Mikser ręczny Bosch MFQ22100

Ocena

Mikser ręczny to podstawowy sprzęt kuchenny, który z powodzeniem można znaleźć niemal w każdym domu. Z jego pomocą można przygotować rozmaite dania w dość krótkim czasie. Jest nieocenionym pomocnikiem miłośników pieczenia, nie tylko słodkości. Niestety każde urządzenie kiedyś się psuje i trzeba rozejrzeć się za nowym sprzętem. Wybór może okazać się znacznie łatwiejszy, niż początkowo sądzimy. Dla tych osób, które używają miksera sporadycznie, dobrym wyborem może okazać się klasyczny model, taki jak ten, który wypuściła na rynek firma Bosch.

Klasyczny mikser Bosch MFQ22100

Bosch MFQ22100, bo o nim mowa, to urządzenie, na które początkowo zwraca się uwagę, ze względu na jego wyjątkowo niską cenę. Sprawdź aktualną cenę miksera Bosch MFQ22100.

Klasyczny mikser Bosch MFQ22100

Mikser Bosch MFQ22100 jest wyposażony w silnik o mocy 375 W. Jest to dość sporo, zważywszy na fakt, że nie musi współpracować z dodatkowymi akcesoriami. Pracuje jedynie z mieszadłami. Jest więc to wartość zupełnie wystarczająca. Praca przebiega płynnie i stosunkowo szybko.

Poznaj zalety i wady miksera Bosch MFQ22100

Zalety Wady
 • Niska cena
 • Klasyczny design
 • Dokładna i szybka praca
 • Łatwe czyszczenie
 • Zajmuje mało miejsca
 • Głośna praca

Dość głośne działanie wydaje się jedyną wadą tego sprzętu. Nie jest to jednak coś, co wpływa na codzienną współpracę. Ma tak wiele zalet, że ten mankament wydaje się wręcz drobiazgiem.

Wyposażenie miksera Bosch MFQ22100

Bosch MFQ22100 nie odznacza się ponadprzeciętnym wyposażeniem. Można by nawet powiedzieć, że jest bardzo ubogi. Mikser ręczny Bosch MFQ22100Mimo to warto dać mu szansę, bo dla tych, dla których standardowe funkcje miksera są wystarczające, wybór tego modelu może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Tak więc decydując się na ten sprzęt, otrzymujemy:

 • Mieszadła trzepakowe – w zaledwie kilka sekund można ubić białka na sztywną pianę. Są to jedne ze standardowych mieszadeł, bez których trudno wyobrazić sobie pracę z tego typu urządzeniem. Zostały wykonane z wysokiej jakości materiału. Sprawiają wrażenie wytrzymałych, więc wielce prawdopodobne, że bardzo długo posłużą.
 • Mieszadła hakowe nadają się do wyrabiania ciężkich ciast. Takich, z którymi mieszadła trzepakowe nie są w stanie sobie poradzić. Mają one typowy dla tego rodzaju końcówek kształt i cechują się bardzo solidnym wykonaniem.
 • Korpus urządzenia – został wykonany z solidnego materiału. Mimo to jest bardzo lekki, więc podczas pracy nie odczuwa się zmęczenia. Uchwyt ma ergonomiczny kształt i nie wyślizguje się z dłoni, nawet wtedy, gdy włączy się najwyższe obroty. Te wszystkie cechy sprawiają, że użytkowanie go na co dzień jest prawdziwą przyjemnością.
 • Kabel zasilający
 • Podstawka umożliwiająca oparcie miksera na blacie. Można także nawinąć na nią kabel zasilający, bo ze względu na niewielkie rozmiary miksera, nie ma żadnego schowka, do którego można by było schować kabel po zakończonej pracy.
 • Wielostopniowy przełącznik pracy – umożliwia zmianę prędkości, a także włączenie trybu pracy TURBO.
 • Przycisk wyrzutowy służący do zwalniania końcówek po zakończonej pracy – końcówki można wyciągnąć tylko wtedy, gdy przytrzyma się przycisk. Ponadto przełącznik musi być wtedy w pozycji oznaczonej jako 0
 • Instrukcja obsługi w języku polskim i karta gwarancyjna – warto się z nią zapoznać jeszcze zanim przystąpi się do pracy z mikserem i trzymać ją pod ręką, w razie, jakby miało się jakiekolwiek wątpliwości dotyczące obsługi sprzętu.

