Blender ręczny Morphy Richards 48987

Ocena

Blendery ręczne to niepozorne, ale przydatne urządzenia, które powinny znaleźć się w każdej nowoczesnej kuchni. Coraz częściej zaskakują one mnogością funkcji i niebanalną stylistyką. Te, które wykonane są ze stali szlachetnej, odznaczają się dłuższą żywotnością. Za pomocą blendera  możemy przygotować posiłki dla dzieci, sosy, dipy, majonezy, a także rozdrobnić zioła lub owoce. Jego zastosowanie jest dość rozlegle. Urządzenia, z których mamy zamiar korzystać na co dzień, powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Jednym z takich blenderów jest Morphy Richards Food Fusion Red 48987.

Blender Morphy Richards Food Fusion Red 48987

Pierwsze co przykuwa naszą uwagę w blenderze ręcznym Morphy Richards Food Fusion Red 48987 to jego solidne wykonanie i właśnie wysoka jakość materiałów. Wygląda na model droższy, niż jest w rzeczywistości. Ma dość sporą moc, bo 500 W. Dominującym kolorem jest intensywna czerwień, ale znajdziemy także elementy w kolorze czarnym i typową stal szlachetną. Tutaj kupisz Morphy Richards Food Fusion Red 48987.

Blender Morphy Richards 48987

Jeśli jesteśmy zwolennikami dań o jednolitej konsystencji, to ten model powinien doskonale sprostać naszym oczekiwaniom. Decydując się na ten sprzęt, w zestawie otrzymamy ciekawe wyposażenie.

Zalety i wady blendera Morphy Richards 48987

Zalety Wady
 • Solidne wykonanie
 • Łatwe i szybkie czyszczenie
 • Prosta obsługa
 • Dobre rezultaty miksowania
 • Elegancki design
 • Wygodny uchwyt
 • Brak

Model ten odznacza się solidnym wykonaniem i dobrze leży w dłoni. Jego cena nie wydaje się wygórowana, biorąc pod uwagę jego ciekawe wyposażenie i zadowalającą ilość funkcji. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość zamocowania uchwytu na ścianie. Znajdziemy go w zestawie. Dzięki temu odpada nam zmartwienie dotyczące przechowywania sprzętu. Mamy do niego zawsze swobodny i niczym nieograniczony dostęp. Technologia Serrator sprawia, że noże pozostają ostre aż do 12 razy dłużej niż standardowe.

Wyposażenie blendera Morphy Richards 48987

Warto przyjrzeć się wyposażeniu blendera Morphy Richards Food Fusion Red 48987 nieco bliżej:

 • Korpus zasilający
 • Przycisk włącznika
 • Wytrzymałe ostrza wykonane ze stali nierdzewnej
 • Uniwersalny kubek o pojemności 1500 ml. Jest on wykonany z plastiku niezawierającego szkodliwego BPA.
 • Kabel zasilający
 • Odłączana nakładka miksująca ze stali nierdzewnej – jest wytrzymała i nie odkształca się pod wpływem wysokiej temperatury. Dzięki temu blender jest bardziej skuteczny.
 • Końcówka do ubijania, czyli trzepaczka
 • Pojemnik do rozdrabniania z pokrywką
 • Uchwyt umożliwiający przyczepienie blendera do ściany
 • Instrukcja obsługi w języku polskim, karta produktowa i karta gwarancyjna (24 miesiące).

Blender został wyposażony w ostrza Serrator, dzięki temu doskonale radzi sobie z każdym powierzonym mu zadaniem. Tego typu urządzenia są przystosowane do przetwarzania niewielkich ilości jedzenia, ponieważ czas ich ciągłej pracy jest ograniczony. Co nie oznacza, że nie przygotujemy z jego pomocą sosów, zup, czy lodowych deserów. Podczas codziennej współpracy możemy stwierdzić, że blender doskonale leży w dłoni. Jego rączka została zatem dobrze wyprofilowana. Jest to atut, jeśli korzystamy z urządzenia na co dzień i zależy nam na wygodzie podczas pracy. Dość duża moc sprawia, że bez problemu możemy rozdrobnić produkty o zróżnicowanej konsystencji, nawet te najtwardsze. Nie zdziwi nas zatem fakt, że blender ten nadaje się także do kruszenia lodu. Sprawdź cenę blendera Morphy Richards Food Fusion Red 48987.

