Ekspres ciśnieniowy BOSCH TES80329RW

Ocena

Urządzenia zwane ekspresami do kawy stają się coraz popularniejsze w codziennym użytkowaniu. Ułatwiają nam życie, przygotowując nasz ulubiony napój nie tylko szybko, ale i bardzo smacznie. Jednakże wybór właściwego sprzętu może sprawić nam trudność, gdyż tego typu urządzeń jest naprawdę wiele na rynku, kusząc czy to obniżkami cen, czy też dodatkowymi akcesoriami dołączonymi do danego zestawu. Zanim przystąpimy do jakiegokolwiek zakupu, należy dokładnie przejrzeć czy to fora przeznaczone dla użytkowników – obecnych, lub też przyszłych – tego rodzaju urządzeń, popytać naszych znajomych i rodzinę, porozmawiać z tymi, którzy mają już jakieś doświadczenie w użytkowaniu oraz oczywiście przejrzeć recenzje zamieszczone na blogach, czy też na portalach z porównywarkami cen i ofert różnorakiego gatunku sprzętów, zarówno tych elektronicznych, jak i nie. Jaki ekspres do kawy kupić?

A jak na tym tle sprawuje się produkt znanej i cenionej firmy BOSCH, czyli konkretniej mówiąc ekspres do kawy o nazwie BOSCH TES80329RW? Czy nadaje się on do umieszczenia na naszej liście przedmiotów wartych naszej rozwagi i wzięci pod uwagę, jeżeli zamierzamy sprawić sobie prezent w postaci ekspresu do kawy, czy jednak jest to rzecz, której powinniśmy unikać i poszukać czegoś lepszego? A może za tą samą cenę znajdziemy mechanizm z dużo większą ilością funkcji, albo z taką samą ich liczbą, ale o wiele taniej? Sprawdźmy.

Automatyczny ekspres ciśnieniowy BOSCH TES80329RW

W przypadku BOSCH TES80329RW cena nie jest zbyt niska, gdyż wynosi ona prawie 4100 złotych. Jest więc to naprawdę spory wydatek. Ekspres ten jest koloru srebrnego z czarnymi elementami jak na przykład wyświetlacz, czy też rączka do mechanizmu do spieniania mleka. Same dane ukazywane nam na wyświetlaczu są koloru czerwonego, a jego tło posiada kolor czarny, co zdecydowanie ułatwia zorientowanie się, co właśnie jest nam pokazywane na LCD. Kształt ekspresu jest prostokątny, z wbudowanym na samej górze, po prawej stronie, pojemnik na kawę ziarnistą, przypominającym nieco czapkę, dzięki czemu ekspresy do kawy BOSCH TES80329RW nie tylko wygląda profesjonalnie sam w sobie, ale również i po prostu budzi naszą sympatię. Sprawdź gdzie kupić ekspresy marki Bosch.Ekspres ciśnieniowy BOSCH TES80329RW

Z prawej strony ekspresu znajduje się wspomniana już powyżej rączka i sam mechanizm do mleka, a nieco pośrodku nazwa firmy produkującej BOSCH TES80329RW. Poniżej mamy podstawkę, na której mieści się jedna szklanka, lub filiżanka do kawy – może być całkiem sporej wysokości. Obok niej, nieco niżej od tego pierwszego, znajdziemy miejsce do podstawienia filiżanki, szklanki, lub też innego naczynia, do którego ma zostać wlane mleko. Za to tuż przy pojemniku na ziarna została umiejscowiona mała szufladka przeznaczona na wsypanie tam kawy już uprzednio zmielonej.

Poznaj zalety i wady ekspresu BOSCH TES80329RW

Zalety Wady
  • Idealny smak i aromat kawy
  • Stylowy design
  • Bardzo cicha praca ekspresu
  • Intuicyjna obsługa
  • Automatyczne czyszczenie ekspresu
  • Bardzo czytelna instrukcja obsługi
  • Wysoka cena

Wiadomo jednakże, że sam wygląd o niczym nie świadczy. Co więc znajduje się w środku BOSCH TES80329RW?

Jakie funkcje posiada BOSCH TES80329RW

Do naszej dyspozycji oddano pojemnik na wodę o wielkości 2,4 litra, co jest dosyć dużym osiągnięciem jak na tego typu sprzęty. Zbiornik na kawę zaś pomieści 300 gramów ziaren, co jest liczbą jak najbardziej w porządku – zazwyczaj w ekspresie mieści się 250 gramów. Do tego BOSCH TES80329RW posiada własny młynek, dzięki czemu nie musimy szukać po sklepach zmielonej kawy – możemy poddać ją temu procesowi sami, w zaciszu naszego domowego ogniska.

