Blender Braun Multiquick 7 MQ745 Aperitif

Ocena

Kuchnia to królestwo miłośników gotowania. Bardzo często można znaleźć w niej niepozorne urządzenia, które, przy bliższym poznaniu, zaskakują mnogością funkcji. Blendery ręczne, bo o nich mowa można znaleźć niemal w każdej nowoczesnej kuchni i to nie bez powodu. Wbrew pozorom mogą spełniać więcej niż jedną funkcję, są niewielkie, więc nie zajmują wiele miejsca, a to tego świetnie radzą sobie z wieloma kuchennymi czynnościami. Dziś przestawiamy model Braun Multiquick 7 MQ745 Aperitif.

Blender ręczny Braun Multiquick 7 MQ745 Aperitif

Wśród dostępnych na rynku modeli, nie sposób przejść obojętnie obok blendera ręcznego, który zadziwia klasycznym, ale niezwykle eleganckim designem. Jest nim Braun Multiquick 7 MQ745 Aperitif. Stylowa czerń w połączeniu ze stalą szlachetną dodaje mu charakteru. Nie bez powodu blender ten jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród m.in. nagrody German Design Award i Reddot Design Award. Urządzenia, które je zdobywają, odznaczają się niebanalnym, oryginalnym wzornictwem i ponadprzeciętną jakością. Braun Multiquick 7 MQ745 AperitifBlender ten ma silnik o mocy 750 W. Ponadto cechuje się bogatym wyposażeniem, a jego cena, jak na sprzęt takiej klasy nie jest wygórowana. Sprawdź aktualną cene modelu Blender Braun Multiquick 7 MQ745 Aperitif.
Blender ręczny Braun Multiquick 7 MQ745 Aperitif to wielofunkcyjne urządzenie, dzięki któremu codzienne kuchenne czynności nie są uciążliwe i czasochłonne.

Poznaj zalety i wady blendera Braun Multiquick 7 MQ745 Aperitif

Zalety Wady
 • Nowoczesny, stylowy design
 • Przystępna cena
 • Wygodny uchwyt
 • Ergonomiczny kształt
 • Wielofunkcyjność
 • Szybka praca
 • Cichy
 • Łatwy montaż i demontaż
 • Szybkie czyszczenie
 • Prosta, intuicyjna obsługa
 • Solidne wykonanie
  Brak

Jak widać, ma naprawdę dużo zalet. Trudno znaleźć sprzęt, który za stosunkowo niewielkie pieniądze spełniałby w pełni wszystkie oczekiwania użytkownika. Wystarczy dać szansę temu blenderowi, by przekonać się, że jest to jak najbardziej możliwe. Kup teraz Braun Multiquick 7 Aperitif.

Wyposażenie blendera ręcznego Braun Multiquick 7 MQ745 Aperitif

Blender Braun Multiquick 7 MQ745 Aperitif składa się z:

 • Blender kielichowy o pojemności 600 ml.
 • Przycisk zwalniający – jest to element, który wpływa na bezpieczeństwo pracy, a także znacznie ułatwia wymianę końcówek. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk.
 • Część silnikowa urządzenia – wykonana z wysokiej jakości materiału. Jest to element, którego nie wolno moczyć w wodzie.
 • Końcówka rozdrabniająca z hartowanymi ostrzami, które radzą sobie z każdym zadaniem. Użytkownik ma możliwość ustawienia prędkości wedle swoich potrzeb. Uzyskane dania mają więc zawsze taką konsystencję, jaka była zamierzona.
 • Maszynka do mielenia mięsa – można z powodzeniem mielić mięso, orzechy i przyprawy. Dzięki niej można w błyskawicznym tempie przygotować marynatę lub pesto.
 • Przystawka do ubijania – umożliwia przygotowanie różnorodnych dań, domowych wypieków, deserów lub przystawek. Trzepaczka jest wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Można wiec z powodzeniem ubić nie tylko białka, ale przygotować majonez i pyszny sos. Przygotowane masy są lekkie i mają puszystą konsystencję.trzepaczka Blender Braun Multiquick 7 MQ745
 • Pojemnik do rozdrabniania ze szczelną pokrywką
 • Przystawka do siekania – pojemnik z nożem, który został dołączony do zestawu, pozwala w szybki i prosty sposób poszatkować przyprawy, zioła, cebulę itp.
 • Głęboki kubek z miarką – ma się możliwość odmierzenia konkretnej ilości składników, nie trzeba gotować „na oko”. Kubek ma płaskie dno, dzięki temu końcówka rozdrabniacza nie zostaje zassana.
 • Kabel zasilający – po skończonej pracy można go zwinąć i schować blender do szafki. Mimo że wyposażenie jest bogate, to wszystkie części nie zajmują nadzwyczajnie dużo miejsca.
 • Instrukcja obsługi w wielu językach i karta gwarancyjna (24 miesiące) – bardzo pomocna instrukcja, dzięki której można zrozumieć działanie poszczególnych funkcji urządzenia oraz opis i zastosowanie przystawek, które zostały dołączone do zestawu standardowego.

