Mikser z misą obrotową Zelmer 481.64

Ocena

Miksery ręczne z misą cieszą się coraz większą popularnością. Są to wygodne w użyciu urządzenia, które znacznie ułatwiają przygotowanie ulubionych dań. Ich popularność wiąże się zapewne z tym, że ich cena z reguły nie jest o wiele wyższa od tej, którą trzeba zapłacić za mikser ręczny bez misy. W związku z tym lepiej wybrać taki, z dodatkowym wyposażeniem, żeby praca przebiegała szybko i sprawnie. Podczas pracy z mikserem z misą obrotową ma się wolne ręce, co znacznie ułatwia dozowanie kolejnych składników. Tylko jaki mikser kuchenny wybrać? Na rynku dostępnych jest wiele modeli, decyzja nie należy zatem do łatwych. Jednym z tańszych, a przy tym bardzo ładnie prezentujących się mikserów jest Zelmer 481.64.

Mikser Zelmer 481.64

Modele z serii Zelmer 481.64 są białe, ale różnią się od siebie kolorami wstawek i uchwytów. Można wybrać pomiędzy jasnozielonym (model ZHM1264L), szarym (model ZHM1264S) lub beżowym (model ZHM1264I). Zobacz gdzie kupić miksery z serii Zelmer 481.64.

Mikser Zelmer 481.64

Miksery Zelmer 481.64 mają moc 400 W i 5 biegów prędkości. Zakup miksera misą daje użytkownikowi swobodę decydowania. Można go używać jako osobny sprzęt i trzymać go w ręce lub w połączeniu z ramieniem i misą. Wszystko zależy od tego, jaki produkt ma się zamiar wyrabiać i jak będzie wygodniej.

Mikser Zelmer 481.64 ma wiele zalet, które z łatwością można dostrzec podczas regularnej pracy.

Poznaj zalety i wady miksera Zelmer 481.64

Zalety Wady
 • Przystępna cena
 • Pojemna, obrotowa misa
 • Wygodny uchwyt miksera
 • Intuicyjna obsługa
 • Proste i szybkie czyszczenie
 • Klasyczny, estetyczny design
 • Dokładna praca
 • Dość głośna praca

Oczywiście emitowany hałas nie wpływa na funkcjonowanie sprzętu, ale może być nieco irytujący, zwłaszcza przy częstym, regularnym użytkowaniu.

Wyposażenie Zelmer 481.64

Warto przyjrzeć się wyposażeniu, które otrzymuje się w zestawie:

 • Stojak z misą o pojemności 3 litrów. Na podstawie stojaka są antypoślizgowe nóżki, które zapewniają bezpieczeństwo podczas pracy i wpływają na komfort użytkowania sprzętu.misa Zelmer 481.64
 • Mieszadła hakowe – są one wykonane ze stali nierdzewnej, więc są wytrzymałe i radzą sobie z najcięższymi pracami. Używając ich, ma się możliwość ugniatania ciężkich ciast i przygotowania cista ucieranego.
 • Mieszadła trzepakowe – służą zarówno do ubijania, jak i do mieszania. Są wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Można więc sądzić, że posłużą przez wiele lat.łopatki Zelmer 481.64
 • Tarcza przecierająca – służy do przecierania ugotowanych warzyw, takich jak np. marchewka lub ziemniaki. Świetnie sprawdza się także przy przecieraniu owoców, pod warunkiem, że są one dość miękkie.
 • Przycisk zwalniający końcówki – jest to jedno z zabezpieczeń, które wpływa na ogólne bezpieczeństwo w trakcie pracy. Końcówek mieszających nie da się wyciągnąć, jeśli uprzednio nie wciśnie się tego przycisku. W związku z tym nie ma możliwości, że podczas pracy końcówki wypadną. Chyba że założy się je w sposób nieprawidłowy. Jeśli podczas zakładania końcówek nie usłyszy się charakterystycznego „kliknięcia”, to znak, że zostały zamontowane nieprawidłowo.
 • Łopatka samo zgarniająca – w tym modelu zastosowano innowacyjne rozwiązanie. Stojak z misą jest wyposażony właśnie w taką łopatkę. Usprawnia ona nie tylko mieszanie składników, które zostały dodane do misy, ale także w znacznym stopniu zapobiega odkładaniu się ciasta na ściankach. Dzięki temu praca przebiega zdecydowanie szybciej, a produkty są dokładnie ze sobą połączone.
 • Kabel zasilający
 • Łopatka – można nią samodzielnie mieszać produkty lub zgarniać je ze ścian miski.
 • Instrukcja obsługi w języku polskim i karta gwarancyjna (24 miesiące)