Poza tym oczywiście wbudowano tutaj spieniacz do mleka, co jest normą w tego typu mechanizmach oraz również należący do standardowego wyposażenia regulator temperatury i mocy przygotowywanej przez nas kawy. BOSCH TES80329RW ma również funkcję samoczynnego czyszczenia się, która wymaga jedynie naciśnięcia jednego przycisku.

Jeżeli zależy nam na cudownym aromacie napoju, będziemy mogli osiągnąć go za pomocą specjalnego systemu o nazwie SensoFlow, który nie dopuści do tego, by wspomniany zapach ulotnił się z naszej filiżanki. W BOSCH TES80329RW  wbudowano również OneTouch Function, czyli opcję, za pomocą której wybierzemy przygotowanie naszego ulubionego rodzaju ciemnego napoju przy użyciu jedynie jednego przycisku.

PersonalCoffeePro dodatkowo zapamięta nasze preferencje, jeżeli zmodyfikujemy któryś z przepisów tak, aby powstała nasza ulubionego wersja danego napitku.

Dodatkowo AromaDoubleShot sprawi, iż nasza kawa zostanie zmielona i zaparzona nie raz, a dwukrotnie, co zmniejszy jej goryczkę i zdecydowanie poprawi jej smak. Poza tym jeżeli nasz system spieniania mleka zabrudzi się, użyjemy na nim systemu oczyszczania o nazwie CreamCleaner – również uruchamianego jedynie jednym guzikiem. Czytaj więcej.

Automatyczny Ekspres ciśnieniowy BOSCH TES80329RW

Wspomniana już wcześniej regulacja temperatury kawy posiada aż trzy stopnie, do tego nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy w naszym BOSCH TES80329RW zagotowali samą wodę – opcja przydatna na przykład w momencie, gdy chcemy przygotować sobie szklankę ziół, czy nawet herbaty. W tym przypadku będziemy mogli wybrać pomiędzy dwoma stopniami temperatury, co jest swoistym ewenementem w ekspresach do kawy. Zazwyczaj takie urządzenia nie oferują tej możliwości wcale, albo tylko jedną jej temperaturę do wyboru.

Skoro już o wyborach mowa, możemy do naszego zestawu opcjonalnie dołączyć specjalny filtr do wody o nazwie Brita Intenza, który poprawi smak kawy i zadba o jej czystość.

Możemy również wybrać aż 6 profili użytkowników, dzięki czemu każda z sześciu osób może ustawić sobie swoje przepisy, czy też swoje ulubione kawy i nie będzie to się kłóciło z tym, co wybrał sobie jego poprzednik. To fantastyczne rozwiązanie dla tych, którzy posiadają dużą rodzinę, albo często zapraszają gości do domu, czy też po prostu dla firm, które zatrudniają większą liczbę pracowników.

Dosyć duże jest również miejsce przeznaczone na umiejscowienie szklanki na kawę, gdyż może mierzyć ona nawet 15 centymetrów, a jak wiadomo, naczynia do latte macchiato wcale nie są zbyt małe. Dobrym wyborem jest też umożliwienie właścicielowi BOSCH TES80329RW pobieranie mleka – poprzez urządzenie – prosto z kartonu, a nie przy użyciu dodatkowego naczynia na biały płyn, które to naczynie zapewne po prostu sztucznie podniosłoby cenę sprzętu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by w taki pojemnik się jednakże zaopatrzyć.

Wspomniany już powyżej młynek należy do grupy ceramicznych, co pozwala nam upewnić się, że nasza kawa nie będzie miała smaku spalonych ziaren – co mogłoby się przydarzyć w przypadku korzystania z młynka stworzonego z innego rodzaju materiału. Do tego młynek ten to urządzenie Silent Cream Drive, nastawione na pracę cichą i niekłopotliwą dla użytkownika.

Jaką kawę zrobisz w ekspresie BOSCH TES80329RW

W BOSCH TES80329RW możemy użyć zarówno kawy ziarnistej, jak i mielonej. Automatycznie możemy zaparzyć zaś między innymi espresso, kawę zwyczajną, cappuccino, czy też latte macchiato. Zobacz aktualną cenę produktu.

