Robot planetarny Eldom WRK1100 Planet

Ocena

Obok mikserów i blenderów, roboty kuchenne to najpopularniejsi wyręczyciele w czynnościach kuchennych. Aby nie zginąć w gąszczu ofert, jakimi zalał nas rynek sprzętu AGD, należy w pierwszej kolejności dowiedzieć się, jakie są rodzaje robotów, by wybrać taki, który będzie najbardziej odpowiadał naszym preferencjom i potrzebom. Na rynku dostępne są roboty kuchenne z misą oraz z malakserem. Są roboty zastępujące niemalże wszystkie urządzenia z sektora małego agd kuchennego. Są też i takie, które posiadają mniejsze możliwości, ograniczone do kilku funkcji. Osoby dysponujące małą powierzchnią kuchni, będą preferować zapewne urządzenia kompaktowe, niewielkich gabarytów. Ci, którzy są posiadaczami dużych kuchni i chcą zainwestować w sprzęt, który zastąpi wszystkie inne urządzenia kuchenne, mogą postawić na robota z mnogością akcesoriów i funkcji. Wybierając robot, warto zatem już na wstępie zastanowić się czego oczekujemy od tego rodzaju urządzenia. Pewne jest to, że zwolennicy domowych wypieków (nie tylko słodkich!), którzy chcieliby swój tradycyjny mikser zamienić na bardziej wydajny i wyspecjalizowany w tworzeniu różnorodnych ciast i mas, robot kuchenny, mogą sięgnąć po Eldom WRK 1100 Planet.

Robot kuchenny Eldom WRK 1100 Planet

Robot kuchenny Eldom WRK110 Planet należy do robotów planetarnych. W produkcji tegoż robota został wykorzystany i wcielony system rotacji planetarnej, zapewniający dokładne mieszanie przez końcówki robocze w całej objętości misy. Robot kuchenny Eldom WRK1100 ma 600 W mocy. Jak na robota kuchennego nie jest to dużo. Biorąc jednak pod uwagę to, że urządzenie zostało stworzone wyłącznie do mieszania, ubijania i ugniatania, moc, w którą został zaopatrzony wystarcza, by uzyskać pożądane rezultaty. W efekcie jego pracy otrzymuje się idealnie ubite białka, puszyste kremy, masy oraz majonezy. Kup teraz Eldom WRK1100 Planet.

Robot kuchenny Eldom WRK 1100 Planet

Rewelacyjnie sprawdza się w ubijaniu wszystkich mas, które są na bazie jajek, czyli bez problemu i błyskawicznie poradzi sobie z ciastem na biszkopt, bezy, suflet. Dzięki temu, że posiada końcówkę mieszającą, robot jest bardzo dobrym wyręczycielem w wyrabianiu ciasta babkowego oraz wszelkich innych ciast na bazie oleju i masła. Zaopatrzony jest również w końcówkę służącą do ugniatania ciasta. W ten sposób szybko i bez wysiłku otrzymujemy idealnie ugniecione ciasto na pizzę, pierogi, chleb czy też domowy makaron.

Obudowa robota wykonana jest z tworzywa sztucznego, które łatwo utrzymać w czystości. Robot jest koloru biało – srebrnego. Ponadczasowa biel w połączeniu z kolorem srebrnym daje efekt nowoczesnego, eleganckiego designu. Ten nieoceniony przyjaciel każdej pani domu nie tylko spisuje się na medal, pomagając w przygotowywaniu domowych wypieków, ale także świetnie komponuje się, stając się elementem aranżacji nowoczesnej kuchni.

Robot Eldom WRK1100 Planet opinie

Chyba każdy, kto zastanawia się nad kupnem sprzętu AGD w tym również robota kuchennego, w pierwszej kolejności analizuje doceniane przez użytkowników funkcje i możliwości oraz zgłaszane wady. Robot Eldom WRK1100 PlanetDaje to pełny obraz o produkcie i pozwala dokonać porównania danego sprzętu z innymi, podobnymi urządzeniami.

Poznaj zalety i wady robota kuchennego Eldom WRK1100 Planet

Zalety Wady
 • Elegancki design
 • Dużo prędkości roboczych
 • Metalowa misa
 • Szybko wyrabia ciasto
 • Idealnie ubija białka jajek na puch
 • Odpowiedni stosunek jakości do ceny
 • Głośność pracy
 • Nie sprawuje się najlepiej przy małej ilości produktów z racji dużej misy i mieszadła, które nie dociera do samego dna misy

Biorąc pod uwagę to, że dzięki robotowi kuchennemu Eldom WRK1100 szybko i bez wysiłku otrzymujemy dokładnie wymieszane ciasta i masy, jego głośna praca, przy mocy, jaką posiada, jest usprawiedliwiona. Niejeden mikser potrafi robić więcej hałasu niż omawiany model robota. Z uwagi na dużą misę, która daje możliwość wyrobienia takiej ilości ciasta, jaką potrzebujemy, nawet dla dużej rodziny, mniej sprawnie udaje się robotowi wymieszać niewielkie ilości składników. Duża misa częściej jednak będzie doceniana niż powodem do narzekań. Dzięki niej bowiem, możemy wrzucać tyle składników, ile chcemy, bez obawy, że „nie załapią się” na jedną sesję pracy robota. W przypadku urządzenia wieloczynnościowego, jakim jest robot, duża misa jest zdecydowanym plusem. Gdy dostaje się w pakiecie małą misę, często nie można wyrobić np. ciasta drożdżowego, które ma trafić na dużą blachę czy odpowiedniej porcji ciasta na makaron. To spora uciążliwość.

