Mikser RAVEN EMM001

Ocena

Mikser kuchenny to wieloczynnościowe urządzenie, które czyni pracę w kuchni znacznie przyjemniejszą. Mając taki sprzęt, można zaoszczędzić sporo czasu i energii. Wśród dostępnych na rynku modeli, możemy wybierać między mikserem ręcznym z misą lub bez niej. Nie ulega wątpliwości, że te pierwsze są znacznie wygodniejsze w użyciu, zwłaszcza gdy misa jest obrotowa.

Mikser kuchenny RAVEN EMM001

Jednym właśnie z takich urządzeń z samo obracającą się misą jest mikser kuchenny RAVEN EMM001. Jest to klasyczny sprzęt w niskiej cenie. Sprawdź aktualną cenę modelu RAVEN EMM001. Co nie oznacza, że nie ma ciekawego wyposażenia, ani funkcji. Nie od dziś zresztą wiadomo, że nie zawsze cena jest wyznacznikiem jakości. A przynajmniej nie jest tak, w tym konkretnym przypadku. Mikser dostępny jest w kolorze białym i ma silnik o mocy 450 W. mikserRAVEN EMM001Decydując się na jego zakup, otrzymujemy:

 • Stojak na mikser z podnoszonym ramieniem – jest bardzo poręczny, a jego obsługa nie jest trudna. Jest wyposażony w duże przyciski, które umożliwiają sterowanie urządzeniem. Ich kształt i oznaczenia znacznie ułatwiają obsługę.
 • Misa o pojemności 2,5 litra – jej pojemność to spory atut miksera, pomieści sporo produktów.
 • Pokrywa osłaniająca misę. Po jej odsłonięciu można z łatwością dozować poszczególne składniki.
 • 2 mieszadła trzepakowe – można nimi ubijać i mieszać produkty
 • 2 mieszadła hakowe – przydają się do wyrabiania ciast
 • Szpatułka – służy przede wszystkim do zgarniania produktów ze ścianek misy.
 • Przycisk EJECT służący do zwalniania końcówek po zakończonej pracy – warto pamiętać, że ściągnięcie mieszadeł jest możliwe tylko wtedy, gdy regulator prędkości ustawiony jest na pozycję oznaczoną jako 0.
 • Przycisk TURBO – maksymalne obroty umożliwiają uzyskanie zadowalających efektów w błyskawicznym tempie.
 • Włącznik i przełącznik wyboru prędkości – skala od 1 do 5.
 • Przycisk zwalniania miksera
 • Przycisk blokady podnoszonego ramienia
 • Kabel zasilający – jest dość długi, wiec z powodzeniem można umieścić mikser z daleka od kontaktu. Niestety nie ma schowka, do którego można by go schować po skończonej pracy. Jest to drobna niedogodność.
 • Nóżki antypoślizgowe – zapewniają stabilność podczas pracy. Są gwarancją bezpieczeństwa. Spełniają swoją funkcję, gdy podłoże, na którym postawi się urządzenie, jest suche. Warto więc przed postawieniem miksera przetrzeć blat do sucha.
 • Instrukcja obsługi w języku polskim i karta gwarancyjna (24 miesiące)

Poznaj zalety i wady miksera RAVEN EMM001

Zalety Wady
 • Niska cena
 • Dokładna i szybka praca
 • Wygodny uchwyt miksera
 • Bogate wyposażenie
 • Pojemna misa
 • Estetyczny, klasyczny design
  Brak

Trudno dostrzec w tym produkcie jakąkolwiek wadę. Radzi sobie z wszystkimi zadaniami, które mu się powierzy. W tak niskiej cenie trudno znaleźć sprzęt, który spełniałby wszystkie oczekiwania, ale jeśli funkcje i wyposażenie przedstawione powyżej są zadowalające, to warto zainteresować się tym urządzeniem. Kup teraz mikser RAVEN EMM001.

Funkcje miksera kuchennego RAVEN EMM001

Mimo że mikser nie jest drogi, to ma szereg ciekawych funkcji, które znacznie usprawniają pracę w kuchni. Ich ilość, jest całkowicie wystarczająca, żeby wykonać podstawowe czynności kuchenne. Warto zatem je poznać:

 • 5 – stopniowa regulacja prędkości – możliwość dostosowania prędkości do własnych potrzeb.
 • Funkcja TURBO
 • Mieszanie
 • Tryb pracy pulsacyjnej
 • Ugniatanie
 • Ubijanie piany – czynność tę najlepiej rozpocząć od włączenia najniższej prędkości, a następnie skorzystać z funkcji turbo. Ubite białka mają sztywną konsystencję.

mikser ręczny RAVEN EMM001

Mikser kuchenny RAVEN EMM001 prezentuje się skromnie, ale nie oznacza to, że nie spełnia swoich funkcji. Kliknij by kupić RAVEN EMM001.

