Blender ręczny Philips HR1677/90

Ocena

Blendery to urządzenia, bez których trudno wyobrazić sobie współczesną kuchnię. Te osoby, które już je mają, nie wyobrażają sobie wykonywania codziennych prac kuchennych bez ich pomocy. Natomiast ci, którzy dopiero przymierzają się do zakupu blendera, powinni zastanowić się, czy bardziej przydatny okaże się blender ręczny, czy kielichowy, zwany stojącym. Od ręcznego różni się tym, że nie trzeba go trzymać w dłoni. Podczas pracy stoi na blacie. Z racji swojej budowy, zajmuje on więcej miejsca niż blender ręczny, który dzięki swojemu kształtowi jest idealnie dopasowany do dłoni. Podczas wyboru blendera ręcznego powinno zwrócić się szczególną uwagę na to, czy podczas pracy urządzenie trzyma się wygodnie tak jak Philips HR1677/90. Jeśli tak, to już połowa sukcesu.

Blender Philips HR1677/90

Jednym z takich urządzeń, które charakteryzuje się dość bogatym wyposażeniem podstawowym, jest blender ręczny Philips HR1677/90. Końcówka blendera jest wykonana z metalu, natomiast górna część z wysokiej jakości czarnego plastiku. PhilipsMa sporą moc, bo aż 800 W, powinien więc doskonale radzić sobie z różnymi produktami, nawet tymi twardymi. W zestawie znajdziemy ciekawe wyposażenie, bo oprócz blendera ręcznego jest także wiele dodatkowych akcesoriów. Sprawdź gdzie kupić blender ręczny Philips HR1677/90.

Poznaj zalety i wady blendera Philips HR1677/90

Zalety Wady
  • Dokładna praca
  • Klasyczny design
  • Ciekawe akcesoria
  • Wielofunkcyjność
  • Łatwa obsługa
  • Szybkie czyszczenie
  • Niewielkie wymiary
  • Wygodny uchwyt
  • Cena adekwatna do możliwości
  • Brak

Podczas testowania tego sprzętu, trudno dopatrzyć się jakichkolwiek niedociągnięć zarówno w konstrukcji urządzenia, jak i w funkcjonalności. Radzi sobie z każdym zadaniem, więc praca przebiega sprawnie, a co za tym idzie szybko. Biorąc pod uwagę jego możliwości i bogate wyposażenie, śmiało, można stwierdzić, że kwota, za którą można go nabyć, nie jest wygórowana.

Najważniejsze jest jednak to, że nawet gdy nigdy wcześniej nie miało się styczności z tego typu sprzętem, to i tak obsługa nie przysparza kłopotów. Wszystkie części są idealnie spasowane i nie wyginają się podczas pracy. Jakość materiałów, z których zostały wykonane poszczególne elementy, jest zatem w pełni zadowalająca.

Wyposażenie blendera ręcznego Philips HR1677/90

Warto przyjrzeć się wyposażeniu blendera Philips HR1677/90.

