Blender kielichowy Bosch MMB65G0M

Ocena

Blendery kielichowe to jedne z najbardziej podstawowych urządzeń wykorzystywanych w kuchni. Przydają się podczas przyrządzania wielu różnorodnych dań. Można w nich przygotowywać koktajle, smoothie, a także miksować zupy na gładki krem. Wiele osób nie wyobraża sobie codziennego gotowania bez tego urządzenia pod ręką. Blender kielichowy bardzo często nazywany jest po prostu mikserem lub blenderem stojącym. Z reguły składa się z pojemnego kielicha z uchwytem, wyposażonego w nóż i pokrywkę, a także stabilnej podstawy. Tego typu urządzenie powinno cechować się solidnym wykonaniem, ponieważ nie jest to sprzęt, z którego korzysta się sporadycznie. Jednym z ciekawszych, a na dodatek dość tanich urządzeń tego typu, jest blender stojący Bosh MMB65G0M.

Blender kielichowy Bosch MMB65G0M

Bosh MMB65G0M ma stosunkowo niewielkie wymiary, wiec z pewnością można go zakupić nawet wtedy, gdy ma się niewielką kuchnię. Dostępny jest w czarno-srebrnym kolorze i odznacza się dużą mocą silnika, aż 800 W. Zobacz gdzie kupić Bosh MMB65G0M.Bosh MMB65G0MWarto przyjrzeć się jego wyposażeniu, bo jest naprawdę ciekawe:

 • Odłączany kielich o pojemności roboczej 1,5 litra. Jest on wykonany z wysokiej jakości szkła hartowanego ThermoSafe, dzięki czemu można w nim przygotowywać zarówno gorące dania, jak i zimne napoje. W pokrywie kielicha jest otwór, przez który można dozować składniki bez rozchlapywania.
 • Nóż KlickKnife – jest on wykonany ze stali nierdzewnej. Cechuje się wytrzymałością i precyzją, którą można zaobserwować podczas mieszania, siekania i cięcia. Jest łatwy do czyszczenia.
 • Podświetlane pokrętło z bezstopniową regulacją prędkości oraz przycisk ON/OFF – gdy urządzenie jest w gotowości do pracy, to podświetlany pierścień powoli miga. Gdy widzimy, że świeci ciągle, to znak, że urządzenie pracuje. Jeśli wystąpiła usterka, to podświetlany pierścień zaczyna migać bardzo szybko. Włączenie i wyłączenie urządzenia odbywa się poprzez ustawienie pokrętła w pozycji ON lub OFF. Oznaczenie MIN. oznacza najniższą prędkość obrotową, natomiast oznaczenie MAX. najwyższą roboczą prędkość obrotową.
 • Kubek pomiarowy ze skalą, max. 50 ml
 • Kabel zasilający o długości 90 cm
 • Podstawa z silnikiem o dużej mocy
 • Nóżki antypoślizgowe – zapewniają bezpieczeństwo podczas pracy. Urządzenie stoi stabilnie w jednym miejscu i nie przemieszcza się nawet wtedy, gdy włączy się najwyższe obroty.
 • Schowek na przewód zasilający – dzięki temu, że można schować kabel, urządzenie prezentuje się znacznie korzystniej i jest doskonałą ozdobą kuchni.
 • Uszczelka uszczelniająca – ważne jest jej prawidłowe zamontowanie na uchwycie noża. Jeśli zrobi się to nieprawidłowo, to podczas pracy, z dzbanka będzie wylewał się płyn. Może to doprowadzić do uszkodzenia sprzętu lub w najlepszym przypadku do pobrudzenia powierzchni wokół miksera.
 • Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna – czytelna instrukcja w wielu językach, pozwala poznać tajniki działania tego modelu. Jest bardzo rozbudowana i dopracowana w najmniejszych szczegółach.

Wyposażenie wymienione powyżej to akcesoria podstawowe, które otrzymuje się w zestawie. Istnieje możliwość dokupienia dodatkowych elementów takich jak np. wkładka smoothie, umożliwiająca przetwarzanie owoców i innych składników na soki lub smoothie. Jej głównym zadaniem jest odfiltrowanie składników stałych w tym pestek, tak, żeby nie przedostały się do przyrządzanego napoju. Dodatkowo można również zakupić pojemnik rozdrabniacza uniwersalnego, który jest szczególnie przydatny, gdy ma się zamiar rozdrabniać małe ilości mięsa, pietruszkę, czosnek lub twardy ser. Nie nadaje się z kolei do rozdrabniania cukru, kawy w ziarnach, ziaren pieprzu lub chrzanu.

