Ekspresy do kawy Bosch

Ocena

Jeżeli zamierzamy zakupić sobie ekspres do kawy, to musimy liczyć się z tym, że napotkamy na kilka trudności z tym związanych. Pierwszą z nich będzie z pewnością zebranie odpowiedniej ilości pieniędzy przeznaczonych na zakup, gdyż są to niestety urządzenia drogie i z pewnością wydatek ten zostanie boleśnie odczuty przez nasz portfel. Z drugiej strony jednakże taka decyzja zwróci się nam bardzo szybko, gdyż będziemy mogli skutecznie pożegnać się z zimnymi kawami, niedopitymi napojami, które po prostu nam nie smakują, bo zostały albo źle przygotowane, albo w zbyt wielkim pośpiechu. Jeżeli jednak podejmiemy już decyzję o zakupie, to napotkamy również i drugą trudność, a mianowicie to, który właśnie ekspres do kawy powinniśmy wybrać. Jest ich tak wiele, że bardzo prosto pogubić się w nich i wybrać ten niewłaściwy, albo taki, który będzie posiadał odpowiadające nam funkcje, jednakże zepsuje się bardzo szybko i za kilka chwil po prostu znajdzie się w koszu na śmieci, albo w naprawie pogwarancyjnej.

Żeby uniknąć podobnych kłopotów, powinniśmy przeczytać kilka recenzji na temat ekspresów do kawy właśnie, porozmawiać z  tymi, którzy już ich użytkowali, a najlepiej byłoby, gdybyśmy mogli przetestować je na tak zwanej „własnej skórze”, czyli samemu wypróbować przez pewien okres kilka modeli.

Dobrym pomysłem będzie skupienie się na firmie, która znana jest z tego, że produkuje dobre i sprawdzone produkty. Jedną z takich firm jest z pewnością firma Bosch, słynąca nie tylko z wypuszczania na rynek ekspresów do kawy, ale również i wielu innych, nie związanych z tym popularnym ciemnym napojem produktów. Dlatego właśnie w dzisiejszym przeglądzie przyjrzymy się bliżej produktom właśnie tej marki. Będą to konkretniej ekspresy do kawy o nazwach:

Jak więc widać, to właśnie linia TES przoduje w tym małym przeglądzie ekspresów do kawy marki Bosch.

Poznaj ekspresy do kawy Bosch

Jeżeli chodzi o to, jak ekspresy te wyglądają, to są one dosyć do siebie podobne. W zasadzie praktycznie każdy ekspres do kawy charakteryzuje się obecnością wyświetlacza LCD, na którym to pokazywane są różnorakiego rodzaju informacje, czy też po prostu gdzie możemy zobaczyć, jaką i którą konkretnie opcję właśnie wybraliśmy i czy należy ja wycofać, czy też potwierdzić i czekać już tylko potem na przygotowanie naszego ulubionego kawowego napoju. Poza tym każdy tego typu sprzęt ma poniżej wyświetlacza specjalne miejsce, dosyć duży otwór, zajmujący praktycznie połowę urządzenia, w którym to otworze umieszcza się szklankę – czasami mieszczą się tam one dwie – filiżankę, lub też inne naczynie przeznaczone do zaparzania kawy w nim właśnie. Nie inaczej jest również i tutaj. Co prawda w przypadku zakupu BOSCH TES60321RW otrzymamy nieco inaczej wyglądający przedmiot, bo wspomniany otwór będzie nieco obudowany z obu stron, z lewej i prawej, dla ochrony umieszczanych tam przez nas szklanek, lub też innych tego rodzaju naczyń, ale nie zmienia to ani trochę funkcjonalności, czy też jego przeznaczenia. Sprawdź gdzie w korzystnej cenie kupić ekspres Bosch VeroAroma 300 TES60321RW.

BOSCH TES60523RW

Barwy ekspresów do kawy są zazwyczaj ciemne, albo po prostu srebrne. Tutaj zaś mamy do czynienia z gamą raczej tych pierwszych, to znaczy albo czarnych, albo tytanowych, albo srebrnych, ale z dużą ilością elementów koloru czarnego właśnie.

