Ekspres do kawy Bosch TES50129RW

Ocena

Ekspresy do kawy to bardzo sprytne i przydatne urządzenia. To właśnie dzięki nim nie musimy się martwić, że nie umiemy przygotować właściwie smakującej nam kawy i nasz ukochany ciemny – lub biały, jeżeli dodamy do niego mleko lub też śmietankę – napój okaże się niesmaczny i po prostu nie da się go wypić. Oczywiście przygotowanie samej czarnej kawy nie jest być może zbyt wielką sztuką, jednakże z pewnością co jakiś czas nachodzi nas ochota na spróbowanie czegoś innego, lepszego, z pewnymi dodatkami. Co wtedy uczynić, czy musimy prosić baristę, znajomego znawcę kawy, a może po prostu udajemy się wtedy do kawiarni? Niekoniecznie. Wystarczy zakupić właśnie ekspres do kawy np. Bosch TES50129RW, a wszystko stanie się łatwe i proste. Tylko jaki ekspres do kawy kupić?

Jak jednak wybrać ten właściwy, aby nie popełnić błędu i nie zniechęcić się do takich urządzeń, albo co gorsza nawet i do samej kawy? Czy pytać znajomych, który to sprzęt oni polecają – a być może i używają teraz, lub na przykład posiadali go w przeszłości, czy też przeszukiwać posty na forach dedykowanych – lub nie – kawie i sprzętom elektrycznym, a może po prostu zapytać o to sprzedawcę w jakimś sklepie stacjonarnym?

Najlepiej będzie jednakże przeczytać recenzję danego produktu, albo kilku z nich i wtedy wybrać ten dla nas najwłaściwszy i najodpowiedniejszy. Jeżeli interesują nas produkty znanej i cenionej na całym świecie firmy Bosch, to zdecydowanie powinniśmy bliżej przyjrzeć się sprzętowi o pełnej nazwie Bosch TES50129RW i dowiedzieć się, co też on ma nam właściwie do zaoferowania.

Poznaj ekspres do kawy Bosch TES50129RW

Bosch TES50129RW wygląda bardzo sympatycznie na pierwszy rzut oka, jest on bowiem koloru czarnego, a to przecież kojarzy nam się nie tylko z elegancją, ale również i z samą kawą właśnie. Sprzęt ten ma kształt dosyć dużego prostokąta, są jednakże elementy, które nieco zaburzają ten widok, jak na przykład otwór w dolnej części urządzenia, gdzie umieszczamy szklanki, filiżanki, lub też innego rodzaju naczynia, w których lubimy parzyć i wypijać nasz ulubiony ciemny napój.

bosch TES50129RW

Poza tym na górze naszego urządzenia umieszczono pojemnik na ziarnistą kawę, który przypomina nieco czapeczkę. Po lewej zaś stronie sprzętu znajduje się dosyć dużej wielkości panel z przyciskami, które pomogą nam wybrać pożądaną przez nas funkcję – czy to rodzaj kawy, jaki chcemy zaparzyć, czy też czyszczenie Bosch TES50129RW, dosłownie wszystko to, czego możemy chcieć od naszego urządzenia. Z czego jeden z nich jest koloru czerwonego, co bardzo dobrze współgra z pozostałymi, dając naprawdę bardzo interesujący kolorystycznie efekt.

Na samym środku Bosch TES50129RW, tuż nad wspomnianym już powyżej miejscem przeznaczonym na ustawienie szklanek, lub też filiżanek na kawę możemy zobaczyć dwie srebrnego koloru rurki, z których popłynie nasza kawa, a tuż nad nimi został umieszczony – również tej samej barwy – napis informujący o tym, która to firma jest producentem posiadanego przez nas sprzętu.

Sama podstawka na szklanki, czy też na filiżanki jest koloru białego, wpadającego nieco w srebrny, co jest dosyć powszechną praktyką stosowaną przy produkcji ekspresów do kawy. Wyraźnie srebrna jest za to rurka od spieniacza do mleka, umieszczona po prawej stronie urządzenia. Wszystkie te barwy bardzo dobrze współgrają ze sobą i czynią Bosch TES50129RW naprawdę dobrze wyglądającym urządzeniem. Sprawdź cenę online ekspresu do kawy Bosch TES50129RW VeroCafe.

