Kenwood Smoothie 2Go SMP060SI

Ocena

Blendery kielichowe to w obecnych czasach bardzo popularne urządzenia, które można znaleźć w niemal każdej kuchni. Przydają się głównie wtedy, gdy ma się ochotę na smaczny, pożywny koktajl. Z ich pomocą przyrządzenie takiego napoju trwa zaledwie chwilę. Są to urządzenia, które z reguły składają się z solidnej podstawy i kielicha, lub z coraz bardziej popularnej, zwłaszcza wśród aktywnych, butelki jak w przypadku Kenwood Smoothie 2Go SMP060SI.

Blender kielichowy Kenwood Smoothie 2Go SMP060SI

Jednym z takich sprzętów jest blender kielichowy Kenwood smoothie 2GO SMP060si. Został wyprodukowany przez brytyjską firmę i charakteryzuje się poręcznym, ciekawym kształtem. Dostępny jest w szaro-srebrnym kolorze i dedykowany jest osobom aktywnym, którzy pragną zabierać świeże napoje ze sobą do pracy lub na trening. A wszystko dlatego, że standardowy kielich zastępuje w tym przypadku butelka. Zobacz gdzie kupić Kenwood smoothie 2GO SMP060si.

Kenwood Smoothie 2Go SMP060SI

Model ten ma ciekawe wyposażenie, dzięki któremu można szybko przygotować pyszny koktajl i nie tylko. Warto przyjrzeć się mu bliżej, aby wiedzieć, na co można liczyć, decydując się na zakup tego urządzenia.

 • Zespół ostrzy – zostały one wykonane ze stali szlachetnej, więc doskonale radzą sobie nawet z twardymi owocami i warzywami. Należy zachować szczególną ostrożność podczas mycia tych elementów.
 • 2 odkręcane butelki wykonane z materiału, który nie zawiera szkodliwego BPA. Mają one pojemność 0,6 litra, czyli jest to standardowy rozmiar, występujący w większości tego typu urządzeń. Butelki nie mają miarki, więc składniki trzeba dozować „na oko”. Są one przezroczyste. Istnieje możliwość dokupienia dodatkowych butelek, tak, aby każdy domownik miał swój bidon, jeśli zachodzi taka konieczność. Butelki nadają się tylko do sporządzania zimnych napojów, więc nie można wlewać do nich gorących płynów.
 • Podstawa urządzenia z silnikiem – wykonana z wysokiej jakości materiału. Ma kompaktowe wymiary, więc zdemontowane urządzenie można z powodzeniem schować do kuchennej szafki.
 • 2 pokrywki z zamykanym otworem – aby koktajl swobodnie przepływał przez otwór, musi mieć jednolitą konsystencję. Trzeba więc miksować składniki do czasu uzyskania żądanego efektu. Jest to zalecane szczególnie wtedy, gdy miksuje się niedojrzałe lub bardzo twarde owoce, lub warzywa.
 • Uszczelka uszczelniająca – jest to mały element, ale niezwykle istotny, jeśli chodzi o prawidłowe funkcjonowanie urządzenia. Gdyby jej nie było lub gdyby uległa uszkodzeniu, przygotowywane napoje wylewałyby się z butelki. Dlatego co jakiś czas warto sprawdzać, w jakim jest stanie, a w razie konieczności należy ją wymienić. Powinna być szczelna i zawsze czysta.
 • Regulator prędkości obrotów – wykonany z plastiku, umożliwia zmianę prędkości.
 • Nóżki antypoślizgowe, które znacząco wpływają na bezpieczeństwo podczas współpracy z urządzeniem. Dzięki nim blender nie przemieszcza się po blacie, a praca jest przyjemniejsza.
 • Karta gwarancyjna i instrukcja obsługi – dostępna w wielu językach instrukcja przeprowadza użytkownika przez proces montażu i demontażu urządzenia, a także pozwala poznać bliżej zasadę jego działania i funkcje, którymi dysponuje.

Poznaj zalety i wady blendera Kenwood Smoothie 2Go SMP060SI

Zalety Wady
 • Niewielkie wymiary
 • Niska cena
 • Prosta, intuicyjna obsługa
 • Ładny design
 • Szybka praca
 • Głośna praca
 • Po skończonej pracy trudno odkręcić butelkę

Z całą pewnością nie są to defekty, które dyskwalifikowałyby to urządzenie. Praca z nim przebiega bez większych zakłóceń, a przygotowane napoje są bardzo smaczne. Sprawdź cenę Kenwood smoothie 2GO SMP060si.

