Mikser Smeg SMF01BLEU

Ocena

Miłośnicy gotowania uwielbiają sprzęty kuchenne, które odznaczają się niebanalnym wzornictwem i nowoczesną technologią, która sprawia, że przyrządzanie posiłków staje się wyjątkową sztuką. Niezastąpionymi urządzeniami, dzięki którym gotowanie staje się prawdziwą przyjemnością, są miksery kuchenne z misą jak urządzenie Smeg SMF01BLEU.

Mikser kuchenny Smeg SMF01BLEU

Urządzeniem, obok którego trudno przejść obojętnie jest Smeg SMF01BLEU. To, że nie jest to przeciętny sprzęt, widać na pierwszy rzut oka. Linia jego obudowy to styl charakterystyczny dla lat 50. Właśnie za niepowtarzalny design został nagrodzony wieloma prestiżowymi nagrodami, m.in. Good Design Awards i If Design Award. Model ten nie należy do najtańszych urządzeń. Jest za to zaprojektowany z ogromną precyzją i z niezwykle wytrzymałych materiałów. Można więc sądzić, że posłuży przez długie lata. Mikser ma silnik o mocy 800 W. Kup teraz Smeg SMF01BLEU.mikser z misą Smeg SMF01BLEUKorpus z silnikiem ma kolor czarny, natomiast pozostałe elementy wykonane są z najwyższej jakości stali szlachetnej. Zanim pozna się jego funkcje, warto przyjrzeć się bliżej wyposażeniu, które otrzymujemy w zestawie standardowym:

 • Aluminiowy korpus miksera
 • Podstawa urządzenia wykonana ze stopu cynku
 • Misa wykonana ze stali nierdzewnej o pojemności 4,9 litra
 • Uchwyt wyboru prędkości wykonane ze stali nierdzewnej – możliwość ustawienia prędkości w skali od 1 do 10.
 • Przedni port do podłączania akcesoriów
 • Rózga ze stali nierdzewnej – idealna do mieszania, spieniania, ubijania, ucierania i łączenia w kremową, jednolitą masę płynnych i półpłynnych składników, np. masła, śmietany, jajek. Można nią przygotować sosy, kremy itp.
 • Aluminiowe mieszadło – przydaje się do miksowania i mieszania składników na jednolitą masę. Można dzięki niemu przygotować masę do wypieków lub ciasta.
 • Aluminiowy hak do zagniatania ciasta – idealny do łączenia składników, powolnego mieszania i zagniatania ciasta drożdżowego. Używając tego mieszadła, można przygotować ciasto na pizzę, makaron, chleb itp.
 • Osłona na misę z dozownikiem – jej zadanie to zabezpieczenie przed rozchlapaniem mieszanych w misie składników, które mogą wydostać się podczas dozowania produktów do miski.
 • Kabel zasilający o długości 1 metra – nie powinien przebiegać w okolicy źródeł ciepła ani mieć kontaktu z ostrymi krawędziami. Może to doprowadzić do jego uszkodzenia.
 • Nóżki antypoślizgowe – dzięki nim urządzenie zachowuje stabilność podczas pracy, nawet podczas wykonywania najcięższych kuchennych czynności. Nie przemieszcza się po blacie, co sprawia, że praca jest wygodna i bezpieczna.
 • Instrukcja obsługi w języku polskim, karta produktowa i karta gwarancyjna (24 miesiące) – warto zapoznać się z instrukcją, zanim przystąpi się do pracy z urządzeniem. Można w niej znaleźć wszystkie niezbędne informacje, które usprawnią współpracę z mikserem.

W tej serii mikserów dostępne są także inne wersje kolorystyczne. Nie różnią się one między sobą funkcjami i wyposażeniem. Modele tej serii dostępne są  w kolorach: pastelowy błękit, kremowy, srebrny, czerwony, pastelowa zieleń i róż. Można więc dobrać kolor w zależności od indywidualnych upodobań. Sprawdź gdzie kupić Smeg SMF01BLEU.Mikser kuchenny Smeg SMF01BLEUChcąc rozbudować urządzenie i zwiększyć jego funkcjonalność można zakupić dodatkowe akcesoria, takie jak: akcesorium do mielenia, formowania ravioli, tarcia i krojenia, wałkowania ciasta,  formowania tagliolini i fettuccine. Jak widać, jego zastosowanie może być wręcz nieograniczone.

Poznaj zalety i wady miksera Smeg SMF01BLEU

Zalety Wady
 • Oryginalny design
 • Dokładna, szybka praca
 • Łatwe czyszczenie
 • Intuicyjna obsługa
 • Solidne wykonanie
  Wysoka cena

Urządzenie nie ma wad, które wpływałyby na jego funkcjonowanie. Pracuje bardzo dokładnie i szybko. Praca z nim to wielka przyjemność, także dla oka.