Morphy Richards Food Fusion Red 48987

W zestawie znajdziemy kilka dodatkowych akcesoriów, które umilą nam pracę w kuchni. Mamy do dyspozycji kubek z miarką, pojemnik do rozdrabniania z przykrywką i trzepaczkę. Część miksującą, przed rozpoczęciem pracy najlepiej przemyć, tak, żeby mieć pewność, że jest zupełnie czysta. Podobnie postępujemy z plastikowym kubkiem, do którego możemy wkładać produkty, by je rozdrobnić. Z powodzeniem możemy także stosować inne pojemniki, ważne jedynie by miały płaskie podłoże, bez żadnych uwypukleń.

Przygotowanie do pracy blendera Morphy Richards 48987

Przed rozpoczęciem pracy warto przygotować wszystkie składniki, które będziemy blendować. Powinny być dokładnie umyte, jeśli są to warzywa lub owoce. Na korpus urządzenia nakładamy nakładkę miksującą i podłączamy blender do zasilania. Wszystkie produkty umieszczamy w wysokim pojemniku lub pojemniku do rozdrabniania. Jeśli chcemy uzyskać lepsze rezultaty blendowania, to warto do pojemnika dodać także składniki płynne, np. mleko.

Blender ręczny Morphy Richards Food Fusion Red 48987

Korzystając z tego modelu mamy do dyspozycji 8 – stopniową regulację prędkości plus funkcję turbo. To, jaką prędkość ustawimy, w dużej mierze zależy od rodzaju i konsystencji blendowanych produktów. Na rękojeści blendera znajduje się pokrętło, które umożliwia nam wybranie odpowiedniej prędkości. Jest to bardzo ciekawe i nie często spotykane rozwiązanie. Jeśli przykładowo mamy zamiar miksować płyny, gorące produkty lub mieszać składniki takie jak płatki w jogurcie, to najlepiej ustawić niższą prędkość. Wysokie obroty są zalecane, gdy przetwarzamy produkty spożywcze o stałej konsystencji.

Podczas przygotowywania posiłków, warto przestrzegać maksymalnej pojemności pojemnika, w którym miksujemy produkty. Trzeba wziąć pod uwagę to, że niektóre płyny znacznie zwiększają swoją objętość podczas blendowania. Nie powinno się ich zatem dodawać za dużo. Ponadto nie warto wkładać za jednym razem do pojemnika zbyt wiele twardych składników. Urządzenie nie radzi sobie z nadmierną ilością twardych produktów. Nieprzestrzeganie tego zalecenia może skutkować przegrzaniem silnika i uszkodzeniem blendera.

Funkcje blendera Morphy Richards 48987

Blender ręczny Morphy Richards Food Fusion Red 48987 ma kilka ciekawych funkcji, jednak nie będą one dla nas zaskoczeniem. Jego możliwości nie są rozbudowane, ale mimo wszystko warto je znać:

 • 8 – stopniowa regulacja prędkości
 • Funkcja TURBO – w szybki sposób możemy zmiksować produkty, w tym celu wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk i go przytrzymać do momentu uzyskania satysfakcjonującego rezultatu.
 • Możliwość rozdrabniania produktów o zróżnicowanej konsystencji
 • Ubijanie bitej śmietany i białek
 • Możliwość kruszenia lodu
 • Siekanie i miksowanie warzyw, owoców, ziół, a także gotowanego mięsa

To wszystko, na co możemy liczyć, decydując się na zakup tego sprzętu. Jak widać, jego funkcjonalność wydaje się wystarczająca. To dobry sprzęt, który sprawdzi przy przygotowywaniu dań dla najmłodszych, robieniu koktajli i innych smacznych przekąsek. Gdy rozpoczynamy blendowanie, warto ustawić urządzenie ukośnie, żeby zapobiec przyssaniu się końcówki do dna pojemnika. Natomiast, żeby zapobiec rozchlapywaniu składników, najlepiej włączyć go dopiero wówczas, gdy końcówka miksująca jest już zanurzona w produktach. Podobnie, gdy kończymy pracę, to wyłączamy urządzenie, gdy jest zanurzone w pojemniku. W ten sposób ograniczymy czyszczenie do minimum.