Kenwood Smoothie 2Go SMP060SI jak korzystać

Przed pierwszym użyciem trzeba dokładnie wymyć blender. Można to zrobić pod bieżącą wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń. W butelce trzeba umieścić składniki, z których chce się otrzymać przykładowo koktajl. Żeby uzyskać lepsze rezultaty, to składniki mrożone, a także lód najlepiej dodawać na samym końcu. Ilość wszystkich dodawanych składników nie powinna przekroczyć 600 ml. Gdy dodaje się składniki mrożone takie jak np. lody, mrożone owoce lub jogurt, to nie powinno się miksować więcej niż 60 g składników. Są to około 3 kostki lodu.

Ważnym elementem konstrukcji jest uszczelka uszczelniająca. Chcąc skorzystać z urządzenia, trzeba ją nałożyć na zespół ostrzy. Warto zrobić to bardzo dokładnie, tak, żeby idealnie przylegała do rowków. W przeciwnym razie przyrządzany napój może się wylewać z butelki, co w najgorszym przypadku może prowadzić do uszkodzenia sprzętu. A w najlepszym do pobrudzenia powierzchni wokół blendera. Na zespół ostrzy nakłada się bidon, który należy przekręcić w prawo. Powoduje to jego zablokowanie. Blender powinien być założony na postawie urządzenia w taki sposób, by wypustki na butelce były ułożone równo z rowkami znajdującymi się na podstawie. Gdy butelka jest zamontowana prawidłowo to słychać charakterystyczne kliknięcie.  Kolejnym krokiem jest ustawienie odpowiedniej prędkości. Gdy miksuje się składniki mrożone to najlepiej ustawić niską prędkość obrotów i miksować je przez około 5 sekund, po czym można przekręcić programator na wyższe obroty. Wszystkie składniki powinno się mieszać do momentu uzyskania idealnej konsystencji. Gdy efekt będzie zadowalający, wystarczy przekręcić programator na pozycję wyłączenia, czyli OFF. Wówczas bidon należy przekręcić w lewo i zdjąć z podstawy zasilającej. Po ściągnięciu zespołu ostrzy, na to miejsce montuje się pokrywkę z otworem. Jeśli ma się zamiar wziąć tak sporządzony napój ze sobą na trening, do pracy lub w dowolne miejsce, wystarczy zamknąć otwór. Butelka wyposażona w pokrywkę jest szczelna i nie wylewa się z niej ani jedna kropla przygotowanego napoju.

Kenwood 2Go SMP060SI

Napełniając butelkę do pojemności oznaczonej jako maksymalna, można uzyskać około 2 szklanki napoju. Ten model nie zawiera wkładów chłodzących, dlatego, jeśli nie ma się zamiaru spożyć koktajlu od razu po przygotowaniu, warto przechowywać go w lodówce. Gdyby zdarzyło się, że przygotowany koktajl jest zbyt gęsty i nie wypływa przez otwór w pokrywce, to można dodać nieco jogurtu, mleka lub soku, aby przerzedzić jego konsystencję. Warto także pamiętać, że nie zawsze możliwe jest uzyskanie jednolitej konsystencji. Zwłaszcza wtedy, gdy użyte do sporządzenia napoju składniki zawierają włókna lub nasiona.

Funkcje blendera Kenwood Smoothie 2Go SMP060SI

Blender kielichowy Kenwood smoothie 2GO SMP060si oprócz ciekawego wyposażenia ma także kilka funkcji, z którymi warto się zapoznać, zanim przystąpi się do pracy. Oto one:

 • Tryb pracy przerywanej – jest szczególnie przydatna wtedy, gdy wszystkie składniki zostają już dokładnie zmiksowane. Można wówczas włączyć tryb pracy pulsacyjnej i wymieszać składniki. Uruchomienie tego trybu jest możliwe, gdy naciśnie się przycisk oznaczony jako „P”. Znajduje się on na podstawie zasilającej urządzenia.
 • System zabezpieczający przed ponownym uruchomieniem urządzenia
 • Kruszenie lodu – bardzo ostre ostrza umożliwiają rozkruszenie lodu. Za jednym razem można rozdrobnić w ten sposób około 3 kostek lodu. Jeśli przygotowuje się smoothie lub koktajl, to istotne jest, by pamiętać, że kostki lodu dodaje się na samym końcu. Powinny być zatem na wierzchu składników.
 • Rozdrabnianie
 • Miksowanie – przygotowane koktajle są smaczne i mają kremową, jednolitą konsystencję.
 • 2 poziomy obrotów, czyli możliwość regulacji prędkości – to doskonała wiadomość dla tych, którzy lubią mieć pełną kontrolę nad całym procesem przygotowywania napojów. Prędkość można dowolnie modyfikować zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami. W ten sposób przygotowane napoje zawsze mają idealną konsystencję. Taką, jaką się lubi.