Obsługa miksera RAVEN EMM001

Przed pierwszym uruchomieniem miksera, warto umyć te elementy, które będą miały styczność z żywnością. Zanim podłączymy urządzenie do gniazdka lepiej sprawdzić, czy włącznik znajduje się w pozycji oznaczonej jako 0. Podobnie, gdy wyłącza się mikser, włącznik także powinien znajdować się w tej pozycji. RAVEN EMM001W zależności od upodobań, z miksera można korzystać, gdy jest odłączony ze stojaka, czyli trzymając go w ręce lub, gdy jest zamontowany do stojaka. Jest to o tyle wygodne, że ma się wówczas wolne ręce i z powodzeniem można dozować produkty lub zająć się czymś innym. Uchwyt miksera to dobrze wyprofilowana rączka. Mikser idealnie leży w dłoni, a co najważniejsze nie wyślizguje się podczas pracy. Czas ciągłej pracy urządzenia nie powinien przekraczać 10 minut. Warto przestrzegać tej zasady, jeśli nie chce się doprowadzić do przegrzania sprzętu, a w rezultacie do jego uszkodzenia. Po 10 minutach ciągłej pracy trzeba odłączyć mikser i poczekać około 10 minut, zanim skorzysta się z niego ponownie. Urządzenie można włączać tylko wtedy, gdy są już zamontowane wszystkie elementy. Miksując produkty najlepiej uruchomić mikser dopiero wtedy, gdy mieszadła są zanurzone w produktach. Mikser powinien stać na stabilnej, płaskiej powierzchni, a kabel zasilający nie powinien znajdować się w pobliżu źródeł ciepła.

Obsługa miksera nie jest skomplikowana, więc nawet ci, którzy nie mają doświadczenia w pracy z tego typu urządzeniami, nie powinni mieć problemu z jego obsługą. Po podłączeniu miksera do gniazdka i ustawieniu go na blacie, do misy roboczej trzeba wrzucić składniki, które ma się zamiar przerobić. Kolejnym etapem jest wybranie mieszadeł. Wybór ten jest uzależniony od tego, jaką pracę będziemy wykonywać. I tak np. wybierając mieszadła trzepakowe, możemy z powodzeniem ubijać i mieszać. Natomiast mieszadła hakowe są odpowiednie do wyrabiania ciast, także tych ciężkich. Mikser jest wyposażony w gniazda, do których wkłada się wybrane mieszadła. Do mniejszego otworu trzeba włożyć mieszadło z zębatkami, a do większego mieszadło bez zębatki. Nie można mieszać mieszadeł, czyli nie można włożyć jednej końcówki hakowej, a drugiej trzepakowej. Po wykonaniu tych czynności mikser ustawia się nad zaczepami stojaka, po czym delikatnie do nich dociska do momentu, w którym usłyszy się „kliknięcie”. Ten dźwięk oznacza, że mikser został prawidłowo zamontowany do stojaka. mikser z misą RAVEN EMM001Pokrywkę misy należy wsunąć w prowadnice, które znajdują się w ramieniu stojaka. Ostatnim krokiem jest włączenie urządzenia, ustawienie prędkości obrotów i rozpoczęcie pracy. Gdy uzyska się zadowalające rezultaty, trzeba przestawić wyłącznik na pozycję 0, zdjąć końcówki wciskając przycisk EJECT, zdjąć pokrywę i zdemontować mikser ze stojaka.

Do urządzenia nie zostało dołączone żadne opakowanie, do którego można by było schować akcesoria. Można je dokupić dodatkowo, jeśli zajdzie taka konieczność. Warto zapoznać się z instrukcją obsługi, która została dołączona do zestawu. Są w niej zawarte wszystkie niezbędne informacje, które mogą okazać się przydatne nie tylko podczas pierwszego uruchomienia urządzenia.