Poznaj zalety i wady ekspresu Bosch TES50129RW

Zalety Wady
 • Bardzo prosty w obsłudze
 • Ciekawy design
 • Bardzo dobry system spieniania mleka
 • Możliwość regulacji temperatury kawy
 • Wyjmowany blok zaparzania
 • Możliwość stosowania kawy mielonej
 • Cicha praca młynka do kawy
 • Ekspres czasami podczas czyszczenia zawiesza się
 • Schowana za pojemnikiem na wodę miarka na kawę mieloną

Z pewnością wybór tego modelu to dobra decyzja. Sprawdźmy teraz jakie funkcje posiada opisywany model marki Bosch.

Funkcje ekspresu Bosch TES50129RW VeroCafe

Jakie funkcje posiada nasz Bosch TES50129RW? Czy są one warte naszego zainteresowania, czy jednak ten wyceniany w sklepach na około 1400 złotych sprzęt nie będzie posiadał tego, na czym nam najbardziej zależy?

Otóż Bosch TES50129RW pozwala nam na użycie ciśnienia o wartości 15 barów, co jest po prostu przeciętną wartością, nieco może niższą, niż w przypadku pozostałych ekspresów do kawy, nie oznacza to jednak wcale, że gorszą. Do tego oddano nam do dyspozycji moc o wielkości 1600 watów i wiele bardzo ciekawych funkcji.

Ekspres do kawy Bosch TES50129RW

Za pomocą Bosch TES50129RW możemy zaparzyć sobie kawę nie tylko już uprzednio zmieloną, ale również i ziarnistą – wiadomo jednakże, że takową trzeba będzie nam uprzednio zmielić. Na całe szczęście Bosch TES50129RW posiada wbudowany ceramiczny młynek do kawy, dzięki czemu nie musimy już dokupywać tego urządzenia osobno. Młynek ten zapewnia spokojne i ciche mielenie, przez co możemy uniknąć plagi, jaka dręczy praktycznie wszystkie ekspresy do kawy, a mianowicie głośnej pracy młynka właśnie. Poza tym użycie ceramiki świetnie wpływa na sam smak i aromat naszej kawy, gdyż nie musimy się obawiać, że nabierze ona smaku, czy też zapachu spalenizny, jak to często bywa, jeżeli mielimy kawę z młynku innym, niż ceramiczny.

Bosch młynek do kawy

Poza tym Bosch TES50129RW ma również dyszę spieniającą z obsługą pary, to znaczy prościej mówiąc, sprzęt do spieniania mleka i dodawania go do naszej kawy, albo po prostu do ozdabiania nim naszego napoju. Pojemnik na kawę ma pojemność aż 300 gramów, co jest całkiem dobrym wynikiem w porównaniu z innymi tego typu urządzeniami, za to pojemnik na wodę ma 1,7 litra, co akurat jest wynikiem bardzo często spotykanym w świecie ekspresów do kawy.

Bosch pojemnik na wodę

Bosch TES50129RW ma także wbudowany system samoczynnego oczyszczania się po każdym zaparzeniu naszego ukochanego napoju, co pomaga utrzymać sprzęt w czystości i dzięki temu nie będziemy musieli martwić się, że któraś rurka, albo też dysza nam się zatka i nie będziemy mogli używać naszego sprzętu, gdyż po prostu ulegnie on awarii.

Poza tym możemy również liczyć na opcję samoczynnego czyszczenia się sprzętu po każdym uruchomieniu go, tak samo zresztą jest z funkcją odkamieniania się Bosch TES50129RW. Możemy również zaparzyć samą gorącą wodę przy użyciu naszego Bosch TES50129RW, co jest bardzo przydatne, jeżeli potrzebujemy przygotować sobie zioła, albo po prostu wodę na herbatę. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy nawet kupować czajnika, gdyż wystarczy nam już posiadany przez nas ekspres do kawy właśnie.

Do tego oczywiście oddano również w nasze ręce możliwość kilkustopniowego wyregulowania sobie temperatury kawy, jaką pragniemy właśnie zaparzyć oraz – także kilkustopniową – regulację stopnia zmielenia jej, jeżeli używamy kawy ziarnistej. Zresztą są to już standardowe funkcje każdego z tego rodzaju urządzeń- Kliknij po więcej.

zaparzacz Bosch TES50129RW

Do użytku oddano nam także specjalne, dodatkowe wyposażenie, dołączone do zestawu zawierającego Bosch TES50129RW jako tak zwany bonus. Jest to między innymi łyżeczka służąca do nasypywania kawy już uprzednio zmielonej do pojemnika na nią właśnie przeznaczonego, pasek testowy służący nam do zbadania twardości wody (a jak wiadomo, twardość tejże znacząco wpływa na smak i aromat naszego napoju), poza tym oczywiście została dołączona instrukcja w kilku najpopularniejszych językach, poza tym karta gwarancyjna. Zobacz gdzie kupić ten model ekspresu do kawy.

