Mikser ręczny Bosch MFQ 4080

Ocena

Mikser ręczny to coraz częściej urządzenie, które ma znacznie więcej możliwości, niż standardowe miksowanie i ubijanie. Nie dziwi zatem fakt, że decydując się na tego typu sprzęt, można liczyć na bogate wyposażenie umożliwiające blendowanie, ścieranie, szatkowanie, a nawet kruszenie lodu. W związku z tym, za stosunkowo niewielką cenę, można stać się właścicielem niezwykle funkcjonalnego sprzętu, który będzie służył przez lata jak produkty marki Bosch- strona domowa producenta.

Mikser Bosch MFQ 4080

Modelem, który przypadnie do gustu miłośnikom gotowania i pieczenia jest Bosch MFQ 4080. Jest to mikser ręczny o wielu możliwościach. Dostępny jest w kolorze białym i ma bardzo dużą jak na tego typu sprzęt moc, bo aż 500 W. Sprawdź dostępność urządzenia Bosch MFQ 4080.Bosch MFQ 4080Można zatem przypuszczać, że poradzi sobie z każdym kuchennym wyzwaniem. W zestawie standardowym otrzymuje się:

 • Korpus urządzenia – wykonany z dobrej jakości materiału. Ma klasyczny wygląd i zapewne przypadnie do gustu wielu użytkownikom.korpus mikser reczny bosch MFQ4080
 • Końcówki do mieszania „Fine Creamer” – zostały zaprojektowane w ten sposób, żeby mieszanie przebiegało niezwykle dokładnie i szybko. Służą do przygotowania piany z białek, sosów, majonezu i lekkich ciast, np. ciasta ucieranego. Nie nadają się do mieszania ciast ciężkich.
 • Hak do zagniatania – przyda się, gdy chcemy przygotować ciasto drożdżowe, ziemniaczane, chlebowe. A także, gdy chcemy wymieszać mielone mięso lub pasty.
 • 5 – stopniowy przełącznik prędkości – można swobodnie dostosowywać prędkość do rodzaju produktów, z których się korzysta. Już po kilku użyciach można dojść do wprawy i bezbłędnie ustawiać prędkość.
 • Przycisk wyrzutowy – służy on do wyjmowania końcówek. Nie można ich wyjąć, jeśli nie naciśnie się tego przycisku. Jest to jedno z zabezpieczeń, które ma wpłynąć na komfort i bezpieczeństwo użytkowania.
 • Przyciski zwalniające – służy do wyjmowania końcówki z dolnego otworu. Żeby tego dokonać, należy nacisnąć jednocześnie oba przyciski.
 • Rozdrabniacz uniwersalny XL z wyjmowanym nożem wykonanym ze stali szlachetnej
 • Końcówka miksująca, czyli stopa blendera wykonana ze stali szlachetnejkoncowki boschMFQ4080
 • Pojemnik do miksowania z miarką – praktyczny i spełniający swoją funkcję. Przechowując w nim produkty, ma się pewność, że dłużej zachowają świeżość. Ponadto pojemnik jest bardzo szczelny, wiec można z powodzeniem trzymać go w lodówce bez obaw o to, że produkty znajdujące się w środku przenikną jakimikolwiek zapachami.
 • Klamra służąca do spinania przewodu zasilającego. W tym modelu kabel ma długość 140 cm.
 • Instrukcja obsługi w języku polskim i karta gwarancyjna (24 miesiące) – instrukcja zawiera podstawowe informacje, które dla początkującego użytkownika sprzętu, mogą nie być w pełni zadowalające. Brak w niej informacji dotyczących obsługi i zastosowania dodatkowych akcesoriów, więc użytkownik musi sobie sam poradzić z obsługą nasadek. Bardziej pomocna w tym zakresie może okazać się instrukcja obrazkowa.

Korpus urządzenia posiada otwory z zaślepkami. To w nie należy wpiąć końcówki. Za każdym razem, gdy wyciąga się końcówki, otwory zostają automatycznie zasłonięte zaślepkami. Każde urządzenie ma swoje limity, nie inaczej jest w tym przypadku. Za jednym razem mikser jest w stanie sobie poradzić z produktami np. mąką i dodatkami o łącznej masie 500 g. Zobacz gdzie kupić mikser ręczny Bosch MFQ 4080.

