Blender Russell Hobbs Mix & Go 21350-56

Ocena

W codziennym życiu trudno uniknąć pośpiechu. Niejednokrotnie śniadania je się w biegu. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się blendery z odłączanymi butelkami, które można zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. Takim modelem jest chociażby Electrolux PerfectMix ESB2450, Kenwood Smoothie 2Go SMP060SI czy Blender Russell Hobbs Mix & Go 21350-56, który omówimy  w tym artykule. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba rezygnować z posiłku, bo przygotowanie pożywnego koktajlu trwa zaledwie chwilkę. W zależności od modelu można liczyć na kilka dodatkowych, ciekawych funkcji, które sprawią, że codzienna współpraca z blenderem będzie w pełni zadowalająca.

Blender sportowy Russell Hobbs Mix & Go 21350-56

Jednym z blenderów, które nie bez powodu nazwane są sportowymi lub personalnymi jest Russell Hobbs Mix & Go 21350-56. To ciekawa propozycja dla nowoczesnych osób. Model ten jest dostępny w energetycznym, świeżym biało-zielonym kolorze i z całą pewnością może być ciekawym dodatkiem do kuchni. Ponadto do tego modelu można dokupić robot kuchenny, blender kielichowy i mikser z misą. Zobacz gdzie kupić Russell Hobbs Mix & Go 21350-56.Blender sportowy Russell Hobbs Mix & Go 21350-56Wszystkie te sprzęty utrzymane są w takiej samej kolorystyce i designie. Opisywany model nie jest drogi. Jest za to bardzo praktyczny i funkcjonalny. Warto zatem dowiedzieć się, co otrzyma się w standardowym zestawie:

 • 2 butelki wykonane z wysokiej jakości plastiku niezawierającego szkodliwego BPA. Każda z nich ma pojemność 600 ml.
 • 2 wkłady chłodzące – pozwalają dłużej utrzymać chłodny napój w świeżości. Aby z nich skorzystać, wystarczy odkręcić korek znajdujący się na wkładzie chłodzącym i napełnić go wodą do poziomu oznaczonego jako MAX. i zakręcić korek. Napełniony wodą wkład należy umieścić w zamrażalce do czasu, aż woda w nim się zamrozi. Po zamrożeniu i wyjęciu wkładu z zamrażalki wkręca się go od dołu w pokrywkę. Tak wyposażony zestaw można zabrać ze sobą w dowolne miejsce, nawet w największy upał. Przygotowany napój zachowuje swoją świeżość i jest gotowy do spożycia.
 • 2 szczelne pokrywki na butelki – są wyposażone w specjalny korek. Gdy jest odchylony, to z łatwością można pić. Gdy jest wciśnięty, to pokrywka jest szczelna. Można wówczas przechowywać napój lub przenosić w dowolne miejsce, bez obaw o to, że zawartość się wyleje.
 • Ostrza – podczas ich nakładania, a także w trakcie mycia warto zachować ostrożność, aby uniknąć skaleczenia. Są one tak ostre, że z powodzeniem kruszą lód. Do zestawu nie zostało dołączone opakowanie, do którego można by schować małe akcesoria. Można je dokupić dodatkowo.
 • Podstawa urządzenia z silnikiem – jest to cześć sterująca urządzeniem. Dlatego nie warto przeciążać urządzenia, aby nie doprowadzić do awarii silnika. Jeśli silnik się zatrzymuje lub słychać nietypowe dźwięki podczas pracy, trzeba zatrzymać blender i poczekać aż ostygnie, po czym włączyć go ponownie. Niejednokrotnie problemem bywają zbyt duże kawałki warzyw lub owoców. W takim przypadku należy pokroić je na mniejsze części i dopiero wówczas wznowić pracę.
 • Kabel zasilający – w tym modelu nie zastosowano schowka na przewód. Urządzenie jest poręczne, więc po skończonym miksowaniu można go schować do szafki. Kabel można również nawinąć i pozostawić urządzenie na blacie. Ma bardzo ładny design, więc doskonale prezentuje się w kuchni.
 • Nóżki antypoślizgowe – dzięki nim blender nie ślizga się po powierzchni, na której został postawiony. Jeśli jednak tak się dzieje, warto sprawdzić, czy powierzchnia i spód podstawy blendera są suche. Jeśli nie, wystarczy je wytrzeć i powrócić do pracy.
 • Karta gwarancyjna i instrukcja obsługi – instrukcja obsługi dostępna jest w wielu językach. Nie jest rozbudowana, ale zawiera najpotrzebniejsze informacje, które mogą pomóc początkującemu użytkownikowi w zapoznaniu się z funkcjami blendera, a także sposobem montażu i demontażu poszczególnych części.

