Robot kuchenny Electrolux Kitchen Assistent EKM4000

Ocena

Każdy, kto uwielbia słodkości, wie, jak wiele czasu zajmuje przygotowanie domowych wypieków. Ręczne ugniatanie ciasta i mieszanie wszystkich niezbędnych składników jest tak pracochłonne, że nieraz rezygnuje się z domowego ciasta, na rzecz mniej smacznych gotowych produktów. Są jednak urządzenia, dla których ucieranie, miksowanie, czy ugniatanie to przysłowiowa bułka z masłem.

Nowoczesne roboty kuchenne radzą sobie niemal z każdym kuchennym wyzwaniem. Mając takie urządzenie w kuchni, można szybko ugnieść ciasto, zrobić ziemniaczane purée, pyszną bitą śmietanę lub puszyste naleśniki. Podpowiemy ci jaki robot wieloczynnościowy wybrać by wyręczył cię w pracy w kuchni. Z pewnością każdy będzie zadowolony z pracy wykonanej przez robot kuchenny Electrolux Kitchen Assistent EKM4000, który kupisz tutaj.

Poznaj robot kuchenny Electrolux Kitchen Assistent EKM4000

Electrolux Kitchen Assistent EKM4000 to robot kuchenny, który nie tylko poradzi sobie z powyższymi zadaniami, ale także zaciekawi wieloma innymi możliwościami. Ma silnik o mocy 1000 W i ciekawy arbuzowy kolor. Odłączane elementy robota są w większości wykonane ze stali szlachetnej.

robot kuchenny Electrolux Kitchen Assistent EKM4000

Całość prezentuje się gustownie i nie jest to sprzęt, który chciałoby się schować w ciemnym kącie kuchennej szafki. Robot ten posiada szereg zalet, które z pewnością zadecydują o wyborze tego sprzętu.

Poznaj zalety i wady robota kuchennego Electrolux Kitchen Assistent EKM4000

Zalety Wady
 • Bardzo ładny design
 • Duża moc silnika
 • Stabilny
 • Prosta obsługa
 • Łatwe czyszczenie
 • Dość drogi
 • Mało funkcji
 • Głośna praca

Sprawdź aktualną cenę modelu Electrolux Kitchen Assistent EKM4000.

Wyposażenie robota Electrolux Kitchen Assistent EKM4000

Warto zatem dowiedzieć się, na jakie wyposażenie można liczyć, decydując się na jego zakup. Już po pierwszym użyciu można ocenić stabilność urządzenia, a także przekonać się, czy jakość akcesoriów jest tak dobra, na jaką wygląda.

Electrolux Kitchen Assistent EKM4000

Robot kuchenny Electrolux Kitchen Assistent EKM4000 jest wyposażony w:

 • Odchylany korpus z silnikiem
 • Dźwignia blokady korpusu
 • Gniazdo przystawek – jest ono wielofunkcyjne. Żeby używać go prawidłowo, trzeba dokładnie przeczytać instrukcję, która jest dołączona do każdej przystawki.
 • Miska ze stali nierdzewnej o pojemności 4,8 litra – spora pojemność misy, to przede wszystkim ogromna oszczędność czasu. Misy wykonane ze stali są o wiele bardziej wytrzymałe niż te zrobione z plastiku.
 • Podstawa mocująca miskę
 • Nasadka do ubijania – jest to jedna z najbardziej popularnych końcówek, w którą wyposażone są roboty kuchenne. Sprawdzi się przy ubijaniu np. piany z białek.
 • Płaskie mieszadło z powłoką antyadhezyjną – idealnie sprawdzi się zarówno przy mieszaniu, jak i przy ucieraniu np. masła.
 • Mieszadło hakowe – swoim wyglądem przypomina nieco sprężynę i służy do wyrabiania ciasta. Sprawdza się przy łączeniu suchych i mokrych składników. Otrzymuje się wówczas bardzo dobrze napowietrzone ciasto.
 • Wałek napędowy – można go regulować. Fabrycznie jest ustawiony w taki sposób, by płaskie mieszadło nie dotykało dna misy. Jeśli jednak okaże się, że mieszadło jest zbyt daleko odsunięte od ścianek lub ociera o dno misy, to bardzo łatwo można wyregulować jego położenie, używając do tego celu śrubokrętu z płaską końcówką. Przekręcając śrubę zgodnie z ruchem wskazówek zegara, podnosi się wałek, a gdy przekręca się śrubę w lewo, to wałek się podnosi.
 • Misa z pokrywką o pojemności 2,9 litra – to bardzo funkcjonalny dodatek. Stosując ją przy robieniu ciast, nie ma się problemów z rozchlapywaniem oraz unoszącą się po całej kuchni mąką.
 • Oświetlenie i kontrolka zasilania – gdy robot jest podłączony do źródła zasilania i ustawi się prędkość roboczą, to pokrętło wyboru prędkości podświetli się na niebiesko. Jednocześnie włącza się także podświetlenie robocze. Oświetlenie to wyłącza się automatycznie po upływie 3 minut od momentu przekręcenia pokrętła w pozycję wyłączenia.
 • Nóżki antypoślizgowe
 • Pokrętło wyboru
 • Instrukcja obsługi w języku polskim i karta gwarancyjna – korzystając z instrukcji, można zapoznać się nie tylko z informacjami dotyczącymi działania urządzenia, ale także poznać kilka podstawowych przepisów, m.in. na ciasto drożdżowe, biszkopt lub ciasto maślane.

