Mikser ręczny Bosch MFQ36400

Ocena

Mikser ręczny to jedno z najbardziej popularnych urządzeń występujących w kuchni. Przydaje się podczas drobnych prac kuchennych, które trudno ominąć podczas przygotowywania posiłków na co dzień. Wybór sprzętu dostosowanego do naszych potrzeb wcale nie jest prosty. Inne urządzenie będzie odpowiednie dla osoby, która spędza w kuchni mnóstwo czasu, a inne dla takiej, która gotuje sporadycznie. Znając siebie, najłatwiej podjąć właściwą, spełniającą oczekiwania decyzję. Tym, którzy szukają tradycyjnego miksera ręcznego polecamy Bosch MFQ36400.

Mikser Bosch ErgoMixx MFQ36400

Jedną z popularniejszych marek jest firma Bosch. Właśnie jej dziełem jest bardzo cichy mikser ręczny Bosch ErgoMixx MFQ36400. Odznacza się niezwykle ergonomicznym kształtem i lekką obudową. Te cechy są niezwykle pożądane, zwłaszcza gdy używa się miksera często i długo. Kliknij by sprawdzić cenę Bosch ErgoMixx MFQ36400.Mikser Bosch ErgoMixx MFQ36400Lekki mikser nie męczy ręki, a to z kolei wpływa na wygodę podczas pracy. Urządzenie nie wyślizguje się z dłoni, nawet wówczas, gdy długo z nim pracujemy. Ma silnik o mocy 450 W. Fakt, nie jest to zbyt wiele, ale do zadań, do których został stworzony, w zupełności wystarcza.

Poznaj zalety i wady miksera Bosch ErgoMixx MFQ36400

Zalety Wady
 • Dokładna praca
 • Solidne wykonanie
 • Cicha praca
 • Klasyczny, estetyczny design
 • Wygodny i lekki
 • Dość ubogie wyposażenie

Na tle innych urządzeń tego typu, model ten wyróżnia się niezwykle cichą pracą. Osoby, dla których jest to istotny czynnik, powinny zainteresować się tym sprzętem. Bez względu na to, jakie produkty się przetwarza, mikser zawsze pracuje tak samo cicho. Kliknij by kupić mikser Bosch MFQ36400.

Wyposażenie Bosch MFQ36400

Kupując ten sprzęt, mniej więcej wie się, czego można oczekiwać. Nie jest to w końcu wieloczynnościowy, rozbudowany sprzęt, a prosty mikser ręczny. Bosch ErgoMixx MFQ36400

Mimo to warto przyjrzeć się bliżej wyposażeniu, które otrzymamy w zestawie:

 • Końcówki do mieszania i ubijania
 • Korpus urządzenia – jest bardzo lekki, więc współpraca z mikserem jest bardzo wygodna. Nawet podczas wykonywania najcięższych prac nie męczy się ręka. Bez wątpienia jest to jeden z jego największych atutów.
 • Kabel zasilający – ze względu na to, że mikser jest niewielkim urządzeniem, nie posiada on schowka, do którego można by było schować kabel po skończonej pracy. Jest za to wyposażony w podstawkę, na którą można nawinąć kabel lub po prostu użyć klamry spinającej, która również została dołączona do zestawu.
 • Klamra spinająca przewód sieciowy
 • Ergonomiczny uchwyt – mikser nie wyślizguje się z ręki podczas pracy, dzięki temu praca jest bezpieczna i przebiega bez komplikacji. Uchwyt idealnie pasuje do dłoni. Praca jest zatem prawdziwą przyjemnością.
 • Przełącznik – służy do włączania i wyłączania urządzenia, a także do ustawiania prędkości pracy.
 • Przycisk wyrzutowy służący do wyjmowania końcówek z gniazda – można go wciskać tylko wtedy, gdy końcówki miksujące się zatrzymają i gdy przełącznik znajduje się w pozycji oznaczonej jako 0.
 • Stojak do odstawiania miksera i nawijania kabla – znajduje się on w tylnej części miksera. Można oprzeć mikser po skończonej pracy lub wówczas, gdy ma się zamiar dodać produkty do miski.
 • Przycisk zwalniania blokady służy do wyjmowania końcówki z otworu tylnego
 • Końcówki do zagniatania, czyli haki
 • Instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna (24 miesiące) i karta produktowa. – można w niej znaleźć ciekawe porady i informacje dotyczące obsługi sprzętu. Zasady działania nasadek, które można zakupić dodatkowo, są opisane w osobnej instrukcji, która jest dołączona do dodatkowego akcesorium.