Plusem tego modelu jest to, że jest on w większości wykonany ze stali szlachetnej. Rozdrabniając więc produkty takie jak buraki lub marchewki, nie musimy się martwić o powstanie przebarwień. Co często się zdarza, gdy urządzenie jest wykonane z jasnego plastiku. Nie jest to sprzęt awaryjny, ale oczywiście mogą się zdarzyć sytuacje, w których będziemy zmuszeni przerwać pracę. Zazwyczaj ma to miejsce, gdy silnik odmówi współpracy. Ma to związek z przeciążeniem. Najlepiej więc przed umieszczeniem produktów, zwłaszcza tych twardych, w pojemniku, pokroić je na mniejsze kawałki. Można także zmniejszyć obroty, jeśli widzimy, że urządzenie zachowuje się inaczej, niż powinno. Jeśli silnik jest rozgrzany, to najlepszym rozwiązaniem jest wyłączenie blendera i odczekanie, aż się ostudzi. Zazwyczaj po upływie kilku minut możemy wrócić do pracy.

Czyszczenie blendera Morphy Richards 48987

Blender nie wymaga szczególnych poczynań, jeśli chodzi o jego czyszczenie. Nasadkę miksującą możemy umyć bezpośrednio po miksowaniu poprzez włożenie jej do kubka z czystą wodą i włączenie urządzenia na najwyższych obrotach. Można ją także myć ręcznie pod bieżącą wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Część silnikową możemy przecierać jedynie wilgotną ściereczką. W razie konieczności również można ją zwilżyć delikatnym detergentem. Jest to element, który nie może być moczony w wodzie. Nasadki, które znajdziemy w zestawie, również myjemy pod bieżącą wodą.

Jaki blender ręczny wybrać

Wybór odpowiedniego sprzętu z całą pewnością nie jest łatwy, ale jeśli jesteśmy wyposażeni w garść informacji, dotyczących tego, jakimi cechami powinien odznaczać się idealny blender, na pewno będzie nam łatwiej podjąć decyzję. Jedną z najbardziej pożądanych cech, którymi powinien odznaczać się dobry blender, jest jego moc. Im jest wyższa, tym lepiej. Świadczy ona nie tylko o skuteczności urządzenia, ale także o tym, ile czasu wytrzyma, pracując bez przerwy. Porównaj ceny blendera Morphy Richards Food Fusion Red 48987.

koktajl

Jeśli blender ma małą moc, to podczas przerabiania twardych produktów może się szybko przegrzać, a nawet spalić. Jeśli będziemy wykorzystywać prezentowany model do miksowania warzyw i owoców o zróżnicowanej konsystencji, a przy tym będziemy przestrzegać maksymalnego czasu ciągłej pracy, to możemy być pewni, że nas nie zawiedzie. Pod tym względem sprawuje się doskonale i dość szybko możemy zaobserwować zadowalające efekty miksowania. Standardowe, dostępne na rynku blendery mają z reguły moc w granicach od 200 do 1000 W. Kluczowym elementem każdego blendera jest oczywiście stopa miksująca, liczba i rodzaj ostrzy. Skuteczność urządzenia, w dużej mierze zależy właśnie od tych elementów. Możemy zauważyć, przyglądając się różnym modelom, że producenci dbają o to, by ich produkty wyróżniały się skutecznie na tle konkurencji.

Warto zdecydować się na blender, którego kształt stopy miksującej jest np. falisty i dobrze osłania ostrza. Praca jest przyjemniejsza, gdy wszystko wokół nie jest ubrudzone miksowanymi produktami. Poza tym mamy wówczas o wiele mniej sprzątania. W tym modelu ostrza zostały wykonane z bardzo wytrzymałego materiału, więc nie musimy martwić się o ich skuteczność. Dodatkowym atutem okazuje się także stopa wykonana ze stali szlachetnej. Te, które wykonane są z plastiku, ulegają przebarwieniom. W opisywanym modelu stopa wykonana jest ze stali nierdzewnej, co zwiększa funkcjonalność urządzenia. Mamy bowiem możliwość miksowania nie tylko zimnych produktów, ale i gorących. Stopa nie odkształca się pod wpływem ciepła, co często się zdarza, gdy jest wykonana ze słabej jakości materiału.

Czy warto kupić blender ręczny Morphy Richards 48987

Warto zainteresować się tym modelem, jeśli zależy nam na urządzeniu, które będzie ozdobą kuchni, a jednocześnie, pozwoli nam na przygotowanie tradycyjnych posiłków. Jest dobrym wyborem, gdy mamy małe dzieci. W kilka chwil możemy dla nich przygotować odpowiedni posiłek. Jest on dobrze rozdrobniony i ma jednolitą konsystencję. Ponadto mamy kontrolę nad jakością składników, z których przygotowujemy danie. To także duży plus. Blender to urządzenie, którego nie powinno zabraknąć w żadnej kuchni. Codzienna praca może być przyjemna i łatwa, o czym możemy się przekonać, gdy mamy odpowiedniego pomocnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
25 − 9 =