  • Trzepaczka do ubijania majonezu, śmietany, ciasta na naleśniki i wielu innych produktów. Znacznie zwiększa funkcjonalność urządzenia. Jest to bardzo ciekawy dodatek, który znajduje zastosowanie podczas wykonywania wielu kuchennych czynności.trzepaczka philips
  • Ostrza z powłoką tytanową zasługują na szczególną uwagę. Są one 6 razy twardsze od zwykłych noży, które zostały wykonane ze stali szlachetnej. Dzięki temu znacznie wzrasta ich wydajność. Ostrza mają unikatowy kształt i trójkątną końcówkę ProMix, która zapewnia doskonałe efekty miksowania.
  • Osłona przeciwrozpryskowa na ostrza o specjalnym falistym kształcie. Gwarantuje ona, że podczas pracy z płynnymi składnikami nie dojdzie do rozpryskiwania produktów. Tym samym ma się o wiele mniej sprzątania po skończonej pracy.
  • Rozdrabniacz ręcznyrozdrabniacz Philips HR167790
  • Narzędzie robota kuchennego – ma pojemność 1,5 litra. Po podłączeniu do blendera można siekać, kroić i szatkować poszczególne składniki, np. ser, warzywa, owoce, zioła lub mięso.
  • Dzbanek o pojemności 1 litra – ma on trójkątny kształt, praktyczny dziobek oraz miarkę, dzięki której ma się możliwość dokładnego odmierzenia dodawanych składników. Trójkątny kształt zapewnia wygodny uchwyt, a przede wszystkim tworzy wir, który ściąga użyte składniki w dół dzbanka. A dokładniej w miejsce, w którym znajduje się metalowa końcówka blendera. Pomaga zapewnić optymalne rezultaty mieszania, ubijania i miksowania.
  • Odłączana końcówka – to spora wygoda podczas codziennej współpracy. Za pomocą jednego przycisku można odłączyć końcówkę do miksowania. Jest to szczególnie przydatne, gdy ma się zamiar zmienić końcówkę lub, gdy chce się ją umyć. Tylko tę część blendera można myć pod bieżącą wodą lub w zmywarce. Część z silnikiem nie powinna mieć styczności z wodą.
  • Ostrze do rozdrabniania/siekania – rozdrobnione produkty nie mają konsystencji papki.
  • Kabel sieciowy o długości 1,2 metra – niestety nie ma schowka na kabel. Można go więc owinąć dookoła urządzenia. Robot z akcesoriami zajmuje sporo miejsca, ale można go z powodzeniem schować w szafce. Nie ma także żadnego opakowania na części, dzięki któremu wszystkie elementy byłyby uporządkowane i zawsze w tym samym miejscu. Kabel zasilający powinien znajdować się z dala od jakiegokolwiek źródła ciepła. Nie powinien mieć także styczności z wodą. Jest to szczególnie istotne wtedy, gdy urządzenie jest podłączone do zasilania.
  • Tarcze do krojenia i ścierania – w szybki sposób można pokroić różne warzywa na kanapki lub przygotować zdrową sałatkę. Pokrojone produkty wyglądają estetycznie i nie są poszarpane, co często się zdarza, gdy używa się urządzeń wątpliwej jakości.
  • Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna (24 miesiące) – dostępna w wielu językach, niestety niezbyt rozbudowana. Otrzymuje się również instrukcję obrazkową, w której znajdziemy porady dotyczące montażu i demontażu poszczególnych części. Do zestawu dołączona jest także karta produktowa zawierająca najważniejsze informacje dotyczące wyposażenia i najważniejszych funkcji. Warto sprawdzić, czy wszystkie akcesoria wymienione w karcie produktowej znajdują się w opakowaniu.

Funkcje blendera ręcznego Philips HR1677/90

Blender ręczny Philips HR1677/90 charakteryzuje się ciekawymi funkcjami, które warto poznać, zanim przystąpi się do pracy. Najważniejsze z nich:

  • Funkcja odłączania jednym przyciskiem – za pomocą jednego przycisku można zdemontować końcówkę. Jest to praktyczne, niezwykle wygodne rozwiązanie, które ułatwia codzienną współpracę z urządzeniem.
  • Technologia SpeedTouch, która umożliwia ustawienie odpowiedniej prędkości. Zarówno funkcja turbo, jak i standardowe prędkości, znajdują się w jednym przycisku. Im mocniej się go przyciśnie, tym większą moc się uzyska. Zmiana prędkości odbywa się wyjątkowo płynnie.
  • Funkcja Turbo – przydaje się podczas wykonywania najcięższych prac. Gdy się ją włączy, blender przełącza się na pracę na najwyższych obrotach.
  • Miksowanie – zmiksowane składniki nie mają grudek. Uzyskana konsystencja jest jednolita i puszysta. Blender radzi sobie nie tylko z miękkimi warzywami i owocami, z powodzeniem można miksować twarde, niedojrzałe produkty.
  • Ubijanie – z łatwością można ubić białka, śmietanę oraz przygotować lekkie ciasta i bezy. Mają one idealną, gładką konsystencję. Ubijanie warto rozpocząć od ustawienia najniższej prędkości. Obroty można zwiększać stopniowo. Wtedy, uzyskuje się najbardziej zadowalające rezultaty.
  • Krojenie – korzystając z tej funkcji, można pokroić cebulę bez płaczu. Bez problemu można także pokroić inne warzywa, nawet te bardzo twarde. Cały proces krojenia nie trwa długo, o ile przygotuje się wcześniej produkty, które chce się pokroić. Nie powinny być one zbyt duże.
  • Szatkowanie – w błyskawicznym tempie ma się możliwość poszatkowania kapusty. Ręczne wykonywanie tej czynności jest niezwykle czasochłonne, ale posiadając to urządzenie i korzystając z funkcji szatkowania, można to zrobić szybko i dokładnie.Philips HR167790 blender reczny
  • Tryb pracy pulsacyjnej – można z niego skorzystać, gdy chce się jedynie wymieszać produkty. Zostaje ona uaktywniona tylko wówczas, gdy wciska się odpowiedni przycisk. W związku z tym ma się całkowitą kontrolę nad pracą urządzenia.

