martwić, że nasz napój wyjdzie nam za mocny i będziemy mieć na przykład z tego powodu jakiekolwiek problemy żołądkowe, czy też opcja spieniacza do mleka, za pomocą którego to systemu oddano w nasze ręce możliwość ozdobienia naszej szklanki z ciemnym napojem czy to poprzez samo dolanie do niego mleka właśnie, czy też poprzez użyciu śmietanki do kawy i na przykład sprawienie, by kawa nie była aż tak mocna. Czytaj więcej o funkcji spieniania mleka.

Poza tym możemy oczywiście przeczyścić, czy też odkamienić naszego DeLonghi ECAM 22.323.B za pomocą jedynie jednego przycisku, do tego poinformuje on nas na swoim dwuliniowym wyświetlaczu LCD, czy nie potrzebuje właśnie odkamieniania, lub też oczyszczania oraz ile będziemy musieli jeszcze poczekać na przygotowywany dla nas właśnie napój.

Zakup ekspresu DeLonghi ECAM 22.323.B

Jeżeli chodzi o rodzaje kaw, jakich możemy użyć do parzenia kawy za pomocą DeLonghi ECAM 22.323.B, to jest to zarówno kawa ziarnista, jak i ta mielona, a ekspres oferuje dodatkowo funkcję wybrania pożądanego przez nas rodzaju kawy, jaką zamierzamy właśnie wypić, za pomocą jedynie jednego przycisku.

kawa espresso

Jakie są zalety, a jakie wady omawianej tutaj przez nas maszyny, czyli DeLonghi ECAM 22.323.B? Otóż do was zaliczyć należy jedynie to, że tacka na skropliny bardzo szybko się zapełnia, ponieważ DeLonghi ECAM 22.323.B czyści się po tym, jak już zaparzy nam naszą kawę. Cała reszta, czyli parzenie naszego napoju, dwuczęściowy system do spieniania mleka (to znaczy do samego mleka i do przygotowywania cappuccino), utrzymywanie czystości sprzętu oraz to, co najważniejsze, czyli smak i aromat kawy, działają tutaj po prostu bezbłędnie. Kliknij by sprawdzić aktualną cenę ekspresu DeLonghi ECAM 22.323.B.

DeLonghi ECAM 22.323.B

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
28 − 19 =