Gotujący robot kuchenny Kenwood Cooking Chef KM096

Ocena

Wieloczynnościowe roboty kuchenne nie tylko ułatwiają pracę w kuchni, ale wyzwalają kreatywność gotującego. Możliwość skorzystania z urządzenia, dzięki któremu można przygotować kompletny, ciepły posiłek, sprawia, że gotowanie staje się nie lada przyjemnością. Rewolucję w kuchni najlepiej zacząć od zakupu profesjonalnego, wielozadaniowego urządzenia. Wiadomo, wybór nie jest prosty, ale warto podjąć to wyzwanie, by zaoszczędzić czas, który traci się na przygotowywanie dań, a przy okazji zaskoczyć bliskich niebanalnymi pomysłami i wyjątkowym smakiem potraw. Mistrzami w kuchni są z pewnością urządzenia marki Kenwood, a na szczególną uwagę zasługuje model Kenwood Cooking Chef KM096.

Robot wielofunkcyjny Kenwood Cooking Chef KM096

Przygotowanie najbardziej skomplikowanych potraw może wydawać się niemożliwe, gdy ma się przeciętne urządzenie o niezadowalającej mocy. Dlatego warto zaufać zwolennikom innowacyjnych rozwiązań, takim jak producenci sprzętu kuchennego marki Kenwood  i przyjrzeć się bliżej robotowi kuchennemu, który został zaprojektowany z dbałością o każdy detal. Model Kenwood Cooking Chef KM906 to urządzenie, obok którego trudno przejść obojętnie. Pierwszą cechą, która przykuwa uwagę, jest jego wygląd. Widać, że jest to solidny i wytrzymały sprzęt, który kupisz TUTAJ.Kenwood Cooking Chef Zanim został wypuszczony na rynek, został poddany szczegółowym testom. Ma on stalową obudowę, a poszczególne elementy zostały wykonane ze szkła Thermo Resist i stali nierdzewnej. Wspaniale prezentuje się w kuchni i od razu widać, że jest to sprzęt z tzw. górnej półki. Nie należy on do urządzeń tanich. Na uwagę zasługuje też jego silnik, a konkretnie jego moc, bo wynosi aż 1500 W. To bardzo dużo.

Robot kuchenny Kenwood Cooking Chef KM906 to wszechstronny sprzęt, a praca z nim to przyjemność. Kup teraz Kenwood Cooking Chef KM096.

Poznaj zalety i wady robota kuchennego Kenwood Cooking Chef KM096

Zalety Wady
 • Nowoczesny design
 • Wytrzymałość i solidnie wykonanie
 • Szybka i dokładna praca
 • Wielofunkcyjność
 • Bogate wyposażenie
  Dość głośna praca silnika

Urządzenie ma tę moc- aż 1500 W więc głośnej pracy nie da się uniknąć. Jeśli szukasz sprawdzonego, wysokiej jakości sprzętu o dużej mocy to z pewnością ta drobnostka nie zniechęci cię do zakupu.

Wyposażenie modelu Kenwood Cooking Chef KM096

Warto przyjrzeć się wyposażeniu Kenwood Cooking Chef KM096, które otrzymuje się w zestawie:

