Blender kielichowy Bosch MMB43G2B

Ocena

Blendery kielichowe to popularne urządzenia o szerokim zastosowaniu. Oprócz wielofunkcyjności mają także atrakcyjne design i mogą być prawdziwą ozdobą kuchni. Podczas wyboru odpowiedniego miksera stojącego, bo jest również tak nazywany, warto zwrócić uwagę na to, czy został solidnie wykonany, a także jaką mocą dysponuje. Są to ważne czynniki, które wpływają na komfort i szybkość pracy, a także na żywotność urządzenia. Jednym z blenderów kielichowych, któremu warto przyjrzeć się bliżej, jest Bosch MMB43G2B.

Blender stojący Bosch MMB43G2B

Blender kielichowy Bosch MMB43G2B odznacza się właśnie solidnym wykonaniem i niewielkimi, kompaktowymi wymiarami. Co jest ważne, gdy poszukuje się sprzętu do małej kuchni. Ma czarny kolor i sporą moc silnika, aż 700 W. Kliknij by sprawdzić dostępność produktu Bosch MMB43G2B.Blender kielichowy Bosch MMB43G2BDecydując się na zakup blendera stojącego Bosch MMB43G2B, w zestawie można otrzymać:

 • Odłączany kielich wykonany z wysokiej jakości szkła hartowanego. Jest on odporny na zarysowania oraz na działanie niskich i wysokich temperatur. Dzięki temu można w nim przygotowywać bardzo zimne napoje i np. gorące zupy. Nie pęknie nawet wówczas, gdy wleje się do niego zimny napój od razu po wyciągnięciu go z gorącej zmywarki do naczyń. Kielich ma pojemność 1,5 litra. Z powodzeniem można więc przygotować pyszny koktajl dla większej ilości osób. Kielich został wyposażony w pokrywkę, która zapobiega rozchlapywaniu składników. W pokrywie znajduje się otwór, przez który można dozować składniki.
 • Regulacja za pomocą pokrętła i przyciski – pokrętło jest podświetlane. Można nim regulować prędkość, a także włączać i wyłączać urządzenie. Dookoła pokrętła znajdują się przyciski wyboru funkcji. Sterowanie jest zatem banalnie proste.
 • Rozdrabniacz do szybkiego i wygodnego siekania przypraw, ziół lub cebuli, a także małych porcji mięsa lub twardego sera.
 • Nóż KlickKnife – jest wytrzymały, bo wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Dzięki niemu można wygodnie i precyzyjnie mieszać, ciąć i siekać. Jest to element, który można ściągać, co znacznie ułatwia mycie.
 • Podstawa urządzenia
 • Kabel zasilający o długości 90 cm
 • Kubek pomiarowy ze skalą o pojemności 50 ml
 • Schowek na kabel zasilający – po skończonej pracy można schować kabel do schowka, a urządzenie do szafki. Wymiary urządzenia sprawiają, że jego przechowywanie nie jest kłopotliwe.
 • Nóżki antypoślizgowe – blender stoi stabilnie na podłożu, na którym został postawiony. Zdecydowanie wpływa to na komfort pracy.
 • Uszczelka – dzięki niej przygotowywane napoje i dania, nie wylewają się z kielicha.
 • Instrukcja obsługi w języku polskim i karta gwarancyjna

Istnieje możliwość dokupienia do tego zestawu wkładki smoothie. Umożliwia ona przetwarzanie owoców i innych produktów na smoothie lub soki. Głównym zadaniem tego dodatkowego elementu jest odfiltrowanie pestek i chrząstek tak, aby nie przedostały się do soku. Sprawdź aktualną cenę Bosch MMB43G2B.

Poznaj zalety i wady blendera Bosch MMB43G2B

Zalety Wady
 • Cena adekwatna do możliwości
 • Intuicyjna obsługa
 • Szybkie, proste czyszczenie
 • Bardzo cicha praca
 • Solidne wykonanie
 • Atrakcyjny design
  Brak

Współpraca z urządzeniem przebiega bez zakłóceń. Bardzo szybko pracuje, a co najważniejsze dokładnie. W związku z tym trudno znaleźć jakąkolwiek wadę, która miałaby wpływ na ogólną ocenę blendera. Dodatkowym atutem jest to, że po zarejestrowaniu urządzenia na stronie firmy Bosch, ma się możliwość zamówienia łatwo dostępnych części zamiennych i dodatkowych. Ceny zakupu są wówczas wyjątkowo korzystne.