Obsługa blendera Multiquick 7 MQ745 Aperitif

Pierwsze, na co zwraca się uwagę, gdy tylko uruchomi się urządzenie, to jego moc. Trzeba przyznać, że robi ona spore wrażenie. Silnik zapewnia uzyskanie aż 13300 obrotów na minutę. Dzięki temu można uzyskać zadowalające efekty w stosunkowo krótkim czasie od włączenia. Jest to niezwykle uniwersalne urządzenie. Kształt stopy rozdrabniającej i przystawki, które są dołączone do zestawu, umożliwiają nie tylko blendowanie produktów, ale także ich ubijanie i mieszanie. Ostrza wykonane są ze stali szlachetnej i ustawione pod takim kątem, aby uzyskanie optymalnych rezultatów blendowania nie sprawiało problemów. Ssanie jest zredukowane zatem do minimum. Mimo to warto używać pojemników, które mają płaskie dno. Te, z wypukłościami mogą nie spełnić oczekiwań, a praca może być znacznie utrudniona.

Multiquick 7 MQ745 Aperitif

Blender ręczny Braun Multiquick 7 MQ745 Aperitif wyposażony jest w kontrolkę, która sygnalizuje, w jakim trybie znajduje się urządzenie, w czasie, w którym podłączone jest do zasilania. I tak np. gdy kontrolka miga na czerwono to znak, że urządzenie jest gotowe do użycia. Gdy kontrolka urządzenia świeci się na zielono, oznacza to, że wciśnięty został przycisk zwalniania przełącznika i blender jest gotowy, żeby go wyłączyć. Z kolei, gdy blender jest przegrzany, to kontrolka ma kolor czerwony i świeci światłem ciągłym. W takim przypadku trzeba dać mu ostygnąć i rozpocząć pracę dopiero wówczas, gdy kontrolka zacznie migać na czerwono.

Pierwsze uruchomienie urządzenia wiąże się przede wszystkim z umyciem elementów, które będą używane do przygotowania posiłków oraz ściągnięciem blokady transportowej, która jest umieszczona na części silnikowej urządzenia. Odbywa się to poprzez pociągnięcie jej za wystający czerwony pasek. Blender jest wyposażony w przycisk bezpieczeństwa. Zatem, aby bezpiecznie włączyć urządzenie, trzeba przycisnąć kciukiem przycisk bezpieczeństwa i poczekać, aż kontrolka zaświeci się na zielono. Kolejnym krokiem jest ustawienie żądanej prędkości. Trzeba nacisnąć przycisk Smartspeed. Jeśli się tego nie zrobi w ciągu 5 sekund, to urządzenie ze względów bezpieczeństwa zostanie zablokowane, a kontrolka zacznie migać na czerwono. Gdy do tego dojdzie, cały proces włączania trzeba będzie rozpocząć od początku. Podczas pracy z blenderem, nie trzeba trzymać wciśniętego przycisku bezpieczeństwa, tak więc bez obaw. Wystarczy to zrobić tylko podczas uruchamiania sprzętu.

Funkcje blendera ręcznego Braun Multiquick 7 MQ745 Aperitif

Braun Multiquick 7 MQ745 Aperitif nie jest typowym blenderem ręcznym. Ma sporo dodatkowych akcesoriów, które znacząco zwiększają jego funkcjonalność. Dzięki temu praca z nim przebiega sprawnie i jest bardzo przyjemna. Można go z powodzeniem nazwać małym robotem kuchennym. Sprawdź gdzie kupić ten model blendera ręcznego Braun. Nadszedł czas, by poznać jego funkcje:

 • System Easy click – jest to opatentowana technologia, dzięki której wymiana końcówek jest szybka i bezproblemowa. Wystarczy jedno kliknięcie, by ściągnąć końcówkę i nałożyć inną.
 • Regulacja prędkości Smart Speed – użytkownik ma całkowitą kontrolę nad pracą urządzenia. Sterowanie tym systemem jest banalnie proste. Jeśli chce się ustawić większą prędkość, wystarczy mocniej przycisnąć przycisk prędkości. Tym samym, im mocniej się naciska, tym szybsze obroty się uzyskuje. Decyzja o stopniu rozdrobnienia jest zatem całkowicie pozostawiona użytkownikowi, co jest bez wątpienia sporym plusem.
 • Szatkowanie
 • Mielenie
 • Kruszenie lodu – w dowolnym momencie ma się możliwość kruszenia lodu, który można dodać do przygotowanych koktajli lub drinków. Przed skorzystaniem z tej funkcji warto porządnie wymyć pojemnik, w którym będzie się kruszyć lód. Tak, by nie przesiąkł zapachem innych potraw.
 • Siekanie – idealnie posiekane, niepostrzępione produkty.
 • Technologia POWER BELL