 • Misa wykonana ze stali nierdzewnej, dzięki czemu jest niezwykle wytrzymała. Ma ona pojemność 6,7 litra, jest to bardzo dużo, a już na pewno wystarczająco by przygotować różnorodne dania dla całej rodziny. Jest tak zbudowana, że dołączone do zestawu mieszadła docierają w każdą jej część.
 • Mieszadło „K” – zwraca uwagę swoim niebanalnym kształtem, który umożliwia uzyskanie doskonałych efektów mieszania. Tego typu mieszadło umożliwia przygotowanie różnego rodzaju ciast, w tym ciasta biszkoptowego, makaronowego, piaskowego, a także różnego rodzaju farszów, nadzień i wielu innych dań.
 • Hak do zagniatania ciasta – skutecznie i bardzo szybko zagniata ciasto na pizzę, domowy makaron, chleb lub pączki.
 • Trzepaczka do ubijania – jest niezbędna, gdy ma się zamiar ubijać śmietanę lub białka. Dzięki niej można przygotować ciasta, bezy, majonezy, sosy, suflety itp. Masa jest doskonale napowietrzona, a konsystencja puszysta. Bez względu na to ile jest składników, wszystkie są idealnie ubite. Do miski można dodać za jednym razem aż 16 białek. Ta ilość robi wrażenie.
 • Mieszadło uniwersalne – miesza składniki, które włożyło się do miski w sposób planetarny. Oznacza to, że łopatka, która jest umieszczona w centrum, przekłada je. W tym samym czasie ramię zewnętrzne urządzenia miesza je delikatnie w przeciwnym kierunku. Otrzymana masa ma doskonałą strukturę.
 • Mieszadło elastyczne – zostało tak zaprojektowane, by całkowicie wyeliminować konieczność zeskrobywania produktów z miski podczas procesu mieszania. Jest to szczególnie przydatne, gdy np. przygotowuje się kremy na bazie masła i cukru.
 • Malakser, który został wyposażony w 6 tarcz i ostrze szatkujące – jest on wykonany z tritanu. To materiał niezwykle odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, w tym na upadki, matowienie podczas mycia lub zarysowania. Tarcze wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej i można używać ich do krojenia, tarcia, rozdrabniania i szatkowania.robot kuchenny Kenwood Cooking Chef KM096
 • Szklany blender został wykonany ze szkła odpornego na działanie niskich i wysokich temperatur. Jego pojemność to 1,6 litra, a więc także sporo. Wyposażony jest w 4 – strefowe ostrza wykonane ze stali nierdzewnej i mieszak, dzięki którym przygotowanie większej porcji np. koktajlu, sosu, zupek dla małych dzieci lub smoothie nie stanowi najmniejszego problemu. Ostrza zostały tak wyprofilowane, że nadają się także do kruszenia kostek lodu. Te wszystkie czynności można wykonywać bez obaw o to, że blender ulegnie uszkodzeniu.
 • Osłony zapobiegające rozchlapywaniu produktów i dostawaniu się pary wodnej do wnętrza robota – są to elementy, które również zostały wykonane z tritanu. Przylegają do ramienia i miski w taki sposób, że całkowicie eliminują możliwość rozchlapywania składników. W osłonie znajduje się otwierane okienko, przez które można dozować poszczególne składniki.
 • Koszyk do gotowania produktów na parze – umieszcza się go w misie robota, więc zastępuje tradycyjny parowar. Korzystając z tego dodatku, można przygotować zdrowe posiłki bez tłuszczu, takie jak ryby, desery, owoce morza lub warzywa.
 • Szpatułka i podkładka – elementy te, zostały wykonane z materiału, który jest odporny na działanie wysokich temperatur. Szpatułka przydaje się do zgarniania ciasta ze ścianek misy, a także do powolnego mieszania produktów.
 • Wyświetlacz LCD – jest bardzo czytelny. To na nim pojawiają się komunikaty dotyczące pracy urządzenia, w tym informacje o np. awariach.
 • Antypoślizgowe przyssawki – dzięki nim robot nie przesuwa się podczas pracy. Użytkownik może więc zająć się gotowaniem. Nie trzeba przytrzymywać urządzenia podczas wykonywanej pracy.
 • Czujnik temperatury
 • Panel sterowania urządzeniem – rozbudowany i dokładnie dopracowany.
 • Instrukcja obsługi w języku polskim i karta gwarancyjna (24 miesiące) – dobrze dopracowana instrukcja obsługi pozwala na zapoznanie się z urządzeniem. Każda funkcja jest dokładnie opisana. Warto sięgać po nią za każdym razem, gdy ma się wątpliwości dotyczące działania i obsługi sprzętu.

W zestawie znajdziemy aż 5 mieszadeł. Takie wyposażenie sprawia, że robot zyskuje w naszych oczach, a jego funkcjonalność wydaje się wręcz nieograniczona. Zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę pozostałe, dołączone do zestawu akcesoria. Sterowanie tą maszyną odbywa się za pomocą panelu sterowania. mieszadła Kenwood Cooking Chef KM096Wyposażony jest on w czytelny wyświetlacz LCD, pokrętła, lampki i przyciski. Jest to część urządzenia, która może nieco przerazić, bo jest tak rozbudowana. Na szczęście z czasem dochodzi się do wprawy i  sterowanie staje się intuicyjne. W górnej części panelu sterowania znajduje się wyświetlacz temperatury i minutnik. Do dyspozycji mamy także różnego rodzaju przyciski, m.in. przycisk zmniejszający i zwiększający wartość minutnika, przycisk zagniatania, ubijania oraz przycisk pracy pulsacyjnej. Ma się możliwość skorzystania z dwóch pokręteł. Mniejsze służy do regulacji temperatury, natomiast większe do regulacji prędkości obrotów. Na panelu znajdziemy także lampkę wskaźnika temperatury i lampkę wskaźnika regulatora prędkości.