Blender jest Russell Hobbs Mix & Go 21350-56 ma sporo zalet, o których warto wspomnieć. Dzięki nim codzienna praca z tym urządzeniem jest prosta i przyjemna.

Poznaj zalety i wady blendera Blender Russell Hobbs Mix & Go 21350-56

Zalety Wady
 • Nowoczesny design
 • Niska cena
 • Łatwy montaż i demontaż
 • Niewielki rozmiar
 • Szybka praca
 • Dość głośny
 • Kłopotliwe czyszczenie

Są to mankamenty, które nie wpływają na funkcjonalność urządzenia, jednak mogą nieco denerwować. Faktem jest, że jest głośny, ale cały proces przygotowania napojów trwa niezwykle krótko, więc nie jest to czynnik, który bardzo przeszkadza. Mycie pojemników jest niestety kłopotliwe. Najbardziej odczuwa się to gdy produkty zaschną, czyli gdy nie umyje się butelki od razu po wypiciu koktajlu. Butelki są dość wąskie i wysokie. Trzeba zatem wyposażyć się w specjalną szczotkę do mycia butelek, aby czynność ta nie była utrapieniem. Kup teraz blender Russell Hobbs Mix & Go 21350-56.

Jak działa blender  Russell Hobbs Mix & Go

Pierwsze uruchomienie wiąże się z wcześniejszym przygotowaniem urządzenia do pracy. Zanim przystąpi się do miksowania, warto dokładnie umyć wszystkie części, które będą miały styczność z żywnością. Sama obsługa urządzenia nie powinna sprawić trudności. Wystarczy ustawić podstawę blendera na suchej, płaskiej powierzchni i włożyć kabel zasilający do kontaktu. Blender Russell Hobbs Mix & Go 21350-56Do butelki trzeba dodać składniki, z których ma powstać przykładowo koktajl i nakręcić zespół ostrzy. Wszystkie składniki nie powinny przekroczyć linii oznaczonej jako 600 ml. Kolejnym krokiem jest odwrócenie butelki do góry dnem, a następnie przykręcenie jej do podstawy urządzenia. Uruchomienie odbywa się poprzez naciśnięcie ręką butelki. Żeby zatrzymać blendowanie, wystarczy zwolnić nacisk na butelkę. Po zakończeniu miksowania wystarczy odkręcić butelkę z podstawy, obrócić ją, zdjąć zespół ostrzy, a na to miejsce nakręcić pokrywkę.

Czyszczenie blendera kielichowego Russell Hobbs Mix & Go 21350-56

Czyszczenie blendera nie zajmuje wiele czasu pod warunkiem, że butelki są myte od razu po spożyciu napoju. Warto więc to robić i nie dopuścić do sytuacji, w której składniki zaschną. Wówczas mycie zajmuje nieco więcej czasu i z reguły trzeba wymoczyć butelki. Podstawę z silnikiem można jedynie przecierać ściereczką. Nie można jej moczyć w wodzie, bo zepsuje się silnik. Nie należy zapominać o umyciu uszczelki. Można ją ściągnąć, używając do tego celu np. widelca. Jest to ważny element, więc zawsze warto sprawdzać, czy uszczelka jest szczelna, a także dokładnie ją myć, bo często osiadają w niej resztki jedzenia. Blender kielichowy Russell Hobbs Mix & Go 21350-56Teoretycznie ruchome części blendera można myć w zmywarce, ale lepiej robić to ręcznie. Środki myjące używane w zmywarkach mogą negatywnie wpłynąć na wygląd np. butelek. Mogą zrobić się matowe i nieestetyczne. Fakt, nie wpływa to na ogólne funkcjonowanie sprzętu, ale o wiele lepiej smakuje napój, który jest podany w estetycznej butelce bez jakichkolwiek osadów. Wybór należy zatem do użytkownika. Jeśli planujesz zakup blendera Russell Hobbs Mix & Go 21350-56 – kliknij by sprawdzić cenę.

Funkcje blendera Russell Hobbs Mix & Go 21350-56

Wiedząc już, jakie wyposażenie otrzymuje się w zestawie, warto przyjrzeć się bliżej możliwościom tego urządzenia. Oto one:

 • Miksowanie – używając tej funkcji, otrzymuje się napój o doskonałej, kremowej konsystencji. Przygotowane koktajle nie mają grudek. Dodając do butelki sok lub wodę, można otrzymać przepyszne smoothie.
 • Rozdrabnianie – mając to urządzenie, można jedynie lekko rozdrobnić produkty bez konieczności miksowania ich, na jednolitą konsystencję.
 • Kruszenie lodu – przygotowane koktajle i drinki smakują o wiele lepiej, gdy są zimne. Za pomocą tego urządzenia można z powodzeniem kruszyć lód, ponieważ zostało wyposażone w bardzo ostre ostrza, dla których to zadanie nie stanowi problemu.
 • Automatyczne włączanie i wyłączanie – odbywa się poprzez nacisk lub zwolnienie nacisku. To bardzo praktyczne rozwiązanie, zważywszy na fakt, że dzięki temu nie boli kciuk od długotrwałego wciskania przycisku.

