Ekspres De’Longhi ECAM 22.110.B

Ocena

Picie kawy jest bardzo przyjemnym rytuałem. Wielbiciele kawy zgodnie twierdzą, że najważniejsze są walory smakowe przyrządzanych napojów. Jednak coraz częściej zwraca się także uwagę na wyjątkowe i równie przyjemne dla oka wzornictwo nowoczesnych ekspresów. Producenci prześcigają się w produkowaniu funkcjonalnych, charakteryzujących się niebanalnym wykończeniem urządzeń, które z założenia powinny służyć użytkownikowi przez wiele lat. Biorąc pod uwagę powyższe czynniki, na szczególną uwagę zasługują urządzenia firmy DeLonghi. Są one zwieńczeniem przekazywanej z pokolenia na pokolenie pasji do wysokiej jakości i oryginalnych rozwiązań, którymi zachwycają się konsumenci na całym świecie.

Ekspres do kawy De'Longhi Magnifica S ECAM 22.110.B

Ekspresem, któremu z całą pewnością warto się przyjrzeć, jest DeLonghi ECAM 22.110.B. Daje on możliwość zaprogramowania takiej kawy, jaką najbardziej się lubi. Dostępny jest w kolorze czarnym, a jego stosunkowo niewielkie wymiary sprawiają, że idealnie wkomponowuje się w każde wnętrze.Ekspres do kawy De'Longhi Magnifica S ECAM 22.110.B Eskpres De'Longhi Magnifica wyposażony jest w:

 • Zbiornik na wodę o pojemności 1,8 litra. Jest on wyjmowany, a użytkownik ma do niego łatwy dostęp.
 • Zbiornik na kawę o pojemności 250 g – wyposażony w specjalną pokrywę, dzięki której ziarna jeszcze dłużej zachowują swoją moc i aromat.
 • Wyjmowany blok zaparzający – jest to gwarancja bezproblemowego utrzymania ekspresu w czystości. Można go myć pod bieżącą wodą, a tym samym zaoszczędzić pieniądze, ponieważ nie ma konieczności używania specjalistycznych środków konserwujących. Blok zaparzający można wyciągnąć z urządzenia tylko wtedy gdy jest ono wyłączone.
 • Filtr do wody – gwarantuje on lepsze walory smakowe przyrządzanych napojów. Instalacja filtra jest banalnie prosta. Istotną informacją może okazać się termin przydatności filtra. Gdy po instalacji filtra ekspres jest używany regularnie, to przydatność filtra wynosi 2 miesiące. Termin ten ustawia się na tarczy filtra. Jeśli jednak filtr zostanie zamontowany, a ekspres będzie stał bezczynnie przez dłuższy okres, to należy go wymienić po 3 tygodniach lub wstrzymać się do czasu, w którym korzystanie z ekspresu będzie regularne. Używanie filtra jest oczywiście opcjonalne. Warto jednak pamiętać, że wszelkiego rodzaju filtry wpływają na jakość wody, usuwając z niej niechciane związki i zachowując drogocenne dla zdrowia minerały. Czytaj więcej o filtrach do wody.
 • Spieniacz mleka – najlepiej czyścić go po każdym użyciu, żeby uniknąć zalegania resztek mleka i zapchania dyszy. Jeśli na piance zauważalne są duże pęcherzyki, może to oznaczać, że użyto mleka, które jest za ciepłe lub nie jest częściowo odtłuszczone. Najlepiej używać mleka wyjętego prosto z lodówki. Czytaj więcej o systemach spieniających w ekspresach do kawy- link.Spieniacz mleka De’Longhi
 • Regulowany adapter do kawy z podwójnym dozownikiem – możliwość ustawienia wysokości od 86 do 142 mm. Obniżenie adaptera jak najbliżej filiżanki sprawia, że otrzymuje się lepszą, bardziej puszystą piankę.
 • Pojemnik na fusy, który pomieści 14 porcji zużytej kawy.
 • Elektroniczny panel sterowania z pokrętłem wyboru i lampkami kontrolnymi, które informują użytkownika o tym, jaki tryb jest włączony, a także o tym, czy ekspres działa prawidłowo. Opis i znaczenie poszczególnych lampek kontrolnych można znaleźć w instrukcji obsługi dołączonej do zestawu.
 • Cichy młynek żarnowy z 13 – stopniową regulacją stopnia zmielenia ziaren. Nie warto go regulować bezpośrednio po zakupie. Jest on ustawiony fabrycznie na odpowiednie zaparzanie kawy. Dopiero po kilku użyciach, jeśli dojdzie się do wniosku, że przygotowywane napoje są za słabe, a pianka mała to można pokusić się o wypróbowanie innych ustawień młynka. Pokrętło młynka powinno być używane tylko podczas jego pracy. Najlepiej przestawiać stopień zmielenia kolejno o jeden stopień. Zmiany są zauważalne po dwóch kolejnych zaparzeniach. Proces ten można powtarzać do skutku, czyli do momentu uzyskania satysfakcjonujących rezultatów.
 • Tacka na skropliny
 • Podstawka na filiżanki
 • Miarka do kawy mielonej
 • Pasek do badania twardości wody – ustawienie twardości wody jest niezwykle istotną kwestią, której nie można pominąć. W celu ustalenia stopnia twardości wody w gospodarstwie domowym wystarczy zanurzyć dołączony do zestawu pasek testowy na 1 sekundę w wodzie. Po upływie minuty pojawiają się na nim czerwone kwadraciki oznaczające poziom twardości. Na podstawie uzyskanego wyniku należy ustawić poziom w skali 1 do 4.
 • Karta gwarancyjna i instrukcja obsługi w języku polskim