robot planetarny Electrolux Kitchen Assistent EKM4000

Do tego modelu można dokupić maszynkę do mielenia mięsa i rozdrabniacz. Czasem te elementy dostępne są w zestawach podstawowych. Robot ten robi doskonałe pierwsze wrażenie pod względem wizualnym, jednak przeglądając jego wyposażenie, można odczuć pewien niedosyt. Robot ten nie należy do najtańszych sprzętów, tym bardziej szkoda, że wyposażenie jest tak ubogie. Kliknij by sprawdzić cenę robota Electrolux Kitchen Assistent EKM4000.

Do zestawu nie zostało dołączone żadne etui, w którym można by było przechowywać drobne akcesoria. Na pewno jest przydatne, jeśli dokupi się maszynkę do mielenia i rozdrabniacz. Przechowywanie wielu małych elementów może okazać się kłopotliwe. Zakup etui, do którego można by schować wszystkie elementy to kolejny wydatek. W robocie tej klasy, tego typu opakowanie na akcesoria powinno być w pakiecie. Niektórzy trzymają wszystkie części w misie roboczej. Zyskuje się tym samym nieco miejsca w szafce. Nie jest to jednak rozwiązanie, które sprawdzałoby się na dłuższą metę. W ten sposób można porysować misę, a tego, jak wiadomo, chce się uniknąć.

Funkcje robota kuchennego Electrolux Kitchen Assistent EKM4000

Sprawne korzystanie z robota kuchennego, jest możliwe tylko wówczas, gdy zna się jego funkcje. Na szczęście obsługa jest intuicyjna i nie powinna sprawiać problemu nawet osobie, która ma do czynienia z tego typu sprzętem po raz pierwszy. Electrolux Kitchen Assistent EKM4000 ma następujące funkcje:

 • 10 ustawień prędkości – można zatem dostosować prędkość do rodzaju produktów. Szybkie mieszanie idealnie sprawdza się przy ubijaniu białek. Ustawiając powolne obroty, można zrobić krem.
 • Miksowanie
 • Ubijanie piany
 • Zagniatanie ciasta

Jak widać, funkcje również pozostawiają sporo do życzenia. Chociaż trzeba przyznać, że robot ten doskonale ugniata ciasto. Jest to cecha, która ratuje jego „honor”. Te osoby, które szukają sprzętu, dzięki któremu przygotowanie ciast, pizz, chlebów lub makaronów będzie szybkie, dokładne i proste, powinny być usatysfakcjonowane tym modelem.

robot wielofunkcyjny Electrolux Kitchen Assistent EKM4000

Robot ma dwie misy, co jest sporym ułatwieniem podczas współpracy z nim na co dzień. W zależności od ilości produktów można dobierać misę do swoich potrzeb. Można znacznie zwiększyć możliwości robota, dokupując do niego dodatkowe przystawki. Można dokupić wykrojnik do spaghetti, krajalnicę i tarkę Express, wałkowarkę do makaronu, wykrojnik do tagiatelle i wcześniej wspomnianą maszynkę do mielenia mięsa i rozdrabniacz. Dokupując dodatkowe części, funkcjonalność urządzenia znacznie wzrasta. A wraz z nią cena robota. Warto zaznaczyć, że większość z wymienionych przystawek jest bardzo trudno dostępna. Bez problemu można dostać maszynkę do mielenia mięsa, a także nasadkę do siekania i krojenia.  Do tego modelu można dokupić także dodatkowe mieszadła i jest to stosunkowo najmniejszy wydatek. Sprawdź cenę Electrolux Kitchen Assistent EKM4000.

Podczas pracy urządzenie jest stabilne i nie przemieszcza się po blacie. Jeśli jednak byłoby inaczej, to ma to prawdopodobnie związek z podłożem, na którym  zostało postawione. Gdy blat albo gumowe nóżki są mokre, urządzenie może „chodzić” po blacie. Czasem jednak jest to zjawisko całkowicie normalne i nie powinno niepokoić. Zwłaszcza wtedy, gdy robot jest obciążony. Ma to miejsce wtedy, gdy np. wyrabia się gęste ciasto lub gdy rozdrabnia się ser. W takim przypadku robot wpada w wibracje  i najlepiej podzielić ciasto na dwie połówki i każdą z nich wyrobić oddzielnie.