Mikser wolnostojący Bosh MMB65G0M ma wiele zalet, które można zauważyć już podczas pierwszego użycia. Sprawdź dostępność blendera Bosh MMB65G0M w sklepach online.

Poznaj zalety i wady blendera Bosh MMB65G0M

Zalety Wady
 • Ciekawy design
 • Solidne wykonanie
 • Prosta obsługa
 • Szybkie, bezproblemowe czyszczenie
 • Bardzo cichy
 • Dokładna, szybka praca
 • Niska cena
  Brak

Jest to porządny sprzęt w przystępnej cenie. Doskonale sprawdza się podczas wykonywania prac kuchennych w związku z tym, nie sposób dostrzec wad w tym produkcie. Ma wszystko to, czym powinien charakteryzować się tego typu sprzęt. Dlatego jest godny polecenia i spokojnie można go brać pod uwagę, jeśli poszukuje się niezajmującego wiele miejsca miksera.

Bezpieczeństwo blender Bosch MMB65G0M

Urządzenie posiada szereg zabezpieczeń, dzięki którym do minimum ogranicza się prawdopodobieństwo awarii. Jednym z nich jest zabezpieczenie przed przegrzaniem miksera. W związku z tym może się zdarzyć, że podczas pracy urządzenia silnik samoczynnie się wyłączy lub zdecydowanie zwolni mimo ustawionej wysokiej prędkości. Przyczyną takiego stanu rzeczy, jest wówczas najprawdopodobniej uruchomienie systemu zabezpieczeń, które chronią urządzenie przed przeciążeniem. Ma to miejsce wtedy, gdy do kielicha włoży się zbyt dużą ilość produktów, lub gdy urządzenie jest zbyt długo włączone bez żadnej przerwy. kielich Bosh MMB65G0M

Warto więc obserwować pracę urządzenia, aby zapobiegać takim sytuacjom i nie doprowadzić do uszkodzenia sprzętu. Kolejnym zabezpieczeniem jest blokada włączenia. Urządzenie można włączyć tylko wtedy, gdy szklany dzbanek jest idealnie przykręcony do podstawy, czyli do tzw. oporu.  Ostatnim zabezpieczeniem jest automatyczne wyłączanie. Sprzęt wyłącza się automatycznie za każdym razem, gdy podczas pracy poluzuje się dzbanek. Trzeba przyznać, że są to bez wątpienia cechy, które znacznie usprawniają pracę z urządzeniem i zapewniają bezpieczeństwo użytkownikowi. Kup teraz blender Bosh MMB65G0M.

Funkcje blednera Bosch MMB65G0M

Blender stojący Bosh MMB65G0M charakteryzuje się szeregiem ciekawych funkcji, które znacznie usprawniają codzienną pracę w kuchni. W krótkim czasie staje się nieodłącznym pomocnikiem podczas kuchennych zmagań. Warto przyjrzeć się jego możliwościom, by móc skutecznie z nich korzystać:

 • Funkcja pracy pulsacyjnej z najwyższą prędkością obrotową. Aby ją uruchomić, wystarczy przytrzymać przycisk w momencie, gdy urządzenie ma pracować.
 • Rozbudowany system zabezpieczeń
 • Możliwość przyrządzania napojów i smoothie – aby skorzystać z tej funkcji, wystarczy nacisnąć przycisk jeden raz. Jeśli efekty są niezadowalające i chce się bardziej rozdrobnić produkty, czynność tę należy powtórzyć.
 • Możliwość kruszenia lodu – przycisk IceCrushed umożliwia rozdrabnianie kostek lodu, które można dodać do napojów lub sorbetów.
 • Płynna regulacja prędkości
 • System redukcji szumów SilentMixx – dzięki niemu urządzenie pracuje bardzo cicho, a praca jest prawdziwą przyjemnością.
 • Tryb pracy ciągłej

blender Bosh MMB65G0M

Użytkownik ma możliwość wyboru programu, z którego chce skorzystać. Przyciski wyboru są umieszczone dookoła pokrętła. I tak np. gdy ma się ochotę na napój lub smoothie, należy przycisnąć ikonkę szklanki soku, a gdy ma się chęć skruszyć lód, wystarczy nacisnąć szklankę z kostkami lodu. Obsługa jest więc naprawdę banalnie prosta. I nawet ci, którzy nigdy nie mieli takiego sprzętu, z łatwością, poradzą sobie z prawidłową obsługą blendera. Wszystkie plastikowe elementy blendera, są wolne od szkodliwego BPA.