Podstawy obsługi miksera Smeg SMF01BLEU

Przed pierwszym użyciem urządzenia, trzeba dokładnie sprawdzić, czy usunęło się wszystkie folie ochronne. Niektóre znajdują się wewnątrz akcesoriów, wiec warto to dokładnie sprawdzić. Narzędzia, miskę i pokrywę trzeba dokładnie umyć i osuszyć. Mikser trzeba ustawić na płaskiej, stabilnej powierzchni. Za pomocą przycisku zwalniającego ma się możliwość podniesienia ręcznie głowicy miksera. Miskę należy umieścić na podstawie mocującej i obrócić ją zgodnie z ruchem wskazówek zegara, do momentu zatrzaśnięcia jej w podstawie mocującej. Po wybraniu odpowiedniego narzędzia, którym posłużymy się podczas pracy, można rozpocząć napełnianie misy składnikami i opuścić głowicę. Żeby zapobiec rozpryskiwaniu składników, warto założyć osłonę przeciwrozpryskową, w ten sposób, aby można było ją swobodnie otwierać. Po ustawieniu odpowiedniej prędkości, w skali od 1 do 10, można przystąpić do przetwarzania składników.Smeg SMF01BLEU mikser

Żeby praca miała bezpieczny przebieg, warto upewnić się, że narzędzie, którego używamy, jest dobrze zablokowane w gnieździe. Mikser nie nadaje się do użytku, jeśli uprzednio nie zamontowało się miski. Niejednokrotnie, głównie podczas mieszania ciężkich składników lub dużej ilości masy następuje częściowy ruch głowicy silnika. Nie trzeba się tym przejmować, jest to zjawisko normalne i w żadnym stopniu nie wpływa na żywotność lub funkcjonowanie miksera. Bezpieczeństwo podczas pracy to sprawa priorytetowa, dlatego za każdym razem, gdy głowica jest podniesiona lub gdy zasilanie silnika zostanie przerwane, warto ustawić przełącznik na pozycję oznaczoną jako 0. Tak samo należy postępować w sytuacji, w której chce się wymienić narzędzia lub wyjąć miskę.

Funkcje miksera Smeg SMF01BLEU

Smeg SMF01BLEU to urządzenie o wszechstronnym zastosowaniu. Mając do dyspozycji akcesoria standardowe, można skorzystać z następujących funkcji:

 • Planetarny ruch mieszadeł – ruch planetarny jest generowany przez ruch obrotowy, jaki narzędzia wykonują wokół własnej osi. Mieszadła docierają do każdej części misy, a produkty są precyzyjnie zagarniane. Dzięki temu wyniki pracy są satysfakcjonujące, a uzyskane masy mają jednolitą, doskonałą konsystencję.
 • Zabezpieczenie przed uszkodzeniem silnika
 • 10 poziomów prędkości pracy silnika z Smooth Start – umożliwia bardzo łagodny rozruch miksera przy niskiej prędkości początkowej, bez względu na to, jaka prędkość ustawiona jest na przełączniku. Prędkość wzrasta stopniowo do momentu osiągnięcia prędkości zamierzonej przez użytkownika. Dzięki temu do minimum ogranicza się możliwość uszkodzenia sprzętu, narzędzi i wydostawania się składników poza misę.
 • Mieszanie
 • Zagniatanie ciasta
 • Funkcja ubijania piany
 • Zabezpieczenie chroniące przed włączeniem miksera z podniesionym korpusem

Mikser Smeg SMF01BLEU możesz kupić tutaj.

