Blender ręczny Bosch MaxoMixx MSM881X1

Ocena

Trudno wyobrazić sobie współczesną kuchnię bez drobnego sprzętu AGD. Blender ręczny to urządzenie, które powinno znaleźć się w kuchni każdego miłośnika gotowania. Coraz częściej blendery ręczne wyposażone są w dodatkowe akcesoria, dzięki którym, pojęcie klasycznego blendera odchodzi w zapomnienie. Nie jest to już urządzenie, które służy do rozdrobnienia owoców lub warzyw, dzięki dodatkowym nasadkom można szatkować, kroić, mielić, ubijać i nie tylko. Blendery ręczne stały się nieocenionymi pomocnikami podczas codziennych kuchennych zmagań. Takim, co tu dużo mówić, wielofunkcyjnym urządzeniem jest z całą pewnością Bosch MaxoMixx MSM881X1.

Wielofunkcyjny blender Bosch MaxoMixx MSM881X1

Bosch MaxoMixx MSM881X1 jest wykonany z czarnego tworzywa sztucznego oraz stali szczotkowanej. Całość sprawia bardzo dobre wrażenie.Bosch MaxoMixx MSM881X1 Nie bez znaczenia jest także moc blendera. Ten model ma silnik o mocy 800 W. Jest to bardzo dużo, biorąc pod uwagę, że jest to blender ręczny.

Ponadto Bosch MaxoMixx MSM881X1 ma bardzo ciekawe wyposażenie:

 • Korpus urządzenia – jest to element, który nie może mieć kontaktu z wodą. Można go czyścić wilgotną ściereczką, ale nie można go moczyć w wodzie.
 • Końcówka do miksowania
 • Końcówka do ubijania, czyli trzepaczka nadaje się do ubijania piany z białek, mlecznej pianki lub śmietany. Gorące mleko nie powinno przekraczać temperatury 70 stopni.
 • Mini rozdrabniacz z wyjmowanym ostrzem, które zostało wykonane z wysokiej jakości stali szlachetnej. Służy do rozdrabniania mięsa, ziół, cebuli, sera, owoców, warzyw itp.siekanie Bosch MaxoMixx MSM881X1
 • Ostrze do rozdrabniania/siekania
 • Pojemnik do miksowania z miarką – dzięki temu, że kubek ma miarkę, ma się całkowitą kontrolę nad ilością dozowanych składników. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy nie chce się przeciążać urządzenia.
 • Popychacz
 • Robot wielofunkcyjny – wyposażony jest w sporo dodatkowych akcesoriów, które znacznie usprawniają codzienną pracę w kuchni. Jest to bardzo rozbudowana nasadka, które umożliwia przygotowanie wielu potraw w krótkim czasie. Wbrew pozorom jej obsługa nie jest trudna, wystarczy odrobina praktyki.
 • Przystawka Kubixx służy do krojenia w równiutką kostkę warzyw i owoców. Kostki mają 9 mm. Aby z niej korzystać, należy włożyć kratkę do cięcia w uchwyt narzędzi. Podczas stosowania tej przystawki urządzenie musi pracować w trybie turbo. Tę część blendera należy myć pod bieżącą wodą.
 • Tarcza do ścieraniatarcze Bosch MaxoMixx MSM881X1
 • Przycisk zwalniający końcówkę do miksowania – wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa podczas pracy.
 • 2 przyciski wyboru pracy urządzenia
 • Kabel zasilający o długości 1,4 metra – jest długi, więc można postawić urządzenie nawet w sporej odległości od kontaktu. Niestety nie ma schowka, do którego można by było go schować. Jest to niewielki mankament.
 • Antypoślizgowy uchwyt SoftTouch – to przede wszystkim gwarancja bezpiecznej, komfortowej pracy z blenderem. Uchwyt jest idealnie dopasowany do dłoni. Blender nie wyślizguje się z ręki nawet podczas długiej pracy.
 • Instrukcja obsługi w języku polskim i karta gwarancyjna (24 miesiące) – do blendera i do każdej przystawki jest dołączona osobna instrukcja obsługi. Dzięki temu można poznać dokładne zasady działania urządzenia. Ponadto w instrukcjach znajdziemy dużą ilość kulinarnych przepisów.

Mając w swojej kuchni ten model blendera, z powodzeniem można przygotować różnorodne potrawy. Nadaje się m.in. do przygotowania majonezów, napojów, sosów, dań dla najmłodszych, rozcieranych zup, siekania surowych produktów spożywczych, ziół itp. Podczas miksowania można użyć pojemnika, który został dołączony do zestawu lub wykorzystać inne naczynie, wedle swoich potrzeb. Ważne jest jedynie to, by podłoże naczynia, z którego się korzysta, było płaskie, bez żadnych wypukłości. Sprawdź gdzie kupić Bosch MaxoMixx MSM881X1.

