Robot kuchenny Kenwood MultiOne KHH300WH
Urządzenia wielofunkcyjne stają się coraz bardziej popularne. Zapewne dlatego, że jedno urządzenie zastępuje kilka innych. Z reguły są to ciekawie wykonane sprzęty, których nie trzeba chować w szafce. Mając wielofunkcyjnego robota w swoim domu, można skutecznie wyeliminować problem uginających się pod ciężarem garnków, kuchennych półek. Pozostaje pytanie jaki robot wieloczynnościowy wybrać? Nowoczesne urządzenia takie jak Kenwood MultiOne KHH300WH łączą w sobie cechy planetarnego miksera, z wielozadaniowym robotem kuchennym. I chociażby dlatego warto przyjrzeć się możliwościom tego sprzętu, bo może okazać się, że wszelkie tarki, blendery i inne używane na co dzień przyrządy, można zastąpić jednym, porządnie wykonanym urządzeniem. Takim, który wykona za nas pracochłonne i zajmujące mnóstwo czasu czynności.
Sprawdź gdzie kupić Kenwood MultiOne KHH300WH.
Robot wielofunkcyjny Kenwood MultiOne KHH300WH
Korpus opisywanego urządzenia wykonany jest z tworzywa sztucznego w kolorze białym.
Dysponuje on mocą 1000 W, więc z łatwością poradzi sobie nawet z najbardziej skomplikowanym kuchennym zadaniem. Sprawdź na stronie producenta co potrafi ten model- kliknij by przejść na stronę producenta. W zestawie znajduje się:
- Misa robocza o pojemności 4,3 litra. Jest ona wykonana z wytrzymałego materiału, jakim bez wątpienia jest szczotkowana stal szlachetna. Nie widać na niej odcisków palców i jest odporna na zarysowania.
- Osłona przeciw chlapaniu
- Szpatułka – sprawdza się przy zgarnianiu ciasta i innych produktów, które przylepiają się do ścianek miski.
- Blokady bezpieczeństwa – gwarantują bezpieczeństwo podczas całej pracy z robotem.
- Schowek na przewód – po skończonej pracy można zwinąć kabel. Zyskuje się dzięki temu więcej miejsca na kuchennym blacie i robot prezentuje się lepiej.
- Korpus z silnikiem – jest to najważniejszy element robota. Trzeba się z nim obchodzić ostrożnie, a przede wszystkim nie moczyć go w wodzie.
- Tarcze krojące/trące – służą do krojenia lub tarcia. Strona do tarcia przydaje się podczas tarcia marchwi, sera lub ziemniaków. Z kolei strony do krojenia można używać do kapusty, ogórków, cebuli, ziemniaków itp.
- Gniazdo przyborów do użytku w misce
- Przycisk zwalniający głowicę
- Noże – mają najbardziej wszechstronne zastosowanie. Konsystencja rozdrabnianych składników w dużej mierze jest uzależniona od czasu miksowania. Jeśli chce się uzyskać mniej rozdrobnioną konsystencję, można skorzystać z trybu pracy przerywanej. Noży można używać zarówno do siekania gotowanego i surowego mięsa, jak i do wyrabiania ciast, robienia pasztetów, miksowania zup, a także do kruszenia ciastek. Produkty takie jak chleb, mięso, czy warzywa przed miksowaniem należy pokroić w kosteczki. Ciastka można pokruszyć ręcznie i wsypać do podajnika, w momencie, w którym robot jest włączony. Noże nie nadają się do kruszenia lodu ani innych twardych składników. Takie działania mogą uszkodzić nasadkę.
- Regulator prędkości i przycisk pracy przerywanej – przydaje się, gdy chce się mieć większą kontrolę nad pracą urządzenia. Używając tego trybu, można lekko rozdrobnić produkty lub je wymieszać.
- Głowica miksera
- Nóżki antypoślizgowe – urządzenie jest bardzo stabilne. Jeśli jednak zdarzy się, że robot zacznie przemieszczać się po blacie, to warto sprawdzić, czy podłoże i nóżki są suche.
- Końcówka ubijająca – do różnego rodzaju ciast, lukru, polew i nadzienia.
- Końcówka do zagniatania ciasta – nadaje się do ciast drożdżowych.
- Trzepaczka – doskonała do ubijania jaj, śmietany, a także do sporządzenia ciasta naleśnikowego, serników, bez i sufletów. Końcówka ta nie nadaje się do ucierania cukru z tłuszczem i gęstych mieszanin.
