Robot planetarny Zelmer ZFP1100B

Ocena

Kuchnia to królestwo wielbicieli gotowania i pieczenia. Czasem jednak chciałoby się zmniejszyć ilość naczyń, garnków i przyborów kuchennych, które zajmują mnóstwo miejsca. Zwłaszcza że niektóre z nich są używane sporadycznie. Dlatego nie dziwi fakt, że coraz więcej osób decyduje się na zakup robota kuchennego. Jest to bowiem urządzenie, które łączy w sobie funkcje kilku urządzeń. Gdy jest dobrany do potrzeb, potrafi uczynić pracę w kuchni przyjemnością. Na pytanie: jaki robot wieloczynnościowy wybrać ? Odpowiadamy- niezawodny Zelmer ZFP1100B.

Robot kuchenny Zelmer ZFP1100B

Jednym z takich urządzeń jest Zelmer ZFP1100B. Ten konkretny model ma czarno-srebrny kolor, ale roboty tej serii dostępne są także w innych barwach. Można zatem dobrać kolorystykę do wystroju kuchni. Można zdecydować się na model w kolorze kremowym lub czerwonym. Kup teraz Zelmer robot planetarny ZFP1100B.

Robot planetarny Zelmer ZFP1100B

Mimo że zachwyca prostotą, to jest to naprawdę masywne urządzenie z mechaniczno-skokową regulacją obrotów. Robot bardzo ładnie się prezentuje, dlatego może być doskonałą ozdobą kuchni. Jest dość ciężki, ale nie zajmuje wiele miejsca. Ma silnik o mocy 1000 W, więc z łatwością poradzi sobie z kuchennymi czynnościami. Decydując się na zakup tego modelu, w zestawie znajdziemy:

 • Misa robocza o pojemności 4 litrów. Jest ona wyposażona w pokrywę, dzięki której mieszane produkty nie rozchlapują się na boki. Jest wykonana ze stali szlachetnej, a pokrywa ma otwór, przez który można dozować składniki, także podczas pracy urządzenia.
 • Hak do zagniatania ciasta – służy do wyrabiania i zagniatania ciężkich ciast. Idealny do ciasta makaronowego, drożdżowego, pierogowego lub pierników.
 • Korpus urządzenia – dzięki niemu urządzenie prezentuje się niezwykle stylowo. Jest wyposażony w duże pokrętło sterowania. Warto pamiętać, żeby jednorazowo nie przestawiać stopnia prędkości o więcej niż jedną wartość. Trzeba to robić stopniowo, żeby nie uszkodzić urządzenia.
 • Końcówka do mieszania – służy m.in. do ucierania mas
 • Pokrętło regulacji prędkości – dostosowanie prędkości do swoich potrzeb to przede wszystkim kontrola nad pracą urządzenia. Dzięki temu efekty są takie, jakich się oczekuje.
 • Ruchoma głowica napędu
 • Przycisk zwalniający i blokujący ruchomą głowicę napędu
 • Końcówka do ubijania – idealna do ubijania białek, kremówki lub do wyrabiania lekkich ciast biszkoptowych.
 • Instrukcja obsługi w języku polskim i karta gwarancyjna – jest dość dobrze opracowana. Dostępna jest także instrukcja obrazkowa, dzięki której można dowiedzieć się jak złożyć i zdemontować urządzenie.

Czy warto zainteresować się robotem planetarnym Zelmer ZFP1100B

Robot kuchenny Zelmer ZFP1100B ma sporo zalet. Codzienna współpraca jest bardzo przyjemna i przede wszystkim owocna. Uzyskiwane efekty są więcej niż zadowalające.

Poznaj zalety i wady robota planetarnego Zelmer ZFP1100B

Zalety Wady
 • Nowoczesny design
 • Funkcjonalny
 • Łatwe czyszczenie
 • Prosta, intuicyjna obsługa
 • Cicha, szybka praca
 • Nie zajmuje wiele miejsca
 • Brak
 • Mało funkcji
 • Głośna praca

Robot spisuje się bez zarzutu, więc trudno dostrzec wady. Jest to solidne, dobrze wykonane urządzenie o dużej mocy. Dlatego jest to produkt godny polecenia. Zobacz gdzie kupić robot kuchenny Zelmer ZFP1100B.

Roboty planetarne Zelmer

Dodatkowym atutem mogą okazać się uchwyty miski. Nie jest to udogodnienie, które spotyka się często. Jest natomiast bardzo praktyczne. Misa nie wyślizguje się z rąk i można ją skutecznie przenieść w dowolne miejsce.

