Mikser Zelmer Mix Robi 381.61

Ocena

Miksery ręczne z misą to przede wszystkim wygodne i praktyczne urządzenia. Zapewniają użytkownikowi sporą swobodę podczas pracy. Mając wolne ręce, można dozować składniki lub zając się czymś innym, podczas gdy mikser będzie wyrabiał, mieszał i ugniatał ciasto. Jest to sprzęt, który sprawdzi się w kuchni miłośników gotowania, czyniąc żmudne do tej pory czynności, pracami wymagającymi minimum zaangażowania ze strony użytkownika. Jednym z takich urządzeń, które wyręczy nas podczas kuchennych zmagań, jest mikser z misą, Zelmer Mix Robi 381.61.

Miksery kuchenne Zelmer Mix Robi 381.61

Miksery z serii Zelmer Mix Robi 381.61 dostępne są w trzech wersjach kolorystycznych, dzięki temu można wybrać taki kolor, jaki najbardziej się lubi, lub taki, który wkomponuje się w kuchenną przestrzeń. Wszystkie modele są białe. Różnią się między sobą kolorem przycisków i uchwytu. Do wyboru jest zatem wersja z dodatkami w kolorze szarym, limonkowym i beżowym. Modele z serii Zelmer Mix Robi 381.61 kupisz TUTAJ.

Miksery kuchenne Zelmer Mix Robi 381.61

Wyposażenie miksera Zelmer Mix Robi 381.61

Mikser Zelmer Mix Robi 381.61  ma silnik o mocy 400 W i dość bogate, jak na tę cenę wyposażenie:

 • Obrotowa misa robocza o pojemności 3 litrów
 • Stojak na mikser i misę – stojak nie przemieszcza się po blacie podczas pracy. Nawet wtedy, gdy włączone są najwyższe obroty.
 • Mieszadło trzepakowe wykonane ze stali nierdzewnej
 • Mieszadło hakowe wykonane ze stali nierdzewnej – przydaje się, gdy ma się zamiar ugniatać ciężkie ciasta.
 • Przycisk służący do zwalniania końcówek miksera – nie można wyciągnąć mieszadeł, jeśli uprzednio nie wciśnie się przycisku.
 • Tarcza przecierająca
 • Kubek miksujący o pojemności 0,5 litra
 • Łopatka – można jej używać do wstępnego mieszania składników lub zgarniania masy ze ścian misy, jeśli jakiekolwiek pozostaną.
 • Nasadka miksująca wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Nadaje się do przygotowywania smacznych sosów i kremowych zup, także dla najmłodszych.
 • Kubek do odmierzania składników
 • Kabel zasilający
 • Instrukcja obsługi w języku polskim i karta gwarancyjna (24 miesiące)

Zelmer Mix Robi 381.61, cechuje się dość prostą budową. W dolnej części napędowej znajdują się dwa otwory, w które wkłada się dołączone do zestawu końcówki. Do wyboru są mieszadła trzepakowe lub hakowe. Rączka miksera obłożona jest materiałem, który znacznie zwiększa komfort pracy. Zelmer Mix Robi 381.61Mikser nie wyślizguje się z ręki podczas pracy. Na tylnej części napędu znajduje się otwór, do którego można zamocować nasadkę miksującą lub kubek miksujący. Ten otwór jest przysłonięty zasuwką, którą trzeba przesunąć, jeśli ma się zamiar zamontować akcesoria. W dolnej części napędu jest wgłębienie i zaczep, który umożliwia nawinięcie przewodu zasilającego wokół napędu. Sprawdź cenę urządzeń Zelmer Mix Robi 381.61.

Funkcje miksera kuchennego Zelmer Mix Robi 381.61

Mikser Zelmer Mix Robi 381.61, ma nie tylko bogate wyposażenie, ale także wiele ciekawych funkcji. Ułatwiają one współpracę z urządzeniem i sprawiają, że staje się ona niezwykle przyjemna.