Blender Kenwood 2Go SMP060SI

Urządzenie nie nadaje się do miksowania składników suchych, takich jak orzechy, przyprawy korzenne itp. Za każdym razem, gdy uruchamia się blender, butelki powinny być napełnione składnikami. Nie powinno się włączać urządzenia, gdy butelka jest pusta. Jeśli ma się ochotę na przygotowanie koktajlu na bazie mleka, warto pamiętać o tym, że mleko pieni się podczas miksowania. W takim przypadku należy odpowiednio odmierzyć ilość mleka i owoców, żeby nie przepełnić bidonu. Maksymalny czas pracy w tym przypadku to 45 sekund. Nie powinno się przekraczać tego czasu, jeśli urządzenie ma posłużyć przez długi czas. Z reguły już po 30 sekundach uzyskuje się zadowalający efekt. Kup teraz blender Kenwood smoothie 2GO SMP060si.

Kenwood smoothie

Dołączone do zestawu butelki zostały wykonane z tritanu. Jest to materiał odporny na uszkodzenia. Tak wiec, nawet gdy butelka upadnie, to nic się nie stanie. Jest to dobra informacja, zwłaszcza dla tych, którzy zwracają szczególną uwagę na jakość materiałów, z których zostały wykonane elementy użytkowanego urządzenia.

W dużej mierze to, jakie efekty miksowania się uzyska, jest uzależnione od mocy silnika, w który zostało wyposażone urządzenie. W tym przypadku jest to standardowe 300 W, czyli ani mało, ani dużo. Blender radzi sobie z większością warzyw i owoców, nawet gdy są one twarde. Nie zmienia to jednak faktu, że im większa moc, także blendera, tym lepiej.

Żeby skutecznie i bezpiecznie wyczyścić urządzenie należy je odłączyć od zasilania, a następnie rozmontować.  Trzeba uważać, żeby nie zamoczyć podstawy zasilającej ani wtyczki. Butelki i pokrywki można myć w zmywarce do naczyń. Ostrza i uszczelkę trzeba myć ręcznie.

Doskonałą wiadomością jest fakt, że w tym modelu można regulować prędkość obrotów. Nie jest to norma w urządzeniach, w tym zakresie cenowym. Ilość obrotów określa, w jakim tempie będą poruszać się noże. Wybranie sprzętu, który ma opcję regulacji obrotów, na pewno będzie dobrą decyzją. W tym konkretnym modelu regulacja odbywa się poprzez przekręcenie pokrętła na wybraną pozycję 1, 2 lub pracę pulsacyjną.

Pyszne smoothie

Ci, którzy nie mają pomysłu na smaczne koktajle i smoothie mogą odwiedzić stronę producenta- strona www. Są tam zamieszczone ciekawe przepisy, z których warto skorzystać, gdy chce się stworzyć niebanalny, smaczny napój. I tak np. można dowiedzieć się jak zrobić zielone proteinowe smoothie lub buraczano-malinowy koktajl. Możliwości są wręcz nieograniczone, mając w kuchni takiego pomocnika.

Kenwood smoothie 2GO SMP060si to urządzenie, które przypadnie do gustu aktywnym, żyjącym w pośpiechu osobom, ale nie tylko. Warto go kupić, gdy ma się liczną rodzinę i chce się dostarczyć każdemu domownikowi niezbędną porcję witamin każdego dnia. Smaczne koktajle można zabierać ze sobą do szkoły, pracy, na spacery lub treningi. Właśnie dlatego blendery z dołączonymi butelkami cieszą się tak wielkim zainteresowaniem. Biorąc pod uwagę wyposażenie i funkcje tego sprzętu trzeba przyznać, że zainteresowanie to, jest jak najbardziej uzasadnione.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
20 × 9 =