Mikser Zelmer ZHM1264S

Ocena

Codzienne czynności kuchenne są o wiele mniej uciążliwe, gdy posiada się odpowiedni sprzęt do pomocy. Co najlepsze, wcale nie trzeba wykazywać się nie lada zdolnościami, by w domowym zaciszu upichcić coś smacznego. Miksery kuchenne to urządzenia doceniane przez kucharzy na całym świecie. Wśród nich można znaleźć takie modele, które wymagają od użytkownika jedynie wsypania składników do misy i wciśnięcia odpowiedniego przycisku. Dziś podpowiemy ci jaki mikser kuchenny wybrać. Jednym z polecanych przez nas sprzętów jest Zelmer ZHM1264S.

Wyposażenie miksera Zelmer ZHM1264S

Miksera Zelmer ZHM1264S można używać razem z misą, którą znajdziemy w zestawie lub bez niej. W takim przypadku wystarczy wypiąć mikser z ramienia i miksować składniki w dowolnie wybranym naczyniu. Dzięki temu udogodnieniu są one niezwykle funkcjonalne. mikser Zelmer ZHM1264SModel ten jest dostępny w biało-szarym kolorze. Czyli jest to standardowa, można powiedzieć typowa kolorystyka występująca w tego rodzaju sprzęcie. Mikser ma silnik o mocy 400 W, więc jest to dość dużo, zwłaszcza że jego cena nie jest wygórowana. Zdarzają się bowiem modele, w których za tą cenę otrzymuje się jedynie mikser ręczny bez stojaka z misą. Chociażby z tego powodu warto przyjrzeć się bliżej temu konkretnemu modelowi i zobaczyć, co otrzyma się w standardowym zestawie:

 • Końcówki do mieszania, czyli haki. Służą do ucierania np. sernika. Są wykonane z dobrej jakości materiału, więc jest spora szansa na to, że długo posłużą.
 • Stojak z obrotową misą. Ma ona pojemność 3 litrów. Jest to praktyczne rozwiązanie. To ze względu właśnie na ten element, większość osób decyduje się na zakup tego typu sprzętu. Podstawa stojaka jest wyposażona w nóżki antypoślizgowe, co znacznie wpływa na bezpieczeństwo i komfort pracy.
 • Tarcza przecierająca – znajduje zastosowanie, gdy ma się zamiar przecierać przez sito ugotowane warzywa lub owoce, takie jak: ziemniaki, pomidory, jabłka, marchew. W pewnym sensie zastępuje częściowo funkcje nakładki miksującej.
 • Końcówki do ubijania, czyli trzepaczki służą do mieszania i ubijania. Są to jedne z najbardziej popularnych końcówek.
 • Przycisk zwalniający – Nowoczesne miksery takie jak ten, posiadają szereg przydatnych zabezpieczeń, które gwarantują bezpieczeństwo podczas pracy. Przycisk zwalniający końcówki jest jednym z nich.
 • Łopatka
 • Łopatka samo zgarniająca – stojak z misą ma samo zgarniającą łopatkę. Jest to innowacyjne, bardzo przydatne rozwiązanie. Przede wszystkim pomaga ona w skutecznym i szybkim mieszaniu produktów. Zapobiega odkładaniu się ciasta na ścianach misy, dzięki czemu znacznie skraca czas pracy.
 • Instrukcja obsługi w języku polskim i karta gwarancyjna (24 miesiące) – czytelne i bardzo pomocne informacje, z całą pewnością okażą się przydatne nie tylko na początku przygody z mikserem.

Dlaczego warto kupić Zelmer ZHM1264S

Mikser ręczny z misą jest o wiele tańszy od dużych mikserów stacjonarnych. A jego konstrukcja umożliwia bezproblemowy demontaż urządzenia i schowanie go w dowolne miejsce, np. do szafki. Jego rozmiar jest sporym atutem. Mimo że wykonany jest z tworzywa sztucznego, to nie sprawia wrażenia taniego, wątpliwej jakości sprzętu. Zastosowany materiał jest dobrej jakości, o czym zresztą można się przekonać podczas wykonywania codziennych prac. Kup teraz Zelmer ZHM1264S.Zelmer ZHM1264SMisa, która została zastosowana w tym modelu, umożliwia stopniowe, precyzyjne dodawanie poszczególnych składników. Dobrym rozwiązaniem jest stojak. Nie trzeba wyłączać miksera, żeby dodać produkty do misy. Jest to spore ułatwienie. Misa zastosowana w tym modelu jest obrotowa. Warto to zaznaczyć, ponieważ nie jest to standard i często, nawet w droższych modelach nie można na to liczyć. Obrotowa misa znacznie przyspiesza i usprawnia proces ucierania, miksowania lub ubijania składników. Sprawdź gdzie kupić Zelmer ZHM1264S.