Funkcje robota planetarnego Zelmer ZFP1100B

Zelmer ZFP1100B jest to robot planetarny. Od tradycyjnego robota różni się przede wszystkim ruchem, który wykonują mieszadła. W tradycyjnym robocie mieszadła poruszają się na boki oraz wokół własnej osi, natomiast w robocie planetarnym ruch mieszadeł jest bardziej złożony, a tym samym bardziej skuteczny. To jaki robot się wybierze, w dużej mierze zależy od tego, do jakich celów będzie używany. Wiele robotów oprócz funkcji podstawowych, ma także sporo innych ciekawych możliwości. Nie inaczej jest w przypadku tego modelu. Warto przyjrzeć się jego możliwościom. Oto one:

 • Ubijanie piany – to mało skomplikowana czynność, zwłaszcza gdy ma się takiego robota. Piana jest zdecydowanie lepiej ubita, gdy do białek nie doda się soli. Panuje mylne przekonanie, że dodając soli do białek, powstała piana będzie bardziej trwała. Niestety jest to mit. Owszem, początkowo szybciej się ubija, ale też szybciej opada, a na dnie naczynia wytrąca się płynne białko.wyposażenie Zelmer ZFP1100B
 • Mieszanie
 • Zagniatanie ciasta
 • Stopniowa regulacja prędkości – do dyspozycji użytkownika jest aż 12 ustawień prędkości oraz pozycja wyłączenia urządzenia. Zmiana prędkości odbywa się poprzez przekręcenie pokrętła prędkości zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Jeśli chce się uniknąć rozchlapywania składników, to najlepiej zacząć pracę z małą prędkością i stopniowo ją zwiększać. Po skończonej pracy trzeba z powrotem obrócić pokrętło na pozycję „0”.
 • Planetarny ruch mieszadeł

Jak używać robota planetarnego Zelmer ZFP1100B

Przed pierwszym uruchomieniem należy usunąć z niego wszelkie folie i tektury. Chroniły urządzenie podczas transportu, jednak podczas codziennej współpracy będą zbędne. Robot powinien zostać umieszczony na płaskim blacie z dala od krawędzi. Nie wskazane jest umieszczanie sprzętu przy zlewie i kuchence. Nadmierne ciepło i woda mogą wpłynąć negatywnie na funkcjonowanie urządzenia, a nawet je uszkodzić. Warto także umyć ruchome części robota w wodzie z odrobiną detergentu, zanim przystąpi się do pracy.

Robot ma ruchomą głowicę napędu, która umożliwia demontaż oraz montaż nasadek, a także misy roboczej. Do zwalniania i blokowania głowicy służy przycisk zwalniająco-blokujący. Znajduje się on na podstawie urządzenia. Jeśli głowica napędu zostanie podniesiona, to w takiej pozycji zostaje zablokowana. Żeby zmienić jej położenie, trzeba ponownie nacisnąć przycisk.

Robot kuchenny Zelmer ZFP1100B

Montowanie misy roboczej jest banalnie proste. Warto jednak pamiętać, żeby podczas montażu pokrętło regulacji prędkości umieścić na pozycji oznaczonej jako „0”. Gdy ruchoma głowica jest odchylona, trzeba umieścić misę na podstawie i przekręcić ją w prawo, aż do zablokowania. Demontaż odbywa się tak samo, z tą różnicą, że misę przekręca się w lewo. Misa wykonana jest ze szczotkowanej stali, dzięki temu nie widać na niej odcisków palców.

Do czego służy robot kuchenny Zelmer ZFP1100B

Robot planetarny miesza dokładniej i szybciej niż większość tradycyjnych robotów. Dlatego, jeśli do tej pory używało się najzwyklejszego miksera podczas wyrabiania ciast, podczas używania tego robota, powinno się zmniejszyć czas mieszania. Ten sprzęt działa naprawdę szybko, wiec nie ma potrzeby mieszać tak długo, jak wówczas, gdy korzysta się z tradycyjnego robota. Tak czy inaczej, bez względu na to, jakiej nasadki się używa, nie wolno mieszać dłużej niż przez 10 minut. Po tym czasie powinno się wyłączyć urządzenie i zanim włączy się go ponownie, powinno upłynąć przynajmniej 20 minut. Podczas zagniatania najlepiej ustawić prędkość w skali 1 do 3. Gdy się miksuje, to zalecana prędkość mieści się w skali 4-8. Najwyższe obroty, czyli prędkość od 9 do 12, stosuje się podczas ubijania. Sprawdź cenę Zelmer ZFP1100B.