Niezawodność miksera Smeg SMF01BLEU

Aby zapobiec uszkodzeniom, warto przestrzegać kilku zasad. Jedna z mówi, żeby nie włączać miksera, gdy w misce nie ma produktów. Warto stosować się także do narzuconych przez producenta maksymalnych ilości produktów, które można jednorazowo przetwarzać w misie. Przeciążenie może skutkować uszkodzeniem miksera. Podczas pracy dość często można wyczuć, że górna część głowicy silnika jest rozgrzana. Nie należy się tym jednak martwić. Z reguły nie oznacza to, że urządzenie uległo awarii. Mikser wyposażony jest w przełącznik prędkości. Przy każdej prędkości wskazane jest najodpowiedniejsze narzędzie, z którego zalecane jest skorzystanie. Mimo to prędkość zawsze należy dostosowywać do rodzaju składników, które są przetwarzane. Obserwując ruch mieszadeł i wsłuchując się w pracę silnika bardzo szybko można dojść do wprawy i czasem ustawiać prędkość intuicyjnie. I tak na przykład, jeśli ma się zamiar mieszać składniki lub zagniatać, wyrabiać ciasto na pizzę lub chleb to najlepiej ustawić prędkość w skali od 1 do 3, czyli niską. Mając zamiar miksować i zagniatać gęste masy, najlepiej zdecydować się na prędkość w skali od 4 do 7, czyli średnią prędkość. Najwyższa prędkość, czyli ta w przedziale od 8 do 10, jest zalecana, gdy chce się ucierać rzadkie lub gęste ciasta, a także ubijać pianę, śmietanę lub sos. obudowa Smeg SMF01BLEUWarto także wiedzieć, jakie są maksymalne i minimalne ilości składników, które można dodać do misy za jednym razem. Maksymalna waga ciasta na pizzę lub chleb nie powinna przekroczyć 1,3 kg, natomiast waga ciasta na tort 2,8 kg. Chcąc ubić śmietanę, za jednym razem można wlać do misy maksymalnie 1 litr. Minimalna ilość białek, z którymi może pracować urządzenie to 3, a maksymalna 12. Przestrzegając tych ilości, można być pewnym, że urządzenie będzie pracować bez zarzutu, dlatego warto o nich pamiętać.

Mikser nie jest awaryjny, jednak czasem mogą wystąpić drobne problemy podczas  codziennej pracy. Najczęściej są to przeszkody, które użytkownik może pokonać samodzielnie. Najczęściej występujący problem dotyczy nieobracania się narzędzi podczas pracy. Z reguły oznacza to, że przygotowywane ciasto jest zbyt twarde lub jest go zbyt dużo w misie. W takiej sytuacji najlepiej rozrzedzić ciasto poprzez dolanie do niego wody, a drugim przypadku najlepszym wyjściem jest podzielenie wyrabianego ciasta na kilka części. Czasem zdarza się także, że narzędzia uderzają o ściany misy. Nie powinno tak być. Warto wówczas sprawdzić, czy zostały one właściwie zamontowane. Jeśli urządzenie jest nowe, to odpada możliwość poluzowania dolnego gniazda, co niestety może się zdarzyć wraz z upływem czasu. Z większością drobnych trudności, można poradzić sobie we własnym zakresie. Warto zatem obserwować urządzenie podczas pracy, aby nie dopuścić do poważniejszych awarii.

Dodatkowe akcesoria dla miksera Smeg SMF01BLEU

Niestety, aby móc w pełni wykorzystać jego potencjał należy dokupić dodatkowe akcesoria. Szkoda, że za tę cenę oferta wyposażenia nie została nieco poszerzona. Decydując się na zakup dodatkowych akcesoriów, trzeba liczyć się z kolejnym niemałym wydatkiem, albowiem zakup jednej dodatkowej nasadki to koszt około 400 złotych. Sprawdź aktualną cenę miksera Smeg SMF01BLEU.przystawki Smeg SMF01BLEUBiorąc pod uwagę fakt, że jest ich kilka, łatwo obliczyć, z jakim wydatkiem przyjdzie się nam zmierzyć.

Czyszczenie miksera Smeg SMF01BLEU

Czyszczenie miksera przebiega bardzo sprawnie. Ważne, żeby do mycia nie używać agresywnych detergentów, ponieważ mogą uszkodzić elementy urządzenia. Korpus można przecierać ściereczką, ważne, żeby była delikatna, żeby nie porysować jego powierzchni. Akcesoria i pokrywę przeciwrozpryskową trzeba myć ręcznie, a z kolei miskę można myć w zmywarce do naczyń.

Czy warto kupić mikser Smeg SMF01BLEU

Niestety, w tym przypadku wydaje się aż nadto wygórowana. Faktem jest, że ten sprzęt charakteryzuje się niebanalnym wyglądem, dobrą jakością narzędzi i nasadek, lecz i tak kwota, za jaką można go kupić, wydaje się za wysoka. Drogie akcesoria dodatkowe przelewają tylko szalę goryczy.

Smeg SMF01BLEU

Poszukując niebanalnego urządzenia, które będzie bez wątpienia ozdobą każdej kuchni, warto zainteresować się modelem opisywany powyżej. Praca z tym mikserem może przynieść wiele satysfakcji potencjalnemu użytkownikowi. 

Jeśli cena nie jest przeszkodą, a funkcje i wyposażenie okażą się wystarczającą zachętą, to warto zainteresować się modelem Smeg SMF01BLEU i podarować sobie odrobinę luksusu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
30 − 5 =