Obsługa miksera Bosch MFQ 4080

Obsługa miksera nie powinna przysporzyć większych problemów. Jest to standardowy mikser, tyle że wyposażony w ciekawe dodatki, których zadaniem jest ułatwić użytkownikowi wykonywanie kuchennych czynności. Przed przystąpieniem do pracy warto przemyć te części, które będą miały styczność z żywnością. Następnie trzeba w korpusie urządzenia umieścić to narzędzie, z którego ma się zamiar skorzystać. Dopiero wtedy można podłączyć mikser do zasilania i umieścić produkty w misce. Bosch MFQ 4080W zależności od tego, jaki rezultat chce się uzyskać, ustawia się pokrętło na żądaną wartość. I tak na przykład, jeśli chce się wymieszać produkty, to ustawia się prędkość na 1 lub 2. Natomiast jeśli ma się zamiar zagniatać lub ubijać uprzednio włożone do miski produkty, to należy ustawić prędkość na poziom 3,4 lub 5. Po zakończeniu pracy przełącznik należy ustawić na poziom 0, czyli wyłączenie.

Podczas codziennej współpracy z urządzeniem można dostrzec wiele jego mocnych stron.

Poznaj zalety i wady miksera Bosch MFQ 4080

Zalety Wady
 • Dokładna praca
 • Funkcjonalne pojemniki
 • Bardzo cichy
 • Przystępna cena
 • Bardzo lekki
 • Duża moc silnika
 • Niepraktyczna końcówka blendująca

Blendowanie jest słabym punktem tego miksera. Niestety trwa to dość długo. Gdy podłączy się urządzenie do metalowej końcówki lub pojemnika do blendowania, to trzeba cały czas trzymać przełącznik, żeby urządzenie działało. Jest to niewygodne. W takim przypadku urządzenie działa tylko wówczas, gdy ustawiona jest najniższa moc. Nie ma możliwości przełączenia na wyższe obroty. Jest to zdecydowanie słabe rozwiązanie. ręczny mikser MFQ4080Warto też zwrócić uwagę na to, że jeśli popsuje się korpus urządzenia, a pozostałe akcesoria będą w doskonałym stanie, to i tak trzeba kupić nowy mikser ze wszystkimi akcesoriami. Nie ma możliwości zakupienia jedynie korpusu. W takiej sytuacji wiele osób może zrezygnować z tego produktu i zdecydować się na zakup innego modelu. Ponadto początkowa praca z mikserem wiąże się z nieprzyjemnym zapachem plastiku, który unosi się, gdy urządzenie się rozgrzeje.

Funkcje miksera ręcznego Bosch MFQ 4080

Mikser ma wiele możliwości i z całą pewnością okaże się wspaniałym pomocnikiem. Warto zapoznać się z najważniejszymi z nich, żeby wiedzieć, w jakich pracach może pomóc lub całkowicie wyręczyć.

 • Miksowanie
 • Ubijanie
 • Funkcja pracy pulsacyjnej TURBO – umożliwia przełączenie pracy na najszybsze obroty. Zaleca się stosowanie tej funkcji najcięższych pracach. Aby ją uruchomić, należy przycisk obrócić w lewo i przytrzymać.
 • Rozdrabnianie
 • Mieszanie
 • Zabezpieczenie przed przegrzaniem

Mikser nie wyróżnia się na tle innych designem, ale jest coś, co zwraca uwagę właśnie na ten model. To moc silnika. Nie często można spotkać miksery ręczne o tak dużej mocy. Im większa moc miksera, tym szybciej uporamy się z kuchennymi pracami. To, jaki mikser się wybierze, przekłada się na wygodę użytkowania. Opisywany model jest lekki, a jego uchwyt ma ergonomiczny kształt, dzięki temu nawet po dłuższej pracy nie męczy się ręka. Mikser ręczny to jedno z najprostszych urządzeń służących do rozcierania lub ubijania produktów. Jeśli zatem zależy nam na czasie i na tym, by urządzenie nie zajmowało wiele miejsca, to ten model może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Sprawdza się zarówno przy cięższych pracach, jak i przy takich, które wymagają jedynie drobnej pomocy. Mając go w swoim domu, można zatem bez problemu ubić pianę, rozdrobnić owoce lub szybko przygotować mniejsze ilości ciasta.

mikser ręczny Bosch MFQ 4080

Znacznym udogodnieniem i ciekawym rozwiązaniem jest zastosowana w tym modelu klamra do spinania przewodu zasilającego. Dzięki temu praca jest o wiele bardziej przyjemna. Wystarczy spiąć nadmiar kabla i przystąpić do pracy. Sprawdza się ona także podczas przechowywania urządzenia. Kabel nie zajmuje miejsca w szafce, wszystko jest uporządkowane i gotowe do następnego użycia. Sprawdź cenę urządzenia Bosch MFQ 4080.