Robot wieloczynnościowy Zelmer ZFP1100B

Warto obserwować ciasto, które się przygotowuje. Jeśli uzyskało się zadowalającą konsystencję i wygląd masy, można przerwać miksowanie. Składniki, które są dodawane podczas pracy urządzenia, powinny być wsypywane jak najbliżej ścianek misy. Lepiej nie sypać ich bezpośrednio na założoną nasadkę. Składniki płynne powinny być dodawane jako pierwsze. Natomiast składniki stałe najlepiej dodawać na końcu z prędkością miksowania 1. Używając  orzechów lub owoców, warto pamiętać o tym, żeby wyrabiane ciasto miało odpowiednią gęstość. W przeciwnym razie zastosowane dodatki mogą opaść na dno. Trzeba obserwować przygotowywaną masę i dostosowywać prędkość do tego, co się widzi. Ustawienie zbyt wysokich obrotów podczas ugniatania ciasta może uszkodzić sprzęt.

Praca urządzenia zazwyczaj jest płynna. Mogą się jednak zdarzyć sytuacje, w których mieszadła zwolnią lub całkowicie się zatrzymają. Dzieje się tak zazwyczaj wtedy, gdy za dużo ciasta osiądzie na stosowanych mieszadłach. W takiej sytuacji wystarczy wstrzymać miksowanie, wyłączyć sprzęt od zasilania, ściągnąć ciasto z mieszadeł, a następnie kontynuować pracę. Dołączone do zestawu mieszadła doskonale radzą sobie z każdym rodzajem ciasta. Ponadto docierają do każdej części misy. Nie ma więc potrzeby dodatkowego mieszania łyżką. Powstałe ciasta mają ładną, jednolitą konsystencję bez grudek. Mieszadła do robota są wykonane z dobrej jakości materiału. Są trwałe i solidne. Odnosi się wrażenie, że będą naprawdę długo służyć. Niestety w instrukcji obsługi nie znajdzie się porad dotyczących tego, co robić, gdy nastąpi ewentualna usterka podczas pracy urządzenia. Tego typu informacje bywają bardzo pomocne. Robot nie ma trybu pracy pulsacyjnej, czyli takiej, którą włącza się jedynie wtedy, gdy przyciska się przycisk.

Czyszczenie robota Zelmer ZFP1100B

Najgorszą, znienawidzoną przez wielu kucharzy czynnością, której niestety nie sposób ominąć, jest oczywiście czyszczenie. Na szczęście robot ten, nie ma zbyt wielu części, które wymagałyby wielkiego zaangażowania podczas czyszczenia. Misę można myć w zmywarce lub ręcznie w wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Podobnie jest w przypadku końcówek mieszających. Korpus, ponieważ nie można go moczyć, trzeba przecierać wilgotną ściereczką. Jeśli ciasto na mieszadłach lub w misce zdąży zaschnąć, to najlepiej włożyć końcówki do miski i nalać do niej wodę. Gdy się wymoczą, będzie można bez problemu je umyć. Bez konieczności zdrapywania resztek. Wyczyszczenie całego urządzenia nie zajmuje zatem wiele czasu i nie sprawia większych problemów.

Dlaczego warto wybrać robot planetarny

Robot planetarny jest niezastąpionym pomocnikiem. Zwłaszcza gdy dysponuje tak jak ten, dużą mocą. To właśnie dzięki niej ma się możliwość wykorzystać urządzenie do zrobienia ciężkich ciast, takich jak te, z których robi się chleb lub pizzę.  Z tego typu zadaniami spokojnie poradzi sobie także robot o mocy 800 W. Jeśli wie się, że urządzenie będzie używana także do wyrabiania ciężkich ciast, to od razu powinno się odrzucić roboty, które dysponują mocą poniżej 800 W. Będzie to bowiem strata pieniędzy. Misa, której pojemność ma 4 litry, spokojnie pomieści nieco ponad 1 kg ciężkiego ciasta. Informacje o ilości składników, które można dodać jednorazowo do misy, zawarte są w karcie produktowej, która jest dołączona do zestawu. Warto się z nimi zapoznać, aby zapobiec przeciążeniu i przegrzaniu urządzenia.

Prezentowane urządzenie odznacza się cichą pracą i ciekawymi rozwiązaniami technologicznymi. Rola człowieka w całym procesie przygotowywania ciasta w sumie ogranicza się do wsypywania składników i naciskania przycisków. Robot robi resztę i to w doskonałym stylu. Efekty pracy są widoczne w błyskawicznym tempie. Nie sposób więc nie skorzystać z szansy posiadania takiego sprzętu, dzięki któremu będzie można zaoszczędzić sporo czasu. Sprawdź gdzie kupić robot Zelmer ZFP1100B.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
8 ⁄ 4 =