Czyszczenie i pielęgnacja robota kuchennego

Prawidłowa i regularna pielęgnacja urządzenia sprawi, że będzie można z niego korzystać przez wiele lat. Warto wyrobić pewne nawyki i np. nie pozostawiać brudnych elementów w zlewie, tylko myć je na bieżąco. Dzięki temu czyszczenie nie będzie przykrym obowiązkiem. Mycie od razu po użyciu sprawia, że czynność ta trwa zaledwie chwilę. Elementy takie jak nasadka do ubijania i szatkownica, można myć jedynie ręcznie w ciepłej wodzie. Natomiast mieszadło hakowe, miskę i mieszadło płaskie można myć w zmywarce. Korpus robota wystarczy regularnie przecierać wilgotną ścierką. Nie można go moczyć w wodzie.

Tak więc wybierając miejsce, w którym postawi się robota, warto wybrać takie, w którym nie będzie narażony na działanie wody i ciepła. Odpadają więc okolice zlewu i piekarnika. Urządzenie ma kabel o długości 1 metra, który również nie powinien przebiegać w pobliżu kuchenki. Trudno dostępne miejsca w mieszadłach można czyścić wykałaczką lub patyczkiem higienicznym. W ten sposób można się pozbyć zalegającego w szczelinkach ciasta.

Czy warto kupić Electrolux Kitchen Assistent EKM4000

Podczas zakupu tego urządzenia powinno się go dokładnie obejrzeć z każdej strony. Niestety w wielu urządzeniach, nie tylko w tym konkretnym modelu zdarza się, że lakier jest odbarwiony lub odpada. Jest to dość powszechny problem, który można zaobserwować w urządzeniach, które mają połyskującą, lakierowaną powłokę.

Podczas użytkowania tego modelu na co dzień, w niektórych sytuacjach ma się wrażenie, że silnik zwalnia. Jest to coś, co z początku może niepokoić. Jednak po przeanalizowaniu tego problemu można dojść do wniosku, że dzieje się tak tylko w określonych sytuacjach. A mianowicie wtedy, gdy ilość ciasta jest zbyt duża lub gdy jest zbyt mokre i zaczyna przyklejać się do ścianek miski. W takich sytuacjach wystarczy podzielić ciasto na dwie części i dodać odrobinę mąki.  Silnik wówczas zdecydowanie przyspiesza.

robot wieloczynnościowy Electrolux Kitchen Assistent EKM4000

Na rynku dostępnych jest sporo tego typu urządzeń, ma się wrażenie, że za dużo. Wybór jest zatem naprawdę trudny. Przede wszystkim trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czego się konkretnie oczekuje. Mając sprecyzowane wymagania na pewno łatwiej podjąć decyzję.

Robot kuchenny powinien wyręczać użytkownika w pracach, które są dla niego szczególnie uciążliwe. Ten model jest wiec dobrym wyborem, gdy skupiamy się przede wszystkim na słodkich ciastach, chlebie lub makaronie. Pod tymi względami jest to naprawdę dobry sprzęt, zwłaszcza że dysponuje dużą mocą. Robiąc wszelkiego rodzaju ciasta, ten drobny wydawać by się mogło detal, jakim jest moc, odgrywa kluczową rolę. Urządzenia o niskiej mocy, czyli takie poniżej 600 W, nie poradzą sobie z ciastem.

Współpraca z takim robotem będzie utrapieniem dla użytkownika, dlatego wiedząc, że robot ma służyć głównie do robienia wszelkiego rodzaju ciast, trzeba od razu skreślić sprzęty o niskiej mocy. Wygląd jest zazwyczaj sprawą drugorzędną, lecz trzeba przyznać, że w tym konkretnym modelu, strona wizualna wypada bardzo korzystnie. Znając swoje  indywidualne wymagania, a także mocne i słabe strony robota kuchennego Electrolux Kitchen Assistent EKM4000, łatwiej będzie podjąć decyzję. Być może komuś przypadnie do gustu właśnie ten, kuchenny asystent. Kup teraz robot kuchenny Electrolux Kitchen Assistent EKM4000.

Jedna myśl na temat “Robot kuchenny Electrolux Kitchen Assistent EKM4000

 • 2 grudnia 2018 o 16:14
  Permalink

  Mam taki robot i jestem bardzo zadowolony-makaron jest wspaniały,chleb również,a pizza jest wrecz niesamowita na grubym cieście.

   
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
11 − 11 =