 • Ubijanie
 • Funkcja TURBO
 • 5 – stopniowa regulacja prędkości – można dostosować prędkość do swoich potrzeb.
 • Możliwość pracy na stojaku lub bez
 • Ruch wahadłowy mieszadeł podczas pracy na stojaku
 • Mieszanie
 • Miksowanie
 • Zabezpieczenie uniemożliwiające wyjęcie końcówek podczas pracy urządzenia
 • Stopniowa regulacja prędkości
 • Możliwość pracy z nasadką miksującą
 • Możliwość pracy z kubkiem miksującym

Mocne i słabe strony urządzenia Zelmer Mix Robi 381.61

Mikser Zelmer Mix Robi 381.61, sprawia, że czas spędzony w kuchni jest przyjemny. Dużym ułatwieniem podczas codziennej pracy z mikserem jest to, że jest to model wyposażony w stojak z misą. Ta cecha znacznie usprawnia pracę z zastosowaniem mieszadeł i trzepaków sprawiając, że podczas pracy ma się wolne ręce. Podczas pracy napęd, który montuje się w głowicy stojaka, samoczynnie wprowadza głowicę, w ruch wahadłowy powodując, że jednocześnie miska z mieszanymi składnikami, także zaczyna się obracać. Dzięki temu praca przebiega niezwykle płynnie i szybko. Oszczędność czasu jest zauważalna podczas codziennej pracy z tym urządzeniem.

Poznaj zalety i wady miksera Zelmer Mix Robi 381.61

Zalety Wady
 • Bogate wyposażenie w zestawie
 • Szybka praca
 • Łatwa obsługa
 • Wygodny, antypoślizgowy uchwyt
 • Ładny design
 • Przystępna cena
 • Dokładna praca
 • Solidne wykonanie
 • Dość głośna praca

Głośna praca miksera nie jest czynnikiem, który go dyskwalifikuje. Są bowiem urządzenia, które emitują większy hałas, a przy tym nie pracują tak dokładnie, jak ten model. Zwłaszcza że za tak niską cenę trudno znaleźć sprzęt, który miałby tak bogate wyposażenie. A co najważniejsze wyposażenie, które jest naprawdę solidnie wykonane. Przekonaliśmy Cię? Kup teraz Zelmer Mix Robi 381.61 klikając w link.

Praca z miskerem Zelmer Mix Robi 381.61

Mikser ma 5 biegów. Zmianę prędkości dokonuje się poprzez przesunięcie przełącznika z odpowiednimi oznaczeniami cyfrowymi. Oprócz tego napęd wyposażony jest w przycisk, który umożliwia włączenie funkcji TURBO. Używając jej, ma się możliwość uzyskania natychmiastowo możliwie najwyższych obrotów. Jest ona aktywna w czasie, w którym przytrzymuje się przycisk. mikser kuchenny Zelmer Mix Robi 381.61Udogodnieniem jest to, że przyciski tej funkcji znajdują się zarówno po prawej, jak i po lewej stronie miksera. Dzięki temu, na wygodę użytkowania mogą liczyć użytkownicy lewo i prawo ręczni. Przycisk TURBO nie działa, gdy przełącznik prędkości znajduje się w pozycji oznaczonej jako 0. Jest wówczas automatycznie zablokowany.

Łączny, nieprzerwany czas pracy miksera nie powinien trwać dłużej niż 8-10 minut. Po tym czasie lepiej wyłączyć mikser i po kilku minutach uruchomić go ponownie. Zbyt długa praca, zwłaszcza przy wyrabianiu ciężkich produktów może doprowadzić do przegrzania silnika. Należy też pamiętać o tym, żeby w żaden sposób nie wstrzymywać ruchu wahadłowego podczas pracy. To z kolei może doprowadzić do uszkodzenia stojaka. Trzeba zaufać mikserowi, wie, co robi, co można zaobserwować w niedługim czasie od włączenia. Efekty pracy są więcej niż zadowalające.

Co zawierają miksery z serii Zelmer Mix Robi 381.61

Do zestawu zostały dołączone mieszadła trzepakowe i hakowe oraz tarcza przecierająca.

mikser Zelmer Mix Robi

Mieszadła

 • Mieszadła trzepakowe służą do ubijania piany z białek, śmietany, ucierania żółtek z cukrem, a także do przygotowywania ciast na naleśniki lub omlety.
 • Mieszadła hakowe przydają się wtedy, gdy ma się zamiar wyrabiać ciasta ucierane, drożdżowe, piernikowe itp.

Końcówki mieszadeł wkłada się do gniazd znajdujących się na spodzie urządzenia. W tym czasie przełącznik prędkości powinien znajdować się w pozycji 0. Jeśli są prawidłowo założone, to można usłyszeć „kliknięcie”. Warto sprawdzić dwa razy, czy zamontowało się je poprawnie. Zawsze trzeba je wkładać parami. Nie można włożyć jednego mieszadła trzepakowego, a drugiego hakowego. Końcówki, które są wyposażone w zębatki, wkłada się do gniazda oznaczonego gwiazdką. Ilość składników, które umieszcza się w misie, nie powinna przekraczać wysokości części roboczej mieszadeł.