Poznaj zalety i wady miksera Zelmer ZHM1264S

Zalety Wady
 • Niska cena
 • Duża, obrotowa misa
 • Wygodny
 • Prosta obsługa
 • Szybkie czyszczenie
 • Dość głośna praca

Do tego modelu można dokupić dodatkowe akcesoria, które znacznie zwiększają jego funkcjonalność i wygodę użytkowania na co dzień. Można zatem nabyć osobno: kubek miksujący o pojemności 0,5 litra oraz białą nasadkę miksującą. Końcówki do tego modelu są wykonane ze stali nierdzewnej, dzięki temu są bardzo wytrzymałe. Ten konkretny model dostępny jest w biało-szarym kolorze, ale w tej serii marka Zelmer wypuściła na rynek jeszcze dwa modele, w kolorze biało -limonkowym i biało-kremowym. Można więc dobrać taki, który najbardziej będzie pasować do wystroju i stylu kuchennej przestrzeni.

Funkcje miksera Zelmer ZHM1264S

Mikser nie jest duży, ale to nie znaczy, że jest przez to mniej funkcjonalny. Ma szereg przydatnych funkcji, które mogą zainteresować:

 • Zabezpieczenie przed przegrzaniem
 • Mieszanie
 • Miksowanie
 • Ubijanie pianymikser końcówki miksujace
 • Zabezpieczenie przed wyjęciem końcówek podczas pracy – żeby wyciągnąć końcówki z miksera, należy nacisnąć odpowiedni przycisk. W innym przypadku, wyjęcie ich nie jest możliwe.
 • Możliwość pracy na stojaku lub bez – użytkownik ma możliwość wyboru, czy chce pracować ze stojakiem i mieć wolną rękę, czy nie.
 • Ruch wahadłowy podczas pracy na stojaku
 • Stopniowa regulacja prędkości – mikser ma 5 biegów, które umożliwiają dostosowanie prędkości do konsystencji używanych produktów. Bez względu na to, z jakich produktów się korzysta, warto rozpoczynać pracę od najmniejszego stopnia prędkości. Dzięki temu sypkie produkty nie będą unosić się ponad misę. Warto także pamiętać o tym, żeby po zakończonej pracy nie wyciągać od razu końcówek z misy. Lepiej poczekać, aż całkiem się zatrzymają.
 • Funkcja turbo – warto włączać ją przy cięższych pracach. Umożliwia w krótkim czasie przejście na możliwie najwyższe obroty miksera. Gdy pokrętło jest w pozycji 0, to funkcja turbo zostaje automatycznie zablokowana. Przyciski tej funkcji znajdują się po obu stronach urządzenia, z myślą o użytkownikach prawo i leworęcznych.
 • Możliwość pracy z kubkiem miksującym – otwory mocowania dla nasadki miksującej i kubka miksującego znajdują się w tylnej części napędu miksera. Są one przesłonięte ruchomą zasuwką, którą podnosi się, gdy ma się zamiar zastosować dodatkowe akcesoria. Z jego pomocą można przygotować zupy dla niemowląt, koktajle i ciasto naleśnikowe.
 • Możliwość pracy z nasadką miksującą – stosując ją, można mieszać wszelkiego rodzaju płyny, rozdrabniać gotowane warzywa, przygotować majonez i różne pasty, a także przygotować zupy dla najmłodszych dzieci. Warto pamiętać, żeby dokładnie wkręcić nasadkę miksującą. Gdy zrobi się to nieprawidłowo, to może dojść do zniszczenia sprzęgła w napędzie lub do uszkodzenia samej nasadki.