Ekspres ten po każdym uruchomieniu wykonuje cykl podgrzewania i płukania. Nie można go przerwać, w związku z tym urządzenie jest gotowe do użytku tylko po wykonaniu tych cykli. Gdy używa się ekspresu po raz pierwszy, najlepiej zaparzyć kilka próbnych kaw czarnych i mlecznych. Urządzenie musi złapać „swój rytm”. Po kilku zaparzeniach uzyskuje się zadowalające efekty smakowe i wizualne – idealnie spieniona pianka. Cykl płukania jest uruchamiany także po przygotowaniu kawy czarnej oraz kaw na bazie mleka.

Bez wątpienia ekspresy ciśnieniowe automatyczne De’Longhi są doskonałą opcją dla osób, które pragną uzyskać profesjonalnie przyrządzoną kawę, a jednocześnie nie chcą zrujnować domowego budżetu.

Poznaj zalety i wady ekspresu De'Longhi Magnifica S ECAM 22.110.B

Zalety Wady
 • Cena – doskonała jakość w niskiej cenie
 • Szeroka skala zmielenia ziaren
 • Łatwa obsługa
 • Samoczyszczenie przed i po zaparzaniu
 • Cicha praca ekspresu
 • Doskonale spieniona mleczna pianka
 • Atrakcyjny design
 • Łatwy demontaż elementów, a tym samym łatwe czyszczenie
 • Niewielkie gabaryty
 • Szybko rysująca się podstawka na filiżanki
 • Podczas włączania i wyłączania woda nie trafia do otworów i rozlewa się po tacce

Ekspres jest doskonałym wyborem w swoim przedziale cenowym. Jego mankamenty są ściśle związane z obszarem estetyki i nie mają wpływu na jakość serwowanych napojów. Sprawdź gdzie kupić ekspres do kawy De'Longhi 22.110.B.

Sprawdź w jakie funkcje wyposażony został ekspres do kawy De'Longhi 22.110.B

Urządzenie oferuje użytkownikowi gamę przydatnych funkcji:

 • System Cappuccino – dzięki niemu przygotowanie ulubionej kawy mlecznej to zwykła formalność. Połączenie powietrza, pary i mleka daje gęstą, kremową piankę.
 • Ustawienia osobiste – programowanie indywidualnych proporcji, w tym ilości wody użytej do przyrządzenia wybranej kawy.
 • Funkcja umożliwiająca przyrządzenie dwóch kaw jednocześnie
 • W pełni automatyczne dozowanie ilości kawy i wody – można zmienić proporcje według własnych upodobań. Ekspres jest ustawiony fabrycznie i dozuje ustawioną ilość kawy przy poszczególnych napojach. Kawa espresso – 40 ml, duża kawa – 120 ml. Wykonanie za jednym razem dwóch kaw jest możliwe po uprzednim wciśnięciu ikonki przedstawiającej dwie filiżanki.
 • Wstępne parzenie
 • Automatyczne wyłączanie ekspresu – czas automatycznego wyłączania ustawiony fabrycznie to 2 godziny. Można zmienić ten okres i ustawić automatyczne wyłączanie po 15 minutach lub nawet 3 godzinach.
 • Automatyczny program czyszczenia i odkamieniania – migająca lampka kontrolna znajdująca się na panelu sterowania informuje o konieczności odwapnienia urządzenia. To kiedy należy przeprowadzić odwapnianie, w dużej mierze jest uzależnione od ustawionego stopnia twardości wody. Do zestawu dołączona jest buteleczka zawierająca substancję odwapniającą. Kliknij po więcej szczegółów na temat odkamieniania ekspresu do kawy.panel sterowania De’Longhi
 • System oszczędzania energii – użytkownik może zdecydować czy pozostawia tę funkcję włączoną. Gdy jest aktywna, gwarantuje niższe zużycie energii. Świecąca zielona lampka ECO informuje o aktywacji funkcji oszczędzania energii. Używając tego trybu, trzeba nieco dłużej poczekać na przygotowanie pierwszej filiżanki kawy. Ekspres nagrzewa się dłużej.
 • Natychmiastowa gotowość pary
 • Regulowana moc kawy – ekspres wyposażony jest w pokrętło umożliwiające wybór mocy przyrządzanego napoju. Przestawienie pokrętła w prawo powoduje zwiększenie ilości zmielonych ziaren, a tym samym większą moc naparu. Ustawienie wskaźnika na poziom MAX umożliwia uzyskanie bardzo mocnej kawy. Poziom MIN to kawa bardzo słaba. Metodą prób i błędów można uzyskać satysfakcjonujący smak. Korzystając z funkcji przyrządzenia dwóch filiżanek jednocześnie lepiej zrezygnować z ustawienia mocy na poziom maksymalny. Kawa wylatuje wówczas kroplami, czyli bardzo wolno.
 • Regulowane ustawienie temperatury – użytkownik ma możliwość dostosowania temperatury do własnych preferencji. Chcąc uzyskać kawę o bardzo wysokiej temperaturze, przed rozpoczęciem zaparzania warto wykonać płukanie. Rozgrzanie wewnętrznego obwodu ekspresu gwarantuje uzyskanie kawy o większej temperaturze.

