Mikser ręczny Sencor SHM 5205

Ocena

Mikser kuchenny należy do praktycznych i bardzo przydatnych urządzeń. Zwykle nie zajmuje wiele miejsca, a dzięki końcówkom, które można wymieniać, spełnia kilka funkcji. Mikser ręczny jest znacznie lżejszy od robotów kuchennych. Jeśli ma poręczny, dobrze wyprofilowany uchwyt, to praca z nim sprawia wiele przyjemności. Mając go w swojej kuchni można szybko i efektywnie przygotować ciasto naleśnikowe, zmiksować ulubiony deser lub ubić pianę z białek. Jego bezapelacyjnym atutem, z całą pewnością jest jego cena. Urządzenia te, nie są drogie, więc tym bardziej nie powinno zabraknąć ich w żadnej kuchni. Nabywając Sencor SHM 5205, nie nadszarpniemy domowego budżetu, ale sami będziemy musieli wykonywać nim ruchy podczas miksowania. Konieczne będzie także wsypanie produktów do odpowiedniego naczynia. Z  tego względu niektórzy wolą zapłacić więcej i kupić mikser stojący z wbudowaną misą. Nie wiesz jaki mikser kuchenny wybrać? Przeczytaj nasz artykuł.

Mikser kuchenny Sencor SHM 5202- wyposażenie

Tych, dla których możliwości miksera ręcznego są wystarczające, z całą pewnością zainteresuje Sencor SHM 5202. Jest to mikser ręczny wyprodukowany przez japońską markę Sencor. Kliknij by sprawdzić gdzie można kupić produkty marki Sencor.Sencor SHM 5205Ma on moc 250 W i biały kolor z pomarańczowymi wstawkami.  Jest lekki, waży jedynie 1,5 kg. Mikser Sencor SHM 5205 składa się z:

 • Mikser ręczny – wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Nie odgina się podczas pracy ani pod wpływem wyższej temperatury silnika. Estetyczny wygląd to jego atut.
 • Zestaw końcówek do ubijania – służą do ubijania cista drożdżowego, piaskowego, a także do ubijania śmietany, kremów i białek.
 • Zestaw końcówek do zagniatania – z reguły są używane do zagniatania ciasta drożdżowego, klusek, ciasta piaskowego, ptysiowego, a także do mieszania mięsa mielonego lub różnego rodzaju past.
 • Przełącznik wyłączający i pozwalający zmienić prędkość pracy mieszadeł – praktyczny, umożliwiający łatwą obsługę urządzenia i dostosowanie pracy do własnych upodobań. Duża skala wyboru prędkości to czynnik, który znacząco wpływa na ogólną ocenę urządzenia i jego funkcjonalność.
 • Instrukcja obsługi w języku polskim i karta gwarancyjna – czytelna, przejrzysta instrukcja obsługi, nie zawsze jest normą. W tym przypadku można powiedzieć, że każda funkcja urządzenia została skrupulatnie opisana. Jest to bardzo istotne, zwłaszcza gdy używa się urządzenia po raz pierwszy.

Czy warto kupić mikser Sencor SHM 5202

Mikser Sencor SHM 5202 to niższa półka cenowa, jednak charakteryzuje się dość dużą solidnością. Wybór produktu japońskiego producenta Sencor z pewnością będzie należał do udanych. Sprawdźmy jakie zalety posiada omawiane urządzenie. Sprawdź cenę miksera ręcznego Sencor SHM 5205.

Poznaj zalety i wady miksera Sencor SHM 5202

Zalety Wady
 • Wygodny uchwyt
 • Dokładna praca
 • Prosty, ładny design
 • Przystępna cena
 • Łatwe czyszczenie
 • Mała moc

Mała moc to odczuwalny mankament, zwłaszcza że częste przerwy podczas pracy są dość uciążliwe. Dzięki temu cały proces przygotowywania mas i ciast, trwa zdecydowanie zbyt długo. przygotowanie ciastaJeśli używa się urządzenia sporadycznie, to nie jest to tak bardzo odczuwalne. Niewiele waży, a tym samym jest bardzo poręczny, co zdecydowanie wpływa na wygodę użytkowania. Jednak, gdy jest się miłośnikiem pieczenia i gotowania, to ten model może nie spełnić wszystkich oczekiwań. Z reguły jednak osoby, które zajmują się gotowaniem na co dzień, nie rozglądają się za tak klasycznym modelem. W takich okolicznościach lepiej sprawdzają się większe urządzenia o sporej mocy, chociażby miksery wyposażone w misę i szereg akcesoriów służących do przygotowywania najróżniejszych mas. Jest to jednak inna półka cenowa, a tym samym zupełnie inne, bardziej rozbudowane możliwości.