We wszystkich tych urządzeniach zmieścić się mogą po dwie, stojące obok siebie filiżanki, czy też szklanki, z tym, że BOSCH TES60321RW ma nieco wyżej umieszczony podajnik, z którego spływa do nich kawa, dlatego łatwiej nam będzie w nim właśnie umieścić nieco wyższe naczynia. Sprawdź gdzie kupić model BOSCH TES60321RW:

Wszystkie też opisywane urządzenia posiadają po prawej stronie umieszczony podajnik przeznaczony do dodawania mleka do naszego ulubionego ciemnego napoju. W przypadku BOSCH TES 50129 RW jest to rurka, zaś w pozostałych wypadkach jest to bardzo zgrabny i sympatyczny wężyk.BOSCH TES50129RW

Jeżeli poszukujemy czegoś o małych wymiarach, to BOSCH TES 50129 RW sprawdzi się tym momencie najlepiej, ponieważ ma on wielkość jedynie 43 x 34 x 50 cm. Jest on również najlżejszym z urządzeń tutaj omawianych, gdyż jego waga wraz z opakowaniem wynosi jedynie dziesięć i cztery dziesiąte kilograma. Ekspres BOSCH TES 50129 RW kupisz tutaj:

 

A który z ekspresów posiada najciekawiej wyglądające oblicze, to znaczy który prezentuje się najbardziej elegancko, kiedy popatrzymy na niego z przodu? W tej kategorii zdecydowanie wygrywa BOSCH TES60321RW, który nad miejscem na umieszczenie szklanek ma wbudowany naprawdę profesjonalnie wyglądający wyświetlacz, otoczony od góry całym szeregiem sporej liczby przyciskami – jest ich tam aż sześć – a od dołu czterema po każdej ze stron. Już sam fakt tak wielkiej ilości przycisków świadczy o tym, iż ekspres ten posiada wiele interesujących nas funkcji.

Jakie funkcje posiadają ekspresy do kawy Bosch

Skoro mowa już o funkcjach, czas wymienić te, które udostępnia nam firma Bosch w swoich produktach. Jest ich naprawdę wiele i warto dokładnie przyjrzeć się liście, gdyż w każdym ze sprzętów kryją się naprawdę bardzo ciekawe możliwości i szkoda byłoby przegapić coś, co zdecydowanie mogłoby nam się do czegoś przydać. Oczywiście jasne jest, że wraz ze wzrostem ilości funkcji rośnie również cena sprzętu, ale często jest tak, że warto wydać więcej pieniędzy i potem cieszyć się wszystkim, co jest nam potrzebne, niż potem żałować, że nie możemy na przykład podgrzać sobie szklanki herbaty, a nasz czajnik akurat właśnie się zepsuł.

BOSCH TES51523RW

Jeżeli chodzi nam o jak największą ilość funkcji i możliwości, to z pewnością najbardziej wyposażony w nie jest tutaj BOSCH TES60321RW. Posiada on bowiem – oczywiście – specjalny spieniacz przeznaczony do ozdabiania naszego ciemnego napoju mlekiem, lub też śmietanką, poza tym możemy liczyć na działanie automatycznego systemu do odkamieniania i samoczyszczenia urządzenia, do tego na wspaniały system wspierania utrzymywania aromatu kawy, czyli tak zwany AromaProConcept, poza tym ceramiczny młynek, dzięki czemu nie musimy się martwić o to, że zapach spalonej kawy przedostanie się do ziaren – pojawia się on czasami podczas mielenia przy użyciu młynka skonstruowanego z innego materiału, niż ceramika właśnie. Do tego mamy tutaj wyświetlaną liczbę ilości kaw pozostałych, zanim będziemy musieli użyć wspomnianego już tutaj powyżej samoczynnego oczyszczania ekspresu oraz regulację temperatury kawy, stopnia jej zmielenia, czy też na przykład możliwość pobierania mleka prosto z jego kartonu, albo system SensoFlow.

W przypadku pozostałych ekspresów do kawy lista może nie jest tak bardzo imponująca, nie jest jednakże wcale też i taka niewielka. Przykładowo BOSCH TES51523RW nie ma może opcji informowania o ilości pozostałych przed koniecznością użycia samoodkamieniania filiżanek kawy, ma jednakże wszystkie wyżej pozostałe możliwości, poza tym dodatkowo możemy za jego pomocą spienić parę, co jest niestety niemożliwe w przypadku BOSCH TES60321RW. Zobacz gdzie kupić ekspres do kawy Bosch VeroAroma 300 TES60321RW.BOSCH TES60321RW