Użytkowanie blendera Bosch MaxoMixx MSM881X1

Przed pierwszym uruchomieniem warto sprawdzić, czy w zestawie znajdują się wszystkie akcesoria, które zostały zakupione. Te części, które będą miały bezpośredni kontakt z jedzeniem, trzeba umyć. Gdy obeschną, można przystąpić do pracy. Końcówkę miksującą należy zatem umieścić na korpusie urządzenia i zatrzasnąć. Produkty, które ma się zamiar zmiksować, trzeba włożyć do pojemnika lub innego wysokiego naczynia. Zdecydowanie lepsze rezultaty miksowania można zauważyć, gdy oprócz składników stałych doda się do pojemnika także składniki płynne.

blender Bosch MaxoMixx MSM881X1

Po włożeniu wszystkich składników do pojemnika należy ustawić obroty. Robi się to za pomocą pokrętła prędkości. Aby efekty były w pełni zadowalające do mieszania produktów takich jak płatki zbożowe w jogurcie, płynów lub gorących składników, najlepiej zastosować niski zakres obrotów. Wysokie obroty zdecydowanie bardziej nadają się do miksowania stałych, cięższych produktów spożywczych. Blender uruchamia się, poprzez wciśniecie odpowiedniego przycisku. Jego uchwyt ma ergonomiczny kształt, więc dobrze leży w dłoni. Podczas pracy najlepiej trzymać go pod pewnym kątem tak, aby końcówka nie przyssała się do dna pojemnika. Blender jest włączony tak długo, dopóki wciska się przycisk. Żeby mieć pewność, że produkty w pojemniku nie będą rozchlapywane, warto włożyć końcówkę blendera do pojemnika z produktami i dopiero wówczas uruchomić urządzenie. W przeciwnym razie jest więcej niż pewne, że będzie sporo sprzątania po zakończeniu pracy. Podobnie, gdy wyłącza się blender, należy to robić, gdy jest zanurzony w produktach, a nie dopiero po wyciągnięciu go z pojemnika. W celu ściągnięcia końcówki miksującej z korpusu urządzenia należy wcisnąć przycisk zwalniający.

Dodatkiem do blendera jest wielofunkcyjna nasadka, dzięki której można rozdrabniać, szatkować i zagniatać produkty spożywcze. Przed rozpoczęciem pracy, warto zapoznać się z ograniczeniami ilościowymi. Urządzenie, żeby mogło funkcjonować prawidłowo, nie może być obciążane. Tę przystawkę można używać tylko wtedy, gdy wszystkie jej elementy są całkowicie i prawidłowo zamontowane. Nie można jej używać do rozdrabniania bardzo twardych produktów takich jak np. mrożonki lub ziarna kawy. Pokrywa przystawki wielofunkcyjnej nie nadaje się ani do mycia w zmywarce, ani do mycia pod bieżącą wodą. Można przecierać ją tylko i wyłącznie wilgotną ściereczką.

Dlaczego warto kupić blender Bosch MaxoMixx MSM881X1

Współpraca z blenderem Bosch MaxoMixx MSM881X1 to ogromna przyjemność. Można odczuć jego obecność w kuchni. Czasochłonne do tej pory czynności, zajmują o wiele mniej czasu, a wszystkie prace są wykonane z niezwykłą dokładnością.blender Bosch MaxoMixx MSM881X1

Podczas pracy z urządzeniem trudno dopatrzyć się wad. Jest to solidny, dobrze wykonany sprzęt, który po prostu spełnia swoją funkcję. Sprawdzi się zatem jako wielofunkcyjne urządzenie do domu, a także jako prezent dla bliskiej osoby. Nie należy on do najtańszych, ale ma silnik o dużej mocy, więc jest to poniekąd zrozumiałe, że jest droższy, niż blendery, które wyposażone są w słaby silnik. Ponadto nie jest to jedynie blender. Z przystawkami tworzy małego robota kuchennego, dzięki któremu można przygotować wiele różnorodnych dań i napojów. Sprawdź cenę urządzenia Bosch MaxoMixx MSM881X1.