Opisane wyżej wyposażenie to elementy, które otrzymuje się w zestawie standardowym. Można dokupić dodatkowe akcesoria i tym samym zwiększyć funkcjonalność miksera. Elementy, które można kupić osobno to: kubek miksujący o pojemności 500 ml, przezroczysty kubek z miarką, plastikowa lub metalowa nakładka miksująca. Są to akcesoria, które można kupić, jeśli podstawowe funkcje miksera okażą się niezadowalające lub po prostu, jeśli ma się zamiar usprawnić urządzenie. Nie trzeba ich kupować od razu. Są to ogólnodostępne części, które można dokupić w dowolnym momencie. Sprawdź cenę modeli Zelmer 481.64.

Wśród wielbicieli gotowania znajdują się tacy, którzy gustują w sprzętach wykonanych z plastiku lub metalu. Mimo że model ten jest wykonany z plastiku, to trzeba przyznać, że urządzenie sprawia wrażenie solidnie wykonanego. Poszczególne elementy doskonale do siebie przylegają, a pod wpływem ciepła nie ulegają wygięciu. Zachowanie dobrego wyglądu sprzętu, nawet gdy jest on plastikowy, jest możliwe. Wystarczy myć go w delikatnych środkach. Ścierne gąbki i detergenty faktycznie mogą doprowadzić do tego, że w niedługim czasie sprzęt będzie wyglądał na mocno wyeksploatowany. Zdecydowanym atutem tego modelu jest to, że posiada on samo obracającą się misę. zelmer ZHM1264SNie jest to norma, także w modelach, które można znaleźć na tzw. wyższej półce cenowej. Ponadto pracując na stojaku, można stopniowo dozować produkty, bez obaw o to, że porozsypują się dookoła. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie i trzeba przyznać, że także miłe zaskoczenie. Za niewielkie pieniądze ma się dobrze wyglądający i sprawnie pracujący sprzęt.

Funkcje miksera Zelmer 481.64

Mimo że mikser Zelmer 481.64 ma stosunkowo niewielkie rozmiary, to cechuje go spora funkcjonalność. Przed rozpoczęciem swojej przygody z tym mikserem, warto poznać jego funkcje. Mikser z misa Zelmer 481.64Wówczas otrzymanie zadowalających rezultatów, będzie jeszcze łatwiejsze.

 • Miksowanie
 • Ubijanie piany
 • Zabezpieczenie uniemożliwiające wyjęcie końcówek podczas pracy
 • Mieszanie
 • Zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia
 • Możliwość pracy bez stojaka lub na nim – użytkownik sam może podjąć decyzję, jaki styl pracy wybiera.
 • Ruch wahadłowy mieszadeł podczas pracy na stojaku – podczas pracy miksera nie można w żaden sposób wstrzymywać ruchu mieszadeł. Może to doprowadzić do uszkodzenia stojaka.
 • Funkcja TURBO – gry przełącznik jest ustawiony na pozycję 0, to skorzystanie z tej funkcji jest niemożliwe. Jest ona wówczas zablokowana. Dobrą wiadomością, zwłaszcza dla leworęcznych jest to, że przyciski umożliwiające skorzystanie z niej znajdują się po obu stronach miksera. Nie trzeba więc kombinować, można swobodnie korzystać ze sprzętu, nawet gdy jest się leworęcznym.
 • Stopniowa regulacja prędkości – użytkownik ma do dyspozycji 5 biegów. Prędkość można swobodnie dostosowywać do ilości przetwarzanych produktów oraz ich konsystencji. Bez względu na to, jakie produkty się przetwarza, mikser najlepiej uruchomić wtedy, gdy końcówki miksujące są zanurzone w produkcie.
 • Możliwość pracy z kubkiem miksującym
 • Możliwość pracy z nasadką miksującą

Skorzystanie z dwóch ostatnich funkcji jest możliwe tylko wtedy, gdy zakupiło się dodatkowe akcesoria w postaci kubka miksującego i nakładki miksującej. W tym modelu otwory, w których można zamocować dodatkowe części, znajdują się w tylnej części napędu urządzenia. Są zasłonięte zasuwką, którą należy odsłonić, jeśli ma się zamiar zamontować dane akcesorium. Korzystając z kubka miksującego, można z powodzeniem przygotować zupki dla najmłodszych dzieci, ciasto naleśnikowe i różnego rodzaju koktajle. Z kolei nasadka miksująca może się przydać, gdy ma się zamiar przygotować pasty, majonez, a także mieszać płyny i rozdrabniać gotowane warzywa. Aby praca z nią przebiegła bezproblemowo, trzeba dobrze ją zamontować. Jest to bardzo ważne, jeśli nie chce się uszkodzić miksera.

