Mikser ręczny Bosch MFQ36440

Ocena

Mikser to bez wątpienia urządzenie z kategorii „Must have”. Jest niezastąpiony w każdej kuchni. Niezależnie od tego, czy będzie należał do miłośnika i pasjonata kulinarnych wyzwań czy też osoby spędzającej w kuchni tylko tyle czasu, ile jest to absolutnie konieczne, każda z tych osób bez wątpienia uzna, że  warto mieć go pod ręką, by skrócić czas i zminimalizować pracochłonność przygotowywanych potraw.

Choć mikser stworzono ponad sto lat temu, a pierwszy model trafił na sklepowe półki w latach 20. ubiegłego wieku, to dobra passa mikserów trwa do dziś. Oczywiście, technologia produkcji znacznie się zmieniła. Dzisiejszy mikser posiada dużo więcej funkcji, wiele z nich łączy w sobie też funkcje miksera i blendera, a także zaopatrzony jest w dodatkowe wyposażenie, ułatwiające pracę w kuchni i sprawiające, że staje się ona przyjemniejszą. Dziś jest urządzeniem niezwykle docenianym zarówno przez gospodynie domowe, uwielbiające spędzać czas na tworzeniu od zwykłych naleśników, po pachnące wypieki czy wymyślne desery, sprawdza się także (szczególnie, gdy ma w wyposażeniu końcówkę blendującą) jako sprzęt codziennego użytku mam, przygotowujących dla swoich pociech sycące i zdrowe zupki – kremy. Bosch ErgoMixx MFQ36440Mikser, jako klasyczne i proste urządzenie zostanie doceniony też przez zapracowane panie domu, którym zależy na funkcjonalnym oraz szybkim w montażu i demontażu urządzeniu, dzięki któremu przyrządzenie wielu potraw będzie łatwiejsze i błyskawiczne. Słowem, mikser to drobny sprzęt AGD, bez którego trudno wyobrazić sobie dzisiejszą kuchnię.

Mikser Bosch ErgoMixx MFQ36440

Jednym z takich klasyków, stworzonych do prostych zadań kulinarnych, ale też dający radę przy trudniejszych wyzwaniach, np. rozdrabnianiu surowych warzyw, jest mikser Bosch ErgoMixx MFQ36440. Sprawdź cenę Bosch ErgoMixx MFQ36440.Mikser ręczny Bosch MFQ36440Bosch MFQ36440 występuje w kolorystyce biało – szarej, pasującej do każdej kuchni. Obudowa jest z tworzywa sztucznego. Posiada on solidny, mocny silnik 450 W. Dzięki niemu, mikser znakomicie poradzi sobie z produktami twardymi, gęstymi, wymagającymi porządnej obróbki.

Poznaj zalety i wady miksera Bosch ErgoMixx MFQ36440

Zalety Wady
 • Solidnie wykonany
 • Bezproblemowo zmienia się końcówki miksera
 • Nie rozchlapuje mleka, mąki itp.
 • Dobrze rozdrabnia
 • Cichy i lekki – zapewnia to maksymalny komfort użytkowania
 • Miękki uchwyt – dzięki niemu mikser „trzyma się” dłoni, nie wyślizguje, a przy tym jest poręczny i wygodny w użytkowaniu
 • Praktyczne zwijanie kabla
 • Dość krótka długość kabla
 • Pomimo tego, że silnik jest dużej mocy, a więc sprzęt dużej wydajności, to jednak mikser przy zastosowaniu maksymalnego stopnia prędkości, nie wykonuje tak szybkich obrotów, jak można by było oczekiwać

Zauważyć można, że produkt marki Bosch ma zdecydowanie więcej zalet niż wad. Aby po dokonaniu zakupu nie uznać, że popełniło się błąd wybierając ten sprzęt i by uniknąć rozczarowania, warto w tym momencie poznać zalety i wady urządzenia.

Co wyróżnia mikser Bosch ErgoMixx MFQ36440 wśród innych mikserów tej klasy

W mikserze Bosch MFQ36440 na uznanie zasługuje sprawny i szybki system zakładania i zdejmowania końcówek i stopy blendera. Nie trzeba wkładać żadnego wysiłku w montaż i demontaż końcówek, jak to często zdarza się w przypadku innych urządzeń tego typu. Założenie końcówek w taki sposób, by sprzęt działał prawidłowo i bezpiecznie trwa kilka sekund. Mocny silnik miksera zapewnia wydajną pracę urządzenia i zadowalające każdą panią domu rezultaty. Często w mikserach i innych urządzeniach gospodarstwa domowego jest tak, że mocny silnik idzie w parze z hałasem, emitowanym przez sprzęt. W przypadku omawianego miksera tak nie jest.

Mikser zasługuje na pochwałę za cichą pracę. Dzięki temu, praca z nim jest bardziej komfortowa. Bez wątpienia, informacja ta będzie cenna dla wszystkich, którzy mają w domu małe dziecko. Nadto, mikser marki Bosch jest lekkiej konstrukcji i ergonomicznego kształtu. wygoda użytkowania mikser ręczny Bosch MFQ36440Nie można narzekać na to, że podczas pracy z mikserem Bosch MFQ36440, po krótkim czasie zaczyna boleć ręka od jego trzymania. Niestety, nie wszystkie miksery mają tę zaletę. Oprócz tego, sprzęt ten posiada komfortowy, miękki, gumowy uchwyt, który dodatkowo czyni pracę z nim wygodniejszą i przyjemniejszą. Dzięki niemu też nie ma obawy, że mikser wyślizgnie się z dłoni. Wyposażony jest w duże przyciski, które z pewnością zostaną docenione przez osoby starsze. Mówiąc o mikserze Bosch ErgoMixx, nie sposób nie wspomnieć o końcówce miksujące, czyli tzw. stopie blendera. Wykonana jest ona z tworzywa sztucznego, odpornego na działanie wysokiej temperatury. Oznacza to tyle, że można bez obaw miksować zupki dla najmłodszych także wtedy, gdy jeszcze nie zdążyły wystygnąć. Przy tym mikser posiada tę cechę, że nie rozchlapuje produktów czy potraw, dzięki czemu nie grożą nam generalne porządki w kuchni, po zakończeniu pracy z nim.