BOSCH TES 50129 RW za to jest mniejszy nie tylko pod względem wymiarów, ale również i pod względem funkcji, gdyż posiada on tylko ceramiczny młynek, funkcję regulacji stopnia zmielenia kawy i temperatury jej zaparzenia oraz samoodkamienianie i samooczyszczanie się. Braki te wyrównuje za to możliwość zaparzenia samej gorącej wody, przydatna, gdy na przykład stracimy możliwość użycia naszego czajnika. Podobną możliwość posiadają zresztą wszystkie wymienione tutaj urządzenia, to znaczy zarówno BOSCH TES80329RW, BOSCH TES60523RW, BOSCH TES60321RW, BOSCH TES 50129 RW, jak i również BOSCH TES51523RW, który możesz kupić tutaj:

Pyszne kawy za dotknięciem jednego przycisku

We wszystkich tych urządzeniach możemy zastosować zarówno kawę mieloną, jak i ziarnistą, gdyż wszystkie one posiadają wbudowany ceramiczny młynek. To dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy wolą mielić sobie sami kawę w domu, dzięki czemu mogą wybrać sobie stopień jej zmielenia, a to ma przecież ogromny wpływ zarówno na aromat napoju, jak i jego smak. Idealna kawaKażdy z nich ma również opcję parzenia napoju jednym przyciskiem, po prostu wybieramy w menu rodzaj kawy, jaki interesuje nas w danym momencie – może to być na przykład cappuccino, latte macchiato, espresso, czy inny rodzaj napoju, a potem już tylko czekamy chwilkę i nasza kawa jest już gotowa. We wszystkich również przypadkach mamy możliwość zmodyfikowania któregokolwiek z przepisów tak, aby pasował pod nasze gusta, albo po prostu dodanie nowego z nich do listy już uprzednio tam istniejących. Sprawdź gdzie kupisz ten model w najniższej cenie.

Jakie zalety i wady posiadają urządzenia marki Bosch

Trudno jest tak naprawdę ocenić, który z tych ekspresów do kawy nadaje się najlepiej do zakupu. Jeżeli szukamy czegoś małego, a wystarcza nam niewielka ilość funkcji, to z pewnością świetnie sprawdzi się tutaj BOSCH TES 50129 RW, dostępny za cenę plus minus 1600 złotych. Jeśli zaś wolimy postawić na ilość możliwości i w pełni cieszyć się tym, że możemy zaparzyć w naszym sprzęcie praktycznie wszystko, wtedy zdecydowanie powinniśmy wybrać dla nas BOSCH TES60321RW i chociaż wydatek wyniesie nas wtedy około 3000 złotych, to otrzymamy w zamian po prostu pełną kawiarnię, gdzie nic nie będzie niemożliwe. Jeżeli zaś potrzebujemy sporego pojemnika na wodę, wtedy z pewnością świetnie sprawdzi się w tej roli BOSCH TES80329RW, gdyż jego pojemnik ma nie mniej, ni więcej, tylko aż 2,4 litra!  BOSCH TES80329RW Będziemy jednakże musieli przygotować nasz portfel na wydatek wielkości aż 4100 złotych! Sprawdź aktualną cenę modelu BOSCH TES80329RW.

Przy rozważaniu, ile potrzeba nam używać naraz kawy mielonej, czy też ziarnistej wielkość pojemnika nie ma znaczenia, gdyż w każdym przypadku tutaj wynosi ona 300 gramów, nie ma więc różnicy, czy zdecydujemy się na BOSCH TES80329RW, BOSCH TES60523RW, BOSCH TES60321RW, BOSCH TES 50129 RW, czy też na BOSCH TES51523RW.

Model BOSCH TES60523RW kupisz tutaj:

Na co się jednakże nie zdecydujemy, z pewnością będziemy naprawdę bardzo zadowoleni, gdyż wszystkie wymienione powyżej ekspresy do kawy są naprawdę urządzeniami całkowicie bezawaryjnymi, a jeśli zdarzy się już jakaś usterka, to występuje to naprawdę rzadko i nie ma wpływu na ogólnie pojętą awaryjność sprzętu.

Do każdego z nich jest dodawana również łyżeczka do kawy oraz papierek lakmusowy, dzięki któremu dowiedzieć się można, jak twarda jest nasza woda i czy będzie ona odpowiednia do użycia w konkretnym ekspresie do kawy, czy też raczej lepiej użyć innej, by nie zepsuć smaku, czy też aromatu naszego ulubionego napoju.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
28 − 10 =