Użytkowanie miksera ręcznego Sencor SHM 5202

Użytkowanie urządzenia na co dzień nie przysparza najmniejszych problemów. Przygotowanie go do pracy jest banalnie proste. Wystarczy w otworach urządzenia umieścić końcówki, których chce się użyć. Jeśli są dobrze umieszczone, to usłyszy się charakterystyczny „klik”. Przy używaniu końcówek zagniatających, trzeba pamiętać o jednej zasadzie. Nasadkę do ugniatania ciasta, która ma kołnierzyk, wkłada się do otworu zębatego, natomiast nasadkę, która nie ma kołnierzyka, do otworu bez ząbków. Po nałożeniu odpowiednich końcówek można rozpocząć ubijanie, miksowanie lub zagniatanie. Po ukończeniu pracy trzeba przełączyć przycisk na pozycję oznaczoną jako „0”. Tylko wtedy możliwe jest wyciągnięcie końcówek za pomocą przycisku zwalniającego. Jeśli przełącznik znajduje się w pozycjach od 1 do 5, to wyjmowanie końcówek jest zablokowane.  Do miksera Sencor SHM 5205 można wkładać jedynie odpowiednie końcówki, parami. Nie można zatem włożyć jednej końcówki ubijającej, z drugą, zagniatającą.

mikser ręczny Sencor SHM 5205

Ważnym elementem tego typu urządzeń jest przycisk sterujący prędkością pracy. W tym konkretnym przypadku ma się do dyspozycji 5 standardowych ustawień prędkości oraz wyłączenie, a także prędkość turbo.

Ustawienie prędkości w pozycji 1 idealnie sprawdza się w pracy początkowej, gdy mieszamy większą ilość produktów. Jest to prędkość, którą stosuje się, mieszając produkty suche, takie jak np. mąka, ziemniaki lub masło. Włączając 2 stopień prędkości, można przygotować różnego rodzaju sosy do sałatek lub inne płynne dodatki. 3 stopień prędkości stosuje się, gdy ma się zamiar przygotować np. polewy do ciast lub chleb. 4 stopień prędkości jest idealny do ubijania masła i cukru, a także do wszelkiego rodzaju deserów. Ostatni poziom, oznaczony jako 5, sprawdza się przy ubijaniu jajek i kremów.

Po 5 minutach nieprzerwanej pracy miksera Sencor SHM 5202 należy go wyłączyć i odczekać kilka minut, zanim włączy się go ponownie. Najwyższa prędkość końcówek do zagniatania i ubijania to w tym przypadku 800 obrotów na minutę. Chcesz kupić mikser Sencor SHM 5205? Sprawdź cenę.

Funkcje miksera Sencor SHM 5202

Przed przystąpieniem do pracy, warto zapoznać się z możliwościami tego sprzętu. Nie jest ich zbyt wiele, ale mimo wszystko należy je poznać. Oto one:

 • Mieszanie – podstawowa funkcja, polegająca na łączeniu składników
 • Ubijanie – warto rozpocząć od ustawienia najniższej prędkości. Tylko wtedy jest pewność, że produkt, nie będzie się rozchlapywał na boki. Po upływie pewnego czasu, w zależności od efektu, można stopniowo zwiększać prędkość.
 • Ugniatanie – aby łatwiej było ugnieść lub wymieszać ciasto, najlepiej używać miękkiej margaryny lub masła.
 • Funkcja TURBO – jest to najwyższa prędkość, jaką może wygenerować urządzenie. Aby ją włączyć, wystarczy nacisnąć mały przycisk znajdujący się na rączce miksera. Ciekawostką jest to, że funkcji tej można używać tylko wtedy, gdy urządzenie pracuje na stopniu prędkości ustawionym w skali od 1 do 4.
 • 5 poziomów zmiany prędkości – można dostosować prędkość do czynności, które w danej chwili się wykonuje. Dzięki temu nie dochodzi do przegrzania urządzenia ani do zatrzymania pracy silnika. W przypadku źle dobranej prędkości mieszadła mogą się zatrzymać. Dzieje się tak wówczas, gdy ustawi się zbyt dużą prędkość, a ciasto jest bardzo gęste. Trzeba wtedy przerwać pracę i wyłączyć urządzenie, a także ściągnąć nadmiar ciasta, który osiadł na mieszadłach i wrzucić go z powrotem do miski. Jeśli stwierdzi się, że kłopot został zażegnany, można ponownie włączyć mikser i dokończyć pracę.
 • Mechaniczno-skokowa regulacja obrotów.