Użytkowanie blendera Philips HR1677/90

Przed pierwszym uruchomieniem sprzętu warto najpierw umyć te części, które będą miały bezpośredni kontakt z żywnością. Obsługa urządzenia nie jest skomplikowana i nie wymaga szczególnych zdolności manualnych. Blender emituje hałas o wartości 85 dB, nie jest on zatem specjalnie cichy. Ciągła jego praca, gdy podłączone są do niego dodatkowe akcesoria, nie powinna przekraczać 3 minut. Po upływie tego czasu najlepiej odczekać około 15 minut, żeby urządzenie ostygło i dopiero wtedy ponownie podłączyć go do zasilania.Blender ręczny Philips HR167790

Blender jest wyposażony w przycisk włączania. Im głębiej zostanie wciśnięty, tym większa będzie prędkość miksowania. Blender ma 3 stopnie prędkości, niską, średnią i dużą. Podczas przyrządzania posiłków powinno się przestrzegać maksymalnych ilości produktów, które można jednorazowo umieścić w pojemniku. Nieprzestrzeganie tych wartości może skutkować przegrzaniem silnika, a w rezultacie uszkodzeniem urządzenia.

Czyszczenie Philips HR1677/90

Większość części blendera można myć w zmywarce. Plastik nie matowieje, co jest sporym plusem. Część silnikową można przecierać jedynie wilgotną ściereczką, ponieważ bez niej, użytkowanie urządzenia nie jest możliwe, warto obchodzić się z nią ostrożnie. Moc blenderów jest czynnikiem, na który również warto zwrócić uwagę. Blendery ręczne mają z reguły mniejszą moc niż blendery kielichowe, ale są też zdecydowanie bardziej poręczne, mniejsze. ręczny Philips HR167790Opisywany model dysponuje dość dużą mocą jak na blender ręczny, dlatego pod tym względem można założyć, że jest to dobry wybór. Kliknij by sprawdzić aktualną cenę urządzenia Philips HR1677/90.

Dodatkowe wyposażenie blendera Philips HR1677/90

Blender ręczny Philips HR1677/90 ma bogate wyposażenie standardowe, mimo to można dokupić do niego jeszcze dodatkowe elementy. Jest ich naprawdę sporo. W związku z tym, z początkowo niepozornego sprzętu można stworzyć wielofunkcyjne urządzenie. W przypadku, gdyby jakakolwiek część blendera uległa uszkodzeniu, można zakupić części zamienne. Dostęp do nich jest prosty, a wyszukanie odpowiedniego elementu nie zajmuje wiele czasu. Niewątpliwym atutem tego urządzenia są metalowe końcówki. W większości tego typu sprzętów końcówki wykonane są z plastiku. W tym przypadku jest inaczej, dlatego można odnieść wrażenie, że to urządzenie posłuży naprawdę długo. Ponadto metalowa końcówka znacznie wpływa na wygląd wizualny urządzenia.

Niskie zużycie energii

To urządzenie zostało oznaczone zielonym logo firmy Philips. W praktyce oznacza to, że produkt ten odznacza się niższym zużyciem energii i ma zredukowaną emisję dwutlenku węgla. Dzięki temu jest to produkt przyjazny dla środowiska.

Awaryjność modelu Philips HR1677/90

Blender Philips HR1677/90 nie jest urządzeniem awaryjnym. Mogą się jednak zdarzyć sytuacje, w których przykładowo silnik odmówi współpracy. Zazwyczaj ma to związek z nadmiernym przeciążeniem. Warto wówczas pokroić produkty na mniejsze kawałki lub zmniejszyć obroty. Po tego typu incydencie najlepiej wyłączyć urządzenie i pozwolić mu odpocząć. Gdy silnik będzie zimny można powrócić do pracy. W przypadku niezidentyfikowanej awarii najlepiej skontaktować się z serwisem producenta.

Czy warto kupić blender Philips HR1677/9

Blendery, które można nabyć to wszechstronne urządzenia, które mogą śmiało konkurować z wielozadaniowymi robotami kuchennymi. Kup teraz blender Philips HR1677/90.blender Philips HR1677/9Bogate wyposażenie i mnogość różnorodnych funkcji sprawia, że coraz trudniej wyobrazić sobie wykonywanie codziennych prac kuchennych bez takich pomocników.

Powyższy model z całą pewnością jest produktem, który można polecić i w pełni mu zaufać. Pierwsze, doskonałe efekty jego pracy można zaobserwować już podczas pierwszego użycia. Przypadkowe awarie są naprawdę bardzo rzadkie. Warto zatem podarować dobie odrobinę wytchnienia i powierzyć wykonywanie dań oraz przekąsek profesjonaliście.

Jedna myśl na temat “Blender ręczny Philips HR1677/90

  • 12 listopada 2018 o 21:10
    Permalink

    Po dwóch latach (po gwarancji) zepsuła się trzepaczka – plastik. Nie polecam.

     
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
7 + 25 =