Użytkowanie miksera Zelmer ZHM1264S

Misa

Nie ulega wątpliwości, że najlepszą misą jest ta, która została wykonana ze stali nierdzewnej. Tego typu misy są najbardziej wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. W tym modelu zastosowano misę plastikową, gdyby było inaczej, cena z całą pewnością byłaby wyższa. misa plastikowa Zelmer ZHM1264SMimo to wydaje się trwała i dobrze współgra ze stylem pozostałego wyposażenia. Ponadto misa ta ma sporą pojemność, biorąc pod uwagę fakt, że standardowe misy, w które wyposażone są tego typu urządzenia, mają pojemność 2,5 litra. Stojak z misą nie przemieszcza się podczas pracy, więc można w tym czasie zająć się innymi rzeczami. Sprawdź aktualną cenę miksera Zelmer ZHM1264S.

Hałas pracy miksera

Poziom emitowanego hałasu jest dość istotną kwestią. Szczególnie istotną wtedy, gdy ma się małe dzieci. Nie ulega zatem wątpliwości, że im ciszej pracuje mikser, tym lepiej. Należy jednak pamiętać, że miksery wyposażone są w dość spore silniki elektryczne, które chcąc nie chcąc, generują hałas. Dobrze, gdy uda się znaleźć mikser, którego hałas nie przekracza 70 dB. Warto zaznaczyć, że mikser pracuje ciszej, gdy ma założone końcówki mieszające. mikser kuchenny Zelmer ZHM1264SNatomiast, gdy użyje się nasadki miksującej lub kubka miksującego, to poziom hałasu wzrasta. Obsługa nadmiernie głośnych urządzeń na dłuższą metę może być dość uciążliwa. Opisywany mikser generuje hałas o wartości 80-84 dB.

Czyszczenie miksera

Zanim przystąpi się do czyszczenia sprzętu, trzeba sprawdzić, czy został on odłączony od zasilania. Końcówki mieszające wystarczy myć ciepłą wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Jeśli zakupiło się dodatkowo nakładkę miksującą i kubek miksujący to w celu umycia tych części trzeba wlać do nich ciepłą wodę i przez chwilę ją miksować, po włączeniu miksera do sieci. Dookoła misy jest wieniec zębaty. W jego zgłębieniach może gromadzić się brud i resztki produktów. Tę część najlepiej myć szorstką częścią myjki. Kubek miksujący i nasadka miksująca to elementy, które nie nadają się do mycia w zmywarce do naczyń. Obudowę stojaka wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką i wytrzeć do sucha np. ręcznikiem papierowym.

Instrukcja obsługi

Warto zapoznać się z instrukcją obsługi urządzenia. Są w niej zawarte informacje dotyczące maksymalnych ilości danych produktów, które można jednorazowo dodać do misy. A także czas, przez który urządzenie może nieprzerwanie pracować. Gdyby doszło do przegrzania miksera, to trzeba go wyłączyć i poczekać aż ostygnie. Dopiero wtedy można ponownie uruchomić mikser. Może się także zdarzyć, że podczas wyrabiania ciężkich ciast końcówki miksera się zatrzymają. W takim przypadku również trzeba przerwać pracę i ściągnąć z końcówek nadmiar ciasta. Do zestawu nie zostało dołączone opakowanie, do którego można by było schować wszystkie akcesoria. Byłoby to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zakupi się dodatkowe akcesoria. Mikser z misą, nasadki miksujące i końcówki do mieszania mogą zająć sporo miejsca. W związku z tym pozostaje postawienie miksera na blacie lub zrobienie dość dużej ilości miejsca w szafce.

Moc miksera

Mikser dysponuje dość sporą mocą. W każdym razie jest ona wystarczająca, bo urządzenie doskonale radzi sobie z kuchennymi czynnościami. Tego typu sprzęty, tzn. te, które mają misę, dysponują nieco mniejszą mocą od dużych mikserów stacjonarnych. Mają za to większą moc niż tradycyjne miksery ręczne, które nie zostały wyposażone w misę. Im większa moc urządzenia, tym szybciej, a tym samym wydajniej będzie pracować.

Warto wybrać mikser ręczny z misą, chociażby ze względu na komfort pracy. Charakteryzują się funkcjonalnością i nie zrujnują domowego budżetu. Powyższy model spełnia wymogi, które stawia się tego typu sprzętom. Dlatego można go polecić wielbicielom wypieków, zup lub słodkich kremów. Mając go w swojej kuchni, można włączyć miksowanie i w tym czasie zająć się inną czynnością. Jest to spora oszczędność czasu za niewielkie pieniądze. Kliknij by sprawdzić aktualną cenę miksera Zelmer ZHM1264S.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
4 × 8 =