BOSCH TES80329RWOczywiście nie ma przeszkód, aby tak zmodyfikować konkretny przepis, żeby był tylko naszym, własnym i autorskim, a potem został on zapamiętany przez urządzenie i dodany do listy. Warto pamiętać również, że używana przez nas kawa mielona może być kawą bezkofeinową, co z pewnością bardzo ucieszy tych, którzy nie mogą pić, lub też wolą unikać picia kawy z tym środkiem w zawartości. Wiesz już jaki ekspres do kawy wybrać?

Czy warto kupić automatyczny ekspres do kawy BOSCH TES80329RW

Tyle o funkcjach BOSCH TES80329RW. A jak prezentują się jego zalety i wady, czy często się psuje i jak w ogóle działa? Jeżeli chodzi o wady urządzenia, to z pewnością należy wymienić jedną i chyba najważniejszą z nich. Otóż system do spieniania mleka mógłby używać nieco wyższej temperatury. Za to poza tą jedyną niedogodnością smakosz kawy nie będzie miał BOSCH TES80329RW nic do zarzucenia. Napój przygotowany w tym ekspresie smakuje naprawdę dobrze, kawa zostaje zmielona w mniej, niż piętnaście sekund, a sama praca urządzenia jest cicha i przypomina bardziej sympatyczne buczenie.

Filtr Brita Intenza też sprawuje się świetnie, pomagając BOSCH TES80329RW utrzymać dobry smak kawy podczas przygotowywania jej oraz po prostu wspierając czystość samego urządzenia. Zobacz dlaczego ważne jest stosowanie filtrów w ekspresach do kawy- kliknij w link.

Do tego na pochwałę zasługuje również wbudowanie w system opcji SuperSilent, zapewniającej bardzo cichą pracę ekspresu, dzięki czemu nie pobudzimy ani naszych bliskich, ani tym bardziej sąsiadów, próbując przygotować sobie nasz ulubiony ciemny – albo jasny, o ile dodamy do niego mleko – napój z samego rana, czy też bardzo późnym wieczorem.

Idealnie sprawuje się również system AromaDoubleShot, nie będący jedynie dodatkiem usprawiedliwiającą wysoką cenę sprzętu, a naprawdę przydatną jego funkcją.

Nie ma również problemów z samoczyszczeniem się BOSCH TES80329RW, czy też z czytelnością zarówno panelu informacyjnego, jak i samej instrukcji dołączonej do zestawu. Wspomniana instrukcja jest oczywiście dostępna w kilku językach, tak samo, jak i dane wyświetlane na elektronicznym panelu LCD BOSCH TES80329RW. W razie potrzeby możemy również użyć specjalnego papierka lakmusowego, który w zestawie udostępnia nam firma BOSCH, abyśmy mogli skontrolować twardość naszej wody – jak wiemy to, jakiej właściwie wody użyjemy do zaparzenia naszego napoju, będzie miało naprawdę ważny i spory wpływ na zarówno jego smak, jak i na aromat.

ekspres BOSCH TES80329RW

Sprzęt sam informuje również, kiedy należy poddać go procesowi odkamieniania, którą to czynność zresztą wykonuje samoczynnie i bardzo dokładnie.

Kolejną z zalet jest cicha praca samego młynka, a pokrywka pojemnika na kawę jest bardzo szczelna i bez problemów zatrzymuje w nim aromat ziarenek. Nie musimy się więc obawiać, że zaparzony przez nas napój będzie posiadał smak, ale nie zapach.

Jak więc widać, naprawdę warto zainteresować się zakupem BOSCH TES80329RW, gdyż mimo dosyć wysokich kosztów, jakie będziemy musieli ponieść, zwrócą się one z pewnością bardzo szybko, a my sami nie będziemy mogli sobie wyobrazić, jak wcześniej mogliśmy nie korzystać z ekspresu do kawy właśnie. Tym bardziej, że nie można również narzekać na trwałość ani materiałów, z których BOSCH TES80329RW został wykonany, ani na pracę samego urządzenia, gdyż ta przebiega praktycznie bezawaryjnie.

Ostatnimi z cech wartych wspomnienia w przypadku BOSCH TES80329RW są gwarancja dobrego smaku przez co najmniej 15 000 pierwszych filiżanek kawy przez okres nie większy, niż dwa lata oraz tak zwana funkcja zero energy, która całkowicie i w pełni odcina dopływ energii do urządzenia, jeżeli nie jest ono używane przez określony przez producenta okres czasu. Jest wtedy pobierane ni mniej, ni więcej, ale dokładnie zero watów. Sprawdź gdzie kupić ten model ekspresu do kawy.

bosch

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
18 − 8 =