Blender ręczny Bosch MSM88190

Ocena

Trudno wyobrazić sobie doskonale wyposażoną kuchnię bez wielofunkcyjnych urządzeń. Mając je, oszczędza się przede wszystkim sporo miejsca. Nie trzeba kupować kilku urządzeń o różnych zastosowaniach. Wystarczy kupić jedno, by uzyskać takie same rezultaty. Dużym zainteresowaniem cieszą się blendery ręczne z dodatkowymi akcesoriami, dzięki którym można nie tylko miksować produkty, ale także rozdrabniać, siekać, a czasem nawet kruszyć kostki lodu. Są to bowiem uniwersalne urządzenia, które zastępują wiele urządzeń, nie zajmując przy tym wiele miejsca. Jednym z tego typu urządzeń jest blender ręczny Bosch MSM88190.

Blender Bosch MSM88190

Bosch MSM88190 zalicza się do grupy wieloczynnościowych sprzętów, których nie powinno zabraknąć w żadnej nowoczesnej, dobrze wyposażonej kuchni.  Poszczególne elementy tego blendera zostały wykonane z przezroczystego i czarnego tworzywa sztucznego, a także z wysokiej jakości stali szlachetnej. Dzięki takiemu połączeniu kolorystycznemu, urządzenie to odznacza się klasycznym, eleganckim designem i sprawia wrażenie droższego, niż jest w rzeczywistości. Należy on do serii urządzeń MaxoMixx i możesz go kupić TUTAJ.Blender ręczny Bosch MSM88190Poszczególne zestawy z tej kategorii różnią się od siebie rodzajem i ilością akcesoriów, które otrzymuje się w zestawie startowym. Model ten ma silnik o mocy 800 W. Jest to zatem bardzo dużo jak na tak niewielkie urządzenie, jakim jest blender ręczny.

Blender ręczny Bosch MSM88190 odznacza się zadziwiającą funkcjonalnością.

Poznaj zalety i wady blendera Bosch MSM88190

Zalety Wady
 • Elegancki design
 • Przystępna cena
 • Szybka praca
 • Mocny silnik
 • Poręczny
 • Kłopotliwe czyszczenie niektórych elementów
 • Dość szybko się przegrzewa

Podczas długotrwałej pracy z urządzeniem, czasem zdarza się, że silnik odmawia współpracy. Dzieje się tak również wtedy, gdy przerabia się bardzo twarde produkty. W takiej sytuacji trzeba przerwać pracę i poczekać, aż blender ostygnie. Poza tymi drobnymi mankamentami współpraca z urządzeniem przebiega bez zastrzeżeń. Przygotowane posiłki mają jednolitą konsystencję i nie mają żadnych grudek. Prezentują się estetycznie, co zachęca do jedzenia. Sprawdź gdzie kupić Bosch MaxoMixx MSM88190.

Wyposażenie modelu Bosch MSM88190

W zestawie podstawowym blendera Bosch MSM88190 otrzymujemy:

 • Napęd urządzenia z silnikiem. Jest to najważniejsza część blendera. Trzeba przyznać, że jak na urządzenie o tak dużej mocy, silnik pracuje wyjątkowo cicho. Współpraca jest wobec tego przyjemna.
 • 2 przyciski umożliwiające pracę w trybie turbo i w trybie normalnym
 • Stopa blendera wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Wyposażona jest w 4 noże QuattroBlade Pro, które są gwarancją uzyskania zadowalających rezultatów. Jej budowa umożliwia bezproblemowe mycie tego elementu.
 • Pojemnik do miksowania z miarką – można z powodzeniem odmierzać składniki. Ma się kontrolę nad ilością produktów, co z kolei wpływa na przebieg pracy. Urządzenie nie przegrzewa się, jeśli nie jest przeciążone.
 • Bardzo rozciągliwy, spiralny kabel zasilający o długości 2,6 metra. Dzięki temu, że jest taki długi, można postawić urządzenie w dowolnym miejscu w kuchni, nawet z dala od kontaktu. Warto przy tym pamiętać, aby kabel nie przebiegał koło kuchenki.
 • Nowoczesny mini food processor w zestawie z wielofunkcyjnym nożem, nożem do zagniatania ciężkich ciast, a także z 4 tarczami do siekania na grubo i cienko oraz do krojenia w grube i cienkie plastry.
 • Mini rozdrabniacz przydatny, gdy ma się w domu małe dzieci. Z łatwością można przygotować dla nich posiłek. Można z niego skorzystać także wtedy, gdy ma się zamiar kruszyć kostki lodu.
 • Antypoślizgowy uchwyt blendera, dzięki któremu praca przebiega bez komplikacji. Urządzenie dobrze leży w dłoni, co jest zasługą jego ergonomicznego kształtu. Nawet po długiej pracy ręka nie jest zmęczona. Trzeba przyznać, że uchwyt został zaprojektowany z ponadprzeciętną starannością.blender MSM88190
 • Przycisk zwalniający końcówkę do miksowania – Jestem to jeden z systemów zabezpieczeń. Końcówkę można ściągnąć tylko wtedy, gdy wciśnie się odpowiednie przyciski. Nie odpada więc podczas pracy, co jest ogromnym plusem.
 • Końcówka do ubijania – ubijanie produktów warto rozpocząć od włączenia najniższych obrotów, a potem stopniowo je zwiększać. Z powodzeniem można użyć także funkcji turbo. Powstała piana jest bardzo sztywna.
 • 2 pokrywy ochronne, które zapobiegają rozchlapywaniu produktów. Można ich użyć także wtedy, gdy chce się przechowywać zamknięte pojemniki w lodówce.
 • Uszczelka – co jakiś czas dobrze sprawdzić, w jakim jest stanie. Widać to na pierwszy rzut oka, gdy montuje się uszczelkę lub podczas mycia. Jakiekolwiek uszkodzenia sprawiają, że praca nie będzie przebiegać tak, jak powinna.
 • Instrukcja obsługi w języku polskim, karta produktowa i karta gwarancyjna (24 miesiące) – rozbudowana instrukcja jest dołączona zarówno do blendera, jak i nasadek, które są dołączone do zestawu. Istnieje możliwość dokupienia do tego modelu dodatkowych akcesoriów. Dzięki temu można znacznie zwiększyć jego funkcjonalność.