Co musisz wiedzieć o mikserze Sencor SHM 5205

Żeby nie doprowadzić do przegrzania miksera Sencor SHM 5205, powinno się przestrzegać  ilości produktów oraz czasu przetwarzania optymalnego dla tego urządzenia.  I tak na przykład, używając końcówki do ugniatania i przygotowując ciasto drożdżowe, maksymalny czas przetwarzania nie powinien przekraczać 5 minut. drożdżówkaMaksymalna ilość mąki, którą można wówczas wsypać do miski to 500 g. Gdy używa się końcówki do ubijania i przygotowuje się rzadkie zupy, sosy, ciasto na placki, to czas pracy miksera, nie powinien przekroczyć 4 minut, a ilość składników powinna wynosić mniej więcej 750 g. Używając miksera do robienia majonezu, ilość żółtek nie powinna przekraczać 3. Podczas wykonywania tej czynności, ciągła praca urządzenia, nie powinna przekraczać 3 minut. Tak krótki czas pracy, w dużej mierze spowodowany jest mocą urządzenia. Jest to czynnik, na który powinno zwracać się szczególną uwagę. Im większa moc, tym urządzenie będzie mogło dłużej pracować bez konieczności robienia przerw. Informacja dotycząca mocy urządzenia, z reguły znajduje się na opakowaniu i tabliczce znamionowej urządzenia. Przed zakupem warto zapoznać się z informacjami, dzięki którym będzie można poznać podstawowe parametry. W ten sposób jest szansa na to, że kupi się sprzęt, który nie będzie tylko leżał na dnie szafki.

Do tego konkretnego modelu nie ma możliwości dokupienia dodatkowych końcówek lub akcesoriów. Warto to wiedzieć, zanim podejmie się decyzję. Jest to zatem podstawowa wersja miksera Sencor SHM 5205, wyposażona w dwa rodzaje końcówek. Nie ma możliwości dokupienia, a tym samym korzystania z końcówek służących do np. mielenia kawy czy orzechów. Jeśli te dodatkowe akcesoria wydają się zbędne, to wybór tego modelu jest jak najbardziej właściwy. Kup teraz Sencor SHM 5205.

Czyszczenie i konserwacja miksera ręcznego

Czyszczenie i konserwacja urządzenia to ważna czynność, której nie należy odwlekać w czasie. Przed przystąpieniem do czyszczenia, trzeba zawsze ustawić przełącznik na pozycję 0 i odłączyć kabel od zasilania. Po każdym użyciu końcówek najlepiej umyć je od razu. Warto to robić dokładnie, aby nie pozostało na nich żadne ciasto. Te elementy można myć w ciepłej w wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Myjąc nasadki, które mają kołnierzyk, trzeba się wyjątkowo postarać. Często bowiem produkty dostają się pod tę część i trudno je usunąć, jeśli zostały pozostawione do zaschnięcia. Obudowę miksera Sencor SHM 5205 można przecierać wilgotną ściereczką. Jeśli jest bardzo ubrudzony, można delikatnie nasączyć ścierkę płynem do mycia naczyń. Zespołu z silnikiem nie można zanurzać w wodzie. Jeśli się to zrobi, można być pewnym, że urządzenie przestanie działać. Ponadto może to być niebezpieczne. Jeśli chce się zachować dłużej nienaganny wygląd sprzętu, nie powinno używać się do czyszczenia gąbek z powłoką ścierającą i silnych detergentów. Urządzenie można przechowywać w oryginalnym kartonie lub bez niego. Jest to wybór użytkownika. Niestety do zestawu nie zostało dołączone żadne etui, do którego można by było schować końcówki. Szkoda, bo jest to ciekawy gadżet, dzięki któremu akcesoria kuchenne są uporządkowane.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących używania sprzętu warto sięgnąć po instrukcję obsługi. Na szczęście do dyspozycji użytkownika, jest instrukcja w języku polskim. Dowód zakupu, kartę gwarancyjną i instrukcję, warto przechowywać przynajmniej przez okres trwania gwarancji.

Czy warto wybrać mikser ręczny Sencor SHM 5205

Mając na uwadze powyższe czynniki, można dojść do wniosku, że jest to dobry sprzęt w przystępnej cenie.

Urządzenie, które zadowoli użytkowników, którym mikser potrzebny jest do wykonania prostych, standardowych kuchennych czynności. Jeśli nie masz dużych wymagań co do miksera to warto zaopatrzyć się w ten model, żeby ułatwić sobie codzienną pracę w kuchni i zapewnić nieco więcej wolnego czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
19 + 20 =