Funkcje modelu Kenwood Cooking Chef KM096

Wiedząc już co nieco o wyposażeniu, które można znaleźć w standardowym zestawie, warto przyjrzeć się funkcjom tego nowatorskiego robota kuchennego. Oto one:

 • Funkcja delikatnego mieszania
 • Mieszanie planetarne
 • Tryb pracy pulsacyjnej
 • Miksowanie
 • Elektroniczna kontrola prędkości
 • Timer
 • Rozdrabnianie i siekanie
 • Ubijanie piany
 • Technologia grzania indukcyjnego
 • Bezpieczne zamknięcie pokrywy
 • Płynna regulacja prędkości
 • Krojenie na plastry
 • Tarcie ziemniaków
 • 3 programy mieszania
 • Tarcie na wiórki
 • Zagniatanie ciasta

Jak widać, funkcje, którymi dysponuje urządzenie, pozwalają na przygotowanie wielodaniowego posiłku. Praca przebiega płynnie, a urządzenie w pełni współpracuje z użytkownikiem. Warto pamiętać o szczególnej dbałości o płytę indukcyjną, zewnętrzną powierzchnię podstawy misy i czujnik temperatury. Gdy zaniedba się te powierzchnie, to wpłynie to, na pracę czujnika ciepła i nie będzie on funkcjonował prawidłowo. Sprawdź gdzie możesz kupić robot kuchenny Kenwood Cooking Chef KM096.

Komfort pracy – Kenwood Cooking Chef KM096

Dla zapewnienia komfortu pracy i bezpieczeństwa użytkownika robot ten został wyposażony aż w 5 czujników, które uaktywniają się, gdy robot jest w trybie gotowania. Kenwood Cooking Chef KM096Gdy mikser jest włączony i uaktywni się jeden z czujników bezpieczeństwa, to na wyświetlaczu ukaże się komunikat. W tym samym momencie rozlegnie się sygnał dźwiękowy i robot automatycznie przerwie pracę. Znaczenie poszczególnych komunikatów jest opisane w instrukcji obsługi, dlatego nie można jej wyrzucać. Trzeba ją trzymać w takim miejscu, żeby zawsze mieć do niej dostęp i móc uporać się z ewentualną przeszkodą. Większość tego typu usterek można usunąć samodzielnie. Z reguły pojawiające się błędy dotyczą nieprawidłowego złożenia poszczególnych części. Jeśli jednak mimo prób, problem nie znika, to warto skontaktować się z serwisem.

Bezpieczeństwo

Pracując z urządzeniem na co dzień łatwo dojść do wprawy. Z czasem jego obsługa przestaje przerażać i zaczyna się czerpać prawdziwą przyjemność z gotowania. Ciekawostką, a zarazem kwestią, która wpływa na bezpieczeństwo użytkownika, jest to, że niejednokrotnie podczas pracy mikser automatycznie zmniejsza obroty. Początkowo ma się wrażenie, że to usterka, jednak bez obaw. Jest to jedna z funkcji, która dba o bezpieczeństwo podczas pracy. Mikser zmienia prędkość obrotów za każdym razem, gdy zawartość misy osiągnie temperaturę 60 stopni.

Czyszczenie robota Kenwood Cooking Chef KM096

Długość całego procesu czyszczenia urządzenia jest w dużej mierze uzależniona od tego, jak wielu części użyło się podczas gotowania. Większość z nich można myć w zmywarce. Oczywiście oprócz korpusu, który nie powinien mieć styczności z wodą. Myjąc miskę najlepiej używać delikatnych gąbek lub ściereczek. Druciane przybory mogą uszkodzić, porysować misę.

Czy warto wybrać model Kenwood Cooking Chef KM096

Robot spełnia swoje zadanie, jednak trudno, żeby było inaczej. Nie jest to bowiem tani sprzęt i na tzw. każdą kieszeń. Głośna praca może być spowodowana dużą mocą silnika, ale to właśnie dzięki niemu, praca przebiega szybko i płynnie. robot Kenwood Cooking Chef KM096Można się również przyczepić do braku przepisów kulinarnych w zestawie. Byłyby one bardzo przydatne, zwłaszcza gdy dopiero rozpoczyna się przygodę z tym robotem. Taki gest, na pewno byłby doceniony przez użytkowników, dlatego szkoda, że nie znajdziemy takiej książki w zestawie. Zwłaszcza że jest to niemal standard, także w urządzeniach z tzw. niższej półki cenowej.

Posiadanie tego modelu w swojej kuchni przede wszystkim znacznie usprawnia pracę. Stanowi też doskonałą ozdobę kuchni i świetnie prezentuje się na kuchennym blacie. Faktem jest to, że nie należy do tanich. Jednak jego wykonanie, wyposażenie i funkcje pozwalają sądzić, że jest to inwestycja na długie lata. Sprawdź aktualną cenę robota wieloczynnościowego Kenwood Cooking Chef KM096.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
21 × 30 =