Funkcje blendera Bosch MSM88190

Blender ma sporo funkcji, które usprawniają przebieg codziennej pracy. Warto je poznać, by w pełni wykorzystać potencjał urządzenia. Oto one:

 • 12 – stopniowa regulacja prędkości
 • Kruszenie lodu
 • Miksowanie
 • Mieszanie
 • Rozdrabnianie
 • Krojenie – dzięki specjalnej tarczy można w szybki sposób pokroić warzywa lub owoce na idealne plastry. Można dostosować ich grubość do własnych upodobań.
 • Rozdrabnianie/siekanie
 • Ubijanie piany
 • Ucieranie
 • Funkcja turbo – jest przydatna, gdy ma się zamiar skorzystać z najwyższych obrotów. Działa tylko wtedy, gdy przytrzymuje się przycisk. Przydaje się podczas ubijania i podczas wykonywania najcięższych prac kuchennych.
 • Tryb pracy pulsacyjnejblender bosch MSM88190

Jak widać zarówno jego funkcje, jak i wyposażenie sprawiają, że nie sposób nie zwrócić uwagi na ten sprzęt. Kliknij by sprawdzić aktualną cenę produktu Bosch MaxoMixx MSM88190.

Praca z urządzeniem Bosch MSM88190

Zanim uruchomi się urządzenie po raz pierwszy, warto umyć wszystkie części, które będą miały styczność z jedzeniem. Podobne postępowanie jest zalecane także wówczas, gdy sprzęt przez dłuższy okres był nieużywany. Wiadomo, przygotowane jedzenie o wiele lepiej smakuje, gdy ma się pewność, że zostało przyrządzone w higienicznych warunkach. Nie inaczej jest, gdy przystępuje się do kruszenia lodu. Pojemnik powinien być umyty bardzo dokładnie, ponieważ niespłukana piana po płynie do mycia naczyń, może całkowicie zmienić smak pokruszonego lodu. Także gdy, przed kruszeniem lodu rozdrabniało się produkty o intensywnym zapachu, powinno się dokładnie umyć rozdrabniacz.

Blender Bosch MSM88190 okazuje się bardzo przydatny, gdy ma się ochotę przygotować domowy majonez, posiłki dla niemowląt i przecierane zupy. Jeśli ma się zamiar rozdrabniać surowe składniki, takie jak cebula, czosnek, jarzyny lub zioła, to najlepiej użyć do tego celu rozdrabniacza uniwersalnego. Żeby uniknąć zassania końcówki miksującej, do miksowania najlepiej używać naczyń, które mają równe podłoże. Zdecydowanie najlepsze rezultaty miksowania uzyskuje się wówczas, gdy do pojemnika ze składnikami doda się także płynne produkty. Aby zapobiec rozchlapywaniu produktów, najlepiej włożyć końcówkę miksującą w składniki, które ma się zamiar zmiksować i dopiero wtedy uruchomić urządzenie. Podobnie, gdy kończy się pracę, najpierw wyłączamy blender, a dopiero później wyciągamy go z naczynia.