Sprawdź, które funkcje ekspresów do kawy są najprzydatniejsze dla użytkownika- czytaj więcej.

Kawa ziarnista w mielona w De'Longhi Magnifica S ECAM 22.110.B

Doskonałą wiadomością jest to, że gdy zabraknie w domu kawy ziarnistej, to z powodzeniem można przygotować napój, używając do tego celu kawy fabrycznie zmielonej. Ekspres DeLonghi ECAM 22.110.B posiada specjalny lejek na kawę mieloną, a do zestawu dołączona jest miarka umożliwiająca odmierzenie odpowiedniej ilości kawy. Optymalną ilością, którą można jednorazowo wsypać, jest jedna miarka. Większa ilość mogłaby zapchać lejek i doprowadzić do uszkodzenia urządzenia. Przed wsypaniem kawy warto sprawdzić, czy lejek jest drożny i czysty. Kawę mieloną wsypuje się tylko wtedy gdy urządzenie jest włączone. Używając kawy w ziarnach, można przyrządzić dwie filiżanki naparu jednocześnie, natomiast używając kawy mielonej, można przygotować tylko jedną filiżankę. Miłośnicy kawy latte również nie będą zawiedzeni. W pełni regulowany dozownik kawy pozwala na różnorodność w doborze wysokości filiżanek i szklanek. W związku z tym przygotowanie kawy latte w wysokiej szklance nie stanowi problemu. Przejrzyj oferty sklepów online.De'Longhi Magnifica S ECAM 22.110.B

Jest to ekspres w pełni automatyczny, intuicyjny, a przede wszystkim oferujący użytkownikowi wyśmienitą kawę. Ci, którzy szanują swój czas, będą zadowoleni z łatwej i niezajmującej wiele czasu konserwacji. Poszczególne elementy tego modelu są łatwe w demontażu. Użytkownik jest odpowiedzialny za czyszczenie tacki na skropliny, pojemnika na fusy, zbiornika na wodę, lejka do wsypywania kawy mielonej, bloku zaparzającego, a także wnętrza ekspresu, do którego uzyskuje się dostęp po uprzednim wyciągnięciu jednostki zaparzającej. Elementy te wymagają przemycia pod bieżącą wodą lub po prostu przetarcia delikatną ściereczką. Żaden z wymienionych wyżej elementów nie nadaje się do mycia w zmywarce. Szczególną uwagę należy zwracać na tackę, w której gromadzą się skropliny. Nieregularne opróżnianie może doprowadzić do przelania zgromadzonego płynu, a tym samym uszkodzenia ekspresu lub urządzeń, które znajdują się w jego pobliżu. Trudno przegapić moment opróżnienia tacki, ponieważ wyposażona jest ona w czerwony wskaźnik, który ponosi się wraz z ilością zgromadzonej w niej wody. Zobacz aktualną cenę modelu De'Longhi Magnifica S ECAM 22.110.B

Zaparzanie kaw z pomocą tego ekspresu jest ogromną przyjemnością, którą warto delektować się wspólnie z przyjaciółmi. Zarówno zwolennicy klasycznych kaw czarnych, jak i wielbiciele mlecznych napojów będą zadowoleni z uzyskanych efektów smakowych. Łatwa obsługa i szybkie czyszczenie sprawiają, że ma się więcej czasu na spokojne wypicie przyrządzonego napoju, o każdej porze dnia. W czasach, w których każda minuta jest „na wagę złota”, czynniki te mogą odegrać kluczową rolę podczas wyboru wymarzonego ekspresu. Poznaj inne modele marki De'Longhi- kliknij tutaj.

Magnifica S ECAM 22.110.B

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
16 + 19 =