Dodatkowe wyposażenie

Dodatkowo do tego zestawu można zamówić rozdrabniacz uniwersalny, końcówki do szybkiego miksowania i pojemnik z pokrywką. Zanim przystąpi się do używania miksera, należy umyć wszystkie jego elementy, oprócz korpusu zasilającego. Podczas pracy kabel zasilający powinien być całkowicie rozwinięty. Otwory, do których wkłada się końcówki, posiadają zaślepki. Gdy do otworów nie są włożone żadne narzędzia, to są one przysłonięte. Jeśli tylny otwór miksera jest otwarty, to urządzenie może pracować tylko w trybie pracy chwilowej. W takiej sytuacji przełącznik umożliwiający zmianę prędkości, w skali od 1 do 5 nie działa. Zasuwkę zamykającą powinno się otwierać tylko wtedy, gdy przełącznik miksera jest ustawiony na pozycję 0, czyli OFF. Po skończonej pracy trzeba chwilę odczekać, aż końcówki całkowicie się zatrzymają. Dopiero wówczas można przystąpić do demontażu części.

Praca z mikserem Bosch MFQ36400

Najlepsze rezultaty pracy można uzyskać wtedy, gdy do wykonywania poszczególnych prac, używa się odpowiednich końcówek. I tak np. używając końcówek do mieszania, można z powodzeniem przygotować sosy, pianę z białek, śmietanę, majonez i lekkie ciasta, w tym ciasto ucierane. mikser reczny boschWarto zaznaczyć, że końcówki te, nie nadają się do mieszania ciężkich ciast. Aby wykonać cięższe prace, takie jak właśnie ugniatanie ciężkich ciast, takich jak ciasto drożdżowe, kruche lub ziemniaczane, najlepiej używać końcówek hakowych. Można nimi także mieszać ciasto chlebowe i ciasto z mięsa mielonego. Maksymalna ilość produktów, które można jednorazowo przetworzyć to 500 g mąki, łącznie z dodatkami. Warto przestrzegać tej wartości, żeby nie doprowadzić do przegrzania urządzenia.

Po umieszczeniu w mikserze odpowiednich końcówek można rozpocząć pracę. Przed uruchomieniem miksera najlepiej zanurzyć mieszadła w produktach, które będzie się przerabiać i dopiero wówczas uruchomić sprzęt. W ten sposób ograniczy się do minimum możliwość rozchlapania składników znajdujących się w misie. Podobnie jest w przypadku zakończenia pracy. Mikser lepiej wyłączyć, gdy końcówki są zanurzone w produktach. W tym urządzeniu jest 5 – stopniowa skala regulacji prędkości. Do mieszania najlepsza jest prędkość w skali od 1 do 2, natomiast do zagniatania i ubijania prędkość 3,4 i najwyższa, czyli 5. Funkcja turbo jest oznaczona symbolem „M”. Można ją włączyć i uzyskać maksymalne obroty.Bosch MFQ36400

W instrukcji obsługi można znaleźć kilka ciekawych przepisów kulinarnych. Można zatem przygotować pyszne specjały, używając do tego celu właśnie tego urządzenia. Przepisów nie ma zbyt wiele, jednak warto docenić ten gest, bo niejednokrotnie w droższych modelach nie można liczyć na tego typu przepisy. Ponieważ jest to standardowy model, to mieszadła nie poruszają się w sposób planetarny. Obracają się klasycznie, w jednym kierunku. Maksymalny czas ciągłej pracy miksera nie powinien przekraczać 10 minut. Po tym czasie trzeba wyłączyć urządzenie i poczekać aż ostygnie. Dopiero wówczas można powrócić do dalszej pracy. Ważne, by obserwować urządzenie podczas pracy. Jeśli zauważy się coś niepokojącego, warto przerwać pracę.