Poznaj zalety i wady blendera Bosch MaxoMixx MSM881X1

Zalety Wady
 • Solidne wykonanie
 • Szybka praca
 • Poręczny
 • Łatwe czyszczenie
 • Prosta, intuicyjna obsługa
 • Wielofunkcyjność
 • Ciekawy design
 • Brak

Jest to urządzenie, z którym współpraca przebiega bez zastrzeżeń. Niezwykle istotne jest to, że jego możliwości są wręcz nieograniczone. Można dokupić do zestawu dodatkowe akcesoria, jeśli te, które zostały dołączone, nie są wystarczające, by spełnić kulinarne zachcianki. Każda z przystawek ma swoją instrukcję obsługi i kartę produktową, w związku z tym, gdy ma się wątpliwości dotyczące obsługi poszczególnych narzędzi, można do niej zajrzeć. Ponadto w każdej instrukcji znajdziemy wiele ciekawych przepisów, które można zrealizować, mając poszczególne przystawki. Kup teraz blender Bosch MaxoMixx MSM881X1.

Funkcje blendera Bosch MaxoMixx MSM881X1

Blender ręczny Bosch MaxoMixx MSM881X1 w związku z tym, że odznacza się ponadprzeciętnym wyposażeniem, ma tym samym sporo funkcji. Warto je poznać, by w pełni wykorzystać jego potencjał i przyrządzić wyśmienite dania w stosunkowo krótkim czasie.

 • Krojenie
 • Mieszanie
 • Krojenie w kostkę – idealnie pokrojone kostki bardzo dobrze wyglądają w owocowych deserach lub warzywnych sałatkach. Nie trzeba spędzać wielu godzin na żmudnym krojeniu produktów, wystarczy skorzystać z nasadki do krojenia w kostkę.
 • Miksowanieostrze Bosch MaxoMixx MSM881X1
 • Funkcja TURBO – stosuje się ją przy pracach, które wymagają zastosowania możliwie najwyższych obrotów, czyli głównie przy ciężkich pracach lub po prostu przy ubijaniu piany z białek. Staje się ona sztywna w błyskawicznym tempie.
 • Rozdrabnianie
 • Szatkowanie
 • Tryb pracy krótkotrwałej
 • Ubijanie piany – w błyskawicznym tempie można ubić pianę z białek.
 • 12 ustawień regulacji prędkości – użytkownik ma możliwość dostosowania prędkości do własnych potrzeb. Warto obserwować zachowanie urządzenia podczas przełączania prędkości. Jeśli urządzenie będzie za bardzo przeciążone, to może odmówić współpracy. Warto wtedy odłączyć je od zasilania i poczekać aż ostygnie.
 • Ucieranie
 • Tryb pracy pulsacyjnej – przydaje się, gdy ma się zamiar jedynie lekko wymieszać składniki. Działa on tylko wtedy, gdy przytrzymuje się przycisk. Korzystając z tego trybu, ma się całkowitą kontrolę nad urządzeniem, dzięki temu otrzymana konsystencja jest dokładnie taka, jaka miała być.

Czy warto kupić Bosch MaxoMixx MSM881X1

Blender został wykonany z wysokiej jakości materiałów. Końcówka miksująca to stal szlachetna. Dzięki temu, że nie jest ona plastikowa, można używać urządzenia do miksowania rozgrzanych produktów. Nie trzeba się martwić uszkodzeniem sprzętu. Budowa końcówki została bardzo dobrze przemyślana. Przetwarzane składniki są doskonale zagarniane do wewnątrz i poddawane szybkiemu, dokładnemu rozdrobnieniu. Praca przebiega szybko dzięki czterem zastosowanym nożom tnącym. Oprócz tego końcówkę miksującą można myć w zmywarce do naczyń albo po prostu wymiksować nią ciepłą, czystą wodę, by usunąć resztki produktów. Warto to robić od razu po użyciu, żeby składniki nie zdążyły zaschnąć.rączka Bosch MaxoMixx MSM881X1Ciekawą końcówką jest trzepaczka. Doskonale ubija wszelkiego rodzaju płynne produkty. Rozpoczynając ubijanie, warto włączyć najniższy stopień prędkości i stopniowo go zwiększać. Do ubijania białek idealny jest tryb pracy TURBO. W krótkim czasie można uzyskać w pełni zadowalające rezultaty. Aby skorzystać z trzepaczki, trzeba nałożyć ją na korpus urządzenia i zatrzasnąć. Blender Bosch uruchamia się w taki sam sposób jak w przypadku użycia nasadki miksującej. Trzepaczka to część, którą można myć w zmywarce do naczyń.

Warto zainteresować się tym modelem, jeśli marzy się o niewielkim robocie kuchennym, który okaże się niezastąpionym pomocnikiem w kuchni. Mnogość potraw, które można przygotować z jego pomocą, jest zdumiewająca. Gdy pozna się dokładnie wszystko jego funkcje, to jakość serwowanych dań niczym nie będzie się różnić od tych, które są serwowane w najlepszych restauracjach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
22 ⁄ 11 =