Funkcje blendera Bosch MMB43G2B

Blender kielichowy Bosch MMB43G2B ma szereg ciekawych funkcji, dzięki którym w krótkim czasie staje się niezastąpionym pomocnikiem. Warto poznać je wszystkie:

 • Tryb pracy ciągłej
 • System redukcji hałasu SilentMixx – model ten pracuje nadzwyczaj cicho. Dzięki temu współpraca z nim jest bardzo przyjemna. Można z niego korzystać o każdej porze bez obaw o to, że pobudzi się domowników.
 • 5 – stopniowa regulacja prędkości obrotów – można dostosować ją do konsystencji używanych produktów.
 • Możliwość kruszenia lodu – przy pokrętle znajduje się przycisk IceCrushed, jest to znak kubka z kostkami lodu.
 • Funkcja pracy pulsacyjnej – przycisk ten również znajduje się przy pokrętle. Wciskając go, urządzenie pracuje przez chwilę na najwyższych obrotach. Działa tylko wtedy, gdy wciska się przycisk. Ma się zatem pełną kontrolę nad przebiegiem pracy urządzenia i nad uzyskiwanymi rezultatami.
 • Zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia – gdy podczas pracy silnik sam się zatrzyma lub gdy wyraźnie zwolni mimo ustawionej najwyższej prędkości to znak, że uruchomił się system zabezpieczeń chroniący blender przed przegrzaniem. Dzieje się tak zazwyczaj wówczas, gdy do dzbanka włoży się zbyt dużą ilość składników i blender nie jest w stanie ich przerobić lub gdy pracuje się zbyt długo bez przerwy. Jeśli to zabezpieczenie zostanie aktywowane, trzeba pokroić składniki na mniejsze kawałki i dać urządzeniu odpocząć.
 • Blokada włączenia sprzętu – Gdy urządzenie nie jest prawidłowo złożone, a także wtedy, gdy kielich jest poluzowany i nie jest idealnie dokręcony, blendera nie można włączyć.
 • Wyłączanie automatyczne – Urządzenie wyłącza się samoczynnie w sytuacji, w której kielich poluzuje się podczas pracy.

Jak widać, kwestie bezpieczeństwa w tym modelu zostały szczegółowo dopracowane. Bez wątpienia jest to spory plus, który wpływa na bezproblemową pracę ze sprzętem. Chcąc skorzystać z urządzenia, trzeba ustawić odpowiednią prędkość. blender stojący Bosch MMB43G2BW zależności od tego, jakie produkty będzie się przetwarzać, można włączyć prędkość w skali od 1 do 5. Ponadto za pomocą pokrętła włącza i wyłącza się urządzenie. Warto dodać, że wszystkie plastikowe części zostały wykonane z wysokiej jakości plastiku wolnego od szkodliwego BPA. Kup teraz blender kielichowy Bosch MMB43G2B.

Jak korzystać z blendera Bosch MMB43G2B

Chcąc skorzystać z miksera, wystarczy nakręcić dzbanek na część napędową. Trzeba to robić do czasu, aż poczuje się opór. Do pojemnika należy wrzucić wszystkie składniki, które ma się zamiar przetworzyć. Prędkość oraz program ustawia się za pomocą pokrętła sterującego lub przycisków wyboru. W tym modelu dostępnych jest 5 stopni prędkości oraz przyciski, które umożliwiają włączenie pracy pulsacyjnej, rozdrobnienie kostek lodu lub skorzystanie z rozdrabniacza uniwersalnego.

Bosch MMB43G2B

Korzystając z tego urządzenia, można z powodzeniem rozdrabniać i siekać surowe owoce i warzywa, czekoladę, orzechy, a ponadto przetwarzać zupy na krem. Przyda się zapewne w każdym domu, w którym są malutkie dzieci. Bez problemu można bowiem przygotować danie o gładkiej, jednolitej konsystencji, idealne dla najmłodszych. Ważną informacją może okazać się to, że podczas przetwarzania gorących produktów, do dzbanka można nalać jednorazowo jedynie 0,5 litra. Jest to istotne i warto tego przestrzegać, jeśli chce się uniknąć poparzenia. Tak samo jest z płynami, które pienią się pod wpływem miksowania. Jak wiadomo, zwiększają one swoją objętość. Aby sprzęt działał prawidłowo przez wiele długich lat, warto przestrzegać pewnych zasad. Jedną z nich jest unikanie włączania urządzenia, gdy kielich jest pusty. Może to bowiem skutkować spaleniem silnika. A to jak wiadomo, najważniejsza część blendera.