Użytkowanie blendera kielichowego Bosch MMB65G0M

Przed pierwszym uruchomieniem, warto przemyć wszystkie części, które będą miały styczność z produktami spożywczymi. Oczywiście zakupiony w sklepie mikser jest nowy, ale mogły osiąść na nim np. drobinki kurzu. Przygotowanie do pracy nie zajmie dużo czasu, a na pewno dania będą smaczniejsze, gdy przygotuje się je w krystalicznie czystym urządzeniu. Gdy wszystkie części obeschną, to napęd urządzenia trzeba ustawić na płaskiej powierzchni. Warto sprawdzić, czy podłoże jest suche, ponieważ tylko wtedy podstawa nie będzie się ślizgać po blacie. Kolejnym etapem jest przygotowanie dzbanka. Najlepiej postawić go do góry dnem i dopiero wtedy nałożyć uszczelkę na uchwyt noża. Warto to zrobić dokładnie, żeby idealnie przylegała do uchwytu. Tak przygotowany dzbanek można nakręcić na podstawę napędową, zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara, do momentu, aż odczuje się opór. Jest to znak, że dzbanek został prawidłowo zamontowany i można przystąpić do pracy.

blender kielichowy Bosch MMB65G0M

Mikser ten nadaje się m.in. do siekania i rozdrabniania surowych warzyw i owoców, czekolady, orzechów, a także do przyrządzania zup i papek z gotowanych produktów. Z powodzeniem można także przygotować dowolny sos i majonez. Podczas pracy z urządzeniem, a dokładniej podczas przetwarzania gorących produktów, z lejka w pokrywie wydobywa się para. W związku z tym, jeśli ma się ochotę na przetwarzanie gorących produktów, należy pamiętać, że maksymalnie można dodać nie więcej niż 0,5 litra pieniących się, gorących składników. Żeby nie spalić miksera, trzeba pamiętać także o tym, żeby pod żadnym pozorem nie uruchamiać go, gdy dzbanek jest pusty. Produkt ten na pewno długo posłuży, jeśli będzie się go używać w stanie kompletnie złożonym.

Prawidłowa i satysfakcjonująca praca z urządzeniem jest możliwa tylko wtedy, gdy jest ono używane zgodnie z wytycznymi. Po pewnym czasie dochodzi się wprawy i bez problemu jest się w stanie dobrać odpowiednią prędkość do rodzaju produktu, który się przetwarza. Potrzebna jest jedynie odrobina praktyki. Dla przykładu, gdy ma się ochotę na przygotowanie majonezu, warto rozpocząć pracę, od ustawienia najniższej prędkości obrotowej i z czasem ją zwiększać. Stosując najwyższe obroty, najlepiej przetwarza się surowe warzywa i owoce, zupy, składniki mrożone, koktajle owocowe lub mleczne. Kostki lodu i bardzo twarde składniki najlepiej przetwarzać używając do tego celu trybu pracy pulsacyjnej. Sprawdź aktualną cenę modelu Bosh MMB65G0M.

Czyszczenie blendera Bosh MMB65G0M

Bosh MMB65G0M to sprzęt, który nie wymaga żadnych przeglądów, czy konserwacji. Wystarczy go regularnie czyścić.  Wszystkie części najlepiej czyścić  od razu po użyciu, gdy składniki nie zdążą jeszcze zaschnąć. Są wtedy trudne do usunięcia, a co za tym idzie, sam proces zajmuje zdecydowanie więcej czasu. Napęd z silnikiem to część, której nie można moczyć w wodzie. Noże najlepiej czyścić szczoteczką lub gąbką, tak by nie dotykać ostrych krawędzi, gdyż można się skaleczyć. Pozostałe elementy można myć w zmywarce. Dobrym sposobem na umycie miksera jest nalanie wody do dzbanka i włączenie trybu pracy pulsacyjnej.

Czy warto kupić blender Bosh MMB65G0M

W instrukcji obsługi można znaleźć wiele ciekawych przepisów kulinarnych, które można zrealizować, posiadając w domu ten sprzęt. Są to różnorodne przepisy, więc z całą pewnością każdy znajdzie coś, co go zainteresuje. Można przygotować pyszną galaretkę z owocami, zupę z dyni, zielone smoothie, nektary owocowe i wiele innych pyszności.

blender stojący Bosch MMB65G0M

Codzienne kuchenne czynności bywają bardzo czasochłonne. Dlatego coraz więcej osób poszukuje sprzętów, które pomogą, a niekiedy wręcz wyręczą w kulinarnych bojach. Zaoszczędzony w ten sposób czas, można wykorzystać znacznie przyjemniej, dlatego nie warto się dwa razy zastanawiać i zdecydować się na zakup blendera stojącego, dla którego praca w kuchni to przysłowiowa bułka z masłem.

 

2 myśli na temat “Blender kielichowy Bosch MMB65G0M

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
19 + 22 =