mieszadła Zelmer Mix Robi 381.61

Tarcza przecierająca

Do zestawu została dołączona tarcza przecierająca. Można zatem przecierać przez sito gotowane owoce i warzywa takie jak np. jabłka, ziemniaki, marchew lub pomidory. W pewnym sensie zastępuje częściowo nasadkę miksującą. Ma się również do dyspozycji kubek z przezroczystego plastiku, który może posłużyć jako pojemnik, gdy używa się nasadki miksującej. Praca z nasadką miksującą jest bardzo prosta. Można ją stosować, gdy chce się mieszać płyny, rozdrabniać gotowane warzywa, surowe, miękkie owoce, a także przygotowywać majonez, pasty i zupki dla najmłodszych dzieci. Nasadkę miksującą umieszcza się w napędzie. Trzeba tylko wcześniej przesunąć zasuwkę. Powinna być wkręcana do momentu, aż poczuje się wyraźny opór. Po dokręceniu nasadki miksującej warto sprawdzić, czy aby na pewno zrobiło się to prawidłowo.

Złe zamontowanie tarczy przecierającej może spowodować zniszczenie nasadki lub sprzęgła w napędzie urządzenia. Kubek miksujący, który również ma się do dyspozycji, umożliwia przyrządzenie zupek dla niemowląt, koktajli i np. ciasta naleśnikowego. Minimalna ilość produktów, która powinna znajdować się w kubku podczas rozpoczęcia pracy to 200 ml. Maksymalna ilość to 500 ml. Na kubku znajduje się miarka, która znacznie ułatwia odmierzenie odpowiedniej ilości składników. Kubek nakłada się w taki sam sposób jak nakładkę miksującą. Przed rozpoczęciem pracy trzeba nałożyć pokrywkę. Ma ona dozownik, więc składniki można dodawać także w trakcie pracy.

Wskazówki korzystania ze sprzętu Zelmer Mix Robi 381.61

Ciekawym dodatkiem, który można znaleźć w instrukcji obsługi, jest tabela, w której można znaleźć przydatne informacje dotyczące czasu pracy i ilości produktów, które można włożyć jednorazowo do misy. I tak np. jeśli mamy ochotę na koktajl, to sprawdzamy w tabeli, jakiego akcesorium użyć do jego sporządzenia, a także ile składników można użyć oraz przez jaki okres można miksować produkty i na jakim biegu. Mix Robi 381.61W tym konkretnym przypadku, czyli chcąc sporządzić koktajl, trzeba użyć nakładki miksującej, a maksymalna ilość przetwarzanego produktu nie powinna przekraczać 1 litra. Aby otrzymać najlepsze rezultaty, trzeba rozpocząć przetwarzanie od włączenia biegu oznaczonego jako 1. Powinien być włączony przez 10 sekund, po czym należy zmienić bieg na stopień oznaczony jako 5. Koktajl jest gotowy w ciągu 40 do 60 sekund. Bez wątpienia jest to bardzo pomocna tabela, która usprawnia pracę. Można w niej znaleźć wiele danych dotyczących rozmaitych dań, które można przygotować z pomocą tego miksera, który dostępny jest w tych sklepach- LINK.

Czyszczenie miksera Zelmer Mix Robi 381.61

Po skończonej pracy trzeba przystąpić do czyszczenia. Dla niektórych jest to najgorszy „punkt programu”. Niestety, chcąc długo cieszyć się dobrym stanem urządzenia, trzeba regularnie, a przede wszystkim dokładnie go czyścić. Do mycia w zmywarce do naczyń nie nadaje się kubek miksujący i nasadka miksująca. Są to elementy, które mogą ulec zmatowieniu, nie warto więc ryzykować. Pozostałe części można myć ręcznie pod bieżącą wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń lub w zmywarce. Części napędowej nie można myć pod bieżącą wodą. Najlepiej, żeby w ogóle nie miała styczności z dużą ilością wody. Tę część można jedynie przecierać miękką ściereczką.

Czy warto kupić Zelmer Mix Robi 381.61

Mikser Zelmer Mix Robi 381.61, jest dowodem na to, że także tani sprzęt może być pomocny, a praca z nim może być przyjemnością. Mając go w swojej kuchni, można przygotować rozmaite potrawy w naprawdę błyskawicznym tempie. Jest to doskonałe urządzenie dla zabieganych osób albo po prostu dla takich, które nie lubią spędzać w kuchni więcej czasu niż to naprawdę konieczne.

Model ten okazuje się zatem sporym zaskoczeniem. Za stosunkowo niewielką kwotę otrzymuje się sprzęt, który faktycznie jest pomocnikiem w kuchennych zmaganiach i nie jest to utarty slogan.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
22 − 6 =