Czyszczenie miksera Bosch MFQ 4080

Bosch MFQ 4080 to urządzenie, które nie wymaga żadnych przeglądów ani konserwacji. Wystarczy regularne i dokładne czyszczenie, żeby utrzymać mikser w dobrym stanie technicznym i wizualnym. Korpus miksera to część, która jest podatna na uszkodzenia. Tego elementu nie można zanurzać w wodzie i do jego czyszczenia najlepiej używać wilgotnej ściereczki. Mieszadła można z powodzeniem myć w zmywarce lub pod bieżącą wodą. Czyszczenie miksera Bosch MFQ 4080Nie warto zwlekać z myciem poszczególnych elementów. Zaschnięte produkty są trudne do usunięcia. Z czasem np. w rozdrabniaczu mogą pojawić się plamy. Są wynikiem działania soków, np. z buraków lub marchwi. Można je usunąć za pomocą oleju jadalnego.

Dlaczego warto kupić mikser Bosch MFQ 4080

Mikser działa bez zarzutu i nie wydaje się, żeby był urządzeniem awaryjnym. Zdarza się jednak, że podczas pracy nie da się przesunąć przełącznika prędkości. Nie należy się tym przejmować. Oznacza to po prostu, że dolny otwór w korpusie jest otwarty. Wystarczy zasunąć zaślepkę, by urządzenie zaczęło sprawnie działać.

Dodatkowym atutem są przepisy, z którymi można się zapoznać, przeglądając dołączoną do zestawu instrukcję obsługi. Są to klasyczne przepisy, które spodobają się początkującym miłośnikom wypieków i gotowania. Korzystając z nich, można przygotować swoje pierwsze ciasto biszkoptowe, majonez, ciasto na pizzę lub ciasto chlebowe. Można zatem od razu przystąpić do pichcenia.

Na szczególną uwagę zasługuje cicha praca urządzenia. Jest to czynnik, dzięki któremu urządzenie może przekonać do siebie użytkowników mających małe dzieci. Można go włączać o każdej porze, nie emituje uciążliwego dla ucha hałasu. Praktycznym rozwiązaniem okazują się także pojemniki z pokrywkami. Po skończonej pracy można przechowywać sporządzony produkt w lodówce i ma się pewność, że nie przesiąknie on innymi zapachami.

Bosch MFQ 4080 to tradycyjny mikser, w którym mieszanie odbywa się w sposób jednokierunkowy. Końcówki obracają się wokół własnej osi, zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Urządzenie nie powinno pracować nieprzerwanie przez więcej niż około 10 minut. Jeśli odczuwa się, że mikser jest aż nadto ciepły, to warto dać mu odpocząć i włączyć go dopiero po upływie kilku minut.

bosch MFQ4080

Jest to dobry sprzęt do wykonywania codziennych kuchennych prac. Doskonale sprawdza się w swojej roli, klasycznego miksera ręcznego. Użytkownicy, którym szczególnie zależy na dodatku, jakim jest nasadka blendująca, mogą być nieco rozczarowani. Oczywiście można się przyzwyczaić do przebiegu i obsługi trybu pracy podczas jej zastosowania, ale trzeba sobie zadać pytanie, czy warto. Jest to niedopracowany element, który niestety sporo ujmuje ogólnej funkcjonalności urządzenia. Jest to sprzęt pełen sprzeczności. Jest lekki i poręczny, podczas miksowania nie boli ręka, ale gdy tylko użyje się nasadki blendującej, to po upływie chwili zaczyna boleć palec od konieczności naciskania przycisku. Wiadomo, nie ma urządzeń idealnych, dlatego, jeśli zależy nam tylko na dobrym sprzęcie do klasycznego ucierania, miksowania i szatkowania, to ten sprzęt jak najbardziej spełni te oczekiwania. Warto wspomnieć, że praca z rozdrabniaczem przebiega bez zastrzeżeń i całkowicie spełnia on swoją funkcję. Znając jego mocne i słabe strony, zdecydowanie łatwiej podjąć decyzję, dotyczącą wyboru odpowiedniego, dostosowanego do potrzeb sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
26 + 19 =