Funkcje miksera Bosch MFQ22100

Mikser ręczny Bosch MFQ22100 posiada wszystko to, co jest niezbędne do mieszania, ubijania, zagniatania i wyrabiania. Jest to klasyczny sprzęt, dlatego jego funkcje na pewno nikogo nie zaskoczą. Mimo to warto je znać:

 • Tryb TURBO
 • 4 – stopniowa regulacja prędkości – można dostosować prędkość do konsystencji i rodzaju produktów, które ma się zamiar przetworzyć. Dzięki temu efekty pracy są zawsze zadowalające.
 • Tryb pracy pulsacyjnej – przydaje się, gdy ma się zamiar wymieszać produkty.
 • Mieszanie
 • Ubijanie
 • Miksowanie
 • Zabezpieczenie przed wyjęciem końcówek podczas pracy – końcówki można zdjąć tylko wtedy, gdy przełącznik znajduje się w pozycji 0. W przeciwnym wypadku jest to niemożliwe.

lopatki Mikser ręczny Bosch MFQ22100

Trzeba przyznać, że współpraca z tym modelem przebiega bez zarzutu. Ponadto po skończonej pracy nie boli ręka. Urządzenie jest bardzo lekkie i bez wątpienia jest to jeden z jego większych atutów. Kliknij by kupić mikser Bosch MFQ22100.

Użytkowanie miksera Bosch MFQ22100

Przed skorzystaniem ze sprzętu warto sprawdzić, czy jest on kompletny. Mieszadła warto umyć, ponieważ są to elementy, które będą miały bezpośredni kontakt z przetwarzanymi produktami żywnościowymi. Podobnie jak w przypadku innych urządzeń tego typu, także w tym przypadku są ograniczenia ilościowe przetwarzanych za jednym razem produktów. Żeby nie zepsuć urządzenia, warto się do nich stosować. Maksymalnie można wyrabiać 500 g mąki wraz z dodatkami. Przekroczenie tej wartości może doprowadzić do przegrzania silnika. Urządzenie będzie wówczas bezużyteczne. W modelu tym zastosowano 4 – stopniową regulację prędkości, a także oznaczenie „M” na przełączniku, które umożliwia uzyskanie chwilowych, możliwie najwyższych obrotów. predkosci Mikser ręczny Bosch MFQ22100W korpusie urządzenia są otwory, do których wkłada się te końcówki, z których ma się zamiar skorzystać. Jeden otwór jest mały, a drugi duży. Ten ostatni ma 4 rowki. Stosując odpowiednie mieszadła, można uzyskać takie efekty, jakich się oczekuje. W zestawie znajdziemy zatem mieszadła trzepakowe przeznaczone do przygotowywania piany z białek, sosów, majonezów, kremów, śmietany i ciast o lekkiej konsystencji jak np. ciasto ucierane. Używając haków do zagniatania, można przygotować ciężkie mieszanki, takie jak np. ciasto drożdżowe, ziemniaczane lub chlebowe.

Instrukcja obsługi

Przed użyciem miksera warto zapoznać się z instrukcją obsługi i kartą produktową. Zawarte w niej informacje pozwolą lepiej zrozumieć zasady działania sprzętu. Ponadto w instrukcji można znaleźć ciekawe przepisy, które można wypróbować, mając w domu ten mikser. Do wyboru jest m.in. przepis na ciasto biszkoptowe, pizzę, chałkę drożdżową, bitą śmietanę lub ciasto kruche. Mogą się one okazać pomocne podczas pierwszej styczności z urządzeniem, a także wtedy, gdy pozna się już jego wszystkie tajniki. Fakt, nie jest ich dużo, ale to nie oznacza, że nie można przygotować, korzystając z tego sprzętu, wymyślnych i smacznych specjałów.

Bezpieczeństwo

Żeby praca była całkowicie bezpieczna, to mikser powinien być podłączony do zasilania dopiero wówczas, gdy wszystkie części są już zamontowane i gotowe do pracy. Warto zatem sprawdzić, czy końcówki są zamontowane prawidłowo. Montując je, zawsze trzeba to robić parami, czyli np. 2 końcówki hakowe lub 2 końcówki trzepakowe. Nie można ich mieszać. Gdy mieszadła są wprawione w ruch, nie można ich dotykać. Mikser najlepiej uruchomić, gdy mieszadła są zanurzone w produktach, które będzie się mieszać. Bosch MFQ22100Ustawiając przełącznik na obroty oznaczone jako 1, uzyskuje się doskonałe rezultaty mieszania i wyrabiania. Pozostałe prędkości, czyli od 2 do 4, sprawdzają się przy zagniataniu i ubijaniu. Chcąc pracować w trybie pełnej mocy, trzeba nacisnąć w lewo przycisk oznaczony jako „M” i mocno go przytrzymać. Tryb jest aktywny do momentu zwolnienia przycisku. Gdy uzyska się zadowalające rezultaty, wystarczy przesunąć przełącznik na pozycję 0 i za pomocą przycisku zwalniającego usunąć mieszadła z otworów.