Idealna mała czarna i kawy z mlekiem zrobione w ekspresie Bosch TES50129RW

Jakie rodzaje kaw możemy zaparzyć za pomocą naszego Bosch TES50129RW? Są to na przykład espresso, czy też po prostu zwyczajna, czarna kawa, nic nie stoi jednakże na przeszkodzie, abyśmy dodali do menu nasze własne przepisy i po prostu je tam zapisali przy użyciu specjalnie przeznaczonej do tego funkcji, tworząc swoistą bazę własnych napojów kawowych. Poza tym warto pamiętać, że posiadając Bosch TES50129RW możemy korzystać nie jedynie z kawy już uprzednio zmielonej, ale również i z tej ziarnistej, którą po prostu zmielimy sobie we wbudowanym w Bosch TES50129RW ceramicznym młynku.

Double kawa espresso

Czy warto kupic ekspres do kawy Bosch TES50129RW

Jakie są zalety i wady Bosch TES50129RW? Czy warto skupić się na jego właśnie zakupie?

Jeżeli chodzi nam o zalety, to jest ich naprawdę mnóstwo. Obsługa Bosch TES50129RW należy bowiem do chyba najłatwiejszych, jakie tylko mogą istnieć na rynku ekspresów do kawy, wszystko działa tutaj praktycznie samoczynnie, my jedynie musimy ograniczyć się do wybory kawy, jaką zamierzamy sobie zaparzyć i do wciśnięcia kilku – a czasem nawet jedynie i jednego – przycisku – a potem oczekiwać już tylko spokojnie, póki nie przygotuje się dla nas nasz napój. Do tego spienianie mleka działa naprawdę bardzo szybko i sprawnie, a samo mleko posiada odpowiednią temperaturę, tak samo, jak sama kawa właśnie.

Bosch TES50129RW jest cichy, co spowoduje, że nie będziemy musieli obawiać się reakcji naszych sąsiadów, czy też najbliższych, jeżeli włączymy go późno w nocy, albo naprawdę bardzo wczesnym rankiem. Jedynym hałasem, jaki może nam przez pewien czas sprawiać trudność, jeżeli chodzi o przyzwyczajenie się, wydaje pompka, ale z czasem po prostu zapomnimy nawet o jej istnieniu. Możemy również wybrać sobie wielkość kawy, jaką pragniemy sobie zaparzyć, co jest sporym plusem, bo w niektórych ekspresach niestety takowej możliwości nie posiadamy.

Bardzo prosty jest również demontaż i ponowny montaż spieniacza do kawy, jeżeli zamierzamy go sobie wyczyścić. Jedynym problemem może być ukrycie miarki do kawy sypanej, która jest schowana nigdzie indziej, a za pojemnikiem przeznaczonym na wodę.

Cappuccino ekspres bosch

Poza tym Bosch TES50129RW słynie ze swojej pianki, która praktycznie dorównuje tej przygotowywanej nam przez fachowca znającego się świetnie na parzeniu kawy, to znaczy przez baristę.

Porozmawiajmy teraz jednakże o wadach, jakie posiada urządzenie zwane Bosch TES50129RW. Zdarza się, owszem, że Bosch TES50129RW nagle odmówi nam posłuszeństwa z byle powodu i po prostu wyświetli nam komunikat, że należy przeczyścić jednostkę zaparzającą i wtedy sprzęt się po prostu zawiesza, jednakże dzieje się tak jedynie w przypadku natknięcia się na naprawdę wadliwy egzemplarz, co zdarza się naprawdę rzadko.

Podsumowując, jeżeli szukamy naprawdę dobrego i w miarę niedużej cenie ekspresu do kawy, to Bosch TES50129RW będzie zdecydowanie świetnym wyborem i żaden wielbiciel dobrej jakości ciemnego napoju nie będzie zawiedziony ani samym sprzętem, ani możliwościami, jakie daje nam Bosch TES50129RW właśnie. Zainteresowany zakupem ekspresu do kawy Bosch TES50129RW? Sprawdź aktualną cenę urządzenia klikając w link.

bosch

One thought on “Ekspres do kawy Bosch TES50129RW

 • 25 stycznia 2019 at 13:54
  Permalink

  Szczerze… Mam ten model i ten firmy model lepszy ekspres i żaden nie robi takiej pianki jak na zdjęciu.

   
  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
18 ⁄ 9 =