- Melakser – żeby długo służył, trzeba pamiętać o kilku złotych zasadach. Nie można używać go do mielenia kawy ani cukru na cukier puder. Rozdrabnianie gorących składników również nie jest wskazane. Wszelkiego rodzaju olejki, np. migdałowy mogą spowodować zabarwienie plastikowych elementów. Pokrywę melaksera można ściągnąć, dopiero gdy urządzenie się zatrzyma.
- Wyciskarka do cytrusów – sprawdza się, gdy ma się ochotę na świeży sok z pomarańczy, grejpfrutów lub limonek. Przy wyciskaniu soku z większej ilości owoców, trzeba co jakiś czas opróżniać i czyścić sitko z nagromadzonego miąższu i pestek.
- Szklany blender – bardzo przydatna nasadka, która przydaje się do przygotowywania świeżych soków, koktajli, zup, sosów, a także do kruszenia lodu. Nie należy uruchamiać blendera, jeśli nie włożyło się do niego żadnych produktów. Po użyciu należy odczekać minimum 60 sekund, zanim uruchomi się go ponownie. Lepiej nie używać go do rozdrabniania np. przypraw korzennych. Mogą one uszkodzić plastikowe elementy blendera.
- Sokowirówka – jej zadaniem jest robienie soku ze świeżych warzyw i owoców. Gdy podczas pracy sokowirówka zaczyna drgać, to znak, że pora oczyścić filtr. Niektóre twarde składniki mogą spowolnić pracę urządzenia lub sprawić, że całkowicie się zatrzyma. Wtedy trzeba oczyścić sokowirówkę. Miękkie owoce najlepiej dozować powoli. Otrzymuje się wówczas więcej soku.
- Maszynka do mielenia – używając maszynki, można szybko przerobić mięso. Przy czym należy pamiętać, żeby nie wkładać do podajnika kości. Mięso można dozować, używając do tego celu popychacza, który został dołączony do maszynki. Można w niej mielić także ryby, warzywa i zioła. Z jej pomocą można stworzyć domowe kiełbasy i np. hamburgery.
- Instrukcja obsługi w języku polskim i karta gwarancyjna – nie należy ich wyrzucać, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy będą przydatne. Przed rozpoczęciem pracy z robotem, warto przejrzeć instrukcję, zważywszy na to, że zawarte w niej informacje mogą okazać się bardzo pomocne.
Funkcje robota wieloczynnościowego Kenwood MultiOne KHH300WH
Jak widać, wyposażenie tego robota jest bardzo rozbudowane, dzięki temu współpraca z nim jest bardzo przyjemna.
Jednak nie tylko wyposażenie sprawia, że zwraca się na niego uwagę. Najważniejsze są jego funkcje:
- Siekanie – w zaledwie kilka sekund można posiekać produkty, używając do tego celu melaksera.
- Krojenie – warzywa i owoce można pokroić w plasterki o grubości 2 lub 4 mm za pomocą melaksera wyposażonego w nierdzewne ostrza.
- Ścieranie – melakser wyposażony jest w nierdzewną tarczę, dzięki której można zetrzeć ser na pizzę lub ziemniaki na placki ziemniaczane.
- Mielenie – długą żywotność nasadki mielącej zapewnia prawidłowe jej użytkowanie. Mrożone mięso, powinno się rozmrozić przed zmieleniem. Kawałki mięsa nie powinny być duże, dlatego przed włączeniem urządzenia warto pokroić mięso na drobne kawałki. Dzięki temu nie będzie się tracić czasu. Maksymalny czas pracy maszynki do mielenia to 10 minut. Po tym czasie trzeba ją wyłączyć.
- Miksowanie
- Mieszanie – dołączone do zestawu końcówki idealnie mieszają produkty. Ponadto docierają do każdej części misy.
- Ubijanie – trzepaczka doskonale ubija białka. Przygotowanie tortu bezowego jest bardzo ułatwione.
- Zagniatanie – spiralny hak, który jest dołączony do zestawu, został zaprojektowany tak, by ułatwić użytkownikowi pracę.
- Wyciskanie soku – możliwe dzięki metalowej sokowirówce. W krótkim czasie można przygotować pyszny sok, wprost do szklanki.