Czyszczenie miksera ręcznego Bosch

Na uwagę zasługuje czyszczenie urządzenia. Jest to czynność, która zajmuje minutę. A wszystko dlatego, że wystarczy umyć mieszadła pod bieżącą wodą. Nie ma w zestawie żadnych akcesoriów, które wymagałyby jakiejkolwiek pielęgnacji. Do umycia jest jedynie naczynie, którego się użyło i końcówki. czyszczenie Mikser ręczny Bosch MFQ22100Korpus urządzenia przeciera się jedynie wilgotną, miękką ściereczką. Nie można go moczyć, bo może to doprowadzić do jego uszkodzenia. Warto także dbać o kabel zasilający. Nie powinien być poplątany ani znajdować się w pobliżu źródeł ciepła. Jeśli zostanie uszkodzony, to jedynym wyjściem z sytuacji będzie oddanie sprzętu do serwisu. W tylnej części urządzenia jest podstawka, na której można oprzeć mikser np. w momencie, w którym chcemy dodać więcej składników do misy. Przydaje się także do nawinięcia nadmiaru kabla, tak, żeby nie przeszkadzał podczas miksowania lub całkowitego nawinięcia, gdy zakończy się pracę. Można także spiąć kabel zasilający gumką. Wszystko zależy od tego, jak będzie nam wygodniej. Mikser jest niewielki, więc zajmuje bardzo mało miejsca w szafce. Tak więc przechowywanie go, nie sprawia najmniejszego kłopotu.

Czy warto kupić mikser ręczny Bosch MFQ22100

Prosta konstrukcja miksera może również okazać się atutem. Nie za bardzo ma się co zepsuć w tym modelu. Jakiekolwiek drobne awarie, które mogą wystąpić podczas codziennej współpracy, można usunąć samodzielnie. Z reguły dotyczą one przeciążenia sprzętu lub nieprawidłowego zamocowania końcówek do ubijania, lub ugniatania. Mimo to za każdym razem, gdy usłyszy się, że silnik znacząco zwalnia lub pracuje nieprawidłowo, warto wyłączyć urządzenie i pozwolić mu odpocząć. Maksymalny czas nieprzerwanej pracy nie powinien wynosić więcej niż 8 minut. Po tym czasie trzeba wyłączyć sprzęt i poczekać aż ostygnie. Gdy zauważy się, że mieszadła się nie obracają, to może świadczyć o tym, że zostały albo źle zamontowane, albo są przeciążone, jeśli akurat w tym momencie wyrabia się ciasto. W takim przypadku trzeba ściągnąć nadmiar produktu z mieszadeł i wznowić pracę. Za każdym razem, gdy mieszadła są zamocowane prawidłowo, słyszy się, jak zatrzaskują się w otworach. Gdy urządzenie niespodziewanie zwalnia, można dodać do przygotowywanej mieszanki nieco wody lub po prostu podzielić ciasto na kilka części, tak, by było łatwiej je wyrobić. Z czasem nabiera się wprawy i zdecydowanie łatwiej wczuć się w pracę przy wykorzystaniu właśnie tego sprzętu.

Jeśli używa się miksera zgodnie z przeznaczeniem, to wielce prawdopodobne, że posłuży on przez wiele długich lat.

To sprzęt idealny do typowych kuchennych prac, więc zadowoli osoby, które mają przygotowywać ciasto naleśnikowe, sosy, a nawet ciężkie ciasta. Jeśli natomiast zakres prac, które jest w stanie wykonać ten model, nie jest wystarczający, to najrozsądniej poszukać urządzenia o większych, bardziej rozbudowanych możliwościach. Z całą pewnością nie sprawdzi się w profesjonalnych kuchniach, natomiast jeśli poszukuje się sprzętu do zwykłego użytku domowego, to warto zainteresować się tym modelem. Kup teraz Bosch MFQ22100.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
20 + 27 =