Do tego modelu jest dołączony rozdrabniacz uniwersalny. Nie można rozdrabniać przy jego pomocy ziaren kawy, cukru lub pieprzu. Można go montować tylko wtedy, gdy napęd jest wyłączony od zasilania. Do rozdrabniania produktów najlepiej używać tylko funkcji pracy pulsacyjnej lub włączony przycisk pracy rozdrabniacza, który znajduje się przy pokrętle sterującym. Po skończonej pracy pokrętło trzeba przestawić na pozycję OFF. Montaż rozdrabniacza odbywa się tak samo, jak montaż kielicha, jest więc tak samo prosty. Warto tylko pamiętać o prawidłowym założeniu uszczelki, tak, żeby idealnie przylegała do pojemnika i ostrzy.

W instrukcji obsługi urządzenia można znaleźć ciekawe, a przede wszystkim przydatne informacje dotyczące maksymalnej ilości produktów, które można dodać do dzbanka i przetwarzać za jednym razem. Oprócz tego podany jest także maksymalny czas pracy urządzenia przy użyciu poszczególnych produktów. Podczas ubijania białek lub przy przygotowywaniu majonezu najlepiej ustawić na początku pracy najniższą prędkość obrotową i z czasem ją zwiększać. Przy kruszeniu lodu najlepszą opcją będzie wybranie trybu pracy pulsacyjnej. Warto obserwować blender w trakcie pracy i wsłuchiwać się w dźwięk silnika. Jeśli usłyszy się niepokojące dźwięki lub jeśli urządzenie nie będzie pracować tak jak zazwyczaj, to warto zrobić przerwę i uruchomić je ponownie po upływie chwili.

Jak dbać o blender Bosch MMB43G2B

Blender kielichowy Bosch MMB43G2B to urządzenie o stosunkowo prostej budowie, dlatego użytkując go na co dzień, nie trzeba go specjalnie konserwować, a tym samym oddawać na okresowe przeglądy. Wystarczy regularna dbałość o elementy urządzenia. blender kielichowy Bosch MMB43G2BNajważniejszą sprawą jest dokładne mycie wszystkich elementów, oprócz oczywiście części silnikowej. Tej akurat nie można moczyć, tylko przecierać miękką, wilgotną ściereczką obudowę. Podczas mycia ostrych noży trzeba zachować szczególną ostrożność, żeby się nie skaleczyć. Resztę części można myć w zmywarce. Dobrą wiadomością jest to, że plastiki nie matowieją. Przed każdym kruszeniem kostek lodu warto przemyć dzbanek, żeby uniknąć sytuacji w której, pokruszony lód ma smak np. cebuli, którą uprzednio przetwarzało się w dzbanku.

Co jakiś czas warto sprawdzać, w jakim stanie są części miksera, zwłaszcza gdy używa się go bardzo często. Częścią, która najszybciej się zużywa, jest uszczelka. Na szczęścia ta część jest bardzo tania, więc ewentualna wymiana nie nadszarpnie domowego budżetu. Najlepiej wymieniać ją, gdy zauważy się pierwsze oznaki zużycia. Bez niej praca z urządzeniem jest praktycznie niemożliwa, ponieważ przygotowywane dania będą wyciekać z dzbanka. A to z kolei może doprowadzić do uszkodzenia części silnikowej, która steruje urządzeniem.

Czy warto wybrać blender Bosch MMB43G2B

Urządzenie ma wszechstronne zastosowanie. W instrukcji obsługi można znaleźć przepisy na różne dania, które można przygotować we własnej kuchni, z pomocą tego blendera. Znajdziemy więc m.in. przepis na pyszne, zdrowe smoothie, zupy z warzyw i wiele innych specjałów, które można przygotować, mając w domu ten sprzęt. Sprawdź gdzie kupić blender Bosch MMB43G2B.

Szukając uniwersalnego urządzenia, dzięki któremu praca w kuchni będzie prawdziwą przyjemnością, często stoi się przed niemałym dylematem. Nic dziwnego, ogrom produktów sprawia, że trudno zdecydować się na jeden konkretny model. Warto zwracać uwagę na moc, funkcje i wyposażenie, które otrzymuje się w zestawie startowym. BoschTutaj dodatkowym atutem jest cicha praca urządzenia. Model ten jest przykładem na to, że wszystkie pożądane cechy można znaleźć w jednym urządzeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
27 + 21 =