Tak, jak w przypadku innych urządzeń, których używa się w domu, ważną cechą, która wpływa na wygodę użytkowania i otrzymywane efekty, jest moc silnika. Blender Russell Hobbs Mix & Go 21350-56 ma silnik o mocy 300 W. To, o jakiej mocy urządzenie wybierzemy, ma spore znaczenie. Wpływa ona bowiem na stopień rozdrobnienia i zmiksowania produktów, których się używa. Gdy wybierze się urządzenie o małej mocy, poniżej 200 W, to można mieć spore problemy związane z rozdrabnianiem i miksowaniem średnio twardych warzyw lub owoców. Przed zakupem blendera, warto dokładnie przeczytać jego specyfikację i wybrać taki, który spełni nasze oczekiwania i sprawi, że codzienna współpraca z nim będzie przyjemnością.

Russell Hobbs Mix & Go 21350-56

Dobrym rozwiązaniem zastosowanym w tym modelu są wkłady chłodzące. Dzięki nim przygotowany napój jest chłodny nawet kilka godzin po przyrządzeniu. W sytuacji, w której nie można wypić przygotowanego koktajlu od razu, można być pewnym, że po pewnym czasie będzie on równie świeży i chłodny, jak w chwili przyrządzenia. Dobrą informacją jest także to, że rozmiar butelek jest dostosowany do rozmiaru standardowych uchwytów samochodowych. Można więc z powodzeniem zabrać przygotowany napój zarówno w dłuższą podróż, jak i na krótki spacer. Sprawdź dostępność blendera sportowego Russell Hobbs Mix & Go 21350-56 w sklepach.

Czy warto kupić blender Russell Hobbs Mix & Go 21350-56

Mimo to trudno wyobrazić sobie współczesną kuchnię bez tego typu urządzeń. Ich ogromną zaletą jest to, że zajmują naprawdę niewiele miejsca. Zwłaszcza gdy porówna się je z dużymi robotami kuchennymi. Ci, którzy szukają urządzenia, które zapewni im świeże koktajle, to ten model jest jak najbardziej wystarczający. Prosta i szybka obsługa, a tym samym szybkie rezultaty, to czynniki, których poszukuje się, mając w planach zakup poręcznego blendera. Atutem jest także to, że nie jest to urządzenie awaryjne. Warto jedynie pamiętać o uszczelce i sprawdzaniu jej stanu. Jeśli jest uszkodzona, trzeba ją wymienić. W przeciwnym razie koktajl może wypływać z butelki na blat i najważniejszą część urządzenia, czyli na podstawę z silnikiem. Blender Russell Hobbs Mix & GoEwentualny zakup nowej uszczelki nie jest dużym wydatkiem i potrzeba naprawdę wiele czasu, aby element ten uległ przetarciu czy jakiemukolwiek uszkodzeniu. Aby mieć pewność, że urządzenie długo posłuży, warto przestrzegać norm dotyczących ilości składników, które można jednorazowo wrzucić do butelki, a także maksymalnego czasu pracy blendera. Nie jest to bowiem sprzęt, który może przez długi czas pracować nieprzerwanie.

W ciągu dnia ważna jest każda chwila. Gdy nie ma się czasu na przygotowanie śniadania, wystarczy zmiksować kilka składników, by otrzymać smaczny, zdrowy napój. To, że można go zabrać ze sobą w każde miejsce, jest bez wątpienia ogromnym plusem tego modelu. Dlatego został on zaprojektowany właśnie z myślą o aktywnych ludziach i wśród nich cieszy się niemałą popularnością.

Warto więc zainteresować się tym sportowym blenderem i codziennie cieszyć się smakiem zdrowego, kremowego koktajlu lub domowego smoothie.

Jedna myśl na temat “Blender Russell Hobbs Mix & Go 21350-56

 • 2 lutego 2018 o 21:35
  Permalink

  U mnie uszczelka zużyła się już po tygodniu, poza tym blender super! 🙂
  Gdzie mogę kupić zapasowe uszczelki?

   
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
17 × 9 =