Do czego służy blender ręczny Braun

Blender ręczny sprawdza się przy przyrządzaniu posiłków dla dzieci, dipów, majonezów, drinków i koktajli. Żeby uzyskać jak najlepsze rezultaty miksowania, najlepiej ustawić najwyższe obroty. Użytkowanie blendera z nałożoną końcówką rozdrabniającą jest bardzo proste. Wystarczy włożyć składniki, które chce się przerobić do wysokiego pojemnika i umieścić rozdrabniacz jak najbliżej dna. Najlepiej uruchamiać urządzenie dopiero wówczas, gdy znajduje się już w misce z produktami.

 blender ręczny Braun

Używając przystawki do ubijania, najlepiej skorzystać z miski średnich rozmiarów i podczas procesu ubijania lekko przechylić trzepaczkę, zataczając nią koła w jedną stronę. Przystawka ta nadaje się tylko i wyłącznie do ubijania białek, śmietany, a także do przygotowywania lekkich ciast biszkoptowych i deserów.

Czyszczenie modelu Blender Braun Multiquick 7

Mimo że urządzenie składa się z wielu akcesoriów, to jego czyszczenie nie przysparza większych problemów. Część silnikową, a także przystawkę do ubijania można czyścić tylko ściereczką. Pokrywkę pojemnika do siekania należy myć pod bieżącą wodą. Są to części, których nie można myć w zmywarce. Wszystkie pozostałe elementy urządzenia można myć na najwyższej półce zmywarki do naczyń. Blender Braun Multiquick 7Warto pamiętać o dokładnym czyszczeniu uszczelek. Te elementy urządzenia, które uległy zabarwieniom pod wpływem soków z warzyw i owoców, można przetrzeć olejem. Świeże przebarwienia łatwo usunąć, więc warto dbać o urządzenie.

Przystawki blendera Braun Multiquick 7

Przystawka do siekania ma niejedno zastosowanie. Można jej używać także do mieszania drinków, rzadkich ciast, a także do kruszenia kostek lodu. Aby skruszyć lód, wystarczy nałożyć ostrze do lodu na bolec, który znajduje się wewnątrz pojemnika, aż zostanie zablokowane.Przystawki blendera Braun Multiquick 7Do pojemnika można włożyć maksymalnie 7 kostek lodu. Następnym etapem jest podłączenie części silnikowej i uruchomienie urządzenia poprzez włączenie maksymalnej prędkości. Nie warto przekraczać maksymalnych ilości produktów, gdyż może to prowadzić do przegrzania silnika.

Akcesoria

Oprócz wyposażenia, które zostało dołączone do zestawu, istnieje możliwość dokupienia dodatkowych akcesoriów. Można zatem nabyć pojemnik do siekania cebuli, mięsa itp. o pojemności 500 ml, lub kompaktowy dodatek do siekania, rozdrabniania i mielenia o pojemności 1500 ml. Sprawdź gdzie kupić.

Do zestawu nie zostało dołączone opakowanie na akcesoria, w związku z tym można je trzymać w oryginalnym opakowaniu lub kupić etui, chociażby na mniejsze elementy. Wszystkie plastikowe części blendera zostały wykonane z plastiku niezawierającego BPA.

Te osoby, którym brakuje kuchennych inspiracji, na pewno będą zadowolone z faktu, że w instrukcji zostały zawarte ciekawe przepisy kulinarne. Warto z nich skorzystać. Mając w domu to urządzenie, ich przyrządzenie będzie banalnie proste i oczywiście szybkie.

Czy warto kupić blender Blender Braun Multiquick 7 MQ745 Aperitif

Wydawać by się mogło, że urządzenie o tak dużej mocy będzie bardzo głośne. Nic bardziej mylnego. To urządzenie jest ciche, pracuje nieco głośniej podczas rozdrabniania np. bardzo twardych warzyw lub owoców, ale jest to normalne.Blender reczny 'Braun Multiquick 7 MQ745 Aperitif Biorąc pod uwagę jego możliwości, wygląd, cenę i bogate wyposażenie, śmiało, można stwierdzić, że jest to sprzęt godny polecenia.

Warto zapewnić sobie odrobinę wytchnienia i zakupić sprzęt, który wyręczy nas podczas kuchennych zmagań. Do dobrego łatwo się przyzwyczaić, dlatego po pewnym czasie użytkowania trudno wyobrazić sobie kuchnię, bez wielofunkcyjnego pomocnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
15 + 22 =