Prędkość urządzenia Bosch MSM88190

Prędkość urządzenia ustawia się bezstopniowo. Można zatem wybrać między najniższą a najwyższą liczbą obrotów. W tym przypadku mowa o 12 – stopniowej regulacji prędkości. blender reczny MSM88190Blender jest włączony tak długo, jak długo jest wciśnięty przycisk trybu pracy. Do zestawu został dołączony rozdrabniacz uniwersalny. Używając go, zalecane jest włączenie trybu pracy turbo. Aby ściągnąć końcówkę miksującą z napędu silnikowego, trzeba jednocześnie wcisnąć dwa przyciski zwolnienia blokady. Końcówki są prawidłowo zamontowane, jeśli po nałożeniu usłyszy się charakterystyczne kliknięcie. Pokrywki, które zostały dołączone do zestawu startowego, przydają się także do zabezpieczenia pojemników, w których ma się zamiar przechowywać żywność. Szczelnie zamknięte pojemniki z żywnością można zatem schować do lodówki bez obaw o to, że jedzenie przesiąknie zapachem innych produktów. Używając rozdrabniacza uniwersalnego, można przygotować masło miodowe. Przydatną informacją jest to, że do instrukcji obsługi rozdrabniacza, został dołączony przepis na ten smakołyk. Przyrządzając go, warto stosować się do wartości podanych w przepisie, tak, żeby nie uszkodzić sprzętu, powodując jego obciążenie.

Bosch MSM88190 do przygotowania gorących potraw

Istotne w budowie tego urządzenia są materiały, z których zostało wykonane. Dzięki temu, że końcówki wykonane są ze stali szlachetnej, są odporne na bardzo wysokie temperatury. Z powodzeniem więc można mieszać i rozdrabniać gorące produkty, bez obaw o to, że końcówka ulegnie uszkodzeniu. Jest to zaleta tego sprzętu. Modele, w których są plastikowe końcówki, odznaczają się krótszą żywotnością i niejednokrotnie podczas pracy można poczuć zapach rozgrzanego plastiku. Podczas pracy z tym blenderem tego nie doświadczymy.

Po skończonej pracy najlepiej od razu usunąć produkty z pojemników, a także z końcówek, które się zastosowało do przygotowania posiłków. Wówczas usunięcie ich, będzie o wiele łatwiejsze. MSM88190Końcówka miksująca, a także pozostałe elementy wyposażenia nadają się do mycia w zmywarce. Oczywiście oprócz bloku zasilającego, który z wiadomych względów, nie powinien mieć styczności z wodą. Dobrą wiadomością jest także to, że plastikowe elementy blendera nie matowieją. Zachowują swój nienaganny wygląd, nawet gdy korzysta i myje się je często. Nieco zadziwiającą informacją może okazać się to, że pokrywek, które zostały dołączone do zestawu, nie można myć w ani w zmywarce, ani ręcznie. Można przecierać je jedynie ściereczką, co jest niemałym absurdem. Są to w końcu elementy, które mają stały kontakt z żywnością, a przecieranie ich jedynie ściereczką, jest po prostu niehigieniczne.

Co w zestawie z blenderem Bosch MSM88190

W instrukcji obsługi można znaleźć ciekawe przepisy kulinarne. Zostały one zamieszczone zarówno w ogólnej instrukcji, jak i tych, które są dołączone do poszczególnych nasadek znajdujących się w zestawie. W związku z tym, nawet gdy dopiero rozpoczyna się swoją przygodę z gotowaniem, można spróbować przygotować posiłek, na podstawie dopracowanych przepisów. Ma się możliwość poznania przepisu na majonez, ciasto naleśnikowe lub wymyślne napoje mleczne.

W zestawie nie ma opakowania, do którego można by było schować dodatkowe akcesoria i noże. Szkoda, bo takie rozwiązanie znacznie ułatwiłoby przechowywanie sprzętu. Wszystkich części jest bowiem dość sporo.

Czy warto wybrać blender ręczny Bosch MSM88190

Blendery ręczne coraz częściej zadziwiają swoją funkcjonalnością. Są to urządzenia, które znacznie usprawniają codzienną pracę w kuchni. Można za ich pomocą przygotować posiłek bez większego wysiłku. Duża moc urządzenia to doskonałe przetworzenie żywności w szybkim czasie. Spokojnie można je nazwać małymi robotami kuchennymi i nie będzie to przesadą bo wyposażony jest w naprawdę spora liczbę akcesoriów. Warto zainteresować się tego typu sprzętem i zapewnić sobie nieco wytchnienia podczas codziennego gotowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
3 + 9 =