Wyposażenie miksera Bosch ErgoMixx MFQ36440

Producent miksera Bosch ErgoMixx wyposażył go w:

 • 2 końcówki ze stali szlachetnej – haki (idealne do mieszania, ugniatania ciasta, np. drożdżowego)
 • 2 końcówki ze stali szlachetnej – trzepaczki (świetnie nadają się do ubijania, np. piany z białek, czy śmietany)
 • Końcówka miksująca, czyli stopa blendera – dobry „rozdrabniacz”, wykonany z tworzywa sztucznego, nadającego się do zanurzania w wysokich temperaturach; zdaje egzamin przy rozdrabnianiu surowych i gotowanych warzyw i owoców oraz w miksowaniu zupek i innych dań na „papkę”
 • Stopa blendera wyposażona jest w innowacyjny, wykonany ze stali szlachetnej nóż z czterema ostrzami QuattroBlade
 • Pojemnik do miksowania o pojemności 800 ml z miarką i pokrywką
 • Miejsce na nawinięcie kabla
 • Instrukcję obsługi w języku polskim
 • 24-miesięczną kartę gwarancyjną.

czyszczenie Mikser ręczny Bosch MFQ36440Wyciągane elementy miksera można bez problemu umyć w zmywarce. To dobra wiadomość, która ucieszy wszystkich, którzy nie lubią zmywać zaschniętych kremów czy ciast. Kliknij by sprawdzić dostępność miksera Bosch ErgoMixx MFQ36440 w sklepach.

Funkcje miksera Bosch MFQ36440

Wybierając mikser Bosch MFQ36440, który będzie służył nam pomocą w kuchni, warto zastanowić się, jakie czynności najczęściej będzie za nas wykonywał i tym samym, na jakich funkcjach miksera zależy nam najbardziej. Bosch ErgoMixx MFQ36440Podstawowe typy mikserów elektrycznych ręcznych mają standardowe funkcje, które jednak są wystarczające, jeśli nie planujemy masowej produkcji ciast. Są też modele, o nieco rozszerzonej palecie udogodnień. Do funkcji miksera Bosch ErgoMixx MFQ36440, zaliczyć można:

 • 5 stopni prędkości ze zróżnicowaną ilością obrotów – można dostosować prędkość pracy miksera do rodzaju użytych produktów
 • Tryb pracy pulsacyjnej – funkcja, pozwalająca na dokładne kontrolowanie pracy miksera; działa tylko wtedy, gdy wciśnie się przycisk
 • Tryb Turbo – umożliwia pracę z urządzeniem na najwyższych obrotach
 • Możliwość pracy z nasadką miksującą
 • Możliwość pracy ze stopą blendera
 • Przycisk zwalniający końcówki – umożliwia błyskawiczne i lekkie wyjmowanie końcówek do miksera
 • Zabezpieczenie przed wyjęciem końcówek podczas pracy urządzenia – zapewnia bezpieczne i komfortowe korzystanie z urządzenia.

Czy warto dokonać zakupu miksera Bosch ErgoMixx MFQ36440

Szukając najlepszego dla siebie rozwiązania w codziennych lub niecodziennych zmaganiach w kuchni, przede wszystkim bierzemy pod uwagę zakup odpowiedniego sprzętu gospodarstwa domowego, który będzie w tym celu służył. Kup teraz mikser kuchenny Bosch ErgoMixx MFQ36440.Mikser Bosch MFQ36440Mając na uwadze przyrządzanie domowych ciast, kremów, naleśników, ubijanie piany, śmietany, robienie koktajli, miksowanie zupek dla maluszków, czy rozdrabnianie gotowanych i surowych warzyw i owoców, odpowiednim do tych celów sprzętem będzie mikser. Jeśli nie chodzi nam po głowie pieczenie ciast dla mas, a jedynie dla najbliższego grona osób, z pewnością nasze potrzeby zaspokoi mikser ręczny Bosch ErgoMixx MFQ36440.

Mikser kuchenny Bosch MFQ36440 zmieści się w każdej, nawet ciasnej kuchni. Za jakość, funkcjonalność i niezawodność, jaką otrzymujemy wraz z zakupem tego urządzenia, należy zapłacić niewygórowaną, nie obciążającą zbytnio domowego budżetu cenę. Na uwagę w tym urządzeniu zasługuje innowacyjny nóż QuattroBlade, dzięki któremu błyskawicznie i jednocześnie bezpiecznie można mieszać i rozdrabniać artykuły żywnościowe. Ponadto, urządzenie to posiada funkcje, które mają za zadanie zadbać o jakość i bezpieczeństwo podczas korzystania z niego. Do takich funkcji należy zabezpieczenie przed wypadnięciem końcówek w trakcie pracy sprzętu. Wybierając mikser, czy jakikolwiek inny sprzęt AGD, warto zatem mieć na uwadze to, że bezpieczeństwo podczas kuchennych prac jest tak samo ważne, jak wygoda i oszczędność naszego czasu. Mikser Bosch ErgoMixx MFQ36440 jest gwarancją spełnienia wszystkich tych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
13 − 12 =