Moc miksera Zelmer 481.64

Niezwykle ważna jest moc miksera. Model ten ma silnik o niezbyt dużej mocy, ale pracując z nim na co dzień, nie jest to odczuwalne. Można odnieść wrażenie, że do prac, do których został stworzony, ta wartość mocy jest całkowicie wystarczająca. Mikser pracuje szybko i dokładnie, a to wydaje się najlepszym wyznacznikiem jakości. Kup teraz Zelmer 481.64.zelmer ZHM1264L Przygotowane produkty mają doskonałą konsystencję i cały proces pracy, bez względu na to, czy korzysta się z dodatkowych akcesoriów, czy nie, przebiega bez zakłóceń.

Głośność urządzenia Zelmer 481.64

Kolejną istotną rzeczą, na którą zwraca się szczególną uwagę, gdy ma się małe dzieci, jest hałas, jaki wytwarza urządzenie. W tym konkretnym przypadku jest to 80 do 84 dB, w zależności od tego, czy mikser pracuje z nasadką, czy bez niej. Najcichszą pracę można zaobserwować wówczas, gdy używa się końcówek mieszających. Trzeba przyznać, że ten mikser nie należy do urządzeń cichych. Warto o tym pamiętać, jeśli rozważa się zakup tego modelu. Z drugiej strony nie jest to także sprzęt, który pracuje nieprzerwanie przez dłużej niż 10 minut, więc samemu należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jest to czynnik, który dyskwalifikuje to urządzenie, czy nie.

Czyszczenie miksera z misą Zelmer 481.64

Czyszczenie tego typu urządzeń nie jest czasochłonne. Nie są to w końcu rozbudowane roboty kuchenne z wieloma akcesoriami, nożami i tarczami. Nie zmienia to jednak faktu, że nawet o sprzęt, który charakteryzuje się tak prostą konstrukcją, należy odpowiednio dbać. Przed przystąpieniem do czyszczenia, trzeba sprawdzić, czy mikser został odłączony od zasilania. Są to kwestie bezpieczeństwa, których nie należy lekceważyć. Jeśli tak, można przystąpić do wytarcia korpusu wilgotną, delikatną ściereczką. Jest to element urządzenia, który nie powinien mieć styczności z wodą. Mieszadła i tarczę można myć w zmywarce, natomiast jeśli zakupiło się dodatkowe akcesoria, czyli nasadkę miksującą i kubek miksujący, to trzeba je myć ręcznie. Pod wpływem detergentów mogą ulec zmatowieniu, co sprawi, że będą się prezentować mało estetycznie. Dobrym sposobem wydaje się wlanie do nich ciepłej, czystej wody i miksowanie jej przez chwilę. Całość nie zajmuje wiele czasu pod warunkiem, że przystąpi się do czyszczenia, zanim produkty zdążą zaschnąć. Później jest nieco trudniej. Trzeba także zwrócić uwagę na zębatkę, która jest dookoła misy. Czasem w zgłębieniach może gromadzić się brud i resztki żywności. O tę część także trzeba dbać.

Niezawodny mikser Zelmer 481.64

Model ten nie jest urządzeniem awaryjnym. Problemy, które można napotkać, użytkując go na co dzień, niczym nie odbiegają od tych, które są typowe dla tego typu sprzętów. zelmer ZHM1264IWielu z nich można uniknąć, dozując do misy odpowiednią ilość składników. Jeśli wyrabiane ciasto jest za ciężkie, przylepia się do mieszadeł, a to z kolei może doprowadzić do ich zatrzymania. W takiej sytuacji konieczne jest zatrzymanie pracy miksera i usunięcie nadmiaru ciasta. Pomocne może się także okazać dolanie wody, żeby nieco rozrzedzić ciasto. W instrukcji obsługi można znaleźć pomocne wskazówki dotyczące właśnie maksymalnej ilości składników, które można jednorazowo włożyć do misy, a także optymalny czas ich przetwarzania. Z reguły urządzenie nie powinno pracować przez czas dłuższy niż 10 minut. Chodzi oczywiście o nieprzerwaną pracę. Robiąc przerwy i dając w ten sposób odpocząć mikserowi, można pracować dłużej, aż do uzyskania w pełni zadowalających efektów.