Ponadto, mieszadła skonstruowane są w ten sposób, by nie ocierały o dno miski. To również może mieć wpływ na to, że mała ilość składników nie zostanie dobrze wymieszana. Jednak w niektórych robotach innych marek, mieszadła owszem, docierają do dna miski, ale przy okazji ją rysują. W ten sposób w bardzo krótkim czasie można uzyskać nieestetyczny i niehigieniczny wygląd misy. Producent robota Eldom WRK1100 Planet dołączył do niego szpatułkę, dzięki której możemy sobie pomóc, odgarniając pozostałą na brzegach misy masę.

Wyposażenie robota planetarnego Eldom WRK1100 Planet

Robot kuchenny Eldom WRK1100 Planet nie ma bogatego wyposażenia, bo sam został stworzony z myślą o najpilniejszych potrzebach miłośników domowych wypieków, ciast na pizzę, domowego chleba, czy też makaronu. robot planetarny Eldom WRK1100 PlanetObowiązkowe zadania, do których spełniania został zaprojektowany, mogą być realizowane dzięki kilku prostym elementom, ale jakże usprawniającym kuchenne prace.

 • Metalowa misa o pojemności 4,2 litra – bardzo pojemna misa, mogąca pomieścić dużą ilość składników, umożliwia przygotowanie potrawy dla dużej rodziny,
 • 3 końcówki – do ubijania, do mieszania, do ugniatania,
 • Przeźroczysta pokrywa z otworem – pokrywa zapobiega rozchlapywaniu masy, dzięki czemu blat wokół robota pozostaje czysty i estetyczny; otwór pozwala dorzucać w trakcie pracy robota poszczególne składniki, bez konieczności wyłączania urządzenia i uruchamiania ponownie,
 • Szpatułka – wygodna i praktyczna szpatułka ułatwia zebranie masy, która pozostała na brzegach misy oraz wyjęcie gotowej masy z misy roboczej,
 • Pokrętło – umożliwia łatwy sposób sterowania robotem,
 • Przycisk, po wciśnięciu którego podnosi się ramię robota – dla łatwiejszej wymiany końcówek,
 • Wyświetlacz LCD – informujący o trybie i czasie pracy urządzenia,
 • 24-miesięczna karta gwarancyjna i instrukcja obsługi w języku polskim.

Funkcje robota planetarnego Eldom WRK1100 Planet

Mimo, iż robot planetarny Eldom jest prostym robotem, posiadającym niezbyt rozbudowane wyposażenie, spełnia swoje podstawowe obowiązki w zakresie ubijania, mieszania i wyrabiania wzorowo. Sprawdź aktualną cenę Eldom WRK1100 Planet.robot planetarny Eldom Aby móc nazywać go prawdziwym pomocnikiem i cieszyć się z zaoszczędzonego czasu, robot został wzbogacony o kilka funkcji, które mile zaskakują.

 • Siedmiostopniowa skala prędkości – dająca możliwość samodzielnego dostosowania obrotów robota do ciężkości czy ilości wyrabianej masy,
 • Praca pulsacyjna – przydatna, gdy chce się wymieszać produkty tylko przez krótki czas i niewielką ich ilość,
 • System rotacji planetarnej – daje możliwość dokładnego wymieszania masy w całej objętości misy roboczej,
 • Timer – funkcja programowania czasu pracy,
 • Zabezpieczenie przed przegrzaniem – urządzenie wyłącza się wtedy samo.

Czyszczenie robota kuchennego Eldom WRK1100 Planet

Całe szczęście, że normą w urządzeniach wieloczynnościowych staje się możliwość czyszczenia elementów roboczych w zmywarce. Tak jest też w przypadku naszego modelu robota. Oczywiście obudowa z silnikiem nie może trafić do zmywarki, ani pod strumień wody. Jeżeli na korpusie pojawią się zabrudzenia, obudowa wykonana z tworzywa sztucznego, ułatwia usunięcie wszelkich zabrudzeń. W tym celu należy użyć wilgotnej ściereczki. Następnie należy wytrzeć do sucha robota, by mieć pewność, że będzie można go bezpiecznie uruchomić.

Czy warto kupić robot kuchenny Eldom WRK1100 Planet

W tym miejscu, na uwagę zasługuje sama marka Eldom. Jest to Polska firma, z długoletnią tradycją w produkcji drobnego sprzętu AGD. Priorytetem dla marki Eldom jest jakość oferowanych produktów i zadowolenie klientów. A tych wciąż im przybywa. Dzięki temu, iż jest to polska firma, można być pewnym łatwego dostępu do punktów serwisowych, rozsianych po całej Polsce. A w nich na klienta czeka wysoka jakość obsługi i gwarancja sprawnego i szybkiego działania.robot kuchenny Eldom WRK1100Usługa serwisowa to jednak tylko sposób zabezpieczenia, że w razie awarii można liczyć na błyskawiczną pomoc.

Najważniejsze jest jednak to, że producent sprzętu AGD, w tym również robota kuchennego Eldom WRK1100 Planet stawia na jakość wykonania, nowoczesne rozwiązania technologiczne i bezawaryjność sprzętów. Jeżeli zatem chce się otrzymać dobrej jakości urządzenie za korzystną cenę, a w szczególności pragnie się  zlecić podstawowe zadania kuchenne  profesjonaliście, to wybór robota Eldom WRK1100 Planet, będzie strzałem w dziesiątkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
12 × 2 =