Blender Caso Germany B2000

Ocena

Blendery cieszą się dużą popularnością nieprzerwanie od lat. Zajmują szlachetne miejsce w wielu kuchniach i są prawdziwymi kompanami w codziennych kuchennych czynnościach. A to za sprawą ich funkcjonalności i wszechstronnych możliwości zastosowania. Myśląc o zakupie blendera, stajemy przed wyborem : jaki blender wybrać: ręczny czy kielichowy (stojący).

 • Blender ręczny, jak sama nazwa wskazuje, należy trzymać w ręce. Dobrze, by uchwyt był wygodny, dzięki czemu praca z nim jeszcze bardziej komfortowa. Rozdrabniacze ręczne są zwykle mniejszej mocy, niż kielichowe.
 • Blendery stojące potrzebują trochę miejsca na blacie czy innym podłożu, na którym trzeba je umieścić. By móc korzystać z jego dobrodziejstwa w sposób bezpieczny, najlepiej wybrać taki, który zaopatrzony jest w nóżki antypoślizgowe, zapewniające mu stabilność. Ponadto, dobrze jest wybrać blender stojący z takim kielichem, który będzie najodpowiedniejszy do ilości przygotowywanych zwykle porcji.

Gdy już wiemy, jakie blendery napotkamy na sklepowej półce, należałoby zastanowić się jaki blender będzie spełniał nasze oczekiwania. Oczywiście urządzenia blendujące różnią się również między sobą w zależności od funkcji i wachlarzu zastosowań. Nowoczesne blendery śmiało mogą konkurować z niejednym robotem kuchennym, a więc coraz częściej znaleźć można blendery zastępujące kilka kuchennych urządzeń. Urządzeniem, które z powodzeniem zaliczyć można do wielozadaniowych jest blender kielichowy Caso Germany B2000. Jemu właśnie chciałabym przyjrzeć się z bliska.

Blender kielichowy Caso Germany B2000

Blender kielichowy Caso Germany B2000 spotkać można także pod nazwą mikser kielichowy. Posiada kielich, a więc jest to blender stojący. Jest to urządzenie o zgrabnej kompozycji, niewielkich rozmiarów, więc z powodzeniem może zająć zaszczytne miejsce również w niedużej kuchni lub aneksie. Caso Germany B2000 ma obudowę ze stali nierdzewnej, podobnie jak ostrza. Jest koloru srebrno-czarnego, dodającego kuchni nowoczesności. Na uznanie zasługuje jego moc, bo to aż 2000 W. Pod tym względem blender Caso B2000 wygrywa pojedynek z niejednym blenderem. Sprawdź gdzie kupić blender Caso Germany B2000.blender Caso Germany B2000Okazuje się, że silnik jest solidniejszy i bardziej wydajny niż silniki wielu urządzeń wielofunkcyjnych, szczególnie tych tańszych. Co zatem potrafi ten mocarz wśród drobnego domowego AGD?

Co potrafi Caso Germany B2000

Oprócz miksowania i blendowania, za jego sprawą, pokruszymy lód do drinków. Dzięki niemu wykonany domowe koktajle, sosy, smoothie, kremy, zupki, puree, pasty do kanapek, domowe pesto i inne smakowitości. Mocny silnik i ostre noże poradzą sobie także z orzechami, daktylami, pestkami czy ziarnami zbóż, które obrócą w pył. Ten nieoceniony rozdrabniacz, jakim jest blender Caso Germany B2000 jest blenderem wysokoobrotowym, wykonuje 32 000 obrotów na minutę. Podobnie, jak w przypadku mocy – blendery ręczne zwykle mogą pochwalić się mniejszą prędkością obrotów noży na minutę, niż rozdrabniacze kielichowe. Tak wysoka prędkość obrotowa oraz solidnie wykonane, ostre noże są w stanie zapewnić rozdrobnienie nawet najbardziej twardego i opornego produktu.

Należy również pamiętać, że nie powinno się zaczynać pracy urządzenia od najwyższych obrotów. Należy w pierwszej kolejności użyć niskich obrotów, by następnie przełączyć urządzenie na wyższą prędkość lub zastosować funkcję pracy pulsacyjnej.

Opinie o blenderze Caso Germany B2000

Wygląda na to, że wysokoobrotowy blender marki CASO Germany cieszy się nieposzlakowaną opinią. Nic w tym dziwnego, bowiem w krótkim czasie testowania blendera dostrzec można, iż ma wiele zalet.

Poznaj zalety i wady blendera Caso Germany B2000

Zalety Wady
 • Pojemny kielich, dzięki któremu można przygotować posiłek dla całej rodziny za jednym razem
 • Idealnie miesza majonez nie nagrzewając go (to dość częsty mankament innych blenderach kielichowych)
 • Mocny silnik
 • Estetycznie wykonane, zgrabne urządzenie
 • Łatwość zdejmowania kielicha z korpusu
 • Szeroki kielich
 • Prosty w obsłudze
 • Dobrze rozdrabnia
 • Brak

Trudno dopatrzeć się jakichkolwiek wad, a jeszcze trudniej wystawić mu złą ocenę. Sprawdź cenę blendera Caso Germany B2000.