- Kontrola prędkości
- Praca planetarna
- Elektroniczna regulacja prędkości – mikser jest wyposażony w elektroniczny czujnik kontroli prędkości. Jego zadaniem jest utrzymywanie stałej prędkości, dostosowanej do obciążenia, któremu poddane jest urządzenie. W związku z tym w czasie pracy robota można zauważyć wahania prędkości. Jest to zjawisko normalne, ponieważ mikser dostosowuje pracę do ustawionej prędkości obrotów i rodzaju składników, które dodało się do miski.
Korzystając z robota, można w prosty sposób przygotować ciasto na chleb. Trzeba jednak pamiętać, by nie przekraczać maksymalnej ilości składników, ponieważ może dojść do przeciążenia urządzenia. Gdy miesza się gęste składniki, głowica miksera może się nieco poruszać. Nie należy się tym martwić, jest to całkowicie normalne. Ci, którzy mają doświadczenie w wyrabianiu ciasta chlebowego wiedzą, że składniki najlepiej miesza się, gdy doda się najpierw produkty płynne. Co jakiś czas na końcówce do zagniatania zbiera się ciasto. Warto wtedy zatrzymać urządzenie i zgarnąć ciasto z końcówki. Cały proces wyrabiania ciasta nie powinien trwać dłużej niż 8 minut. W przeciwnym razie można przegrzać robota. Na szczęście ten czas jest wystarczający. Robot działa bardzo sprawnie i szybko, co znacznie ułatwia zadanie. Kliknij by sprawdzić aktualną cenę robota kuchennego Kenwood MultiOne KHH300WH.
Dlaczego warto kupić robot kuchenny Kenwood MultiOne KHH300WH
Kenwood MultiOne KHH300WH to urządzenie z bogatym wyposażenie i sporą ilością funkcji, ale to nie wszystko.
Zalety | Wady |
---|---|
|
|
Robot nie posiada wad, które wpłynęłyby na funkcjonowanie sprzętu. Dlatego zasługuje na wysoką notę i jest produktem godnym polecenia. Codzienna praca z urządzeniem Kenwood MultiOne KHH300WH to prawdziwa przyjemność. Kup teraz robot kuchenny Kenwood MultiOne KHH300WH.
Jak wyczyścić robot kuchenny Kenwood MultiOne KHH300WH
Czyszczenie robota wbrew pozorom nie jest skomplikowane. Czynność tą rozpoczyna się od wyjęcia wtyczki z kontaktu. Następnie trzeba zdemontować wszystkie ubrudzone nasadki. Sporo elementów nadaje się do mycia w zmywarce. Małe części powinno się myć w koszu na sztućce. Korpus urządzenia wystarczy przetrzeć wilgotną ścierką. Poszczególne nasadki najlepiej myć od razu po użyciu. Niestety do tego modelu nie zostało dołączone opakowanie umożliwiające przechowywanie małych elementów. Mając wszystkie nasadki, części tych jest ich naprawdę sporo i trzeba wprawy, aby zapamiętać, która część pasuje do danego elementu wyposażenia. Opakowanie na małe części byłoby zatem miłym dodatkiem, który na pewno zostałby doceniony przez potencjalnych użytkowników.
Czy warto kupić robot kuchenny Kenwood MultiOne KHH300WH
Urządzenie nie jest awaryjne, ale może się zdarzyć, że np. zatrzyma się podczas pracy. Z reguły jest to spowodowane obciążeniem urządzenia. Dzieje się tak wtedy, gdy doda się za dużo składników. Gdy nie ma się pewności, jaką ilość składników jest optymalna i nie obciąży urządzenia, to warto spojrzeć do instrukcji obsługi. Są tam podane wartości, a także maksymalny czas pracy poszczególnych nasadek. Gdy dojdzie do przeciążenia lub przegrzania najlepiej odłączyć urządzenie od sieci i włączyć je dopiero po upływie 30 minut, gdy całkowicie ostygnie.
Jeśli przez 30 minut robot jest nieużywany, to przechodzi w tryb uśpienia. W tym trybie znacznie spada zużycie energii elektrycznej. W tym czasie wskaźnik podłączenia do sieci miga bardzo wolno. Gdy robot przejdzie w tryb gotowości, to wskaźnik przestanie migać.
Zastanawiając się nad zakupem swojego pierwszego robota lub myśląc nad wymianą starego sprzętu na nowy, warto wziąć pod uwagę ten model. Biorąc pod uwagę jego możliwości, śmiało, można stwierdzić, że będzie to udana inwestycja. Sprawdź dostępność robota kuchennego Kenwood MultiOne KHH300WH w sklepach.