Prędkość miksera RAVEN EMM001

Mikser kuchenny RAVEN EMM001 dysponuje 5 – stopniową regulacją prędkości. Warto wiedzieć, że każda kolejna zmiana prędkości zwiększa obroty o 12%  w porównaniu, z prędkością, która była ustawiona jako ostatnia. Prędkość maksymalna to piąty stopień prędkości. Użytkownik ma także możliwość skorzystania z funkcji TURBO. Włączenie jej powoduje natychmiastowe, chwilowe zwiększenie prędkości obrotowej. Przycisk nie powinien być wciśnięty dłużej niż przez 30 sekund. Prędkość, którą uzyskuje się poprzez skorzystanie z tej funkcji, jest taka sama jak wtedy, gdy ustawi się najwyższy stopień prędkości.

Mieszadła w mikserze RAVEN EMM001

Przydatną informacją jest to, że mieszadła można ściągnąć tylko wówczas, gdy przełącznik wyboru prędkości znajduje się w pozycji 0. W przeciwnym razie jest to niemożliwe. Warto o tym pamiętać, żeby nie ciągnąć na siłę mieszadeł. Podczas mieszania lub ubijania suchych składników, zawsze trzeba zakładać pokrywkę na miskę, tak, żeby np. mąka lub cukier nie wysypały się poza nią. Podczas pracy miksera można dodawać składniki do misy. Wystarczy uchylić wtedy okienko, dodać produkty, po czym ponownie je zasłonić. mieszadła RAVENMiksowanie najlepiej zaczynać on włączenia najniższej prędkości i stopniowo ją zwiększać, jeśli zachodzi taka potrzeba. Urządzenie jest w stanie przetworzyć za jednym razem tylko określoną ilość produktów. Czas maksymalnej pracy miksera również zależny jest od rodzaju składników, które się stosuje. I tak np. jeśli ma się zamiar przygotować ciasto biszkoptowe, to do misy można wbić 5 jaj, a maksymalny czas pracy miksera w tym przypadku to 5 minut. Najdłużej urządzenie może pracować wtedy, gdy wyrabia się gęste ciasto. Czas pracy wynosi wtedy 10 minut. Wówczas do miski można wsypać 1 kg mąki. W takiej sytuacji najlepiej włączyć najwyższy, czyli piaty stopień prędkości. Otrzymane rezultaty są wówczas najbardziej zadowalające. Warto pamiętać, że ten sprzęt nie nadaje się do rozdrabniania bardzo twardych produktów oraz kostek lodu.

Czasem może się zdarzyć, że mieszadła zakleszczą się podczas pracy. Jeśli do tego dojdzie, trzeba wyłączyć mikser, ustawiając przełącznik na pozycję 0 i odłączyć go od sieci. Taka sytuacja ma miejsce zazwyczaj wtedy, gdy na mieszadła przyklei się nadmiar wyrabianych produktów. Za pomocą szpatułki można usunąć wyrabiane ciasto i wrzucić je ponownie do miski. Nie warto czekać, aż urządzenie samo sobie poradzi z tą drobną „awarią”. Praca, gdy mieszadła są zablokowane i przeciążone, może skutkować uszkodzeniem sprzętu.

Czyszczenie miksera RAVEN EMM001

Czyszczenie urządzenia nie jest kłopotliwe. Korpus można przecierać jedynie wilgotną ściereczką. Nie jest to element, który można zanurzać w wodzie. Do czyszczenia warto używać łagodnych detergentów. W przeciwnym razie można zetrzeć ważne oznaczenia, takie jak informacje o produkcie, znaki ostrzegawcze, skale itp. Resztę akcesoriów można myć ręcznie w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Żadna część miksera nie nadaje się do mycia w zmywarce.

Czy warto kupić mikser kuchenny RAVEN EMM001

Mikser kuchenny RAVEN EMM001 oznacza się sporą wydajnością, mimo że nie dysponuje on dużą mocą. Trochę szkoda, że misa nie jest metalowa, ale w tej cenie trudno oczekiwać akcesoriów lepszej jakości. mikser kuchenny RAVEN EMM001Na szczęście ta, którą znajdziemy w zestawie, została wykonana z wysokiej jakości tworzywa, więc jest szansa na to, że długo posłuży i zachowa swój nienaganny wygląd. Jeśli jednak byłoby inaczej, zawsze można dokupić nową. Nie jest to drogi element.

Miksery kuchenne sprawdzają się w każdej kuchni. Są niezastąpionymi pomocnikami, ponieważ odznaczają się mnogością funkcji. Jeśli szuka się urządzenia, z którym łatwo się współpracuje, to ten model jak najbardziej spełnia te wymagania. Dobra jakość za niewielką cenę to jego największe atuty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
20 − 8 =