Wielbicielom gotowania szczególnie zależy na wygodzie pracy. Decydując się na mikser z misą, ma się ją zapewnioną. Spora funkcjonalność, przystępna cena i doskonałe wyniki pracy to cechy, którymi charakteryzuje się opisywany model. Być może jest to właśnie ten sprzęt, który powinien znaleźć się w naszej kuchni.

2 myśli na temat “Mikser z misą obrotową Zelmer 481.64

 • 8 sierpnia 2018 o 13:13
  Permalink

  Zelmer nie wie, ze lepsze jest wrogiem dobrego? Korzystałam z miksera Turbo ok 30 lat i był cudowny. Do tej pory silniczek działa, tyle, ze wyrobiły się jakieś zębatki i łopatki przestały się obracać. Kupiłam nowe, mąż je zamontował ale wytrzymały rok i sytuacja się powtórzyła. Dzieci kupiły mi nowego Zelmera, który niby podobny do starego ale okazał się zupełną porażką. Odchylenie miksera na stojaku ciężko wykonać jedną ręką, mocowanie go na stojaku również sprawia pewne trudności. Wkładanie łopatek to też wyzwanie, nie zawsze dadzą się wepchnąć w swoje dziurki. Stara misa miała na dole wrąbki, dzięki którym się obraca. Natomiast nowa ma wrąbki na górze i przez to kiedy wylewasz ciasto do foremki, dużo ciasta pozostaje w tych wrąbkach. No i utrudnia to mycie misy. Nasadki miksującej nie ma w zestawie, chociaż w moim starym mikserze była razem z wysokim naczyniem. Wkręcenie tej nasadki do nowego miksera jest również utrudniony. Niby wszystko to samo, gwint ten sam ale kręcisz w kółko i nic. Dopiero kiedy porządnie dociśniesz, udaje się ją wkręcić. Trzeba było tak przekombinować ten mikser? Nie można było zostawić tak jak było, skoro użytkownicy tacy jak ja przez 30 lat byli zadowoleni? Mąż obiecał, że w wolnym czasie przełoży mi „bebechy” z nowego miksera do starego i będzie dobrze i tylko dlatego nie zwróciłam mojego super nowego miksera do sklepu. Nie polecam zakupu.

   
  Odpowiedz
 • 8 sierpnia 2018 o 13:14
  Permalink

  Zelmer nie wie, ze lepsze jest wrogiem dobrego? Korzystałam z miksera Turbo ok 30 lat i był cudowny. Do tej pory silniczek działa, tyle, ze wyrobiły się jakieś zębatki i łopatki przestały się obracać. Kupiłam nowe, mąż je zamontował ale wytrzymały rok i sytuacja się powtórzyła. Dzieci kupiły mi nowego Zelmera, który niby podobny do starego ale okazał się zupełną porażką. Odchylenie miksera na stojaku ciężko wykonać jedną ręką, mocowanie go na stojaku również sprawia pewne trudności. Wkładanie łopatek to też wyzwanie, nie zawsze dadzą się wepchnąć w swoje dziurki. Stara misa miała na dole wrąbki, dzięki którym się obraca. Natomiast nowa ma wrąbki na górze i przez to kiedy wylewasz ciasto do foremki, dużo ciasta pozostaje w tych wrąbkach. No i utrudnia to mycie misy. Nasadki miksującej nie ma w zestawie, chociaż w moim starym mikserze była razem z wysokim naczyniem. Wkręcenie tej nasadki do nowego miksera jest również utrudniony. Niby wszystko to samo, gwint ten sam ale kręcisz w kółko i nic. Dopiero kiedy porządnie dociśniesz, udaje się ją wkręcić. Trzeba było tak przekombinować ten mikser? Nie można było zostawić tak jak było, skoro użytkownicy tacy jak ja przez 30 lat byli zadowoleni? Mąż obiecał, że w wolnym czasie przełoży mi „bebechy” z nowego miksera do starego i będzie dobrze i tylko dlatego nie zwróciłam mojego super nowego miksera do sklepu. Nie polecam zakupu.

   
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
4 × 10 =