Funkcje miksera Bosch MFQ36400

Warto wymienić funkcje tego miksera. Nie jest ich dużo, bo jest to standardowy, klasyczny model. Oto one:

 • 5 – stopniowa regulacja prędkości – można ją dostosować do rodzaju produktów, które się przetwarza. Z czasem dochodzi się do wprawy i prędkość można ustawiać intuicyjnie. Zanim do tego dojdzie, warto trzymać się wytycznych, które znajdują się w instrukcji obsługi.predkosc Bosch ErgoMixx MFQ36400
 • Funkcja TURBO – wciskając przycisk, można włączyć najwyższe obroty. Radzą sobie one z najcięższymi kuchennymi czynnościami.
 • Ubijanie piany – w błyskawicznym tempie można ubić białka na bardzo gęstą, sztywną pianę. Mikser na pewno zadowoli miłośników pieczenia.Bosch ErgoMixx MFQ36400 mikser
 • Mieszanie
 • Zagniatanie – z powodzeniem można zagnieść ciasto na chleb, makaron lub pizzę.
 • Możliwość pracy z nasadką do miksowania
 • Tryb pracy pulsacyjnej – można z niego skorzystać, gdy ma się zamiar jedynie lekko wymieszać produkty. Tryb jest uruchomiony tylko wtedy, gdy przytrzymuje się przycisk. Dzięki temu ma się pełną kontrolę nad pracą miksera.

Za każdym razem, gdy zakończy się miksowanie lub zagniatanie, trzeba wyjąć końcówki za pomocą przycisku wyrzutowego. Można to zrobić dopiero wtedy, gdy końcówki się zatrzymają. Warto dodać, że przycisku tego nie da się wcisnąć, jeśli przełącznik znajduje się w innej pozycji niż 0. Plusem tego typu urządzeń jest to, że nie zajmują wiele miejsca. Można wiec z powodzeniem trzymać mikser w szafce. Żeby zachować kabel w dobrym stanie, trzeba go spinać po skończonej pracy, tak żeby nie był powyginany. Ilość akcesoriów sprawia, że nie trzeba dokupować etui na narzędzia. Sprawdź w jakiej cenie jest aktualnie Bosch MFQ36400.

Czyszczenie miksera Bosch ErgoMixx MFQ36400

Wszystkie elementy miksera nadają się do mycia w zmywarce, oczywiście oprócz korpusu urządzenia. Jest to część, która nie powinna mieć styczności z wodą. czyszczenie Bosch ErgoMixx MFQ36400Korpus urządzenia można przecierać wilgotną ściereczką. Nie wolno używać agresywnych detergentów, mogą porysować obudowę i zetrzeć napisy i oznaczenia, które znajdują się na obudowie miksera. Nie ma zbyt wielu elementów do mycia, dlatego czynność ta nie zajmuje dużo czasu. Nawet gdy zakupi się dodatkowe akcesoria, to proces czyszczenia nie sprawia problemów. Dodatkowe nasadki także można myć w zmywarce. Końcówki najlepiej myć od razu po wyrobieniu ciasta lub po wymieszaniu produktów. Jeśli ciasto zdąży zaschnąć, to będzie o wiele trudniejsze do usunięcia.

Czy warto wybrać tradycyjny mikser kuchenny Bosch

Prosta budowa nie zawsze jest minusem, w tym przypadku można uznać to za zaletę. A to dlatego, że jest zdecydowanie mniej części, które mogłyby ulec usterce. Praca przebiega zatem płynnie i bez komplikacji. Czasem może się zdarzyć, że nie da się przesunąć przełącznika i wybrać pożądanej prędkości. Zazwyczaj dzieje się tak wtedy, gdy tylny otwór jest otwarty. W takiej sytuacji nie jest możliwe przełączanie, manewrowanie przełącznikiem.mikser Bosch ErgoMixx MFQ36400Pracując z mikserem na co dzień łatwo wczuć się w pracę. Jeśli pracuje się długo, warto sprawdzić, czy obudowa nie jest gorąca. Jeśli tak, warto dać urządzeniu odpocząć. Czasem może się także zdarzyć, że mieszadła się zatrzymają. Oznacza to z reguły, że osiadło na nich zbyt dużo wyrabianego ciasta. W takiej sytuacji trzeba zatrzymać urządzenie i ściągnąć nadmiar produktów z mieszadeł. Po wykonaniu tej czynności można powrócić do pracy i wszystko powinno już działać bez zarzutu.

Bosch ErgoMixx MFQ36400 to ciche i solidnie wykonane urządzenie. Jest to podstawowy sprzęt, którego nie powinno zabraknąć w żadnej kuchni. Końcówki są wykonane z wytrzymałego materiału, dlatego można sądzić, że sprzęt posłuży przez wiele lat. Wygoda pracy i ciche działanie to atuty przemawiające na korzyść miksera. Dlatego też można go polecić wszystkim osobom, które są w trakcie poszukiwań taniego, klasycznego miksera ręcznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
38 ⁄ 19 =