Obsługa blendera kielichowego Caso Germany B2000

Obsługa blendera jest manualna – urządzenie sterowane jest pokrętłem, bez wyświetlacza. Nasz blender wyposażony jest w szeroki i pojemny, 2-litrowy kielich, zapewniający przygotowanie kilku porcji za jednym razem. Szerokokielichowe blendery, do których należy Caso Germany B2000, ułatwiają w sposób znaczący wyjmowanie z niego zmiksowanych lub zblendowanych porcji. blender kielichowy Caso GermanyNależy zwrócić uwagę na to, by w kielichu miksować najpierw produkty miękkie, a następnie twardsze w tym także kostki lodu. Rączka kielicha jest miękka (soft touch), co daje jeszcze większy komfort użytkowania. Gdy ma się zamiar blendować lub miksować produkty gorące, trzeba upewnić się, że pokrywa jest prawidłowo zamontowana. Artykuły żywnościowe nie powinny się znajdować w kielichu powyżej 1/3 jego pojemności.

Po zakończonej pracy należy wcisnąć przycisk stop, następnie można zdjąć kielich dopiero, gdy urządzenie całkowicie się zatrzyma, w przeciwnym razie może dojść do jego uszkodzenia. W przypadku, gdy noże nie mogą chwycić produktów, należy wyłączyć blender i za pomocą popychacza – tampera wymieszać je. Ważne, by pamiętać o tym, że pokrywa podczas pracy urządzenia nie może być zdejmowana, jak również nie możliwa jest praca blendera bez nałożonej pokrywy.

Wyposażenie blendera Caso Germany B2000

 • Kielich o pojemności 2 litry z miarką i pokrywą – kielich wykonany jest z Tritanu, nie zawiera szkodliwego BPA; nieoceniony do przygotowania większej porcji; pokrywa urządzenia zabezpiecza przed rozchlapywaniem produktów,
 • Tamper – popychacz, nieodzowny w blenderach kielichowych,
 • Antypoślizgowe nóżki – dzięki nim blender nie przemieszcza się po kuchennym blacie, jest stabilny
 • Instrukcja obsługi w języku polskim,
 • Karta gwarancyjna na 24 miesiące.

Funkcje blendera/miksera kielichowego Caso Germany B2000

Blenderem kielichowym Caso Germany B2000 można szybko i z łatwością miksować, blendować oraz kruszyć lód. Wyjątkowo szeroki kielich zapewnia łatwe wyjmowanie gotowych mas, porcji np. puree, zup – kremów, czy rozdrobnionych produktów. Caso Germany B2000Blender, by spełniał swe zadania jak najlepiej, wcale nie musi być wyposażony w wiele funkcji. Przykładem jest omawiany Caso Germany. Najważniejsza w blenderach kielichowych jest moc, prędkość, jaką mogą osiągnąć obracające się noże oraz ogólnie z jakich materiałów zostało wykonane urządzenie. Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe, nasz blender wypada więcej niż dobrze. Kup teraz blender Caso Germany B2000.

Funkcje blendera Caso Germany B2000:

 • Bezstopniowa, mechaniczna – płynna regulacja prędkości w sposób manualny
 • Ochrona silnika przed przegrzaniem
 • Funkcja pracy pulsacyjnej – działa tylko, gdy wciśnie się przycisk; pozwala lekko wymieszać produkty.

Czyszczenie i konserwacja blendera Caso Germany B2000

Uwaga na wstępie: producent zaleca częste używanie produktu, aby utrzymać silnik czysty i suchy. Urządzenie powinno znajdować się w suchym i dobrze wentylowanym miejscu, by zapobiec przedostania się wilgoci i pleśni. Jak wiadomo, silnik umieszczony jest w korpusie blendera, a zatem korpusu, inaczej bazy nie należy moczyć w wodzie. By utrzymać go w czystości, należy przetrzeć wilgotną ściereczką albo gąbką z delikatnym płynem. Pozostałe elementy ruchome można myć w wodzie.

Niestety, producent nie zaleca mycia w zmywarce. Dobrą wiadomością będzie zapewne to, że urządzenie składa się z niewielu elementów, więc mycie z pewnością nie będzie wyzwaniem. Uwaga na ostre noże, które najlepiej myć pod bieżącą wodą i następnie spłukać. Dla dokładnego wymycia dzbanka blendera, należy wlać do niego ciepłej wody, dodać niewielką ilość delikatnego płynu, przykryć pokrywką i włączyć na 30 sekund. Na koniec wypłukać czystą wodą i dokładnie osuszyć.

Dlaczego warto kupić blender Caso Germany B2000

Ten nowoczesny i funkcjonalny sprzęt marki Caso Germany, okazuje się prawdziwym sprzymierzeńcem w tworzeniu domowych koktajli, dipów, zupek o kremowej konsystencji, mąk z dowolnych ziaren zbóż, a nawet gęstych i pożywnych soków warzywno – owocowych. Oczywiście, za jego pomocą można wyczarować w kuchni wiele innych przekąsek czy dań głównych. Będzie również pomocny zwolennikom domowej roboty drinków. Kliknij by dokonać zakupu blendera Caso Germany B2000.blender kielichowy Caso Germany B2000To przykładowe możliwości wykorzystania blendera Caso Germany B2000. Urządzenie to zasługuje na pochwałę za mocny, solidny silnik, trwałe, wykonane ze stali nierdzewnej ostrza, szeroki kielich, wykonany z bezpiecznego tworzywa, prędkość obrotową noży i w końcu intuicyjną obsługę oraz prosty, aczkolwiek elegancki design.

W końcu stało się jasne, dlaczego blender kielichowy marki Caso Germany B2000 jest urządzeniem coraz częściej zapraszanym do domowej kuchni przez praktyczne i nowoczesne panie domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
22 − 21 =